Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eyl 2018 03:07

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2018 12:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhaba arkadaşlar, 2014'te 6 ay multi vize almıştım 2. seferde almıştım. Şimdi tekrar başvuracağım ama daha önce vize aldığımı sordu hangi tarihte aldığımı ve ilk başvurumun hangi tarihte reddedildiğini ama aradan 4 sene geçmiş hiçbir şekilde hatırlamıyorum hangi tarihte reddedildiğimi. Gidiş tarihim pasaportta yazıyor ama dönüş tarihim yazmıyor.
1.) Şimdi dönüş için tahminen bir şey yazdım bunu öğrenebilir miyim yada sorun olur mu?

2.) İlk başvurumda belge eksikliğinden dolayı red almıştım ama tarihini hatırlamıyorum bu problem olur mu? Red tarihini de hiç hatırlamıyorum tahmini bir şey yazdım.

3.) İki tane boş pasaportum var onları girdim başvuru formuna ama neden boş bir yere gitmeyeceksen neden aldın gibi bir şey söz konusu olur mu çıkarmıştım ama nasip olmadı gidemedim?

4.) Ben okuldan yeni mezun oluyorum üniversiteden ama sistemde hala aktifim öğrenci belgesi de çıkardım bu durum sıkıntı yaratır mı?

5.) Daha sonra orada Ankara anlaşması yada olursa çalışma izni gibi bir şey düşünüyorum, öğrenci dediğim için yalan beyan gibi olur da 10 sene yasak getiriliyormuş öyle bir şeyle karşılaşır mıyım?

6.) Daha önce 2 hafta kalacağım dedim rezervasyonum o şekildeydi ama akrabamınisteği üzerine 4 hafta kaldım bu sıkıntı olur mu?

Biraz fazla oldu kusuruma bakmayın nolur, danışmanlıklara para vermek istemiyorum. Kendinize iyi bakın şimdiden çok teşekkür ederim cevap veren olursa. :)

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: eski vizemle ilgili
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2018 12:51 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 92
Aldığı teşekkür: 50
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Yengeç
busee25
Merhaba, bence butun sorulara dogru cevap vermelisiniz.
1.sorunuz icin, e devletten yurtdisi giris cikislarla ilgili resmi evrak alabilirsiniz. Tarihleri ordaki bilgilere gore doldurabilirsiniz.
2. Sistemden basvurunuz silinmiyor. Giris yaptiginizda eski basvurularinizi bulabilirsiniz.ordan tarihe bakabilirsiniz.
Red sebebi psaporunuzda yazmiyor mu?
......mezunsaniz o sekilde bilgi vermelisiniz. Universitenizden bizim zamanimizda cikis belgesi vardi. Diploma yerine gecen resmi evrak. Bu tarz birsey basvurunuza ekleyebilirsiniz.
....Neden kullanmadiginiz halde 2 bos pasaportunuz var. Enteresan. Ama size ne soruluyorsa ona gore cevaplayin. Detay isterlerse sebebini o zaman aciklarsiniz. Simdi bunu dusunmeyin.

Bol sans dilerim

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: eski vizemle ilgili
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2018 13:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Lyla yazdı:
busee25
Merhaba, bence butun sorulara dogru cevap vermelisiniz.
1.sorunuz icin, e devletten yurtdisi giris cikislarla ilgili resmi evrak alabilirsiniz. Tarihleri ordaki bilgilere gore doldurabilirsiniz.
2. Sistemden basvurunuz silinmiyor. Giris yaptiginizda eski basvurularinizi bulabilirsiniz.ordan tarihe bakabilirsiniz.
Red sebebi psaporunuzda yazmiyor mu?
......mezunsaniz o sekilde bilgi vermelisiniz. Universitenizden bizim zamanimizda cikis belgesi vardi. Diploma yerine gecen resmi evrak. Bu tarz birsey basvurunuza ekleyebilirsiniz.
....Neden kullanmadiginiz halde 2 bos pasaportunuz var. Enteresan. Ama size ne soruluyorsa ona gore cevaplayin. Detay isterlerse sebebini o zaman aciklarsiniz. Simdi bunu dusunmeyin.

Bol sans dilerim

Cevap için teşekkürler ama yeni mezun oldum, akrabam orada geri döneceğime inanmayabilirler o yüzden mezun olduğumu söylemek istemedim babamın sponsorluğunda gidiyorum ayrıca. Zaten iş görüşmesine gidiyorum, yani eski patronumla çalışacağım, orada iş kurdu. Pasaportlara gelince de daha önce yurtdışına çıkacaktım ama bahsettiğim gibi aksilik oldu çıkamadım onlar da öyle kaldı ama iptal ettirdim süreleri dolunca. Pasaportumda red yazmıyor neden yazsın ki o pasaportta şuan İngiltere vizem var zaten. Beni korkutan mezun olmuş olmak, çünkü çoğu okuduğum yerde yeni mezunların potansiyel göçmen olarak görüldüğü ve red yeme sebebi olduğunu okudum. Patronum çalışmayla ilgili şeyleri buraya gel burada avukatla halledeceğiz dedi. Türkiye'den yapamazsın, çok uğraşırsın dedi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2018 13:51 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 92
Aldığı teşekkür: 50
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Yengeç
busee25
Siz turist olarak gitmiyorsunuz, o halde size neden turist vizesi versinlr ki :)

Amaciniz ne ise vize turunuz o olmali.
Bol sans

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2018 13:55 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Lyla yazdı:
busee25
Siz turist olarak gitmiyorsunuz, o halde size neden turist vizesi versinlr ki :)

Amaciniz ne ise vize turunuz o olmali.
Bol sans

İyi de iş görüşmesi yapmadan neyi nasıl yapacağımızı bilmeden nasıl diğerlerine başvurabilirim çoğu insan da zaten oraya gidip başvuruyor benim bildiğim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: