Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 May 2018 05:19

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 May 2018 19:31 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Stresli
Burcu: İkizler
Merhaba,daha önce konusu açıldımı bilmiyorum ama umut ediyorum biri bana yardım edebilir.dogtastan ürün aldım teslim tarihi geçti.ana ofislerini aradım ürünüm hala üretimdeymiş sanırım bana özel altın kaplama yapıyorlar :D .3 ay oldu ürünleri sipariş edip parasını ödeyeli.bırakın yolda olmayı daha üretilmemiş bile .neyse ben şikayette bulunmak istiyorum.bildiğiniz tüketici hakları ve benzeri bir site varmı.hakkımı arayabileceğim bir yol biliyormusunuz. :|

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 May 2018 23:31 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 48
Aldığı teşekkür: 51
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Oncelikle aldiginiz magazanin bagli oldugu firmaya ait ust kuruma sikayet etmeyi deneyin. Bazen ise yarayabiliyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 May 2018 23:45 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 155
Aldığı teşekkür: 253
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Bankadan direkt charge back yapmalarini iste. Hic ugrasma. Banka halleder. Hemen hesabina odemeyi yapar. Parayi da mobilyacidan alir.

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 10:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Malesef bir kısmını nakit bir kısmını banka kartı ile ödedik.çok pişman oldum aldığıma.evde küçük çocuğum var evim bomboş tam bir rezillik yani.paramıda vermiyorlar yüzde 30unu kesip 3 hafta sonra geri öderlermiş.sanki biz suçluyuz gibi ürünlerimi verin diyorum o da ortada yok.tam bir maduriyet yaşıyorum. :roll:

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 15:08 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 55
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Sahmeran yazdı:
Malesef bir kısmını nakit bir kısmını banka kartı ile ödedik.çok pişman oldum aldığıma.evde küçük çocuğum var evim bomboş tam bir rezillik yani.paramıda vermiyorlar yüzde 30unu kesip 3 hafta sonra geri öderlermiş.sanki biz suçluyuz gibi ürünlerimi verin diyorum o da ortada yok.tam bir maduriyet yaşıyorum. :roll:

odeme yaptigina dair elinde belge varmi nakit olan odemeden fatura kesmemislerse vergi kaciriyorlardir demektir ve baslari cok agrir. kartla odediginide bankadan urunun teslim edilmediginden dolayi geri iyadesini istiyebilirsin. sozlesmenizde nezaman teslim edilcek ona benzer bilgi varmi. sozlesme kurallarini cignemis olabilirler tazminat davasi acabilirsiniz. 3 aydir magdurum diye hem ana parani al hemde tazminatini alirsin. davayi kaybetikleri taktirde senin avukat ve mahkeme masraflarinida karsilamak zorundalar. ver avukata hic ugrasma hem tazminatini al hemde ana parani sen stres yapcagina onlar yapsin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 15:56 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
dogtas neresi hangi firma Ingiltere'de?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 17:25 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
manhus78 yazdı:
dogtas neresi hangi firma Ingiltere'de?

doğtaş exclusive.harringay şubesinden aldım Mobilya firması.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 17:39 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege yazdı:
Sahmeran yazdı:

odeme yaptigina dair elinde belge varmi nakit olan odemeden fatura kesmemislerse vergi kaciriyorlardir demektir ve baslari cok agrir. kartla odediginide bankadan urunun teslim edilmediginden dolayi geri iyadesini istiyebilirsin. sozlesmenizde nezaman teslim edilcek ona benzer bilgi varmi. sozlesme kurallarini cignemis olabilirler tazminat davasi acabilirsiniz. 3 aydir magdurum diye hem ana parani al hemde tazminatini alirsin. davayi kaybetikleri taktirde senin avukat ve mahkeme masraflarinida karsilamak zorundalar. ver avukata hic ugrasma hem tazminatini al hemde ana parani sen stres yapcagina onlar yapsin
çokçokçok teşekkür ederim.gerçekten aklıma o kısmı gelmedi.evet şimdi baktım ürünüm teslim tarihi 6 mayıs yani yarın.ama ürünlerim daha türkiyeden bile yüklenmemiş.bırakın yüklemeyi üretilmemiş bile.bir taraftanda tüketici hakları gibi benzer bir yer bilsem.hiç uğraşmadan mahkeme filan paramı kurtarırım derdindeyim.tekrardan cevabınız için yardımınız için teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 19:39 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Sahmeran

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL:
1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.
ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
3.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
YANI YARINDAN ITIBAREN IPTAL ETME HAKKIN DOGUYOR

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 19:46 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Sahmeran
TUKETICI HAKLARI ILE BILGI PAYLASTIM SIZIN ICIN ZAMANINDA TESLIM EDILMEDIGI ICIN IPTAL HAKINIZ DOGUYOR YARINDAN ITIBAREN BU LINKI TILIYARAK TUKETICI HAKEM HEYETI HAKINDA BILGI ALABILIRSIN
http://www.maltepe.gov.tr/tuketici-hake ... i-ve-formu
KENDILERINE MESAJ AT. VE 6502 SAYILI TUKETICI HAKINI IHLAL ETIKLERINI BELIRT, VE KESINLIKLE TELEFONDA KONUSARAK ANLATMA DERDINI. EMAIL AT, WHATSSAP TAN MESAJ AT, ONLARIN HEPSI DELIL OLCAKTIR MAHKEMEDE! VE ELINIZDEKI YAZISMALARI SAKIN SILME KIZIP! MAHKEMEDE LAZIM OLCAK. YANI SMART DAVRANIN DUYGULARINIZA VE BIR ANLIK OFKENIZE YENIK DUSMEYIN VE STRESTE YAPMAYIN
YUZDE 30 KESINTIYI KESINLIKLE KABUL ETMEYIN O SIZIN SORUNUNUZ DEGIL EGER URUNU YAPMAYA BASLAMISLARSA O ONLARIN SORUNU. SIZIN DEGI LNE YAPARLARSA YAPSINLAR SATARLARMI BASKA BIRINE, ATARLARMI BENI ILGILENDIRMEZ DIYIN VE GECIN

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: