Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 May 2018 05:29

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 241 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017 21:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 11
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
ben 2010 da gelirken degisikligi nufus mudurlugunden yapmistim,secimlerdede oy kullaniyorum her seferinde cezalar 300 lira gibiydi,sonra 50 liraya inicek filan dediler karmasik bir durum aldi,siyasetcilerimiz maalesef yurtdisina gelince her sozu veriyorlar ama dondukten sonra unutuyorlar
burdan cep telefonu ile gidiyorsun Turk sim kart takiyorsun hemen mesaj geliyor kanun disi kullanim,yine soz vermislerdi hatirlayanlar bilir sure kullanim 6 ay olacak diye ama oda olmadi
simdi arkadaslar yazmis ikametgah bildirim yapmazsan ceza sure gecerse islemde yapilmiyor,secimlerde oyda kullanamiyorsunuz cunku bildirim yapilmamis

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2017 14:15 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 53
Aldığı teşekkür: 20
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: -
arkadaslar ben hala yapamadim, bir kac ek sorum olacak oncelikle konsoloslugun sayfasinda ve nvi.gov tr deki formlar birbirinden farkli ,konsolosluktaki iki sayfa son sayfa formun nasil doldurulmasi gerektigini anlatiyor, nvi de ki ise benzer ama tek sayfa. konsolosluktakini doldurup yollasam en dogrusu bu olur sanki? ikinci sorum ise turkiyedeki diger adresleri demis, ailemle kaliyordum o adreste, yine de onu mu yazmam lazim?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017 10:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü: EEA Family Permit
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Iyi forumlar arkadaslar,

konsoloslugun sayfasindaki bilgiye gore kimlik fotokopisi ve form-B yeterli. Gerci nvi.gov.tr deki yeri bulabilmis degilim sitenin altini ustunu getirdim bulamadim. nvi.gov.tr deki ilgili yerin linkini paylasabilirseniz cok mutlu olacagim.

Banka hesabi, kira sozlesmesi gibi resmi belgelerden soz edilmis onceki sayfalarda. Oncelikle ev sahibiyle konustuk, benim de artik bu evde kaldigima dair, benim ismimin gectigi bir belge hazirladi. Sonra o belgeyle ben bankaya gittim. Banka dedi ki bu belge resmi sayilmiyor. Banka hesabi acamadim, Nin istiyorlar onun icinde. Ha bir de esimle council office e gidip council tax islemlerimi baslattik. Onunla ilgili belge de muhtemelen gelecek ay icinde gelecek. Anlayacaginiz elimde resmi olan bir tek pasaportum ve aile iznim var. Bana ne yapmam, nasil bir yol izlemem gerektigi hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017 10:53 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
arhan yazdı:
Iyi forumlar arkadaslar,

konsoloslugun sayfasindaki bilgiye gore kimlik fotokopisi ve form-B yeterli. Gerci nvi.gov.tr deki yeri bulabilmis degilim sitenin altini ustunu getirdim bulamadim. nvi.gov.tr deki ilgili yerin linkini paylasabilirseniz cok mutlu olacagim.

Banka hesabi, kira sozlesmesi gibi resmi belgelerden soz edilmis onceki sayfalarda. Oncelikle ev sahibiyle konustuk, benim de artik bu evde kaldigima dair, benim ismimin gectigi bir belge hazirladi. Sonra o belgeyle ben bankaya gittim. Banka dedi ki bu belge resmi sayilmiyor. Banka hesabi acamadim, Nin istiyorlar onun icinde. Ha bir de esimle council office e gidip council tax islemlerimi baslattik. Onunla ilgili belge de muhtemelen gelecek ay icinde gelecek. Anlayacaginiz elimde resmi olan bir tek pasaportum ve aile iznim var. Bana ne yapmam, nasil bir yol izlemem gerektigi hakkinda bilgi verebilir misiniz?

merhaba ben gectigimiz haftalarda bu linkteki formu doldurup, kimlik fotokopimi de ekleyip yolladim ve guncellendi.
http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/d ... p?PageID=8

council tax hakkinda biraz bilgi verir misiniz? benim haberim yoktu bunun yapmam gereken bir sey oldugundan, henuz calismiyorum. acemi surucu belgesi alabilirsiniz ,uzerinde adres oluyor ve bankalar sayiyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017 13:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

council taxin tam olarak ne olduğunu ben de bilmiyorum. ama vergi işte. ne için onu bilmiyorum. eşimle beraber yaşadığımız yerin council office ine gittik. eşim üzerinden vergi alacakları için %25 indirimli oluyormuş. bir form verdiker. o formu eşim doldurdu ve geri verdik formu. ne bişey imzaladım ne bişey yaptım. ben hiç bir şey yapmadım açıkçası :D. sonra bir ay sonra size bir posta gelecek dediler o kadar. ne yaptığımızı biz de bilmiyoruz açıkçası. bana ne gibi faydalar sağlayacak hiç bir fikrim yok. zorunlu mu bilmiyorum. benim amacım EEA2 için elimde sunabileceğim belgelerimin olması. çünkü EEA2 başvurusu için 3 farklı kaynaktan eşimle birlikte yaşadığıma dair kanıt istiyorlar. Gelecek hafta da NI no için randevu alacağım. NI no'yu heryerde istiyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017 14:17 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bu arada adresin güncellenip güncellenmediğini nereden kontrol ediyoruz?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2017 16:06 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
arhan yazdı:
council taxin tam olarak ne olduğunu ben de bilmiyorum. ama vergi işte. ne için onu bilmiyorum. eşimle beraber yaşadığımız yerin council office ine gittik. eşim üzerinden vergi alacakları için %25 indirimli oluyormuş. bir form verdiker. o formu eşim doldurdu ve geri verdik formu. ne bişey imzaladım ne bişey yaptım. ben hiç bir şey yapmadım açıkçası :D. sonra bir ay sonra size bir posta gelecek dediler o kadar. ne yaptığımızı biz de bilmiyoruz açıkçası. bana ne gibi faydalar sağlayacak hiç bir fikrim yok. zorunlu mu bilmiyorum. benim amacım EEA2 için elimde sunabileceğim belgelerimin olması. çünkü EEA2 başvurusu için 3 farklı kaynaktan eşimle birlikte yaşadığıma dair kanıt istiyorlar. Gelecek hafta da NI no için randevu alacağım. NI no'yu heryerde istiyorlar.

haha bizde yaptiralim bari :lol: hmm NI no brp kartin uzerinde ya da mektupta yok muydu. vize ciktiktan sonra rahatlama ile bayaa bosvermisim :) edevlete girip adres guncellemeye basiyorsunuz, yeni adresi girmislerse artik ekrandaki sayfanizda da guncelleniyor, o sekilde kontrol ediyorsunuz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2018 09:30 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 12
Vize Türü: Tier2-ICT
Burcu: Başak
Merhaba,

Eylul 2015'te Ingiltere'ye geldim ve gecen ay'a kadar herhangi bir registration icin polis'e basvurmamistim bilgim olmadigindan. Gecenlerde iste bebegim olacagindan arastirirken denk geldim ve rezervasyon aldim. Su bilgiyi de vereyim, bisikletim calinmisti 1 sene once ve polise basvurmustum kayit altina alinmasi icin hani o zaman da herhangi bir sorgulama olmamisti kayitli miyim degil miyim diye. Neyse iste Coventry'de yasadigimdan W.Midlands Polisinden, Birmingham'dan 1 ay sonraya randevu aldim aralik ayina ve gorustmeye gittim. Dedim boyle boyle, haberim yoktu vs. Sunun altini cizmek istiyorum; internette cok fazla bilgi kirliligi var iste £5000 ceza belki hapis vs diye... bunlarin tamami o parayi(£34) verelim diye. Ben mesela adama mahcubiyetimi anlatmaya iste aslinda ne kadar poncik bi adam oldugumu, ingiltere'ye gelip gelebilecek en iyi vatandas oldugumu ispatlamaya calisirken polis anlattiklarimdan cok benimle sohbet edip, espri yapmaya falan calisiyordu. Ozetle adam, " yav takma hic onemi yok yaptirdiniz ya iste" tarzi konustu ve halletti isimizi.

Not: Rezervasyon yaptirirken fotografi da sisteme yukledigimden ayrica fotograf goturmem gerekmedi, iste bir de adres proof'u olarak ehliyetlerimizi gosterdik esimle ve onemli polis icin onemli olan kisi basi £34'u verdik ve kayitlarimiz yapildi. Kisi basi 10-15 dk suren bir proses.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2018 12:30 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü: settlement
Burcu: Boğa
Arkadaşlar merhaba, form ve kimlik fotokopisini nasıl gönderdiniz? Çıktı alınca açıklamalar kısmında tahaaütlü veya kargoyla gönderin, normal postalar kabul edilmeyecek diyor? Lütfen biri açıklama yapar mısınız?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2018 14:26 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 54
Aldığı teşekkür: 199
Vize Türü: Spouse Visa
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
zerepcan yazdı:
Arkadaşlar merhaba, form ve kimlik fotokopisini nasıl gönderdiniz? Çıktı alınca açıklamalar kısmında tahaaütlü veya kargoyla gönderin, normal postalar kabul edilmeyecek diyor? Lütfen biri açıklama yapar mısınız?
Merhaba @zerepcan

Taahutlu posta adres bildirimini 20 isgununde yapmayan kisiler icin gecerli. On odemeli zarf istemelerinin nedeni makbuzunu size geri gondermek.

20 is gunu gecmediyse normal posta ile ile form ve kimlik fotokopinizi gondermeniz gerekiyor.

Gerci ben gerek olmadigini soylesemde esim fatura, brp, pasaport fotokopisi de koymus.

Sent from my SM-N7500Q using Tapatalk

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 241 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: