İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Ağu 2018 01:38

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2018 09:33 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Kova
Ankara anlaşması kapsamında İngiltere'ye temelli veya en azından uzun süreli yerleşmeyi düşünüyorum. Yaşım ileri sayılabilir (48), mesleki tecrübem (mühendislik) oldukça yüksek, pek çok açıdan şansımın yüksek olduğunu düşünüyorum. Ancak eşim ve çocuklarım var ve belirli bir süre içinde (muhtemelen birkaç ay) oraya almayı düşünüyorum.

İki oğlum var Türkiye'de devlet okulunda okuyorlar, biri 11 yaşında (6. sınıfa başlıyor), diğeri 7 yaşında (2. sınıfa başlıyor). Türkiye eğitim sistemine göre, çok da zengin olmayan bir İngilizce ile eğitim görmekte olan çocuklar oraya gittiğimizde ne olur?

Çocuklar kolay dil öğrenirler ama intibak için öğrenmeleri ne kadar sürer bilmiyorum, ikisi de oldukça zeki sayılabilir. Bu sürede dil yüzünden eğitim sisteminin dişlileri arasında ezilmelerinden biraz endişeliyim. Zira oraya gitmemin ana nedenlerinden biri çocukların orada daha iyi bir eğitime kavuşabilmeleri konusundaki beklentim (Türkiye malum, devlet veya özel okul da fark etmiyor). Orada da devlet okulu düşünüyorum (Orada da devlet okullarının biraz şans işi olduğunu, iyisi kötüsü olduğunu öğrendim). İşimi oturtana kadar maddi gücüm orada özel okulu sanırım ki karşılayamaz.

Diğer konu, resmi olarak eşdeğer okuldan devam ederler mi? Yaşlarına göre daha küçük çocuklarla okumak zorunda kalmak veya bazı dersleri farklı almış olmak veya almamış olmaktan dolayı bir sıkıntıları olur mu?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: