Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 May 2018 20:07

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Online basvuru hk
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2018 17:25 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 10
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
merhaba,

EEA national online EEA QP basvurusu yaparken EEA FM basvurusunu da ekleyebiliyoruz diye okudum forumda.

Peki EEA national online PR-permenant resident (daha once QP basvurusu yapmamis) basvurusunu yaparken FM basvurusunu ekleyebiliyor mu ?

bilgisi olan var midir?

tesekkurler

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Online basvuru hk
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2018 18:50 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 37
Vize Türü: EEA2
Cevap veriyorum, eeeeeee.... hayir :(

Aklima baska seylerde geldi faydasi olabilir paylasayim;

EEA vatandasinin online basvuru sirasinda (EEA_PR) ekleme yapilabilmesi icin non-EEA aile bireylerinin de UK da min. 5 yildir yasiyor olmasi gerekli. Yani siz yada esiniz ayri bir EEA_FM basvurusu yapmali (online PR a eklenemeyeceginiz icin posta yolu ile).

Diger taraftan suna da dikkat edin lutfen, PR basvurusu icin EEA vatandasi olan kisi min. 5 yil kesintisiz ''exercising treaty rights'' belgelemeli. Yani calisma, ogrenci, is ariyor veya kendi geciniyor kategorilerinin toplami olabilir (varsa bosluklari doldurun, mesela calisilmiyan sureleri online is basvurusu yapip cevap bekledik gibi, internetten cikti alarak).

Diger konu da EEA vatandaslari 5 yil ve uzeri ''exercising treaty rights'' yerine getiriyorlar ise otomatik olarak permanent residence hakki kazaniyorlar, PR formu sadece isin proseduru oluyor aslinda. Ayrica PR icin onceden QP ye basvurmus olmakta gerekmiyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2018 12:03 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

yaa :(
tabi mantikli dusununce dogru bir yaklasim. ama bu basvuru surecinde bir de isler ters gidince insan mantikli dusunemiyor.

tesekkurler imbik

bosluk doldurma icin soylediklerin de cok faydali oldu.

online basvuramayacagima gore yine uzun bir bekleyis olacak EEA2

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2018 17:59 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

7070 online basvuru aslinda sureyi kisaltmiyor, sadece original evraklardan bazilarinin (pasaport gibi) sizde kalmasini ve kagit israfini onluyor.

Bu arada sen yada esin yani EU vatandasi olan kisi ne zamandir UK da ve ne kadar suredir duzenli olarak calisiyor?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2018 18:33 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

imbik yazdı:
7070 online basvuru aslinda sureyi kisaltmiyor, sadece original evraklardan bazilarinin (pasaport gibi) sizde kalmasini ve kagit israfini onluyor.

Bu arada sen yada esin yani EU vatandasi olan kisi ne zamandir UK da ve ne kadar suredir duzenli olarak calisiyor?

imbik, EU vatandasi olan esim ve 7 yildir UK de calisiyor. tabi simsiye kadar hicbir belgeye basvurma geregi duymamisti.

bu 5 yil meselesi ortaay cikmadan bekle birlikte basvururuz demistim ama su an birlikte basvuramicaz.
Esimin (EU vatandasinin)benden once ya da sonra permanent basvurusu yapmasinin benim FM vizeme etkisi olur mu acaba?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2018 19:50 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

7070 oncelikle esinin PR basvurusunu seninle birlikte yapmasi daha iyi olur cunku Home office te ayni route icerisindeki (ornegin EEA route) basvurularin beraber ve mumkunse ayni zarf icerisnde yapilmasini istiyor. Diger katagorileri de eklersek binlerce basvurudan bahsediyoz, dolayisi ile evrak takibi ve islemlerin hizi acisindan beraber basvuru daha mantikli.

Zaten esin UK da calisiyor ve bunu belgelerle kanitliyabiliyor ise, birde birlikteliginizin devamini gosteren belgelerle sikinti edecek bir seyin yok, sadece zaman meselesi yani...

Bu arada yukaridaki soruyu da su sebepten sormustum; eger esin 6 veya daha uzun yildir UK da calisiyor ise PR ye basvurup aldiktan sonra UK vatandasligi icin + 1 yil daha beklemiyor artik. Yani PR certificate gelir gelmez UK vatandasligina basvurabilir (ki bu home office booklet icerisinde orneklenmis), bir dusunun bence.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2018 11:44 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

imbik ozelden mesaj atmaya calistim ama gitmedi. bi sen cevap veriyosun bosuna isgal etmiim burayi demistim.

neyse

kafamda netlesmeyen bisey var. daha dogrusu sorun olur mu diye tirstim bu kadar hazirlik bosa gitmesin.

iki haftadir PR ve FM basvuru formlarini ve guidance larini okuyorum. dun formlari doldurdum, esiminki 5 yillik oldugu icin cok fazla evrak var tabi elimde, beynim yandi.
simdi ben PR ve FM basvurularini birbirindan bagimsiz yapiyorum: yani eklemek istediginiz family member var mi sorularina hayir diyorum, hatta iki form icinde sadece applicant icin 65 pound sikkini isaretliyorum. ama bu formlari ayni zarfa koyup gonderiyorum. dogru mu anladim?

tesekkurler simdiden.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2018 12:13 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Oğlak
Kardesim selam. Sana bir sey sormak istiyorum esim online.eea qp basvuru formunu doldurdu benim eea rc formunubda basvuruna eklesi 130 lira odeme yapacaz onine. Odemeyi yaptiktan sonra homeofficebin uygun verdigi tarihe mi randevu verecekler yoksa kendimiz uygun bir zaman secebiliyor muyuz.? Bu.sutecei anlatabilir misin. Ramdevuya gidip belgeleri verdikten sonra ab vatandasi olan esim orjinal pasaportunu alabiliyor mu ayni gun? Simdiden tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2018 12:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Mtnvrn yazdı:
Kardesim selam. Sana bir sey sormak istiyorum esim online.eea qp basvuru formunu doldurdu benim eea rc formunubda basvuruna eklesi 130 lira odeme yapacaz onine. Odemeyi yaptiktan sonra homeofficebin uygun verdigi tarihe mi randevu verecekler yoksa kendimiz uygun bir zaman secebiliyor muyuz.? Bu.sutecei anlatabilir misin. Ramdevuya gidip belgeleri verdikten sonra ab vatandasi olan esim orjinal pasaportunu alabiliyor mu ayni gun? Simdiden tesekkurler

randevu secimi hk bir bilgim yok ama AB vatandasinin pasaportunun kopyasini alip geri veriyorlar diye okumustum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2018 21:08 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

7070 yazdı:
imbik ozelden mesaj atmaya calistim ama gitmedi. bi sen cevap veriyosun bosuna isgal etmiim burayi demistim.

neyse

kafamda netlesmeyen bisey var. daha dogrusu sorun olur mu diye tirstim bu kadar hazirlik bosa gitmesin.

iki haftadir PR ve FM basvuru formlarini ve guidance larini okuyorum. dun formlari doldurdum, esiminki 5 yillik oldugu icin cok fazla evrak var tabi elimde, beynim yandi.
simdi ben PR ve FM basvurularini birbirindan bagimsiz yapiyorum: yani eklemek istediginiz family member var mi sorularina hayir diyorum, hatta iki form icinde sadece applicant icin 65 pound sikkini isaretliyorum. ama bu formlari ayni zarfa koyup gonderiyorum. dogru mu anladim?

tesekkurler simdiden.

7070 oncelikle her ikinizde ayri seye basvuruyorsunuz. Gerek basvuru formlarinda (ilk sayfa da) gerekse home office yayinlarinda belirtildigi gibi, senin de PR basvuru formuna katilabilmen icin esin gibi 5 yada daha fazla yildir UK da bulunuyor olman gerekiyor (istisnai durumlar var tabiki de).

Heee...dogruyu soylemek gerekirse, ben olsam kesin bilgi icin Home office e email yada telefon ile ulasip yapmak istediginiz basvurular ile ilgili en uygun yontemi sorar ona gore basvuru yapardim. Neden dersen birkac tane PR ve FM basvurusunu ayni zarfta beraber yapan sonra da home office te sadece PR basvurusu isleme konan veya sadece FM basvurusunun parasi cekilen durumlar okudum, canimi sıktı bunlar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: