İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Ağu 2018 22:49

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2018 17:12 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 10
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
roadrunner1 yazdı:
Merhaba, ben Ingiltere’ye geldikten 1 ay sonra Ee2’ye basvurdum. Neler yaptigima gelecek olursak:
Telefonla Nino randevusu aldim (basvuruyu yaparken bu numaram elimde degildi ama basvuru yaptigima dair belgeyi koydum)
Turk Konsolosluguna gidip adres beyaninda bulundum.
Esim eve tasindiginda ben Ingiltere’de olmadigimdan kontratta beni evi kiralayan olarak ekletememisti ama adim permanent occupier olarak geciyordu. Bunu degistirmedim. Sadece kiraladigimiz araci firmaya geldigimi kimligimle kanitladim. Council tax i arayip geldigimi bildirdim. Zaten adim varmis orada. Sizin yoksa ekletmeniz gerek.
Esimin bankada bir hesabi vardi. Hesabi olan bankada bir de ortak hesap actirdik.
Hesap acilinca telefon sozlesmesi gibi seyleri yapabiliyorsunuz. Vodafonedan 12 aylik sozlesmeyle hat aldim.
General practitionera kayit oldum. Sectiginiz saglik kurumuna bir belge dolduruyorsunuz ve adres kanitiyla gidiyorsunuz. Bir randevu veriyorlar ve sizi minik bir muayeneden geciriyorlar. Boyunuza, kilonuza bakip, idrar tahlili yapiyorlar.
Sonra eve gelen faturalarin ofislerini arayip tek tek ismimi faturalara eklettik.
Polise gidip kayit olmak istedim ama eea vize turuyle gelenlerde kayda gerek yokmus. Oraya kayit yaptirmadim.
Sonra bu belgeleri ve evlilik belgesini, esimin maas hesabini, is yerinden calistigina dair aldigi yaziyi ekleyip basvurduk.
European passport return servisini kullandik esim Avrupa Birligi ulke vatandasi oldugu icin internetten basvurabildik. 1,5 hafta icinde mektup geldi gidip parmak izimi verdim, fotograf cektiler kaydin tamamlanmasi icin.
Ben boyle bir yol izledim. Umarim yardimci olur.

@roadrunner1
bilgiler icin cok tesekkurler. umarim tez zamanda alirsiniz vizenizi.

ben de online basvurmayi planliyorum fakat yeterli proof of address yok elimde maalesef. eve gelenfaturalara isim ekletme konusunda hic sansimiz yaver gitmedi. 4-8 hafta arasi diyenler oldu, degisiklik icin bekledik bekledik 8 hafta sona bi daha aradik vs derken 3 ayda sadece bi faturada ismim gorunuyor. umarim haftaya nino ve gp mektuplar gelir.

birkac sorum olacak:
1. konsolosluga adres beyaninda bulundugunda ayni gun UK de kullanabilecegin(yani ingilizce) bir evrak alabiliyor musun?

2. bu soru sacma olabilir ama formlarin icinde beynim bulandi. EEA vatandasi es ile birlikte internetten basvuru yaparken, non-EEA olan kisinin bilgilerini nasil giriyosunuz? yani bu https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/653437/eea_fm_-03-17.pdf100 sayfalik basvuru formunun aynisi mi cikiyor ekranda?

3. TR de banka hesabimiz varsa onun ekstresini interntten basip mi gondersek kabul olur mu acaba? (burdaki bankaya paranin nerden geldigini gostermek icin) EEA FP icin basvuru yaparken bankadan kaseli imzali dokum almistik, ama simdi oyle bir sansimiz yok.

tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2018 13:04 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
7070 roadrunner ın paylaştığı linke tıklarsanız oradaki başvuru formu dolduracaksınız o az sayfalı bir form ve orada başka kişi başvurusu eklenebiliyor forma. Herşey orada yazıyor ve çok koay oluyor. O linki incelemenizi tavsiye ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2018 06:13 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 14
Vize Türü: EEA Family Permit-UK Entry Clearance
guzugu belgelerin hepsinin orijinal halini yolladik biz ama siz tekrar bir inceleseniz iyi olabilir emin degilim.
@7070 konsololuk ayni gun icinde edevlette adresinizi degistiriyor ama belge veriyor mu bilmiyorum. Ben talep etmemistim.
Eger eu vatandasi esin basvurusuna online ekleniyorsaniz form cok kisa. 100 sayfalik bir form degil. Esinizin bilgilerinden sonra sizin bolumunuz geliyor ve oralari dolduruyorsunuz.
3.soru hakkinda ise bir bilgim yok.

Hepinize iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Umarim en kisa zamanda basvurularinizi tamamlar vizenize kavusursunuz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 09:44 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

12 subatta basvuru yaptigim nino ya 23 nisanda kavustum. demek ki bazen evraklar tam olsa bile isler rast gitmeyebiliyor.

guzugu basvuruyu yaptiniz mi?

council tax internetten print edip , tenancy original vericem. bu hafta gondericem iisallah ben de

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2018 08:54 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü: EEA2
Burcu: Aslan
Merhaba 7070,
Çalışmaya başladığım için bir kaç gün geç yazıyorum kusura bakma. Başvurumuzu 21 Nisan'da posta yoluyla yaptık. Pazartesi home office çalışmadığı için 24 Nisan'da teslim edildi. Aynı gün hesaptan başvuru ücretlerimiz de çekilmiş. Ben işleme aldıklarını düşündüm açıkcası. Şimdilik biyometrik fotoğraf çektirmem için gelecek postayı bekliyoruz. Bu arada biz eşimle beraber başvurduk. Zaten o başvurmasaydı da aşağı yukarı aynı evrakları hazırlıyorduk. Siz başvurunuzu yaptınız mı ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2018 09:25 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

guzugu merhaba,
is bulmana sevindim. calismamak ilk baslarda iyi gelse de sonradan sikmaya basladi, 10 yillik non stop is hayatindan sonra bile.

bugun basvurulari posta ile gonderiyorum , ben FM, esim PR basvurusu yapiyor.

vizem ciktiktan 2 bucuk ay sonra(ihbar surem yuzunden) UK'e geldigim icin ilk etapta kendi adima proof of addressler zamaninda gelmeyince panik olmustum ama gecikmeli olarak hepsi geldi.
PR icin 6 yillik evrak toparlamak biraz zor oldu. 6 yil icinde self employed, worker, ltd sahibi olunca evraklar cok karisti.

neyse hallettik umarim.

selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 May 2018 09:12 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 14
Vize Türü: EEA Family Permit-UK Entry Clearance
Merhaba, 8 Mart tarihinde basvurdugum residence permit kartim 18 Mayis tarihinde bana ulasti. Umarim herkes kisa surede sonuc alir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 May 2018 12:02 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
roadrunner1 Selamlar hayırlı olsun.. Acaba sürecinizi zaman çizelgesinde vermeniz mümkün mü?
CoA ne kadar sürede geldi? Süreci hızlandırmak için herhangi birşey yaptınız mı?

Bende başvuruyu yaptım fakat şimdilik ses seda yok. Sanırım ilk gelişme biometric verileri istedikleri zaman olacak.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2018 11:59 
Kullanıcı avatarı
Teşekkür ederim@semihselcuk

European passport return service ile başvuru: 8 Mart 2018
Biometrics verilebileceğini belirten mektubun tarihi: 16 Mart 2018
Biometrik bilgilerin verilmesinden sonra gelen Certificate of Application mektubunun tarihi: 22 Mart 2018
Kartın bana ulaştığı tarih: 18 Mayıs 2018

İlk önce kart bana ulaştı. Birkaç gün sonra da kartın elimde olacağını belirten ve benim yolladığım belgeleri içeren zarf geldi. Biraz ters oldu ama kısa sürdü bu sefer. Vize için 5 ay bekledikten sonra bunun erken gelme ihtimalini pek düşünmüyordum.

Umarım sizler de en kısa sürede alırsınız.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 May 2018 12:00 
Kullanıcı avatarı
hnj

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: