Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Haz 2018 06:27

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Turist vizesi için danışma
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2018 18:12 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Aslan
Merhabalar, yeni katılıyorum ben de.
Öğrenciyim, Temmuzda arkadasım ve ben Uk gitmek istiyoruz. Finansal ve geri döneceğimi kanıtlayan evrakları hazırladım. Fakat bir noktada danışmak istiyorum
1) beraber gideceğim Arkadaşımın amcası orada yaşıyor, hali vakti yerinde ama gelir belgesi çıkartamıyor suan için, sadece mal mülk göstericek ki zaten sponsor değil sadece bir hafta orada bizim evinde kalacağımız noktasında bi davet mektubu hazırlayacak.
Benim herhangi bir kan bağım yok sizce arkadaşımla birlikte davet mektubuyla mı basvurayım yoksa hiç o işe girmeden bir haftalık turist vizesi seklinde solo mu basvurayım? Deneyimleriniz dogrultusunda bana ne onerebilirsiniz?

2. Olarak 1 max 2 haftalik turist vizesine basvuracagim. Ama okullar acilana kadar bir bucuk ay kalmak istiyorum. Nasil bi gerekce sunabilirim sonrasinda tekrar vize almam gerektiginde ?

Thanks from advance.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2018 19:18 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Akrep
blackcat burda oldukca tecrubeli arkadaslarimiz var size fikirlerini danisma noktasinda yardimci olacaklardir mutlaka. Gelelim benim ilk yedigim red gerekcesine istinaden sizin sorunuza biraz da olsa benzerlik tasidgi icin cevaplamak istedim; birincisi konsoloslukta ki calisanlari oyle bir tembilhlemisler ki belki de bunu kurala donusturmuslerdir bilemem ama turist vizesi ile alinmak istenen bir vizede akrabanin yanini kalacak yer olarak gosterdin mi vah haline vah halimize, nedeni soracak olursan turistik ziyarette ki amac o ulkeye para kazandirmaktir otellerine ozelljkle yani kisaca kendi masraflarini kendin karsilamani istiyorlar sponsor gostermek bile artik problem olmaya basladi bu ulkede, adamlar potansiyel bir gocmen olarak bakiyorlar artik turk ziyaretcilerere.Bana kalirsa siz arkadasinizin amcasini hic karistirmayin kalacak yerinizide booking tarzi otel sitelerinden rezarvasyon yapip basvuru dilekcenize rezervasyon ve ucak bileti rezervesini gidis donus olarak ekleyip basvurunuz guclendirmek olmali.Daha sonra gitmek istemezseniz iptal edebiliyorsunuz.Benim dusuncelerim bu sekilde

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2018 19:28 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Akrep
2.sorunun cevabi banka hesabinda ki gelirin dogrultusun da vizeye basvur 10 bin tl assagisinda bir hesabin varsa sureyi uzun tutma 5-7 gun arasi normaldir daha uzun dusunursen risk artiyor bahane ariyorlar zaten vize vermemek icin, haklilarda gerci 1 pound:6.5 tl 10 bin lira daha 2 bin pound yapmiyor ne demek istedigimi anladiniz umarim :-) bence sonrasini dusunmeyin zaten en kisa vizeleri 6 ay ben daha 2.vize basvirularindaki red gerekcelerinde sen 1 hafta gelmek istemissin ama ulkemizde 1 ay kalmissin hayrola sana vermiyorum 2.vizeni diyeni duymadim ama bilen birileri varsa tabi yazarsa veya basina gelmis olan varsa bilgilendirirse seviniriz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2018 20:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Aslan
Cok tesekkur ederim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2018 13:46 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
blackcat akraba olayına hiç girmeyin zaten sizin akrabanız da değil ama arkadaşınız bunu belirtirse cover letter da sadece kendisine uğrayacağını belirtsin gene otel booking uçak bileti booking yapın örneğin vizeye başvuracağınız tarihten 1 ay opsiyonlu şekilde booking yapın gideceğiniz tarih de özellikle o şekilde. Vizenizi alıp Pasaport kontrolden geçtikten sonra oteli iptal edebilirsiniz çünkü sınırdaki görevlinin oteli arama ve bookinginizi kontrol etme olasılığı yüksek

Banka hesabında kaynağı belli tatil paranız ne kadar süre için makul görünüyorsa o kadar süre içinde uk de tatil yapacağınızı beyan edin (tabiki okuldan aldığınız öğrenci belgeniz ve şu şu zamanlar okul kapalıdır evrakları dahil süreler birbirini tutmalı malum) zaten vize alırsanız bu 6 aylık multi giriş çıkış olacaktır 1 hafta deyip 1 ay da kalabilirsiniz ama bir daha vize alırken bu memurun dikkatinden kaçmayacaktır çünkü hem vize başvurusu yaparken yazılı hemde sınırda sözlü olarak atıyorum 1 hafta için buradayım diyeceksiniz; ha siz yani ben zaten bi daha uk gelene kadar yıllar geçer diyorsanız elbette siz bilirsiniz bol şanslar

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: