Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eki 2018 01:20

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Vize sponsorluğu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2018 20:08 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
Arkadaşlar Merhaba,

Vize için yakın akrabalarımızın (hala,teyze) sponsorluğu kabul ediliyor mu bilen var mı acaba? babam İngiltere'ye gitmemi onaylamıyor da ben de şansımı bu şekilde denemek istiyorum

yardımcı olursanız sevinirim

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Vize sponsorluğu
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2018 20:34 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 85
Vize Durumu: Var
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
[quote="nilpar"]Arkadaşlar Merhaba,

Vize için yakın akrabalarımızın (hala,teyze) sponsorluğu kabul ediliyor mu bilen var mı acaba? babam İngiltere'ye gitmemi onaylamıyor da ben de şansımı bu şekilde denemek istiyorum

yardımcı olursanız sevinirim[/quote
onecelikle resitmisiniz sorma sebebim ise babanizin onay vermemesi eger resitseniz
evet akrabalirn spon sorun olabilir

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 06:54 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege evet reşitim ve 25'im. ünv. birinci sınıfı bitirmek üzereyim
bazı vize danışmanlık firmaları anne veya babanızdan başkaları sponsor olamaz diyorlar. bu konuyu aydınlatabilirseniz memnun olurum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 08:44 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 7
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Selamlar,

Cevremde olan bi olayi anlatmak istiyorum. Bu sizin umidinizi kirmasin. Sadece tecrube olsun diye paylasiyorum.

Arkadasim cok buyuk firmada muhendis olarak calisiyor. Kardesi universiteyi bitirmeden dil okuluna basvurmak icin abisinin sponsorluguyla iki kere basvurdu ve ikisindende olumsuz cevap aldi. Arkdasimin kardesi dil okulundan sonra ingilterede ankara anlasmasina basvuracakti ama daha ilk adimdan maalesef basarisiz oldu. Diyecegim o ki iyi bir danismanlik firmasi ve eger akrabalariniz araciligiyla sponsorluk alacaksaniz hazirliginizi iyi yapin derim. Yoksa yukarida ki ornekteki gibi maalesef hayal kirikligi ve maddi kayiptan baska birsey olmaz sizin icin.

Bol sans.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 17:43 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

itmcr evet hangi vizeye bas vurursaniz vurun ingilterede evraklar cok iyi hazirlanmalidir. ben 3. dereceden kuzenime soponsor oldum ve 2 sene once sorunsuz vizesini aldi tatilini yapti geri gitti. tabi aile ziyareti katagorisine girmiyordu 1. dereceden akrabalik olmadigindan dolayi genel ziyaretci katogorisinden vizeye basvurmustu. ozetle davetiyemde yani sponsor mektubumda evimin buyk oldugunu belgeleriyle hicbir giderinin olmiyacagini benim karsiliyacagimi banka ciktilarimi adresimi yaptigim isi belirten evraklar 2 haftada vizesi cikmisti nilpar kardesimiz tatil amaclimi yoksa egitimini burda tamamlamak icinmi gelceksin oda onemli ona gore vize katogorin degisiyor. ogrenci olarak gelceksen tahsilini burda bitirmek icin ozaman ogrenci vizesine bas vurman gerekiyor ama yanlizca tatile gelmek icin geliyorsan tatil vizesine basvurman gerekiyor. aile ziyareti vizeside var onada 1. dereceden akrabalar bas vurabiliyor

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 17:59 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

nilpar yazdı:
bazı vize danışmanlık firmaları anne veya babanızdan başkaları sponsor olamaz diyorlar. bu konuyu aydınlatabilirseniz memnun olurum.

nilpnar hanim tatilemi gelceksiniz tahsilinizi burdami tamamlamak istiyorsunuz ben sponsor oldum 3. dereceden akrabama ve aldi vizesini tatil icin gelmisti ve geri gitti / 1 dereceden akrabam olmadigindan dolayi tatil vizesine bas vurduk / 1 dereceden olan akrabalar aile ziyaret vizesine bas vurabilirler /
eger tahsilinizi burda yapmak icin sponsordan bahs ediyorsaniz o tercubeyi yasamis arkadaslarimiz eminimki bilgilerini esirgemiceklerdir kalkipta tahsil sponsoru hakinda yanlis bilgi vermek istemiyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 20:27 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege yazdı:
nilpar yazdı:

nilpnar hanim tatilemi gelceksiniz tahsilinizi burdami tamamlamak istiyorsunuz ben sponsor oldum 3. dereceden akrabama ve aldi vizesini tatil icin gelmisti ve geri gitti / 1 dereceden akrabam olmadigindan dolayi tatil vizesine bas vurduk / 1 dereceden olan akrabalar aile ziyaret vizesine bas vurabilirler /
eger tahsilinizi burda yapmak icin sponsordan bahs ediyorsaniz o tercubeyi yasamis arkadaslarimiz eminimki bilgilerini esirgemiceklerdir kalkipta tahsil sponsoru hakinda yanlis bilgi vermek istemiyorum

Esasen Ankara anlaşması için.
Görüştüğüm bir danışman koşullarımı değerlendirerek Ingiltere'ye turist vizesiyle başvurup İngiltere'ye geldikten sonra Ankara anlaşması vizesi için başvurmamı önerdi.Zira iş tecrübeniz olmadığı için Türkiye'den başvurunuzun red edilme olasılığı yüksek denildi. Kısacası burada ünv.de okuduğum bölümümü ileride devralmak üzere dondurup ingiltere'de yeni bir başlangıç yapmayı kurguluyorum. Eğitimini aldığım dijital pazarlama üzerine düşük bütçeli bir iş modeli tasarlamayı düşünüyorum fakat çalışabileceğim iş sahasınında ingilterede ihtiyaç duyulan bir iş olması gerekiyormuş yasa kapsamınca ,ayrıca bu konuda da fikriniz veya yönlendirmeleriniz olursa memnun olurum.
İngiltere için vize reddi almanın gelecek başvurulardada önemli bir referans olduğu söylenmekte. İngiltere konsolosluğunu aradığımda vize konusunda telefonda bilgi paylaşmıyorlar. yasal olarak bu konuda bir zorunluluk olmasa bile onay durumunda nasıl bir role sahip olduğunu öğrenmem yeterli olabilir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 21:21 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

nilpar hanim vize red olayi okadar buyutulcek birsey degil yok kotu referans oluyormus ilerde bas vurularinizi olumsuz etkiliyormus onlarin heppsi hikaya/ sartlari yerine getiriseniz vizeniz onaylanir. eger red alisaniz sebebi yaziyor mektubta neden red etikleri o verdikleri sebebi curuturseniz vizeniz onaylanir 2. basvurunuzda. onemli olan sebebi geri donceginize inanmiyoruz dememesi iste o sebebi curutmek cok zor. kendimden ornek vereyim 2005 tatil vizesine bas vurdum kktc red aldim sebebi ise bankamda yeteri kadar paranin bulunmamasiydi 2 ay sonra tekrar tatil vizesine basvurdum kktc 2005 te bankamda 2000 euro vardi ve vizem onaylandi geldim 5 bucuk ay kadim turkiyeye geri dondum. 2006 nisanli vizesine bas vurdum turkiyeden istanbul konsolosu red aldim sebeb iliskimize inanmamalari ve evlencegimizi dusunmuyorlarmis. ve evlendim. evlendikten 4 ay sonra yerlesim vizesine tekrar basvurdum 2006 tarihi ve 2 yillik vize verdiler 2008de suresiz oturum ve 2009 dada ingiliz vatandasi oldum yani onemli olan evraklari saglam hazirlamak red almak hayalerinin bittigi anlamina gelmez verdikleri sebebleri telafi edip tekrar basvurmak. ankara antlasmasi hakinda bilgi sahibi olmak isterseniz ankara antlasmasi bolumu var burda ordakisilerin nasil bir yol izledigini sorabilirsiniz ve emin olunki sordugunuz sorulara cevap vercek biri olcaktir / turust olarak gelmek istiyorum demisiniz suan genel ziyaretci bolumunde turistlik vize icin neler hazirlamaniz gerektigini gorursunz ve akliniza takilan soru olursa orda sorularinizi yonelte bilirsiniz. 2009 dan once gelmeniz gerekiyor ingiltere ABden ciktiktan sonra ankara antlasmasinin akibiyeti ne olur bilmiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 21:29 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

nilpar yazdı:
ege yazdı:
nilpar yazdı:

Esasen Ankara anlaşması için.
Görüştüğüm bir danışman koşullarımı değerlendirerek Ingiltere'ye turist vizesiyle başvurup İngiltere'ye geldikten sonra Ankara anlaşması vizesi için başvurmamı önerdi.Zira iş tecrübeniz olmadığı için Türkiye'den başvurunuzun red edilme olasılığı yüksek denildi. Kısacası burada ünv.de okuduğum bölümümü ileride devralmak üzere dondurup ingiltere'de yeni bir başlangıç yapmayı kurguluyorum. Eğitimini aldığım dijital pazarlama üzerine düşük bütçeli bir iş modeli tasarlamayı düşünüyorum fakat çalışabileceğim iş sahasınında ingilterede ihtiyaç duyulan bir iş olması gerekiyormuş yasa kapsamınca ,ayrıca bu konuda da fikriniz veya yönlendirmeleriniz olursa memnun olurum.
İngiltere için vize reddi almanın gelecek başvurulardada önemli bir referans olduğu söylenmekte. İngiltere konsolosluğunu aradığımda vize konusunda telefonda bilgi paylaşmıyorlar. yasal olarak bu konuda bir zorunluluk olmasa bile onay durumunda nasıl bir role sahip olduğunu öğrenmem yeterli olabilir.

ankara antlasmasi ile cocuk bakiciligi yapan arkadasim var burda. oda ogrenciydi ogrenci vizesini burda ankara antlasmasina cevirmisti suan ankara antlasmasi ile burda sermayeside yoktu £3000 pountu vardi sermaye olarak yani 15 bin turk lirasi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 22:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ege yazdı:
nilpar hanim vize red olayi okadar buyutulcek birsey degil yok kotu referans oluyormus ilerde bas vurularinizi olumsuz etkiliyormus onlarin heppsi hikaya/ sartlari yerine getiriseniz vizeniz onaylanir. eger red alisaniz sebebi yaziyor mektubta neden red etikleri o verdikleri sebebi curuturseniz vizeniz onaylanir 2. basvurunuzda. onemli olan sebebi geri donceginize inanmiyoruz dememesi iste o sebebi curutmek cok zor. kendimden ornek vereyim 2005 tatil vizesine bas vurdum kktc red aldim sebebi ise bankamda yeteri kadar paranin bulunmamasiydi 2 ay sonra tekrar tatil vizesine basvurdum kktc 2005 te bankamda 2000 euro vardi ve vizem onaylandi geldim 5 bucuk ay kadim turkiyeye geri dondum. 2006 nisanli vizesine bas vurdum turkiyeden istanbul konsolosu red aldim sebeb iliskimize inanmamalari ve evlencegimizi dusunmuyorlarmis. ve evlendim. evlendikten 4 ay sonra yerlesim vizesine tekrar basvurdum 2006 tarihi ve 2 yillik vize verdiler 2008de suresiz oturum ve 2009 dada ingiliz vatandasi oldum yani onemli olan evraklari saglam hazirlamak red almak hayalerinin bittigi anlamina gelmez verdikleri sebebleri telafi edip tekrar basvurmak. ankara antlasmasi hakinda bilgi sahibi olmak isterseniz ankara antlasmasi bolumu var burda ordakisilerin nasil bir yol izledigini sorabilirsiniz ve emin olunki sordugunuz sorulara cevap vercek biri olcaktir / turust olarak gelmek istiyorum demisiniz suan genel ziyaretci bolumunde turistlik vize icin neler hazirlamaniz gerektigini gorursunz ve akliniza takilan soru olursa orda sorularinizi yonelte bilirsiniz. 2009 dan once gelmeniz gerekiyor ingiltere ABden ciktiktan sonra ankara antlasmasinin akibiyeti ne olur bilmiyorum.

Ankara anlaşmasının brexit ile birlikte sonlanma olasılığının yüksek olduğunu söylüyorlar, o nedenle ben bu sene eğitimi dondurup böyle bir atılım yapmaya çalışıyorum.
vize konusunda geçen sene biraz araştırma yapmıştım, caydırıcı şekilde red verebiliyorlarmış. dediğiniz gibi umutsuzluğa kapılmamak lazım.
istanbul'da vize başvurunda danışmanlık yapan önerebileceğiniz firmalar var mı acaba?
dadılık olabilir mi emin değilim çünkü 1-2 sene sonra okula kaldığım yerden devam edebileceğim bir pozisyon olmasını umuyorum. dadılık sorumluluk gerektiren bir süreç olduğu için okula devam etmeme engel olabilir belki.
ankara anlaşmasının kısıtlı yanları var bir de, mesela bir iş seçtiğinizde (1 veya 3 yıl emin değilim) o süre boyunca belirlenen işin sabit bir şekilde yapılması bekleniyormuş. uzun vadeli bir iş modeli belirlemem gerekiyor yani.
ingiltereden görüştüğüm bir danışmanlık firması, siz önce buraya gelin iş modeli ve planlamasını ayarlamak kolay diyor mesela, bu kadar kolay yanıda var mı acaba?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: