Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Tem 2018 07:13

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Adres kaydı yaptırma
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2018 07:45 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
adres kaydı yapmak için Türkiye de oturduğumuz adrese kayıtlı kaldığımız kişi ile nüfus müdürlüğüne beraber gidip adres beyanında bulunuyoruz ve ikamget belgesi alıyoruz. Türkiye deki yabancılar da nüfus dairesine gidip ya tapularını gösteriyorlar ya da işte kira kontratı vs. adres kayıtlarını yaptırıyorlar. Benim mesela yabancı arkadaşım olsa beraber nüfusa gidip o kişiyi sözleşme vs. bişi olmadan kaydettirebiliyorum. şimdi ingilterede de böyle bi uygulama yok mu? ikamet belgesini ingiltere de kim veriyor? polis mi yoksa nüfus müdürlüğü mü? ingiltere de kaldığım evdeki arkadaşla beraber gidip nüfusa kayıt olsak olmuyor mu? ingiltere deki uygulama tam olarka nedir bilgi verebilecek var mı?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Adres kaydı yaptırma
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2018 08:11 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
guestforuk yazdı:
adres kaydı yapmak için Türkiye de oturduğumuz adrese kayıtlı kaldığımız kişi ile nüfus müdürlüğüne beraber gidip adres beyanında bulunuyoruz ve ikamget belgesi alıyoruz. Türkiye deki yabancılar da nüfus dairesine gidip ya tapularını gösteriyorlar ya da işte kira kontratı vs. adres kayıtlarını yaptırıyorlar. Benim mesela yabancı arkadaşım olsa beraber nüfusa gidip o kişiyi sözleşme vs. bişi olmadan kaydettirebiliyorum. şimdi ingilterede de böyle bi uygulama yok mu? ikamet belgesini ingiltere de kim veriyor? polis mi yoksa nüfus müdürlüğü mü? ingiltere de kaldığım evdeki arkadaşla beraber gidip nüfusa kayıt olsak olmuyor mu? ingiltere deki uygulama tam olarka nedir bilgi verebilecek var mı?

Ingiltere versionu soyle, https://www.gov.uk/register-with-the-police

Doldurulmasi gereken registration pro forma bu adreste var, onu doldurup 1 foto yapistirip pasaportve brp ile polis istasyonuna gidiyorsunuz. Eger metropolitan areada yasiyorsaniz OVRO ya gitmeniz gerekiyor. £34 ayak basti parasini da verince islem tamamlaniyor. Yaninizda kimseyi goturmenize, kontrata vs.. gerek yok.

3 Yillik Bio : 08 Kasim 2017
3 Yillik Sonuc : 21 Subat 2018 (3 yillik)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2018 08:32 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
tosman yazdı:
guestforuk yazdı:

Ingiltere versionu soyle, https://www.gov.uk/register-with-the-police

Doldurulmasi gereken registration pro forma bu adreste var, onu doldurup 1 foto yapistirip pasaportve brp ile polis istasyonuna gidiyorsunuz. Eger metropolitan areada yasiyorsaniz OVRO ya gitmeniz gerekiyor. £34 ayak basti parasini da verince islem tamamlaniyor. Yaninizda kimseyi goturmenize, kontrata vs.. gerek yok.

şimdi polis benim gerçekten o adreste yaşadığıma nereden inanıyor? ikincisi polisten alacağım adres belgesi ile bankada gidip hesap açabiliyor muyum?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2018 11:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 17
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
guestforuk Beyana dayali bir sistem isletiliyor. Gercekten yasadigin adresi inandirmani beklemiyorlar ve sorgulamiyorlar. Kaldi ki neden yanlis bir bilgi veresin bir anlam veremedim soruna acikcasi.

Polis adres kaydini bankalar adres kaniti olarak kabul etmiyor. Bankalar sadece fatura, ehliyet(provisional da yeterli oluyor), council tax vb. daha uzun surede elde edebilecegin belgeleri kabul ediyor.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: