Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Haz 2018 10:08

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 May 2018 12:29 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
emre1980 yazdı:
Irkçılıktan şikayetçi olup bulunduğunuz ülkenin kurullarından şikayet etmek veya nereli olduğuna bukadar takılmak Portekizli vb. malesef igne ve çuvaldız hikayesini hatırlatmakta fayda görüyorum! Eger herkes nerde olduğunu ne amaçla olduğunu hatırlayarak yaşarsa sorunların çözmesi çok kolay olur. Malesef bızım kulturun parçası her gittigimiz yerde bı kendni gösterme çabası veya herseyı en ıyı bılen benım edalarında burun havada takılmalar bunlar haliyle dikat cekip ters tepki yapabliyor. En güzeli ya bu deveyi güdersin yada sana uygun olan diyarara geri dönersin.

aynen ben de onu demeye çalıştım. şimdi ingiltereye gidiyorsun oraya herkes geliyor dünyanın dört bir yanından ingilizler de haklı olarak göçmenlerin kendilerine benzememesi huy olarak, kültürlerine uygun yaşamaması onları rahatsız ediyor. örnek vereyim. türkiye deki suriyeliler public bir ortamda bağıra bağıra arapça tel.de konuştuğunda herkes nasıl rahatsız oluyorsa oradkai ingilizler de yabancıların absurt davranışından rahatsız oluyor. şimdi her ülkenin bi kültürü var. türkiye de sen bağıra bağıra arapça konuşamazsın. ingiltere de bağıra bağıra türkçe arapça konuşamazsın. her ülkenin bi kültürü var. bi de göçmenlerde şöle bi düşünce var nasıl olsa gavur memleketi yapsam ne olur. öle değil işte. işte senin bu hareketinden ötürü adamlar bunlar da böle diyor. siz hayatınızda suriyeli tecrübemizden sonra suriyelirle iş yapar mısınız orada yaşar mısınız hayır. eskiden dünya da kaliteli turistler seyahat ederdi. bi gün ankara dan malatya ya memleketime otobüsle gidiyordum. otobüste cambridge üniv. de tarih bölümünde doktora yapan bir bayanla tanıştım. kızla kayseriden malatya ya sohbet ede ede geldik gideceği otele götürdüm bıraktım vedalaştık. güzel bi sohbetti. nemrutu araştırmak için gelmiş. ertesi gün nemruta gidecekti malatya dan. sonra urfaya gidecekmiş. gerçekten ülkemiz o kadar zengin bir ülke ki avrupalılar ingilizler hayranlıkla geliyorlar buralara. özellikle urfaya malatya ya adıyaman a antebe kilis e. çünkü buralar tarih kokan roma medeniyetinden kalma çok eski diyarlar. malatya da bile halen roma imp. a ait kalıntılar var ve roma üniv. den bi profesör malatya da uzun yıllardır roma imparatorluğunu araştırıyor inceliyor. herkes tanıyor onu malatya da o hocayı. demem o ki ülkemiz cennet. biz ingiltereye farklı bir tecrübe edinmek dilimizi geliştirmek farklı insanlar tanımak güzel ilişkiler kurmak için gidiyoruz. eğer orada memleketimize kötü örnek olacak bi harekette bulunduğumuzda adamlar da bunlar böyle diyorlar. eskiden seçkin insanlar seyahat ettiği için eskiden turistler sevilirdi. şimdi her taraf saçma sapan göçmenlerle doldu. ingilizler de ankara antlaşmasında bu yüzden yeniliğe gittiler. destekliyorum. seçsinler. ülkelerine kambur olacak değil katma değer katacak adamları alsınlar. Türkiye ye de seçkin turistler gelsinler seçkin yatırımcılar gelsin. iş yapsın. bu paranın kaynağını belirtme olayı da nasıl çıktı anlatayım. bundan 15 sene önce insanlar amerika ve ingiltere avrupa vizesine başvururken hesaplarındaki parayı yakınlarından alıp günü birlik yatırıp çekerlerdi ve o şekilde vize alırlardı. sonra giden bu göçmenlerin paralarınını olmadığı kaçak çalıştıkları ortaya çıkınca konsolosluklar ister istemez paranın sana ait olup olmadığını araştırma yoluna gittiler. bu olayın da gerçek hikayesi bu. vesselam bu kötü niyetli sahtekar göçmenler olmasa gerçek göçmenler vize alacak.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 May 2018 23:56 
Kullanıcı avatarı
birincisi daha yeni ankara anlaşması ile gelmişssin. Evraklarının yeterli olduğunu nereden biliyorsun?
İkincisi ingilizcenin zayıf ve tercüman kullandığını belirtmişsin. Yıllardır bu ülkedeyim karşındakinin aksanından nereli olduğunu nereden anladın ve neden karşındaki kişiyi portekizli diyerek ötekileştiriyorsun. Irkçılık her yerde var. Buradaki ırkıçılıkta ne ülkemizden fazla ne ülkemizden az.
Sorularına gelecek olursak. Business Account için NI numarasına ihtiyacın yok. Llydos, Barclays vb bankalardan işlemlerini halledebilirsin. Hesapları açmanın iki yolu var. Birincisi internetten online başvuru yapacaksın ve gerekli soruları dolduracaksın bankasına göre değişmekle birlikte bazısı doğrudan bu başvuru sonrası şubeye davet ediyor bazısı ise telefon randevusu veriyor. Telefon randevusunda sana neden burada olduğun, ne yaptığın, geçmişte ne kadar kazandığın, şuan ki sermaye miktarın, demirbaşın var mı ya da yok mu vb tarzı sorular sorulacak bunlara cevap vereceksin ve daha sonra şubeye uğrayıp pasaport, oturum kartı ve proof of address fotokopisi vermen gerekecek. Bu aşamaları bitirdikten sonra 2 hafta içinde kurmayı düşündüğün şirket adına bir business hesaba sahip olursun. İkinci yol doğrudan banka şubesine gidip elinde saydığım evraklar hazır bulunmak şartıyla business hesap açmak istediğini belirtmen. Dediğin gibi ingilizcen yeterli değilse online yerine doğrudan şubeye gitmen senin için daha iyi olur.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 May 2018 00:17 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: -
Bristolcuyuz yazdı:
Merhaba,

öncelikle belirtim, evet gıcıklık olsun diye çoğumuza 2. sinde verdiklerini biliyordum bu insanların. bu yüzden çok hazırlıklıydım ve herşeyim tüm evraklarım vardı.

web sitem ,kart vizit ,banka hesabım ... HEPSİ

beni çağırdı , masaya oturduk. ilk başta ingilizcem az olduğunu anlayınca tercüman arkadaşımla gelince baştan bi umursamaz artisliğini yaptı ardından İD kartımı istedi ve şu hareket kanımı beynime fırlattı . kartın arkasını çevirip türk vatandaşı olduğumu görünce kartı umursamaz bi şekilde masaya atıp artis artis sorular sormaya başladı gerçekten çıldırdım ve elimden hiç birşey gelmedi.

ilk baktığı şey personel kartımın bussunis hesabımı sormak oldu bana. bende dedim ki NI numaram olmadan bunu alamayacağımı belirttim ve arkadaşım onsuz bir şekilde sizden aldığını belirttim . beni dinlemeden masadan kaldırmak istedi. bende anladım vermiyeceğini ve ona "kalan tüm evraklarımı kontrol edermisiniz başka eksik varsa onlarıda tamamlarım" dedim ve hepsini tek tek kontrol ettirdim hiç bi eksik yoktu.

ve daha sonra kalktım gittim.

şimdi bussinus hesabıda açamıyorum NI numaram olmadan. tekrar randevu alıp gideyim mi NI a napim gerçekten bilmiyorum.

Ve bu adamı şikayet etmemin bir yolu var mı ?

NI olmadan business hesap açabilirsiniz. En yakın şubeye gidin mümkünse bu barclays ya da llydos olsun. Llydosu tavsiye ederim. İngilzceniz yetersiz olduğu için arkadaşınızı da yanınızda götürmeniz en güzeli olacaktır.
Yanınızda:
1. Pasaport
2. Oturum Kartı
3. Adresinizi kanıtlayıcı bir belge
olsun ve başvurunuzu yapın. Başvuru sırasında bir takım sorular olacak sermayeniz, almayı düşündüğünüz demirbaşlar, Türkiyede ne kadar kazandığınız vb. bunlara hazırlıklı olun.
2 hafta içerisinde kartınız, şifreniz gelir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2018 03:55 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 14
Vize Türü: Ankara
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
NI isini ben telefondan halletmistim 2014 de. Eger kural degismediyse bilgilerinizi telefondan sisteme giriyorlar ve numaranizi adresinize gonderiyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2018 08:08 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 25
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Koç
Londonboy yazdı:
NI isini ben telefondan halletmistim 2014 de. Eger kural degismediyse bilgilerinizi telefondan sisteme giriyorlar ve numaranizi adresinize gonderiyorlar.

Telefonla nasıl yaptınız acaba ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2018 08:08 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 160
Aldığı teşekkür: 261
Vize Türü: ECAA 2
Telefonla NI basvurusu Turkiye’den basvuru yapip Ankara Anlasmasi vizesi alanlar icindi. Ben de 2015’de ayni sekilde yaptim. O uygulama sonradan degistirildi. Simdi herkes JobCenter’a gidip birkac evrak gosterip NI basvurusu yapiyor.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2018 11:41 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 25
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü: Yerleşim Vizesi
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Ruh Hali: Heyecanlı
hampshire
teşekkür ederim bilgi için.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2018 22:42 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 23
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Ben Mart 2016'da ilk gorusmemde almistim Nino'yu.

Simdi sorun mu cikariyorlar? Neden boyle bir sey yapiyorlar anlayamadim? Tamam bana da soru sordular ama normal sorular.BRP'ye baktiydi hatirladigim kadariyla,bir kac soru sordu ve onunde ki kendi forumunu doldurdu felan.

Sonra bana mektup icerisinde Nino'm gelmisti. Ilginc,merak ettim neden boyle yapiyorlar acaba?

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz