Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 May 2018 05:22

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 May 2018 14:15 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: -
Arkadaşlar Merhaba,

UK RC sahibiyim. Eşim bulgaristan vatandaşı. Tatil için yunanistana gitmeyi düşündük ve forumda biraz araştırma yaptım. Genelde karşılaştığım örneklerde hep eşinin ülkesine girip çıkan arkadaşlar vardı. Bizim durumumuz son brexit ile birlikte biraz karmaşıklaştığı için emim olamadım.

Anladığım kadarı ile schengen ülkelerinin herhangi birinden oturum kartınız olduğu takdirde eşiniz ile birlikte diğer schengen ülkelerine vizesiz giriş yapabiliyorsunuz. Peki bu durum UK oturum kartı için nasıldır?

Sonuçta hala bir eu ülkesi ve bizim kartların üzerinde de family member - eu residence yazıyor.

Bu durumu tecrübe eden var mı aramızda? Öneri ve fikirlerinize açığım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 May 2018 23:30 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 48
Aldığı teşekkür: 51
Vize Türü:
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Tatil plani yapmadan once yunan konsolosluğu na gidip bir danisin, paraniz yanmasin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 May 2018 20:08 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 55
Vize Türü: UK vatandasi
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
oweny
shengen vizesine bas vur hemen verirler cunku ukde yasiyorsun hic sorun yapmazlar bir hafta icinde gelir

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 May 2018 00:17 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Tesekkurler.
Sanirim en guzeli vize almak.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 May 2018 07:39 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 48
Aldığı teşekkür: 51
Vize Türü:
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Vizeye basvurmadan once yunan konsolosluguna bi rc kartinizi gosterin. Vize almaniza, evrak toplamaniza gerek kalmayabilir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 May 2018 21:24 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 37
Vize Türü: EEA2
Ruh Hali: Belirtilmedi
oweny Mevcut Residence Card iniz ile Yunanistan a girebilmek icin Schengen vizesi almaniza gerek yok, ki zaten bu Yunan konsoloslugunun UK daki resmi sitesinde de belirtilmis. Ihtiyaciniz olan seyler;

1- AB vatandasi esinizin sizinle yada sizden once Yunanistan a gitmesi.
2- RC kartinizin, evlilik cuzdaninizin, v.b. birlikteliginizi gosteren original belgenin yaninizda olmasi.
3- Yunan resmi sitesi ve VFS global sitesindeki EEA family member olarak vizeye ihtiyaciniz olmadigini gosteren aciklamanin print edilmis hali (bulunsun yaninizda).

Bende Sali gunu seninle ayni sartlar altinda Italya ya Bulgaristan vatandasi esim ile beraber gidecegim ve sadece yukari da yazdiklarimi goturecegim. Bunun disinda yakin gecmiste Hollanda ve Irlanda (shengen uyesi olmadigi halde)konsolosluklarina bu ulkelere gitme olasiligim oldugundan email ile konuyu sormustum (RC kartimin kopyasini gondererek). Her 2 ulkeden de vizeye ihtiyac olmadigini belirten cevap gelmisti. Ayrica VFS global resmi sitesinde de Shengen ulkelerine EEA family member olarak RC karti ile vizesiz seyehat edilebilecegi yaziyor (tabiki esin ile birlikte).

Heee.... Yunan memurlar %100 ulkeye girme hakkin oldugu halde sirf Turk pasaport un dolayisi ile sorun cikarirlar mi? hic sasirmam :) ozellikle de ailecek Bulgaristan da basimiza gelenlerden sonra.

Neyse, bence sen yukarida paylastiklarimi dikkate al derim, bende Italya tecrubesini ayrica paylasirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 May 2018 15:56 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 37
Vize Türü: EEA2
Calistigim firma bir Italya seyahati planlamisti hafta basinda ama benim Schengen almaya vaktim yoktu. Bende Bulgaristan vatandasi esim ile vizesiz gidebilecegimi soyledim, hic sıkıntı etmediler. Ben , esim ve birkac yonetici atladik gittik sali gunu. Italyan havaalaninda pasaport ve Residence Card imi verdim ve girdim, evlilik cuzdani bile sormadilar.

Neyse esim 2 gun gezdi tozdu keyif catti Venedik te, bende makine pesinde kosturdum :) dun de donduk sorunsuz. Bircok arkadas tecrubesini zaten paylasmis, bende yukarida hatirlatmistim, RC ile ( uzerinde ''residence card of a family member of a union citizen'' yazan) Schengen ulkelerine girmekte sorun olmuyor (tabiki EU citizen esiniz yaninizda veya sizden once oraya gitmis ise). Zaten gideceginiz ulkenin konsolosluk sitesinde bununla ilgili bilgi mutlaka vardir.

Aslinda bu vizesiz Italya seyahati tabiki de cok siradisi birsey degil ama beni taaa 90 li yillara, online olmayan vize donemlerine geri goturdu bir an. Gumussuyu Alman konsoloslugu onunde sabaha kadar kaldirimda yatisimiz, Ispanya konsoloslugunda bir sira onumdeki 2 fabrika sahibi abinin vize alamayisi, gunlerce ugrasip vize alamadigim Ukrayna icin Taksim de kahvehane de tanisdigim bir aracinin 2 gun sonra vizeli pasaportumu getirmesi ve daha aklima gelmeyen digerleri...

Dunyanin her yonu ile tartismasiz en guzel ulkesiyiz ama su pasaportumuzu bir turlu guclendiremedik gitti :( hanimin Gebze kadar butcesi olmayan Bulgaristan a ait pasaportu olmasa gene tırtız yani :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 May 2018 16:41 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü: EEA
imbik
tesekkurler bilgilendirme icin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 May 2018 19:55 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

imbik yazdı:
Calistigim firma bir Italya seyahati planlamisti hafta basinda ama benim Schengen almaya vaktim yoktu. Bende Bulgaristan vatandasi esim ile vizesiz gidebilecegimi soyledim, hic sıkıntı etmediler. Ben , esim ve birkac yonetici atladik gittik sali gunu. Italyan havaalaninda pasaport ve Residence Card imi verdim ve girdim, evlilik cuzdani bile sormadilar.

Neyse esim 2 gun gezdi tozdu keyif catti Venedik te, bende makine pesinde kosturdum :) dun de donduk sorunsuz. Bircok arkadas tecrubesini zaten paylasmis, bende yukarida hatirlatmistim, RC ile ( uzerinde ''residence card of a family member of a union citizen'' yazan) Schengen ulkelerine girmekte sorun olmuyor (tabiki EU citizen esiniz yaninizda veya sizden once oraya gitmis ise). Zaten gideceginiz ulkenin konsolosluk sitesinde bununla ilgili bilgi mutlaka vardir.

Aslinda bu vizesiz Italya seyahati tabiki de cok siradisi birsey degil ama beni taaa 90 li yillara, online olmayan vize donemlerine geri goturdu bir an. Gumussuyu Alman konsoloslugu onunde sabaha kadar kaldirimda yatisimiz, Ispanya konsoloslugunda bir sira onumdeki 2 fabrika sahibi abinin vize alamayisi, gunlerce ugrasip vize alamadigim Ukrayna icin Taksim de kahvehane de tanisdigim bir aracinin 2 gun sonra vizeli pasaportumu getirmesi ve daha aklima gelmeyen digerleri...

Dunyanin her yonu ile tartismasiz en guzel ulkesiyiz ama su pasaportumuzu bir turlu guclendiremedik gitti :( hanimin Gebze kadar butcesi olmayan Bulgaristan a ait pasaportu olmasa gene tırtız yani :)

Ne kadar tesekkur etsem az... :) Ilaccc gibi geldi. Ver alini fransa ver elini almanya... Olmeden once hepini bir kez gorelim. tekrar tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 May 2018 06:41 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ben de Türkiye den arabayla İngiltere ye geldim.. hatta Macaristan ve Çek te 2 gün kaldık ama hiç sorun çıkmadı.. evlilik belgesi bile sormadılar. Sonra Danimarka için Schengen e başvurdum , eşinizle gidecekseniz masraf yapmayın dediler :) yalnız gideceğimi söyleyip aldım.. banks dekontları falan götürdüm sadede evlilik belgesini aldılar.. pzt verdim cuma günü elimdeydi :) vize ücreti kargoyla beraber £30-40 Civariydi..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz