Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Tem 2018 21:18

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2018 14:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
Merhaba,

Uzun bir süredir ankara anlaşmasını araştırıyorum ve forumun ilgili tüm sayfalarını okudum sayılır . Başvuru arefesindeyim ama başvurmadan önce bir kaç konuda fikrinizi almak istiyorum. Burada ve farklı sayfalarda hep gidenlerin ve orada hayatına devam edenlerin görüşleri yer alıyor. Muhtemelen gidip geri dönenler bu sayfalara tekrar uğramıyor ama belki buralarda olanların çevresinde bu tarz kişiler vardır ve durumlarını biliyorlardır.

Merak ettiğim konu gidip iş yapamayıp uzatma alamayan, ingilterede mutlu olamayıp geri dönen veya farklı sebeplerle geri dönen kimse var mı? Gördüğüm kadarıyla gitmeye çalışan ve giden herkes orada kalmaya uğraşıyor, geri dönmek kimsenin kafasında yok, hiç mi pişman olan yok? Türkiye'deki tüm kurulu düzenini eşini dostunu bırakıp gitmek ciddi bir karar, bu nedenle her adımı, iyi kötü sonuçlarıyla düşünmek zorunda kalıyor insan.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2018 16:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Merhaba,
Bizde 1-2 hafta içerisinde başvuracağız. Hazırlık sürecindeyiz. Arabamızı satacağız. Bir yıl sonra dönersek kaybettiğimiz yüz bin TL olur ama kazanacağımız çok şey olur diye düşünüyoruz. Bazı şeyleri denemeden başaramıyorsun. İllaki beğenmeyip, yapamayıp geri dönenler vardır. Ama dönenlere soracak olursak büyük bir kısmının yine olsa yine yaparım diyeceğini düşünüyorum. Çünkü dediğiniz gibi büyük cesaret isteyen bir iş. Bu cesaret herkeste yok.
Hafta sonu oraya Ankara Antlaşması ile giden bir arkadaşımla yüz yüze görüştüm. Tatile İstanbul'a gelmiş. Onun yaklaşık bir yılı oldu. Dönmeyi düşünüyorum dedi. Neden diye sordum. Hava kötü ve evler çok eski dedi. Bahaneleri bana ilginç geldi. Ama tabi herkesin kararlarına saygı duyuyorum. Bu kişiden kişiye değişen bir durum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2018 16:41 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 199
Vize Türü: Spouse Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
@esbr

Gidip asla donmek istemeyeni de var, gidip hic durmadan geri geleni de. Bu tamamiyle sizinle, yasam tarzinizla, sevdiginiz sevmediginiz seylerle alakali bir durum. Ayni sey sizin icin iyi, baskasi icin kotu, bir baskasi icinde umursanmayacak birsey olabilir. Diger yandan Ingiltere'de gittiginiz yere gore, karsilastiginiz insanlara gore de durum degisebilir.

Malesef Ankara Anlasmasi ile gidip sacma sapan islerde dusuk ucretlerle calismak zorunda kalanlarda var. Yillarca kazandigini basvuruya vergiye harcamak zorunda kalan da var. Kismet diyip cok iyi firsatlar yakalayanlar da var.

Nacizane tavsiyem neresi olursa olsun oncesinde gidip gormeniz, arastirmaniz faydali olacaktir. Boylece kararinizda birinci elden ipuclariniz olur.

Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2018 01:36 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Terazi
Merhaba,
Bende Ankara Vizemi yeni aldim. Ben daha once Ingiltere’ye ogrenci vizesiyle geldigim icin Ingiltere’de yasam hakkinda bilgi sahibi oldum. Sorun su Ankara anlasmasinda bir yere bagli calisamiyorsun ve ben su an is bulmada zorlaniyorum. Benim gibi vizeyi aldiktan sonra ayni sorunlari yasayan oldu mu? Cunku 1 yilin sonundaki uzatmayi nasil alacagimi dusunmeye basladim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2018 19:44 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: Terazi
arkadaşlar size tüyo vereyim. internetten çok şey bulursunuz internetten araştırın herşeyi. ingilizce yazın araştırın google da. bunu da deneyebilirsiniz. ama tavsiyem piyasa araştırmanızı iyi yapın. mesleğinizle alakalı sektör raporlarını internetten araştırın. www.gov.uk çok aktif bir site. ve ben çok şey buldum orada kendi mesleğimle alakalı. size tavsiyem illa londra olsun demeyin. sektörünüz nerede ise oraya odaklanın. mesela ben kendi sektörümle alakalı 2 tane önde gelen şehir buldum ve sektör orada yoğunlaşmış vaziyette. büyük oraya yerleşecem. Şimdi gittiğinizde size tavsiyem paranız varsa ilk işiniz ucuz da olsa araba alın. eğer yerleşmediyseniz ucuz bi otel bulup 1 2 hafa kalın işlerinizi rayına koyana kadar. gerçekten bir yerden bi yere taşınmak kolay değil. hele de yabancı ülkedesiniz. internetten gideceğiniz şehir sokağa kadar ingilizce sitelerde özellikle devlet sitelerinde istatistiksel bilgiler var. sokağına kadar alkol içme oranı suç işleme oranı şehir hakkında her türlü bilgi istatistik gov.uk da var biraz araştırın bazı şeyleri gitmeden önce. Türkiye den iletişim kurmaya çalışın. nerelerde iş bulabileceğinize dair bilgi almaya çalışın insanlardan. ben internetten bi çok kişi ile kontak kurdum ve fikir oluştu bende. gideceğim şehirler az buçuk belli oldu. ben ucuza bi araba alıp küçük bi kasabada yaşamayı düşünüyorum. büyük yerlere fazla gitmeyin bence. ama çevre de önemli. şimdi şehirde çevre yapmak daha kolay. kimsenin olmadığı yerde de çevre yapamazsın.ama arabanız varsa hareket alanınız genişler. daha çok yeri gezer bakarsınız. maddi olarak da ingiltere kolay değil. cebinizde 25 30 bin sterlin olması lazım Türkiye deki hayat standardınızın olması için. bence master programı ile oraya gidip orada bi çevre yapıp iş bulmayı denemek bence daha mantıklı geliyor bana. çünkü öğrenci iken çalışabiliyorsunuz. geliriniz de olur. ama ankara antlaşması ile gittiğinizde çalışamıyorsunuz. sorun o. çalıştığınızda kaçaksınız. sektörünüzle alakalı bir firma ile de sözleşme yapmak kolay değil. bulmak kolay değil. işte o yüzden business plandaki sektör analiziniz önemli. oraya gerçek araştırmalarınızı yazmalısınız. gitmeden kontakt kurmalısınız insanlarla. ben bi kaç yerden olumlu dönüş aldım. işini kurduğunda mutlaka beklerim gel diyen insanlar çıktı. ama şimdi söz veremem geldiğinde görüşelim dedi mesela. haklı olarak tanımadığı birine nasıl iş sözü versin. yani arkadaşlar zor işler bunlar. ama ilerde getirisi olur illa ki. başaramaya da bilirsiniz. bana soracak olursanız master programı ile gelmek daha manıtklı. çalışma izniniz oluyor çünkü. o arada da öğrenirsiniz şehri. belki üniversitede çalışırsınız hocalarla. yani alternatif çok. ama para olmadan zorlanırsınız çoğu şeyde. bilmediğiniz insanlarla da flatshare da da kalınmaz ki. mecbur kendi eviniz olacak. studio daire aylık 400 sterlin o da londra dışında. bi de küçücük daire. zor işler. rahat bir süreç geçirmek istiyorsanız 25 30 bin sterlinle gelin. e zaten o parayı getirdikten sonra master programına yazılır hiç olmazsa çalışma iznin olur. bence eğitim amaçlı gelip eğitim bitince başvurmak lazım. kaldı ki UK dan bi üniversiteden mezun olanlara devlet girişimci kredisi filan veriyor. üniversitede kendi yerinizi açabiliyorsunuz. alternatif çok. ama düşük bütçe ile zor gerçekten. kaldı ki 1 sterlin 5.27 tl. ha Türkiye ye gelelim burada yaşayalım dersen de yani Türkiye nin durumu ortada kimse kimseyi tanımıyorsa iş vermiyor. burada herşey hısım akraba adamla yürüyor. bi yerden iş alacam desen tanınıyor musun teminatın var mı diye soruyorlar. aynı şeyler ingiltere de de var ama ingiltere de imkanlar çok daha geniş.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2018 23:55 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: -
esbr yazdı:
Merhaba,

Uzun bir süredir ankara anlaşmasını araştırıyorum ve forumun ilgili tüm sayfalarını okudum sayılır . Başvuru arefesindeyim ama başvurmadan önce bir kaç konuda fikrinizi almak istiyorum. Burada ve farklı sayfalarda hep gidenlerin ve orada hayatına devam edenlerin görüşleri yer alıyor. Muhtemelen gidip geri dönenler bu sayfalara tekrar uğramıyor ama belki buralarda olanların çevresinde bu tarz kişiler vardır ve durumlarını biliyorlardır.

Merak ettiğim konu gidip iş yapamayıp uzatma alamayan, ingilterede mutlu olamayıp geri dönen veya farklı sebeplerle geri dönen kimse var mı? Gördüğüm kadarıyla gitmeye çalışan ve giden herkes orada kalmaya uğraşıyor, geri dönmek kimsenin kafasında yok, hiç mi pişman olan yok? Türkiye'deki tüm kurulu düzenini eşini dostunu bırakıp gitmek ciddi bir karar, bu nedenle her adımı, iyi kötü sonuçlarıyla düşünmek zorunda kalıyor insan.

Selamlar,

Oncelikle hayirli olsun basvurunuz, sizin ve diger tum basvuru sahiplerinin umutlarinin gerceklesmesini diliyorum. Kafanizin biraz karisik olmasi cok normal, bu endiseler, sorular oraya varip hayata karismaya basladiginizda daha cok alisildik olacak. Ama sona erecek diyemiyorum ne yazik ki:(. Hayat bir macera, kimine gore savas kimine gore sinav, ve UK bu sinavi/macerayi hizlandirilmis halde yasamaniza sebep oluyor. Buna neden olanlarin basinda is hayatinin hizli akmasi ve odemelerin genellikle haftalik olarak yapilmasi denebilir,, haftalik kazanip odemelerinizi de haftalik yapinca ( ulasim kartlari odemeleri/ kalacaginiz ev-odanin odemeleri vs) hayat hizlaniyor gibi. Ikinci olarak gunesin acisi Turkiye'den farkli oldugu icin yon kavraminizi tutturuncaya kadar bir sure gecmesi gerekecek, cunku ozellikle bahar ve kis aylarinda gunesi Turkiye'de alisik oldugunuz gibi tepede degil de catilara teget gecerken ucundan goreceginiz icin dogu bati gibi kavramlari tutturmak ilk aylarda kolay olmayacak, tabii gunes veya mavi gokyuzu gorecek kadar sansli iseniz,, cunku yazin birkac hafta disinda gunesi ve maviyi unutun. Gri ve yagmurlu bir iklime hos geldiniz. Geri donenlerin veya zengin ingilizlerin(veya emekli olanlarin) hepsinin UK'den cikis gerekcesi gunesi ve mavi gokyuzunu tercih etmeleridir, kis tamam da yazin da yagmur ve gri cekilmiyor bazen. Is hayatinda ise Turkiye'ye kiyasla cok daha guclu bir ekonomi ve istikrarli buyume, gelisme sartlari sunan bir sistem. Ancak bu ulkede basari sizin sistemi iyi analiz edip, planlarinizi ve hedeflerinizi belirleyip adim adim ilerlemenizle elde edilebilecek bir sonuc. En basitinden gelis nedeninizi iyi dusunun, oncelikli hedefiniz bir avrupa ulkesine kapagi atip dolasim ve yerlesim serbestligine kavusmak mi. yoksa is planinda bahsettiginiz meslekte bir kariyer yapip sisteme entegre olmak mi? Uzun uzadiya cok soylenecek soz var ama tesadufen Ankara anlasmasinda ayni meslegi is plani olarak sunup vize alan, ve avrupaya gelis nedenleri yukarida bahsettigim nedenler olan iki arkadas tanidim,, grafikerlik ve dijital reklam danismanligi gibi birseydi vize aldiklari is. Biri evinde bilgisayar onunde duzenli calisip is takip ediyordu,az kazaniyordu ve ne is olsa yapiyodu, biriktirdigi parasi ile 3 aylik mesleki bir kurs/sertifika programina devam ediyordu bi yandan. Diger arkadas da grafik uzerine bilgisi ve tecrubesi oldugu halde cok zorlamayip bi kebap restaurantda resmi ucretin yari fiyatina calisiyordu, gerekcesi yeterli musteri bulamamakti, ve hakliydi da. Tanidik tanimadik herkese sahte fatura kesmeye calisiyordu(kimse sahtecilikle basina dert almak istemedigi icin de adina ve ev adresine faura kesecegi insani bulmasi kolay degildi hic, bana bile kesemedi ornegin), bi yandan yillik verecegi vergi oranini tututurmak icin biriktiriyordu kebap bahsisilerini(patronun arada el koymadigi kuruslar), bi yandan da muhasebeciye para veriyordu vs vs en az bes/alti yil bu boyle gitti sanirim, koptuk cunku. Elbette UK'de hayat sadece iki kategoriye indirgenemez, cok daha iyileri de var kotu olanlar da, bir suru yontem ve kombinasyon var. Ama bunca sikintiyi goze alarak yola cikacak butun arkadaslarin herseyden once akillarinda bir soruya net bir cevapla gelmeleri gerek UK'ye. Ben bu ulkeye neden geliyorum, hedefim ne?? Bu cevaba ve hedefe olan inanciniz hayatiniza yon verecek. Basarilar ve iyi sanslar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 17 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: