Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Eki 2018 13:59

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017 16:01 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 200
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Spouse Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
@Hfdhasan

6-7 bin liranin hesaba nasil girdigi onemli. Tek seferde vize basvurunuzdan once hesabiniza girerse paranin sizin olduguna yuksek ihtimalle inanmazlar cunku bir anda bu parayi nereden buldun diye dusunecekler. Bu durum bircok refusal letter'in da basrol oyuncusudur.

Birikiminiz gecmisten gelmesi ve hesabinizdaki paranin size ait oldugunu gosteren hareketler varsa ( market harcamasi, alisveris, gonderdiginiz havale/eft vs ) paranin size ait oldugunu ispati olacaktir. Bu durumda asgari ucret aliyor olmaniz birikimin size ait olmadigi anlamina gelmeyecektir.

Diger yandan 4-5 gunluk gezi planinizin ne kadar tuttugu da onemli.
Ayrica sadece maddi gereklilige odaklanip diger durumlari es gecmeyiniz.

Bol sanslar.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017 16:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Mesela çalıştığım firma bana altın ve nakit para verdi prim&hediye gibisinden. sıkıntılı işleri sıkıntısız montajla bitirdiğimiz için. Bu arada tabela cıyım ben.
Ama herhangi bi makbuz yada kağıt falan imzalamadık. Bunlar olabilirmi ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017 17:13 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Altin icin 2 yol var;

- Altin bozum islemi icin kuyumcudan "Altin Alim Belgesi" veya "Gider Pusulasi" alirsaniz,
- Sirketiniz size bahsettiginiz nedenle veya 2017 deki goreviniz nedeniyle vs odul olarak altin verdigini antetli kagida bir mektupla aciklarsa

Altini bozdurup hesaba koydugunuza dair kanit vermis olursunuz.

Nakit hediye konusunda ise elden verilmesi netlikten uzak oluyor. Yapabiliyorsaniz sirketinize rica edin size banka yolu ile nakit tutari yollasin ve mektup ile beyan etsin. Boylesi daha net bir kanit olur.

Bu arada 6-7 bin olarak odaklanmayin. Ornegin;
Gezi masraflariniz 2.000tl yasam masraflariniz 1.000tl ise 4.000-4.500 arasi bir tutarda maddi gereklilik icin yeterli olacaktir. O yuzden gezi palaninizi guzel hesaplamaniz yarariniza olacaktir.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2017 20:58 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba
Ben asgari ucretle calisiyorum ama ailemle kaldigim icin harcamasamda olur 5 6 gunlugune arkadasimi ziyaret etmek istiyorum bu isyerine kasimin 1nde girdim subatta basvurmayi dusunuyorum yani 4200 tl yapiyor. 3aylik maas bordrosu yeterlimidir izin kagidida alicam baska ne yapmam gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017 12:44 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 56
Vize Türü: British
Balboni 3 aylık genelde yeterli oluyor ama en sağlıklı olanı 6 aylık ve fakat banka hesap dökümünüz kesinlikle 6 aylık olmalı ani para girişlerinden sakının eğer geçerli bir kaynak belirtemiyorsanız 792£ gibi bi rakam yapar şubat a kadar ama maaşınızın içinden hiç harcama yapmazsanız şüphe uyandırır aileniz ile yaşadığınızı ispat için tapu kira kontratı verebilirsiniz... göstereceğiniz rakam 5 gün için yeterli ama otel masrafı uçak bileti özel sağlık sigortası hariç hesaplayın bi kaç ay daha bekleyip başvurmak belki daha iyi olur sizin için bol şanslar diliyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2017 19:47 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

@Balboni

3-6 aya arasi banka dokumleri konuluyor. Ben genelde hep 4 aylik olarak koydum ve hepsi kabul gordu. 3 ay sonrasina basvuru yapmayi dusunuyorsaniz hesabiniza para girdikce sizin oldugunu belli edecek kucuk hareketler yapin.
(market alisverisi, fatura odeme, benzin vs) Sabit bekleyen paradan ziyade hareket goren hesap daha olumlu oluyor.

Diger yandan, isyerine yeni girdiyseniz ve onceden bir calisma gecmisiniz yoksa geri donmeniz konusu karar vericileri inandirmaniz gerekiyor. Bunun icin isyerinden alacaginiz yazinin aciklayiciligi onemli. Is gecmisiniz yok, 3 ay olmus hemen tatil aliyorsunuz ve vizeye basvuruyorsunuz. Bunun arkasinda birsey aranmayacak sekilde aciklayici olmalisiniz. Is gecmisiniz var ama sadece burada 3 aydir calisiyorsaniz durum biraz daha farkli oluyor. Ayrica gezi planiniz ve aciklamanizda etkili olacaktir.

Unutmayin ki turist vizesinde temel 2 red nedeni var.
- maddi yetersizlik
- geri donmeme ihtimali

Basvurunuzda bu konularda garanti sagladiginiz surece olumlu sonuc alirsiniz.

Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017 08:50 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
fattijk Kavunpoturu
Ben şöyle yapmayi dusunuyorum tek tek anlatim yanlisim varsa duzeltin.
Ben ortalama 7 yildir calisiyorum en son agustosta isten ciktim ve kasimda tekrar baska yerde basladim arada 2 ay bosluk var yanliz calistigim yer tanidik maas bordrosu,izin kagidi,sigorta dokumu baska alsan iyi olur dediginiz varmi?
Bizim dükkanimiz var ama babamin hesaplarinda para yok sponsor olurmu bilmiyorum.
Benim üzerime kayitli bir araba var 2006 model satsan cok para etmez 10bin civari.
Kendi evimiz var ama tapusu dedemin ustune kirayi biz aliyoruz oturdugumuz yer ise kira ordan alip oraya veriyoruz.
Gidis donus ucak rez yapicam orda kalan arkadasimz davetiye aticakti bi.kac yere sordum sıkıntı olabilir dediler otel tarzi yerden rez yapsan daha iyi ddiler.
Yatan maastan dediginiz gibi harcama yapabilirim ama ya yetmezse diye dusunuyorum nasil yapicam.
Turist vizesi haricinde ben pasta ustasiyim uluslar arasi gecerli pasta ustasi yeterlilik belgem var usta belgesi yani bunu kullanarak baska bir sekilde gidebilirmiyim acaba bir ise yararmi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017 12:04 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Balboni pasta ustası iseniz isptlarınız da varsa Ankara anlaşması yapabilirsiniz

Harcamadan kastım ufak tefek harcamalar kişisel inandırıcı olması açısından
Davetiye biraz riskli en mantıklısı iptal seçenekli rezervasyon çünkü vizeniz kabul olsa bile kapıda görevli soracak size nerde kalacaksın dönüş biletin nerde vs bu basit
Babanızın iş yerleri kimin üzerine dedinizin ise sponsor o olsun yapabiliyorsanız çünkü evrak vereceksiniz karşılıklı bak bu iş öyle değil böyle deme şansınız yok
Arabanızın ruhsatını da ekleyebilirsiniz belgelere yardımcı olur şart değil atıyorum 50 bin tl falan olması
Babanız sponsor olcak ise iş yerlerini banka hesap dökümlerini vermek zorundasınız boş hesap red sebebi olur
SSK dökümlerinizi vereceğiniz için zaten çalışmış olduğunuzu önceki yıllarda da düzenli olarak ispat etmiş olursunuz çalıştığınız yer tanıdık derken anlamadım bu kısmı yani siz söylemezseniz kimin kimi tanıdığını bilemez vize memuru
Yine söylüyorum bekleyin ve 6 ay çalıştıktan sonra başvurun sağlıklı olması açısından işe yeni başlamış birinin izin alıp tatile çıkması mantıklı değil taktir edersiniz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017 12:32 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Kavunpoturu
Ankara antlasmasini oraya gidip yapsam daha iyi degilmi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017 13:42 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Balboni bunun önemi yok böyle bir istatistik de yok Ankara anlaşmasında önemli olan size özel yazılmış iyi bir iş planı işinizle orantılı yeterli sermaye ve sermaye kaynağı elbette hiç gitmediğin bi ülkede nasıl iş yapacaksın üzerinden red riski her zaman var

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: