Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Nis 2018 19:17

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2018 12:21 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
Herkese selamlar,

Geçtiğimiz hafta 3 seneliğimi aldım ve şu an herkes farklı bir şey dediğinden biraz kaybolmuş durumdayım. 1 sene önce ilk Ankara anlaşmam geldiğinde paşa paşa OVRO'ya gidip (Londra'da yaşıyorum) kaydımı yaptırmıştım. Vize danışmanım, 3 seneliğim geldiğinde OVRO'ya tekrardan gitmeme gerek olmadığını, lokal polis istasyonuna gitmem gerektiğini söyledi, ben de gittim. Lokal polis istasyonu da adresini değiştirmediğin sürece bize gelmene gerek yok dedi. Bu durumu danışmanıma bildirdiğimde, "sana en azından bir kağıt ya da form vermeleri lazımdı" gibi bir şey dedi.

Vallahi kafam karıştı, ülkenin kendi polis karakolu bile ne yaptığından habersiz geldi bana ve bu insanlar yüzünden de riske girmek istemiyorum. Bu durumu çözse çözse forum çözer dedim :)

herkese iyi haftalar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2018 12:35 
Kullanıcı avatarı
Be zaman basvurmustun 3 yilliga

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2018 17:29 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: -
citrineist yazdı:
Herkese selamlar,

Geçtiğimiz hafta 3 seneliğimi aldım ve şu an herkes farklı bir şey dediğinden biraz kaybolmuş durumdayım. 1 sene önce ilk Ankara anlaşmam geldiğinde paşa paşa OVRO'ya gidip (Londra'da yaşıyorum) kaydımı yaptırmıştım. Vize danışmanım, 3 seneliğim geldiğinde OVRO'ya tekrardan gitmeme gerek olmadığını, lokal polis istasyonuna gitmem gerektiğini söyledi, ben de gittim. Lokal polis istasyonu da adresini değiştirmediğin sürece bize gelmene gerek yok dedi. Bu durumu danışmanıma bildirdiğimde, "sana en azından bir kağıt ya da form vermeleri lazımdı" gibi bir şey dedi.

Vallahi kafam karıştı, ülkenin kendi polis karakolu bile ne yaptığından habersiz geldi bana ve bu insanlar yüzünden de riske girmek istemiyorum. Bu durumu çözse çözse forum çözer dedim :)

herkese iyi haftalar

Eger londrada yasiyorsaniz, OVRO ya gitmeniz gerekiyor. Bu size gelen sonuc evrakinda da yaziyor olmali. Cunku artik yeni bir BRP kartiniz var ve eskisisinden farkli uzerindeki numaralar. Eger danismaniniz bu evraki sizinle paylasmadi ise gecmis olsun diyorum. Gorunen o ki, danismaniniz sonuc evrakini bile okuma zahmetinde bulunmamis.

Formul cok basit, eger BRPniz herhangi bir sebeple degisti ise, Londrada OVROya diger bolgelerde (metropolitan disi) local police stationa gidip yeniden kayit yaptirmalisiniz. Ufak bir istisna, eger esiniz ve/veya diger dependantlariniz var ise, Home Officeden gelen sonuc kagitlari ile onlarin yerine de kayit yenileme islemini yapabiliyorsunuz.

Saygilar.

3 Yillik Bio : 08 Kasim 2017
3 Yillik Sonuc : 21 Subat 2018 (3 yillik)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2018 09:46 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Burcu: -
Bu danismanlar neyin danismani anlamak guc hakkaten. Ayrica yanlis anlmayin ama adiniza gonderilen mektubun icerigini okursaniz eger orada detayli bir sekilde yapmaniz gerekenler yaziyor. Sonucta burada yanlis bir bilgi edinip yanlis yapma ihtimalinizde var her zaman resmi dokumanlar ve kaynaklar en iyi cozum olacaktir.

Sonuc olarak Londra'da yasadiginiz icin OVRA ya gitmeniz gerekiyor 3 yillik vizenizle birlikte BRP'niz yenilendigi icin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2018 00:50 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü: ECAA2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Kova
citrineist yazdı:
Herkese selamlar,

herkese iyi haftalar

Bu söylediğiniz işlemi tamda bu gün yaptırdım. Aynen sizin düşündüğünüz sorularıda sordum. Ancak yetkilinin verdiği cevap her vize yenilemesi ve adres değişikliğinde yerel bir polis istasyonuna değil, kaydımı yaptırdığım aynı istasyona gitmem gerektiğini söyledi. Zaten size verilen kaydı incelerseniz, BRP kartınızın vize bitim tarihinini işliyorlar ve yeni vizenizi alınca tekrar gitmeniz gerekiyor.

Eklentiler:
6ADD8CC8-E3A2-4C77-82A9-6B5EDE368F76.jpeg
6ADD8CC8-E3A2-4C77-82A9-6B5EDE368F76.jpeg [ 1.09 MiB | 159 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2018 07:33 
Kullanıcı avatarı
Alihan yazdı:
Bu söylediğiniz işlemi tamda bu gün yaptırdım. Aynen sizin düşündüğünüz sorularıda sordum. Ancak yetkilinin verdiği cevap her vize yenilemesi ve adres değişikliğinde yerel bir polis istasyonuna değil, kaydımı yaptırdığım aynı istasyona gitmem gerektiğini söyledi. Zaten size verilen kaydı incelerseniz, BRP kartınızın vize bitim tarihinini işliyorlar ve yeni vizenizi alınca tekrar gitmeniz gerekiyor.

Izninizle, anlattiklarinizin dogru oldugunu sanmiyorum.
Biz 3 ayri adres bildiriminde bulunduk ve her seferinde bildirimi farkli polis istasyonlarinda yaptirdik. Zaten adres degisiklikleri her polis istasyonunda olmuyor. Genelde o bolge de bu isi yapan tek polis istasyonu oluyor. Ornegin, ilk bildirim Londra'da idi, 2. East Midlands, 3. ise guneyde Surrey bolgesinde. Hicbir seferinde de ilk yaptirdigin yere gitmeniz lazim denmedi. Mantiklisi da o zaten. Dusunun Brighton'daydiniz, Newcastle'a tasindiniz. Geri Brighton'a gidip mi Newcastle adresinizin bildirimini yapacaksiniz. Ne alaka? Hepsi ayni merkezde ki veri tabanina (database) kaydolduktan sonra kayit yaptirilan yerin ne onemi var?

Ikinci konu ise vizeden sonra tekrar adres bildirimi. Biz uzatmayi aldiktan sonra adres degisikligi yapmadigimiz halde esime (dependent) polis istasyonuna gidip tekrar adres bildiriminde bulunmasini teblig eden onun adina bir mektup geldi ama bana boyle bir mektup gelmedi.Esim gittiginde sormustu benim de gelmeme gerek varmi diye, poliste esine mektup gelmediyse gelmesine gerek yok demisti.

Burada anlamamiz gereken bu adres bildirimi ingiltere'de sadece Turklere uygulanan bir uygulama degil. Daha bircok ulusa mensup kisiler icin de gecerli. Daha ilginc birsey anlatayim; Ikinci bildirimim de, polis bana East Midlands'a niye tasindigimi sordu bende is icin dedim. O zaman sadece adres degisikliginde degil, is degisiminde buraya gelip bildirimde bulunacaksin, hatta eger okuyorsan okul degisiminde de buraya gelip bildiriminde bulunacaksin dedi.

Simdi o polis memuruna sizin burada ECAA vizesi ile bulundugunuzu limited sirketiniz altinda musterilerinize danismanlik hizmeti verdiginizi, hulasa yaptiginizin onun anladigi anlamda is degisikligi olmadigini, dolayisiyla bildirim gerekmiyecegini isterseniz anlatmaya calisin anlayabilirse ne mutlu...

velhasili kelam, her duydugunuzu "absolute truth" olarak kabul etmeyin. Sistem ingiltere'de de cok mukemmel islemiyor.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2018 12:07 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Misafir yazdı:
Alihan yazdı:

Izninizle, anlattiklarinizin dogru oldugunu sanmiyorum.
Biz 3 ayri adres bildiriminde bulunduk ve her seferinde bildirimi farkli polis istasyonlarinda yaptirdik. Zaten adres degisiklikleri her polis istasyonunda olmuyor. Genelde o bolge de bu isi yapan tek polis istasyonu oluyor. Ornegin, ilk bildirim Londra'da idi, 2. East Midlands, 3. ise guneyde Surrey bolgesinde. Hicbir seferinde de ilk yaptirdigin yere gitmeniz lazim denmedi. Mantiklisi da o zaten. Dusunun Brighton'daydiniz, Newcastle'a tasindiniz. Geri Brighton'a gidip mi Newcastle adresinizin bildirimini yapacaksiniz. Ne alaka? Hepsi ayni merkezde ki veri tabanina (database) kaydolduktan sonra kayit yaptirilan yerin ne onemi var?

Ikinci konu ise vizeden sonra tekrar adres bildirimi. Biz uzatmayi aldiktan sonra adres degisikligi yapmadigimiz halde esime (dependent) polis istasyonuna gidip tekrar adres bildiriminde bulunmasini teblig eden onun adina bir mektup geldi ama bana boyle bir mektup gelmedi.Esim gittiginde sormustu benim de gelmeme gerek varmi diye, poliste esine mektup gelmediyse gelmesine gerek yok demisti.

Burada anlamamiz gereken bu adres bildirimi ingiltere'de sadece Turklere uygulanan bir uygulama degil. Daha bircok ulusa mensup kisiler icin de gecerli. Daha ilginc birsey anlatayim; Ikinci bildirimim de, polis bana East Midlands'a niye tasindigimi sordu bende is icin dedim. O zaman sadece adres degisikliginde degil, is degisiminde buraya gelip bildirimde bulunacaksin, hatta eger okuyorsan okul degisiminde de buraya gelip bildiriminde bulunacaksin dedi.

Simdi o polis memuruna sizin burada ECAA vizesi ile bulundugunuzu limited sirketiniz altinda musterilerinize danismanlik hizmeti verdiginizi, hulasa yaptiginizin onun anladigi anlamda is degisikligi olmadigini, dolayisiyla bildirim gerekmiyecegini isterseniz anlatmaya calisin anlayabilirse ne mutlu...

velhasili kelam, her duydugunuzu "absolute truth" olarak kabul etmeyin. Sistem ingiltere'de de cok mukemmel islemiyor.

Öncelikle sadece ankara anlaşmasından yeni yararlandım yoksa 2009 yılından bu yana sürekli Gelip gidiyorum. Haliyle bu ülkenin sisteminide çok iyi biliyorum.

Anlatmak istediğimi biraz daha açayım. Aynı polis istasyonuna gitmekten kastım, eğer aynı bölgede ikamet etmeye devam ediyorsanız ve bu istasyon oradaki tek istasyonsa evet tekrar oraya başvurmanız gerekiyor. Başka istasyonların olup olmadığını gov.uk den kontrol edebilirsiniz.

Gelelim yeni vize ve adres değişikliğine. Memurun size verdiği evrakta kayıt tarihinin ne zaman son bulacağı ve arka kısmında hangi durumlarda tekrar başvurmanız gerektiği bildirilmektedir. Ayrıca bu işlem için bir kez ücret ödeniyor ve sonra yapacağınız her işlem ücretsiz. Bunu niye söylüyorum 10 dk harcanacak bir zaman için insanları yanlış yönlendirmeyelim. Evrağın üzerinde gerekli bilgiler yer alıyor zaten çokta yoruma açık bir konu değil.

Yani kısacası değerli dostlar, evet bu ülkedede sistem harika değil ama siz siz olun sormak istediğiniz herşeyi muhattabı olan kuruma sorun, sonra küçücük işler için kocaman sorunlarla uğraşmayın.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2018 17:48 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Kayıt yaptırırken polis istasyonunda okumanız için verilen belge.

Eklentiler:
6DBA234B-B82C-45E7-A846-3F97A3AE9911.jpeg
6DBA234B-B82C-45E7-A846-3F97A3AE9911.jpeg [ 3 MiB | 91 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2018 20:07 
Kullanıcı avatarı
Okuyun bakin ne diyor?

https://www.gov.uk/register-with-the-po ... o-register

Where to register

The police station you go to depends on where you live.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: