İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ağu 2018 14:33

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: EEA Family Permit Eş Vizesi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2018 17:28 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
Merhaba arkadaşlar, 6 temmuz 2018 tarihinde Bursa’dan randevu alıp TLS CONTACT aracılığı ile başvuru yaptım. 16 temmuz tarihinde ise visainfo.shefo@fco.gov.uk mail adresinden başvurumun teslim alındığını ve 15 iş günü içerisinde sonuçlanacağını belirten bir mail aldım. Geçen yıl turist vizesine başvuru yaptığım zaman böyle bir e-mail almamıştım.EEA family permit olunca evraklar Uk ye mi gönderiliyor? Ayrıca 15 iş günü benim başvuru yaptığım tarihten itibaren mi yoksa mail aldığım tarih olan 16 temmuzdan mı başlıyor?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2018 18:07 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
24 yaşındayım ve 2017 yaz aylarında 2 aylık dil kursu için başvuru yaptım. İlk başvurum okulumun bitmesi gerekçesi ile reddedildi. Okulumun uzadığına dair destekleyici belgeler ile tekrar başvuru yaptım ve 6 aylık short student visa aldim. 2 ay dil kursuna gittim ve toplam 6 ay kadar Uk de kaldım. Bu esnada bir kez Türkiye’ye gelip 10 gün kaldıktan sonra tekrar Uk ye dönüş yaptım ve 4 aylık sürede kaçak olarak çalıştım.

Eşim Romanya vatandaşı ve 28 yaşında. Gayri resmi bir ilişkiden Romanya da ailesinin baktığı 5 yaşında bir kızı var. Eşim ile Uk ye ilk geldiğim zamanlarda tanıştık ve sürekli messengerdan konuştuk. Arada 4-5 kez buluşmalar oldu. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra eşim bir daha gelemeyeceğimi düşünerek evlenmemiz gerektiğini söyledi ve haziran ayında 10 günlük bir tatil planı ile Türkiye’ye geldi. Evlilik işlemlerini Türkiye’de tamamladık. 6 haziranda EEA family permiy vizesine başvuru yaptım. Eşim yaklaşık 4 yıldır Londra’da yaşıyor ve hiç bir devlet yardımı almıyor.
Gönderdiğim belgeler ;
- Türkiye Cumhuriyeti Evlilik cüzdanı
- Messengerdan 6 aylık konuşma detaylarından kesitler
- Birlikte çekildiğimiz fotoğraflar
-Eşimin paysilipleri ( Aylık ortalama vergiler hariç 1300 Paund + 250 paund Tips yazdım fakat bu tipsin belgesi yok. )
- Eşimin pasaportunun fotokopisi
- Eşimin UK de ikamegah adresi
- Türkiye’ye geliş ve dönüş uçak biletleri
- Çalıştığı iş yerinden 2 yıldır orada çalıştığına dair bir döküman.

Visa başvuru formunda ise 2 haftalık bir ziyaret planı olarak gösterdim ve 2 hafta kaldıktan sonra geri dönüş yapacağımı belirttim. Bu durumda eşimi sponsor olarak gösterdim. Ek olarak eşim, kardeşinin banka hesabını kullanıldığı için, banka hesap dökümanlarını koyamadım. Bu durumda vize alma ihtimalim nedir arkadaşlar ?
-

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz