Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2018 21:19

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 118 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 15:51 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4654
Aldığı teşekkür: 3188
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Şuan 8.20 gercekten uzucu. Trump ne isterse o oluyor resmen. Adam bir tweet atti doviz iyice çildirdi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 15:59 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 40
Aldığı teşekkür: 173
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
t&a eger bir tweetle bir ekomoni allak bullak oluyorsa o ekonomi iyi bir ekonomi degildir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 16:13 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 280
Vize Türü: British Citizen
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yalnız
Burcu: Aslan
t&a yazdı:
Şuan 8.20 gercekten uzucu. Trump ne isterse o oluyor resmen. Adam bir tweet atti doviz iyice çildirdi

Bence olay Trump'ın gücü değil başında bulunduğu devletin gücü yoksa al Trump'ı koy yerine zırtoviçi yine aynı baskı yaptırımını uygular çünkü elinin altındaki güç büyük.Bizde ise tam tersi devlet bütün işlerini dövizle yapıyor ,ihaleler dövizle,kullanılan her şey yabancı sermaye (makam aracı ,iletişim ,görsel vb..)fakat ne zaman işler kötü gitse her zaman vatandaşa gidiliyor (yastık altını boşaltın gibi)ilk önce hükümet vazifesini yapıp doğru adımlarla ekonomisini sağlama alacak o zaman zaten bir şey olmaz..Çoğumuz gurbette yaşıyoruz ne zaman duyduk hükümetten bu sene işler bozuk yastık altından sterlin bozdurun dediğini yada Trump bir gece tv de şöylemi dedi vatandaşlarım Türkiye'ye yaptırım yapacağız daha çok dolar harcayın :D.Bence sapkayı önümüze koyup düşünme vakti geldide geçiyor hükümet sağda solda sahte atar yapacağına gerçekleri açıklasınlar gerçek anlamda canım vatanımın ipleri kimin elinde olduğunu.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 16:17 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
londoneye4168 cok guzel ozetlemissin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 16:29 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 280
Vize Türü: British Citizen
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yalnız
Burcu: Aslan
Salihist yazdı:
londoneye4168 cok guzel ozetlemissin.

Salihist, aslında yazılacak çok şey var fakat yıl 2018 bizler yapılan eleştiriyi hemen tartışmaya dönüştürdüğümüz için yazamıyoruz.Takım tutar gibi parti tutanların sayısı çok fazla önemli olan gündemde ne var ne oluyor değil sempati duydukların insanın iki dudağının arasından ne dökülüyor ona bakıyorlar.Hayatında 100 dolar alıp kenara koymamış bir insan,döviz üzerinden dükkan kiralayıp ekmeğini kazanma peşinde olan bir babanın halinden ne anlar?Ama o insan yorum yapıyor dolar 20 tl olsa ne olur dik dur eğilme diye.Şaka gibi zorluğu çeken bilir .Dövize karşı savaş vereceksen yapılacak çok şeyler var amaaaaaaaaaaa bunun için ekran arkası iş çevirmiyeceksin sadece Londra'dan aldıkları yüksek faizli borçları açıklasınlar yada neden serseri Trump ve ekibi bu kadar rahat konuşabiliyor neden bizim elimiz ayağımız bağlı onu delikanlı gibi açıklasınlar.Yoksa bizler böyle sosyal medyada konuşur,kavga eder ,akrabalar dostlar birbirine küser ama arka planda bazı isimler parasına para katar.Tek gerçek tek vatanımız var ve o her şeyden üstündür

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 16:43 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
londoneye4168 Soyledigin herseye katiliyorum. Annem 85 yasinda yaninda kiz vardi ona bakiyordu ama dolar firlayica gule gule dedik kiza. Cunku annem emekli ogretmen imkani yok o parayi vermesinin. Annem bir sekilde gecimini sagliyor ya peki fakir halk ne yapacak?

1994 yilinda TL devole oldugu zaman, o zamanlar hic de sevmedigim Tansu Ciller cikti tv'ye devole ettik parayi dedi. Yaptiklari isin sorumlulugunu aldi ustune. Simdi helal olsun diyorum kadina cesurca soyleyebildi. Ali'yi Veli'yi kendi yaptiklari hata icin suclamadi.

2005'de ekonimi iyiye giderken bizim basarimizdi ama TL devole olmaya baslayinca Ali'nin Veli'nin sucu oldu. Hadi canim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 22:17 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
Burcu: Koç
bende birsey ler yazayim oncelikle ulkemiz ekonomisi her zaman bir balon gibiydi,hic bir zaman guclu ekonomiye gecemedik,bunun sebepleri ise israf yani luks tuketim ve bugunku manzara aile sirketi gibi yonetilmesidir,ic dis toplam borc 700 milyar dolar civaridir,yani odememiz gereken borc 200 milyar dolardir bu zaten gelen bir krizdi yani trump onu soyledi gibi bos seyleri birakin,amerika ve ingiltere dunyanin en borclu 2 ulkesinden biridir ama guvenli limandir,yine almanya ve japonya sanayisi gucludur yikilmaz,devaminda rusya guclu ulkeler arasindadir,turkiye ise maalesef henuz ciddir bir ekonomik modele sahip degildir,cocuklugumuzdan beri neden bir araba uretemiyoruz diyorduk yani herseyi tamir edemiyoruz ama uretim yok,bir araba maliyeti nedir 1 milyar dolar,peki sarayin maliyeti 1 milyar dolar degilmi?peki bir osmangazi koprusu 1 milyar dolara mal oldu yani bu israf nedir?sabanci bir soguk alginligi ile yasamini yitirdi hatirlayin yani obur tarafa mal ile gidilmiyor!!!kefenle gidiyoruz ,yillardir ne dedik tek parti olsun guclu bir hukumet olsun,ben boyle dusunmedim asla adalet olmazsa bir ulkede istersen 600 sandalye sende olsun farketmez,bakin italyaya hukumet omurleri toplam 1 yildir ama hukuk sistemi oturmus bir ulke sanayisi gucludur,atr ucaklari italyan yapimidir yine fiat arabalari gibi,yine hatirlayin turkiye imf programinda sabit kur once sonra 2002 yili haziran ayinda serbest kur rejimine gecicekti,amerika iraga girmeye kalkinca rahmetli ecevit buna karsi cikinca 2001 yilinda krizi yasadik ve bir devaluasyon daha oldu,hukumet yikildi anayasa kitapcigi bahaneydi,1994 krizi yine benzer dir,tansu cillerin osman altugu dinlemesi faiz vermiyoruz demeleri krizi getirdi,bugun ise ekonomi ve maliyenin basina damadini getirmesi,zaten diken ustunde olan ulkeyi atese atti,tek adam iktidari anlayisi ulkeye ne kadar zarar verdigi ortadadir,yani takim tutar gibi dusunmeyin ulkemiz iyi durumda degil,faizler yukselicek ve yangin yerine donusucek 1 puan faiz 2 milyar dolar demektir,cumhurbaskani sunu yapmali tum partileri toplamali ve ciddi bir program maliye ve ekonominin basina bu isi bilen tecrubeli kisiler gelmelidir ve kararli durmaktir yani luks tuketim ve israf ekonomisi her zaman balondur ve patlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 22:32 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
Burcu: Koç
bir konu anlatayim 2016 yilinda bir cift ile tanistik jamaica li,nisan aylarinda beraber gideriz tatile birmingham da yasiyorlar,bu yilda beraberdik icmeler marti otelin onunden geciyorduk guvenlik genc bir arkadasimiz resim cekilmek istedi cift ile bende sordum robert tabii dedi,telefon i phone ,kisa bir muhabbet sordum maaslar nedir diye asgari ucret dedi,ama dedim i phone telefonun var guzelim.abi herkesde var bendede olsun dedim,iyi dedim guzelim bu zihniyetle devam,benim cep telefonum nokia lumia hanimda lg k8,yani maasimda guzel ben i phone alirim paramda var ama niye ayni isi goruyor neden i phone o kadar para vereyimki,luks tuketim israf beynimize girmis bunun sonucu ulkemizin geldigi noktadir,ben 14 yildir bu ulkedeyim,bizim ulkemizle aramizda daglar kadar fark var her yonuyle baktigin hep soyledigimiz turkiye avrupadan 30 sene geride bu mantik hic bir zaman degismedi ve bugunde devam ediyor,bizim isyerinde insanlar tatilden sonra mesai yaparlar cunku harcama artmistir eksileni yerine koymaktir,hepiniz biliyorsunuz x donemi herkes harcama yapar para kalmaz,ocak ve subat aylari kemer politikasi vardir,eksilen bir cep var tekrar doldurmak icin birikim yapmaktir,ulkemiz ekonomisi makyaj ekonomisidir bunun sonuclari bugun devaluasyondur,zengin her zaman zengin fakir ise fakirdir,rahmetli ozal bu ulkede ortadiregi canlandirdi,devaminda ise ulke hep krizlerle karsilasti,yani degisen bir sey yok zihniyet hep ayni

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2018 08:45 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
mkar Ozal zamaninda enfilasyon yuzde 60-70 civarindaydi ve emekli annem ve babam zar zor gecindiriyordu evi 1980lerde. fiyatlar jet gibi artiyor ama maaslar yerinde sayiyordu. Ozal zamaninda canlanan ortadirek degil, serbet meslek sahipleridir.

Ekonomiyi batiran luks urun almak degil. Ekonomisi iyi olan bir ulkenin vatandaslari pahali telefonda alabiliyor, yilda bir kac kez yurtdisina tatile de gidebiliyor, ayda bir kac kez disarda da yiyebiliyor. turkiyede insanlar zaten kopek gibi calisiyor zaten. Haftada ortama 56 saatlik calisma saatiyle Avrupa ulkelerinin cok cok ve cok ustunde. Bir cok arkadasim surekli mesai yapiyor ama maasini artirmak icin degil, islerini kaybetmemek icin.

Isleyen ekonomide tuketim olmak zorunda. iphone , nokia , ya da lg hangisi oldugunu farketmez onemli olan bu urunleri alarak ve hat satin alarak telekominikasyon sektorunu destekteklemis oluyorsunuz. Halk parasini istedigi gibi harcama ozgurlugune sahip ama ekonimiyi koruma gorevi olansa hukumetlerdir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2018 16:37 
Kullanıcı avatarı
Salihist yazdı:
mkar Ozal zamaninda enfilasyon yuzde 60-70 civarindaydi ve emekli annem ve babam zar zor gecindiriyordu evi 1980lerde. fiyatlar jet gibi artiyor ama maaslar yerinde sayiyordu. Ozal zamaninda canlanan ortadirek degil, serbet meslek sahipleridir.

Ekonomiyi batiran luks urun almak degil. Ekonomisi iyi olan bir ulkenin vatandaslari pahali telefonda alabiliyor, yilda bir kac kez yurtdisina tatile de gidebiliyor, ayda bir kac kez disarda da yiyebiliyor. turkiyede insanlar zaten kopek gibi calisiyor zaten. Haftada ortama 56 saatlik calisma saatiyle Avrupa ulkelerinin cok cok ve cok ustunde. Bir cok arkadasim surekli mesai yapiyor ama maasini artirmak icin degil, islerini kaybetmemek icin.

Isleyen ekonomide tuketim olmak zorunda. iphone , nokia , ya da lg hangisi oldugunu farketmez onemli olan bu urunleri alarak ve hat satin alarak telekominikasyon sektorunu destekteklemis oluyorsunuz. Halk parasini istedigi gibi harcama ozgurlugune sahip ama ekonimiyi koruma gorevi olansa hukumetlerdir.

ustadim enflasyon ortalamasi %40 dir o yillarda bu buyumenin etkisi ile talep olmasi nedeni ile enflasyon artisidir,yani bir nebze enflasyon kotu degildir yani alim vardir,kotu olani ise cari aciktir buda ithalat ile ihracat dengesidir,aradaki aciga cari acik denir bu bir ulke icin felakettir,yani balon ekonomisidir,senin ailende o yillarda eger bir buyume olmadi ise buna birsey diyemem,yani ozalli yillardan bahsederken elbette onun yanlislari da cok fazladir mali denetim politikalari kotuydu,mesela kdv gibi bir sacmaligi getiren ozal ve prensi kahveci idi kdv zengini daha zengin eden orta ve kucuk esnafi bitiren sistemdir,ama su gercegi gormek ozaldan sonraki liderler ulkeyi bugunku duruma getirenlerdir,devamli borclanma uretim olmayan bir ulke hep ithal eden ama ihracati sinirlar icinde olan ulke konumunda olduk

benim asgari ucretli guvenlik memurun i phone ile resim cekmesi garibime gitti ve sordum yanitimi aldim,yani turkiyenin durumunu ozetledi,su acidan bakarsan ingilterede asgari ucretli kari koca calisirsa ev yada araba alabilir ama turkiyede hayal degilmi? yani buradaki bir asgari ucretli kur 6 liradan aliyorum 112 kg et alabiliyor,turkiyede ise 33 kilo alabilir,yine asgari ucretin 4 % 1 burada i phone alabilirsin,ama turkiyede1 asgari ucretle belkide,yine araban varsa 965 litre benzin alirsin burada,turkiyede ise 270 litre,yani elbette insanlar alisveris yapicakki ekonomi cark donsun bu konuya katiliyorum ,ama ulkenin 36 milyon insani kredi karti borclu ise,12 milyon insan icraliksa o zaman birseyler dogru gitmiyor demektir,yani hep borclanmisiz peki nasil odenicek acik veriyoruz turkiyenin ozeti budur,devlet hep borclanmis odeme gucu olmayinca faizler artmis,kurlar firlamis,enflasyona baski yapmis,insanlar fakirlesmis

30 yildir ulkenin durumu ayni sicak para ve borc ekonomisi,populist politikalar ve gelinen nokta iflas

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 118 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: