Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Kas 2018 14:42

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2018 17:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
[*]Merhaba arkadaşlar, hayatımda geçirdiğim en sancılı geçen dönem şu vize dönemi oldu herhalde. Herşeyin detayına kadar belgelerimi hazırladım fakat yine red yedim. Gitme nedenimi ve red hikayemi kısaca özetliyim.

Nişanlım ile balayına ingiltereye gitme kararı aldık. Kendi home office işim var geçimimi o şekilde sağlıyorum yalnız aynı zamanda öğrenci olduğum için gelirimi kanıtlyacak belgem olmadığından dolayı babamı sponsor olarak gösterdim. Kendisi taksi şöförü ve takside çalıştığına dair tüm resmi belgeleri hazırladım. Tüm evraları eksiksiz bir şekilde teslim ettim. Nişanlım ise sigortalı bir işte çalışmakta o sorunsuz bir şekilde vizesini aldı.

Red yeme sebebim ise bankada 300 lira gibi para olduğundan dolayı yetersiz görüldü ( doğal olarak) birinci neden bu. Fakat ben 2 hesap dökümanı sundum biri vadeli biri vadesiz hesap. Vadeli hesabında 7.000 üzeri para vardı. vadesiz hesabında ise 300 küsür vardı. Vadesiz hesabının belgesini koymamdaki amaç ise o hesap daha hareketli olduğu için geçmişteki hareketleri görsünler diye koydum. Burada akla 2 soru işareti geliyor. Birincisi: danışmanlk aldığım firma belgeyi eksik koydu ya da vize memuru vadeli hesap olduğu için ya kabul etmedi yada evrağı görmedi.

ikinci red sebebi ise vize memurunun okulumun bu sene bittiğine karar verip ingiltereye gidip dönmeme ihtimalimin olmasıymış. Yalnız öğrenci belgemde böyle bir beyan yok daha bir senem daha var bu sene 4. seneye başlıcam üniversitede yani son seneme giricem bir dahaki sene (2019) da okulum bitecek. Buda saçma bir neden geldi.

üçüncü red sebebi ise hotel rezervasyonlarımın detaylı olmaması. Buda çok ilginç vize danışmanlığı aldığım acenta rezervayon belgemi koyduklarını söylediler. ama vize memuru hotel bilgileri için detaylı bilgi verilmediğini ön sürüyor. Nişanlımla birlikte başvurmuşuz ve balayı için aynı hotelde ikimizde beyan ettik o zaman ona neden vizeyi verdiler ?

ikinci başvuruyu vize acentasından yardım almadan yapıcam çünkü onlarında bu işte bi hata ettiklerini düşünüyorum. başvuru yaparken nasıl bir başvuru yaptılar bilemiyorum söylenenler ne kadar doğru onuda bilmiyorum. zaten sadece başvuru kaydımı yaptılar geri kalan herşeyi ben yapıyorum. en azından ne yaptığımı bilirim kafam rahat eder.

Şimdi değerli dostlar size sorum şu sponsorumun parası vadeli hesabında olduğu için mi sizce kabul görmedi ? vadesiz hesaptamı olması gerekiyor paranın.

ve ikinci başvuruda nasıl bir yol izlemeliyim. balayı için başvuru yaptığım için tekrar o başvurudan devam edicem hotel bilgilerimi sunarken iki kişilik rez yaptırmalıyım ve bu ücretin tamamını benim ödediğimimi varsayacaklar yoksa kalacak kişinin kendi masraflarını karşılayacak şekildemi hesaplama yapacaklar? . bununla birlikte Yanlış yönlendirilmeylel uçak biletlerinide aldım eğer bana çıkmassa herşey yanacak. lütfen yardım edin psikolojim bozuldu..

Eklentiler:
20180726154919990.tif
20180726154919990.tif [ 39.11 KiB | 943 kere görüntülendi ]
20180726154942563.tif
20180726154942563.tif [ 32.14 KiB | 943 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2018 19:35 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 71
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Koç
Geçmiş olsun çok. Acentalar peşin para aldıkları için bazı sıkıntılar yaşanıyor.
Bence 300 liraniizi hiç göstermeyin derim onun yerine babanızın parasını gösterin sponsor olarak. Öğrenci belgesini verin ve okulunuzdan öğrencimiz okuluna devam.ediyor tarzı bir imzalı yazın alın
Şuanda aklıma gelen bunlar umarım ikinci başvurunuz olumlu olur.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2018 20:35 
Kullanıcı avatarı
dilekferidecelik yazdı:
Geçmiş olsun çok. Acentalar peşin para aldıkları için bazı sıkıntılar yaşanıyor.
Bence 300 liraniizi hiç göstermeyin derim onun yerine babanızın parasını gösterin sponsor olarak. Öğrenci belgesini verin ve okulunuzdan öğrencimiz okuluna devam.ediyor tarzı bir imzalı yazın alın

İlginiz için teşekkür ederim. Aklıma şu takıldı banka hesabın vadeli veya vadesiz olması farkediyor mu bigliniz var mı ?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2018 20:56 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 109
Aldığı teşekkür: 535
Vize Türü:
Merhaba, oncelikle gecmis olsun. Paylastiginiz evraklardan kisisel bilgilerinizin uzerini kapatip tekrar paylasmanizi tavsiye ederim.

Universite durumunu acikliga kavusturmaniz iyi olur, 2019’da mezun olacaginizi yazmayabilir okul ama okudugunuz bolumun 4 sene oldugunu belirtebilirler.

Parayi babaniz sizin hesabiniza transfer eder ve bir mektup ile bunun balayiniz icin Ingiltere’ye gitmeniz uzere size hediye ettigini ve geri odemek zorunda olmadiginizi belirtirse sorun cozulur. Paranin sizin kontrolunuzde olmasi gerekiyor. Buna ilave olarak babanizin gelirini ispatlayan belgeleri de yine eklemelisiniz.

Son olarak otel dokumunuzu tekrar koyup bir de dogrudan otelle mailleserek onlarin ciktisini da ekleyin muhtemelen bir yanlis anlama olmustur.

Benim gorebildigim kadariyla mektupta bunlara deginmis vize gorevlisi. Yeni basvurunuzda bu onceki ret sebeplerini nasil duzelttiginizi de belirtirseniz bir mektupla yardimi dokunacaktir. Esinizin vizesini de ekleyebilirsiniz desteklemesi icin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2018 03:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yigitc yazdı:
Merhaba, oncelikle gecmis olsun. Paylastiginiz evraklardan kisisel bilgilerinizin uzerini kapatip tekrar paylasmanizi tavsiye ederim.

Universite durumunu acikliga kavusturmaniz iyi olur, 2019’da mezun olacaginizi yazmayabilir okul ama okudugunuz bolumun 4 sene oldugunu belirtebilirler.

Parayi babaniz sizin hesabiniza transfer eder ve bir mektup ile bunun balayiniz icin Ingiltere’ye gitmeniz uzere size hediye ettigini ve geri odemek zorunda olmadiginizi belirtirse sorun cozulur. Paranin sizin kontrolunuzde olmasi gerekiyor. Buna ilave olarak babanizin gelirini ispatlayan belgeleri de yine eklemelisiniz.

Son olarak otel dokumunuzu tekrar koyup bir de dogrudan otelle mailleserek onlarin ciktisini da ekleyin muhtemelen bir yanlis anlama olmustur.

Benim gorebildigim kadariyla mektupta bunlara deginmis vize gorevlisi. Yeni basvurunuzda bu onceki ret sebeplerini nasil duzelttiginizi de belirtirseniz bir mektupla yardimi dokunacaktir. Esinizin vizesini de ekleyebilirsiniz desteklemesi icin.

Merhaba öncelikle ilgi ve desteğin için çok teşekkür ederim. Universite mezuniyetime 2 dönem daha olduğunu kanıtlamak için transkrip belgemi alacağım bunun yeterli olacağını umuyorum çünkü orada detaylı birşekilde dönemlerin bilgisi yer alıyor.

İkincisi sponsorum parayı bana havele etmiş demişsiniz böyle birşey açıkcası ilkez duydum. Paranın sponsorun hesabında durması gerekmiyor mu ? Sorun çıkarmazlarmı böyle birşeye ? Son başvuru hakkım olacağı için çok dikkat ermeliyim diye düşünüyorum. Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. mail adresim mustafakaraman53@gmail.com maildende detaylı bilgi atabilirsiniz .

Son olarak kendi şahsi banka hesap dökümünım hareketli olduğu için geçmiş girdi çıktıların kaynaklarını isteyebilir ve öğrenci olduğum için kanıtlayamayabilirim. Tekrardan çok teşekkür ediyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2018 06:59 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Misafir yazdı:
dilekferidecelik yazdı:

İlginiz için teşekkür ederim. Aklıma şu takıldı banka hesabın vadeli veya vadesiz olması farkediyor mu bigliniz var mı ?

Hayır hiç bir farkı yok.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2018 07:02 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Bana annem sponsor olmuştu ve herhangi bir aktarma yapmamıştık. Çünkü hesabın eski ve sürekli kullanımı olan sabit para olan hesap olması gerekir diye biliyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2018 09:45 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Iki durum var, birincisi soylendigi gibi para sponsorun hesabinda olur ve basvururken onun hesap dokumunu verirsin. Ikincisi bazen zorluk cikardiklarinda bu parayi sponsordan kendi hesabina havale ettirip daha sonra sponsorun yazacagi bir mektup ile durumu netlestirmen. Ret mektubunda “I am further not satisfied you have access to sufficient funds” demesine karsilik bu tavsiyede bulundum. Ayrica eger vadeli ve vadesiz hesaplarin ikisi de size ait olsaydi ve bu parayi kaynak olarak gosterseydiniz farketmez diyebilirdim ancak vadeli hesap baskasinin oldugu icin burada ilk kriter sizin dogrudan o paraya ulasmanizin ne kadar gercekci veya kolay oldugu. Simdi ben vadeli hesabimda birikimimi bozdurup bir baskasina gonderecegimi vaat ediyorum obur yandan bu parayi dogrudan o kisinin hesabina gonderip ben gonderdim diyorum. Hangisinin basvurunuzu daha iyi destekleyecegini dusunuyorsaniz son karar tabiki sizin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2018 16:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yigitc yazdı:
Iki durum var, birincisi soylendigi gibi para sponsorun hesabinda olur ve basvururken onun hesap dokumunu verirsin. Ikincisi bazen zorluk cikardiklarinda bu parayi sponsordan kendi hesabina havale ettirip daha sonra sponsorun yazacagi bir mektup ile durumu netlestirmen. Ret mektubunda “I am further not satisfied you have access to sufficient funds” demesine karsilik bu tavsiyede bulundum. Ayrica eger vadeli ve vadesiz hesaplarin ikisi de size ait olsaydi ve bu parayi kaynak olarak gosterseydiniz farketmez diyebilirdim ancak vadeli hesap baskasinin oldugu icin burada ilk kriter sizin dogrudan o paraya ulasmanizin ne kadar gercekci veya kolay oldugu. Simdi ben vadeli hesabimda birikimimi bozdurup bir baskasina gonderecegimi vaat ediyorum obur yandan bu parayi dogrudan o kisinin hesabina gonderip ben gonderdim diyorum. Hangisinin basvurunuzu daha iyi destekleyecegini dusunuyorsaniz son karar tabiki sizin.

Dediğiniz mantıklı ancak eski hesap döküm hareketinide istiyorlar dolayısıyla aktif hesabım dikkat çekecektir çünkü yüklü girş çıkışlar var kaydı olmayan. Pasif hesabımdada herhangi bir hesap hareketi olmadığından dolayı orasıda şuphe çekecektir. Siz bu şekilde vize aldınız mı ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2018 21:04 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Ben basvurdugum zaman gelirimi gosterebilmistim. Eger ogrenci iseniz hesap hareketi az olan hesabinizi vermeniz goze batmayabilir. Tabi bu heasabin ne kadar sessiz olduguna bagli

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: