Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Eki 2018 02:15

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017 08:18 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
2 Kasımda eşimle beraber bir de arkadaşımız olmak üzere 3 kişi genel ziyaretçi vizesi için başvurduk üçümüz de ret aldık, ayrıca eşime 10 yıllık yasak koymuşlar... Ben devlet memuruyum.. Benim hesaplarımda 6 temmuzda takılarımı bozdurup dolar ve EURO alıp bankaya yatırmıştım. Ara sıra 30-50 Dolar veya Euro alarak hesabımda para biriktirmeye devam ettim.. Bu durumu depozit olarak yazmışlar ayrıca TL hesabımda 1.000 lira vardı onu da az bulmuşlar normal de 3.150 dolar ve 450 euro vardı toplamda.. bu paranın İngiltere'deki harcamaya yetmeyeceğini belirtmişler.. Benim hatam İngilizce bilmemem ve her şeyi acentacı dediğimiz adama havale etmek oldu.. Sonra öğrendim ki günlük 500 sterlin harcama yapacağız diye giriş yapmışız.. Artık bu benim hatam oluyor....Ayrıca eşimle (işçi SSK'lı) ilgili evraklar 15 gün kadar önceden hazırlanmıştı.. Konsolosluk evraklarını hazırlamak için izin almıştı.. İşveren bir ay geriye dönük olarak işyerini kapanışını vermiş dolayısıyla evrakları verdiğimiz tarih itibariyle herhangi bir yerde çalışıyor gözükmüyor.. Yani yalan beyan ve vergi levhasını sahte evrak diyerek 10 yıllık yasak koymuşlar... Gerçi İngiltere'ye bir daha başvurmayacağız ancak sizlerden yardım istiyorum...
1- Biz sadece yasağın kalkması için ne yapabiliriz, vize için başvurmak istemiyoruz bir süre....
2- Başka Avrupa ülkelerine gitmek istersek sorun olur mu?

TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN YARDIMCI OLACAK HERKESE

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2017 08:39 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 164
Aldığı teşekkür: 285
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
Baska avrupa ulkelerine gidebilirsiniz. Hic de sorun olmaz. Schengen ulkeleri, Ingiltere vize reddi var mi yok mu ilgilenmezler. Yalnizca daha onceden schengen vizeniz var mi yok mu ona bakarlar. Varsa isin kolaylasir.

Yalniz artik vizeye basvuru yapmadan once banka hesaplarina yuklu para yatirmaktan vazgecin. Bunun hicbir olumlu katkisi yok. Cogu zaman kaynagi belirtilmemis ani para girisleri direkt red sebebidir. Bankada 2000 lira olsa bile vize alinabilir. Onemli olan duzenli geliri kanitlamak ve yapilacak harcama rakamlarini dogru girmek. Ulkeden ulkeye gunluk en az sahip olunmasi gereken para miktari degisiyor. Yapacaginiz harcamayi ona gore belirtmelisiniz. Atiyorum kalinacak her gun icin 50 sterlin olsa, bir haftalik kalis icin kisi basi 350 sterlin birikim gosterilmeli.

http://www.aotb.org.uk | http://www.facebook.com/aotb.org.uk | http://www.twitter.com/aotborguk

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017 11:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hampshire yazdı:
Baska avrupa ulkelerine gidebilirsiniz. Hic de sorun olmaz. Schengen ulkeleri, Ingiltere vize reddi var mi yok mu ilgilenmezler. Yalnizca daha onceden schengen vizeniz var mi yok mu ona bakarlar. Varsa isin kolaylasir.

Yalniz artik vizeye basvuru yapmadan once banka hesaplarina yuklu para yatirmaktan vazgecin. Bunun hicbir olumlu katkisi yok. Cogu zaman kaynagi belirtilmemis ani para girisleri direkt red sebebidir. Bankada 2000 lira olsa bile vize alinabilir. Onemli olan duzenli geliri kanitlamak ve yapilacak harcama rakamlarini dogru girmek. Ulkeden ulkeye gunluk en az sahip olunmasi gereken para miktari degisiyor. Yapacaginiz harcamayi ona gore belirtmelisiniz. Atiyorum kalinacak her gun icin 50 sterlin olsa, bir haftalik kalis icin kisi basi 350 sterlin birikim gosterilmeli.

Bugün acenta geldi kendilerinin hatalarının olduğunu bana istiyorsam yazılı ve imzalı yazı verebileceklerini bu konuda kendilerinin müşteriyi yanılttıklarını söylediler.. Bir işe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum ((((((

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2017 20:24 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 200
Vize Türü: Spouse Visa
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
@antalya2017

Isyerinin 1ay geriye donuk kapanis verme hakki var ama 1 ay geriye donuk isci cikisi veremez. Ayrica, kapanisin vergi levhasindan belli olmasi mumkun degil. Ssk cikisinin resmi belgelere yansimasi takip eden ay icinde olur. Burda baska durumlar var gibi duruyor.

Diger yandan acentalarin kafalarina gore form doldurmalari basvuru sahipleri icin kotu sonuclar getiriyor.

Vizenin red olmasi neyse ama 10 yil ban almak gercekten uzucu.

Refuse kagidinda genelde itiraz hakki durumu yaziyor. Konsoloslugun gozunde siz bireysel olarak basvuru yapmis olsanizsa itiraz/Mahkeme yolu aciksa acentanin aciklayici bir yazi vermesi pozitif olmasa da en azindan negatif olmaz. Iyice analiz edip umarim 10 yillik ban durumunu iptal edebilirsiniz.

Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2017 12:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
fattijk yazdı:
@antalya2017

Isyerinin 1ay geriye donuk kapanis verme hakki var ama 1 ay geriye donuk isci cikisi veremez. Ayrica, kapanisin vergi levhasindan belli olmasi mumkun degil. Ssk cikisinin resmi belgelere yansimasi takip eden ay icinde olur. Burda baska durumlar var gibi duruyor.

Diger yandan acentalarin kafalarina gore form doldurmalari basvuru sahipleri icin kotu sonuclar getiriyor.

Vizenin red olmasi neyse ama 10 yil ban almak gercekten uzucu.

Refuse kagidinda genelde itiraz hakki durumu yaziyor. Konsoloslugun gozunde siz bireysel olarak basvuru yapmis olsanizsa itiraz/Mahkeme yolu aciksa acentanin aciklayici bir yazi vermesi pozitif olmasa da en azindan negatif olmaz. Iyice analiz edip umarim 10 yillik ban durumunu iptal edebilirsiniz.

Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017 07:33 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4654
Aldığı teşekkür: 3190
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
İstersen ret mektubunun goruntulerini buraya yükleyebilirsin kendi ismini vs sildikten sonra
Ona gore daha iyi analiz edip yardimci olabiliriz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017 07:59 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 200
Vize Türü: Spouse Visa
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
@antalya2017

Bu arada forumdan @Allmylife 10 yillik ban almis ve yine acentadan kaynaklanan bir sorun. Sonrasinda 10 yillik bani kaldirtip vizesinizi almis. Kendisinden hikayesini paylasmasini rica ettim. Isinize yarayacaktir.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2017 08:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Teşekkür ederim.. Bizim sorunumuz ben eşime sponsor olduğum halde onun çalıştığına dair evrak ekletti danışman firma.. Aslında hiç gerek olmayan bir şey yüzünden ben red o da 10 yıllık yasak aldı. Bugün itiraz edeceğiz ayrıca danışman firma da konsolosluğa hitaben yazı yazacak ingilizce olarak... Ben danışman firmaya güvenmediğim için Türkçe olarak imzalı kaşeli yazı aldım ne olur ne olmaz diye.. Göndereceğiz bakalım sonucu bekleyeceğiz...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: