İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Ağu 2018 22:08

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2018 10:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldım ve böyle bir forumun olmasından dolayı da çok mutluyum. Hepinizin emek ve bilgilerine sağlık.

Sizlere sormak istediğim sanırım baya bir soru var, sizlerin de izni olursa eğer.

Arkadaşlar öncelikle şuradan başlayayım. Ben 2 sene önce bir ingilizle birlikte ingilterede firma kurup Türkiye' deki villaları kiralama üzerine bir iş yapmak istedik. Birkaç arkadaşa sorduktan sonra business vizesine başvurdum ve iki kere ret aldım. Orada yasal olmayan yollardan kalacağım söylenmiş sanırım gerekli evrakların yetersizliğinden kaynaklandı çünkü tamamen tecrübesiz bir şekilde hareket ettim.

Fakat ben şimdi Ankara Antlaşmasıyla ingiltereye taşınmak istiyorum, bunun içinde önce turist vizesi alıp gidip gelip daha sonra başvurmamın daha iyi olunacağı söyleniyor. Eğer öyle ise turist vizesi için gerekli evraklar neler olacaktır?

Ben kendim şahıs şirketi sahibiyim. Deftere tabi vergi mükellefiyim. Fakat tahmin edersiniz ki gelirimin tamamını vergilerden dolayı bildirmiyorum. Ailemle yaşıyorum şu anda. Fakat onların ikameti farklı bir adreste görünüyor.

Babam hem Silahlı Kuvvetler emeklisi, aynı zamanda ticari taksi sahibi. Babamı sponsor göstemeli miyim? Eğer göstermemin yararı olacaksa babamdan ne gibi evraklar almalıyım? Yazılması gereken dilekçeler varmış sanırım bunlarla ilgili örnekleri forumda nerede bulabilirim?

Eğer Ankara antlaşması için gidip gelmiş olmam gerekmiyorsa beni yönlendirebileceğiniz bu işte başarılı acenteler var mıdır?

Ben orada yine haftalık villa kiralama işi yapmak istiyorum ki bu işin yeterli potansiyeli olduğunu bulunduğum bölgeden biliyorum. Senelik İngiltere' den bulunduğum bölgeye villa kiralayarak gelen ingiliz sayısı ortalama 50 bin. Bunları nasıl gösterebilirim? veya nasıl bir yol izleyebilirim sizce?

Verecek olduğunuz tüm bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla

Emre GÖKTEPE

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz