Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 May 2018 19:55

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2018 19:08 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 38
Aldığı teşekkür: 16
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Öncelikle iyi akşamlar, geçen sene Şubat 15 itibariyle residence permit aldım 2019 a kadar geçerli. Ve 1 Marttan itibaren 15 Ağustosa kadar UK de kaldım.

15 Ağustos'ta yaşadığım piskolojik sorunlar nedeniyle eşimle boşanma noktasına geldim ve Türkiye'ye dönüş yaptim. O zamandan beri Türkiye'deyim.

Yaklaşık 7.5 aylık zamanda hem piskolojim düzeldi hem de eşim ile aram düzeldi. Şimdi tekrar UK ye yerleşmem durumunda problem meydana gelir mi?

Bu konu hakkında online da fazla bilgi yok, forumdan ve yüzyuze tanıştığım bir arkadaş, 7 aya kadar problem olmaz ama sonrası için, vatandaşlığa geçme sürecinde 10 yıllık uzama meydana gelir dedi.

Bu konu hakkında bilgisi veya çevresinde örnekler olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Nis 2018 21:39 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 52
Vize Durumu: Var
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
kaizen yazdı:
Öncelikle iyi akşamlar, geçen sene Şubat 15 itibariyle residence permit aldım 2019 a kadar geçerli. Ve 1 Marttan itibaren 15 Ağustosa kadar UK de kaldım.

15 Ağustos'ta yaşadığım piskolojik sorunlar nedeniyle eşimle boşanma noktasına geldim ve Türkiye'ye dönüş yaptim. O zamandan beri Türkiye'deyim.

Yaklaşık 7.5 aylık zamanda hem piskolojim düzeldi hem de eşim ile aram düzeldi. Şimdi tekrar UK ye yerleşmem durumunda problem meydana gelir mi?

Bu konu hakkında online da fazla bilgi yok, forumdan ve yüzyuze tanıştığım bir arkadaş, 7 aya kadar problem olmaz ama sonrası için, vatandaşlığa geçme sürecinde 10 yıllık uzama meydana gelir dedi.

Bu konu hakkında bilgisi veya çevresinde örnekler olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

yok sorun olmaz neden turkiyede okadar uzun sure kaldin diye sorarlarsa hastam vardi dersin turkiyede olmam gerekiyordu dersin ve esinle aran iyise simdi oda mektup yazip gondersin sana

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 03:43 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 100
Aldığı teşekkür: 511
Vize Türü:
Burcu: -
Sizden basvuru formunda, 6 ay ve daha uzun sure UK disinda kaldiysaniz sebebini aciklamanizi isteyecekler. Varsa doktor raporlarinizi ekleyip aciklarsiniz. Bu sure icerisinde esinizle gorustugunuzun ispatlarini da eklemenizi tavsiye ederim. Sebebi oldugu surece ve evlilik devam ettigi surece bir sorun olacagini dusunmuyorum.

ILR basvurusu yapacaginiz zaman son 5 sene icerisinde 450 gunden fazla UK disinda kalmamis olmaniz gerekiyor. Buna dikkat ederek onunuzdeki surecteki adimlarinizi atmanizi tavsiye ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 04:18 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege yazdı:
kaizen yazdı:

yok sorun olmaz neden turkiyede okadar uzun sure kaldin diye sorarlarsa hastam vardi dersin turkiyede olmam gerekiyordu dersin ve esinle aran iyise simdi oda mektup yazip gondersin sana
Teşekkürler yanıtınız için, eşimin mektup yazma sebebini anlayamadım. Bana mi yoksa home office mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 04:23 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yigitc yazdı:
Sizden basvuru formunda, 6 ay ve daha uzun sure UK disinda kaldiysaniz sebebini aciklamanizi isteyecekler. Varsa doktor raporlarinizi ekleyip aciklarsiniz. Bu sure icerisinde esinizle gorustugunuzun ispatlarini da eklemenizi tavsiye ederim. Sebebi oldugu surece ve evlilik devam ettigi surece bir sorun olacagini dusunmuyorum.

ILR basvurusu yapacaginiz zaman son 5 sene icerisinde 450 gunden fazla UK disinda kalmamis olmaniz gerekiyor. Buna dikkat ederek onunuzdeki surecteki adimlarinizi atmanizi tavsiye ederim.
2. Seferki 2.5 yıllık başvuruda eşimle iletişim içinde bulunduğumun kanıtıni isterler diyorsunuz, WhatsApp konuşmalari vs.
Hastalık bahanesini verebilirim ancak kanıt istenirse rapor vermem, o zaman problem çıkar mı sizce?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 07:37 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

kaizen yazdı:
yigitc yazdı:

2. Seferki 2.5 yıllık başvuruda eşimle iletişim içinde bulunduğumun kanıtıni isterler diyorsunuz, WhatsApp konuşmalari vs.
Hastalık bahanesini verebilirim ancak kanıt istenirse rapor vermem, o zaman problem çıkar mı sizce?

kardes suan senin odaklanman gereken buraya gelmen uzatmada buluncagin zaman ozaman onlari kafana takarsin ingilizler derya step by step / geldiginde isine gucune baktigin da. zaman hizli gecer.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 08:35 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

kaizen mektubu size yazsin gercegi sorun olcagini dusunmuyorumuk ye girisinde ama bakarsin hava alaninda kalkipta soru sorarlar neden 7 aydir turkiyedesin falan filan. elinde mektup olursa gosterirsin pasaport gumruk memuruna ingilterede. mesela esin soyle diyebilir esimin turkiyedeki ailevi sorunlardan dolayi turkiyede 7 ay gecirmek zorunda kalmistir bu 7 ay icerisinde manevi olarak devamli esimin arkasinda oldum ingilteredeki adresini telefonunu yazsin ve imzalasin sana emaille gondersin. ailevi sorunlar annen ve baban arasinda sorun cikmistir senin turkiyede kalman gerekmistir onuda ispatlamak kolay anne ve babadan imzali mektup alman yeterli olcaktir. hastalik raporundan daha rahat alincak birsey ailevi problem sonucta.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 11:19 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege yazdı:
kaizen mektubu size yazsin gercegi sorun olcagini dusunmuyorumuk ye girisinde ama bakarsin hava alaninda kalkipta soru sorarlar neden 7 aydir turkiyedesin falan filan. elinde mektup olursa gosterirsin pasaport gumruk memuruna ingilterede. mesela esin soyle diyebilir esimin turkiyedeki ailevi sorunlardan dolayi turkiyede 7 ay gecirmek zorunda kalmistir bu 7 ay icerisinde manevi olarak devamli esimin arkasinda oldum ingilteredeki adresini telefonunu yazsin ve imzalasin sana emaille gondersin. ailevi sorunlar annen ve baban arasinda sorun cikmistir senin turkiyede kalman gerekmistir onuda ispatlamak kolay anne ve babadan imzali mektup alman yeterli olcaktir. hastalik raporundan daha rahat alincak birsey ailevi problem sonucta.
Gayet mantıklı açıklamalar dediğiniz gibi tedbiri almakta fayda var. Hastalık bahanesinden ziyade ailevi sorunları söylemek daha mantıklı.
Tekrar teşekkür ederim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz