İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Ağu 2018 03:01

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Business Visa - Schengen
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2018 19:26 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
Herkese selamlar,

Yaklasik 3 yildir Ingiltere'de Ankara anlasmasi ile muhtelif firmalara hizmet veriyorum. En son hizmet verdigim firmanin ingiltere disi islerine gidebilmem icin vize almam gerekiyor. Firmanin almanya'da da bir ofisi var ama sadece schengen ulkeleri degil hindistan. cin, abd gibi onlarca ulkeye de seyahat gerekiyor. sorularim sunlar:

1) mesela almanya ofisinden davet yazisi alirsam ve ilk girdigim ulke almanya degilse (Schengen ülkeleri icin soruyorum) giriste problem yasar miyim ? cunku almanya islerinden once pek cok baska ulke var aslinda sirada.

2) "Multiple entry" yani coklu girise basvuracagim elbette ki en basta. Bunu aldiktan sonra, vize surem gittigim donemi kapsamasina ragmen diger ulkere de "business visa" almam gerekir mi ayrica? Yoksa turist vizesi ile ayni muameleyi mi goruyor "business visa" diger ulkerde de? Yani bir seferlige mahsus is vizesi diger schengen ulkerine de girisi sagliyor mu?

3) Ingiltereden schengen vizesine turist olarak basvurdum son 4 ayda. Almanya 2, Yunanistan 3 hafta verdi saka gibi. Fransanin turist vizelerinde bonkor oldugunu okudum cok yerde. Is vizelerinde de yaklasimlari ayni mi?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Business Visa - Schengen
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2018 00:57 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 40
Vize Türü: EEA2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: -
Merhabalar, daha once bircok kez yasadigim bir surec oldugundan paylasmak istedim, hatta su an tam da Almanya dan tekrar business schengen basvurusu yapmak uzereyim.

Bluebee yazdı:
Herkese selamlar,

Yaklasik 3 yildir Ingiltere'de Ankara anlasmasi ile muhtelif firmalara hizmet veriyorum. En son hizmet verdigim firmanin ingiltere disi islerine gidebilmem icin vize almam gerekiyor. Firmanin almanya'da da bir ofisi var ama sadece schengen ulkeleri degil hindistan. cin, abd gibi onlarca ulkeye de seyahat gerekiyor. sorularim sunlar:

1) mesela almanya ofisinden davet yazisi alirsam ve ilk girdigim ulke almanya degilse (Schengen ülkeleri icin soruyorum) giriste problem yasar miyim ? cunku almanya islerinden once pek cok baska ulke var aslinda sirada.

Oncelikle ilk girdiginiz ulke Almanya olmak zorunda (ayrica geri dondugunuz ulke de ayni sekilde) cunku vize basvurunuz sirasinda confirmed Almanya ya giris cikis biletinizi istenilen belgeler arasina eklemeniz gerekecek. Ayrica Almanya ya giris yaptiginizda sisteme eklendiginiz icin vizeyi amacina uygun kullandiginizda bilinmektedir. Ancak bu sizin aldiginiz business vize ile yaptiginiz ilk seyehati kapsiyor. Devaminda Schengen ulkelerine Almanya ya gitmeden direkt giris cikis yapabiliyorsunuz (turist vizesindeki gibi) ancak dikkat edilmesi gereken nokta diger Schengen ulkesine ne amacla gittiginiz, havaalanindaki memur bunu sorabilir ve isiniz ile ilgili oldugunu kanitlamaniz gerekebilir. Ornegin bende bircok Schengen ulkesine Almanya dan alinmis Business Schengen ile gidiyorum ama gittigim yerde de firmamin bir fabrikasi var.

2) "Multiple entry" yani coklu girise basvuracagim elbette ki en basta. Bunu aldiktan sonra, vize surem gittigim donemi kapsamasina ragmen diger ulkere de "business visa" almam gerekir mi ayrica? Yoksa turist vizesi ile ayni muameleyi mi goruyor "business visa" diger ulkerde de? Yani bir seferlige mahsus is vizesi diger schengen ulkerine de girisi sagliyor mu?

Yukarida da belirttigim gibi vize tum Schengen bolgesini kapsiyor ama kapidaki memura bagli olarak sorgulanma ihtimali her zaman var.

3) Ingiltereden schengen vizesine turist olarak basvurdum son 4 ayda. Almanya 2, Yunanistan 3 hafta verdi saka gibi. Fransanin turist vizelerinde bonkor oldugunu okudum cok yerde. Is vizelerinde de yaklasimlari ayni mi?

Aslina bakarsaniz benim tecrubelerime gore is vizeleri daha kolay isleyen bir surec, sebebi ise surecin firma uzerinden yurumesi (tabiki firmanin buyuklugu ve etkinligi onemli). Ornegin benim calistigim firma Almanya merkezli uluslararasi bir firma, dolayisi ile surec belge toplama ve zaman meselesi cogunlukla.

Burada onemli olan davetiye ve UK daki firmanizin size verecegi employment letter. Her ikisinde de sizin isiniz ve seyehat nedenleriniz ile ilgili (neden multi entry isteniyor) detaylarin acikca belirtilmesi, buradaki firmanin Almanya daki office ile olan is baglantisinin eklenmesi ve firmanizin tum gider, vs. yi karsilayacaginin soylenmesi gerekiyor. Ayrica her iki belgede de vize suresi talebi (ornegin benim icin 1 yillik, su su tarihler arasi) acikca belirtilmeli.

Dedigim gibi cogumuz gibi vize benimde yillardir hayatimin degismez bir parcasi, bu arada yukaridakilerin bir kismini Londra Almanya konsoloslugundan bizzat goruserek aldim gecen ay. Calistigim firmada seyehat anlik gelistigi icin ve benden baska kimsenin vizeye ihtiyaci olmadigindan :) Almanya giris cikis bileti sart mi biraz esneklik gosterilebilir mi diye talepte bulunduk, otel rezervasyonu sikinti degil ama confirmed return ticket sart dediler.

Aklima gelenler simdilik bunlar, buradan paylasin tekrar akliniza takilanlari.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2018 10:10 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Türk pasaportun olduğu sürece bazı ve ya bir çok ülkeye vize almamız gerkiyor malumunuz... buna mütakip o muameleyi HER ZAMAN göreceğiz malesef.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2018 14:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
1) Girişte sorun yaşayıp yasamamaniz karşılaştığınız memurun insiyatifine bağlıdır size neden Almanya vizesiyle bu ülkeye giriyorsunuz diye sorduğunda mantıklı bir cevap veremesseniz almama hakkına sahip diyelimki sorun yaşamadan giriş yaptınız bu sizin daha sonraki vize başvurularınızı etkileyecektir o yüzden eğer sık sık seyahat etme durumunuz varsa tavsiye etmiyorum

2)bussiness yada turist vizesi diye birşey yok o sadece başvurduğunuz sırada Bi farklılık sağlıyor iş vizesinde ilaveten sadece davetiye koyuyorsunuz ikisinede aynı vize basiliyor

3)Fransa dediğiniz gibi diğer ulkelere göre bu konuda daha iyi onun dışında hollandayi tavsiye edebilirim

4 yıla yakın Vfs global de bir çok ülkenin operasyon görevlisi olarak çalıştım şu anda serbest vize danışmanlığı yapmaktayım sorularınız ve danışmanlık için PM atabilirsiniz...

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2018 21:03 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: Boğa
onurfbgrl888 yazdı:
1) Girişte sorun yaşayıp yasamamaniz karşılaştığınız memurun insiyatifine bağlıdır size neden Almanya vizesiyle bu ülkeye giriyorsunuz diye sorduğunda mantıklı bir cevap veremesseniz almama hakkına sahip diyelimki sorun yaşamadan giriş yaptınız bu sizin daha sonraki vize başvurularınızı etkileyecektir o yüzden eğer sık sık seyahat etme durumunuz varsa tavsiye etmiyorum

2)bussiness yada turist vizesi diye birşey yok o sadece başvurduğunuz sırada Bi farklılık sağlıyor iş vizesinde ilaveten sadece davetiye koyuyorsunuz ikisinede aynı vize basiliyor

3)Fransa dediğiniz gibi diğer ulkelere göre bu konuda daha iyi onun dışında hollandayi tavsiye edebilirim

4 yıla yakın Vfs global de bir çok ülkenin operasyon görevlisi olarak çalıştım şu anda serbest vize danışmanlığı yapmaktayım sorularınız ve danışmanlık için PM atabilirsiniz...

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam
bilmediğimiz şeyi öle gercek , kesin doğru gibi yazmamanızı tavsiye ederim. ekte ekledim.
Yazıor ticari ziyaret vizesi die. Turistikte besuchreise/Touristische vısum diyor.

almancan yok die hepsi aynı sandın heralde:)

ikincisi vizeyi passaport memuru okutunca bilgileriniz çıkıyor neden verildiğini fln görüyor ordaki görevli.

''4 yıla yakın Vfs global de bir çok ülkenin operasyon görevlisi olarak çalıştım şu anda serbest vize danışmanlığı yapmaktayım sorularınız ve danışmanlık için PM atabilirsiniz...''

dosyaları alan görevliler hep biz bilmeyiz diyorlardı, bnde ayak yapıolar fln derdim de valla şimdi inandım :D

Eklentiler:
turistik.JPG
turistik.JPG [ 43.11 KiB | 539 kere görüntülendi ]
Ekran Alıntısı.JPG
Ekran Alıntısı.JPG [ 13.21 KiB | 542 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2018 11:28 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Cevaplariniz icin teşekkür ederim.

Son bir soru:

Fransaya ornegin once turist vizesi alıp turist olarak gidip donersem, sonraki süreçte is amaçlı gittiğimde sikinti yasar miyim? Ayni sekilde diğer Schengen ülkelerine sonraki is amaçlı gidişlerimde turist vizem yine kapidaki gorevlinin insafına mi kalır?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Business Visa - Schengen
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2018 10:06 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Yurtdışında konser veren sanatçıların sadece turistik schengen vizesi oluyor. Ben öyle biliyorum. Bu sayede Almanya/Hollanda ve Belçika’da rahat rahat konser veriyorlar 2 haftalık bi periyotta.

Buradan yola çıkacak olursak hiç bir sıkıntı olmaz diyorum. Orada banka hesabı açıp,işe orada ki ofisten devam edip,para kazanmayacaksanız,toplantı vari 1-2 haftalık ve ya aylık iş seyahatler gerçekleştirebilirsiniz Schengen turistik vizesiyle.

Zaten banka hesabı açmak in mutlak oturum istiyor yıl 2018’de AB ülkeleri.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz