Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eki 2018 12:07

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2017 15:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Merhaba arkadaslar basklarinada yardimci olabilmek icin deneyimlerimi paylasmak istiyorum bende internetten cok arastirip baktim zamaninda boyle bilgileri gormek bayagi yardimci oluyor.

Benim vizem LEAVE TO REMAIN. Evlendikten sonra soyadimi pasaportta degistirdigim icin BRP karttada degistirmem gerekiyor o yuzden TOC basvurusuna basvurmamiz gerekiyor. Eger indefinite leave to remain vizeniz varsa baska bir formu kullanmaniz gerekir hepsi gov.uk de acik sekilde yaziyor.Ama surec ayni isliyor.

Ve burasi onemli EGERKI KISISEL BILGILERINIZ ILE ILGILI HERHANGI BIR DEGISIKLIK YAPIYORSANIZ HOME OFFICE'I DEGISIKLIK YAPILDIGI TARIHTEN ITIBAREN ILK 3 AY ICERISINDE BILGILENDIRME YAPMANIZ GEREKIYOR.

Yollanacak belgeler: Toc basvuru formu, Pasaportunuz, Evlilik Belgesi, Iki adet vesikalik fotograf ( Odemeyi card bilgilerini forma yazarak yapabilirsiniz, eger 2 ay beklemek istemiyorsaniz ayni gun vize imkani ile £500 odeyerek basvurabilirsiniz bi hafta icindede BRP kartiniz gelir)

Basvurdugum tarihleri yazayim:

03.10.2017: Posta yoluyla belgeleri yolladim(next day delivery)
06.10.2017: Home Office Parayi Cekti ( £168 )
12.10.2017: BRP Enrollment icin mektup geldi post office e gidip foto ve parmak izi icin
13.10.2017: Post Office de foto cekilip parmak izi verildi (ayrica £19 daha odendi)
17.11.2017: Pasaport ve diger belgeler geri yollandi
22.11.2017: BRP kart geldi

Toc basvurusu icin link:

https://www.gov.uk/government/publicati ... t-form-toc

AYRICA BUTUN VIZE ISLEMLERINIZI TAKIP EDEBILECEGINIZ BIR LINK:

https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... visastatus

Sadece open, awaiting decision and decide yaziyor. Pek bir ise yaramiyor aslinda :D ama yinede insan merak ediyor basvurunun surecini en azindan bir goz atmak istiyor. Ben sadece pasaportumu geri aldigimda status OPEN di ne alakaysa :D awaiting decesion dan open e gecen statude hayatimda gormedim. Neyse ingiltere nin sacma islerinden biri yapcak birsey yok.

Insallah basvuracak arkadaslara biraz yardimci olur. Herkese guzel gunler diliyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: