Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Kas 2018 14:04

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 276 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2018 16:46 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 9
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
isadasuk Esine verilen kagitta 7 gun icinde polis kaydi yaptirmasi gerektigi yazmaktadir. Banka hesabi icin uzerine garanti olmasi acisindan 1 tane fatura ver. Elektrik su gaz internet faturasi gibi. Sonrasinda banka hesabi actir. Nino icinde arayip randevu alacaksin gorusmeye gidecek vizesinde dependant diye yaziyor zaten en gec 4 hafta da sonuc gelir. Esin sana katildiginda senin evrak toplamana gerek yok otomatik olarak kendisi bir ise basladiginda alacagi para icinden vergisini odeyecekler. Biz evliler icin vergide 150-200 pound civari bir fark olusturuyormus. Ama tabiki muhasabecinle gorus bakalim ne diyecek. Umarim guzel bir yerde devamli bir is bulabilirsiniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2018 11:14 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
ecaadependant yazdı:
isadasuk Esine verilen kagitta 7 gun icinde polis kaydi yaptirmasi gerektigi yazmaktadir. Banka hesabi icin uzerine garanti olmasi acisindan 1 tane fatura ver. Elektrik su gaz internet faturasi gibi. Sonrasinda banka hesabi actir. Nino icinde arayip randevu alacaksin gorusmeye gidecek vizesinde dependant diye yaziyor zaten en gec 4 hafta da sonuc gelir. Esin sana katildiginda senin evrak toplamana gerek yok otomatik olarak kendisi bir ise basladiginda alacagi para icinden vergisini odeyecekler. Biz evliler icin vergide 150-200 pound civari bir fark olusturuyormus. Ama tabiki muhasabecinle gorus bakalim ne diyecek. Umarim guzel bir yerde devamli bir is bulabilirsiniz.

Tekrar merhaba,şöyle genel ve güncel olarak bi neler yaptık onu yazayım dedim ki başka yeni depantant vize alan olursa yardımcı olur belki diye.

Şimdi ilk işimiz BRP çıkıp çıkmadığı ile alakalı olarak post office’e gitmek oldu. Eşime vizesinin verildiğine dair 3 sayfalık bir kağıt vermişlerdi pasaportunun arasına sıkıştırıp. Bunu border officer’a göstermemiz kağıdın en başında simsiyah belirtilerek yazmışlar. Bize vizeyi 6 Eylül’de basmışlar ve elimize 7 Eylül Cuma günü ulaşmıştı. Yine aynı kağıdın ilk sayfasının en aşağısında BRP’yi hangi post office’den alacağımız (orayı ben seçmiştim başvururken) yazıyordu. Onun altında da BRP’yi teslim alabileceğimiz tarihide yazmışlar. Fakat ben en ince ayrıntısına kadar okumama rağmen görmemiştim. Biz 7 Eylül Cuma günü vizemize kavuştuktan sonra 13 Eylül Çarşamba’yı,ayın 14’üne yani Perşembeye bağlayan saatlerde ingiltere’ye geldik. O bize verilen kağıtta da 13 Eylül’den itibaren BRP teslim edilebilir yazıyormuş. Neyse,evimize vardık. Uyuduk,uyandık ve merkeze gidip BEP’mizi sorduk Perşembe günü ama malesef daha gelmemişti. Dün,yani Cuma günü gittik yine gelmemişti. Postahane çalışanından bir de azar yedik Allah’ın Hindusundan. Gelip gelip durmayın,size özel bakamam diye. Allah’tan şaşkınlık anıma denk geldi yoksa 1 saat sonra ki sakinleşmiş halime gelseydi ağzına yüzüne ederdim. Sebebi ise işini yapmayıp,kontrol etmediği için. Tek mahazereti ise daha delivery gelmedi dedi. Bugün,Cumartesi gidip bakıcaz bakalım gelmiş mi?

Ayrıca NiNO randevusu için başvuru yaptık. 45 dakika hatta bekledim. Sonunda açtılar ve 8 Ekim’e randevu aldık.

Babka hesabı için klasik isminin yazdığı bir fatura ve fotoğraflı ID istediler. Hanıma telefon hattı aldım. Önümüzde ki ay onun ismine geçiricem hattın sahibi olarak. Fatura onun üzerine gelince gidip hesap açıcam.

Polis registration’u ise malum artık internetten başvuru alıyoruz. Onu yapıp,9 Ekim’e başvuru aldık. Polise gidip dedim 7 gün içinde yazıyor,Ekim’e verdi sistem dedim. Polisde direkt olarak zaten o internetten yaptığın işlemi 7 gün içinde yapman gerekiyordu dedi. Bende tamam çok teşekkürler dedim. O işi de öyle yaptık. Son durumlar böyle şu an arkadaşlar. Herkese selamlar.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2018 07:38 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Burcu: -
isadasuk Council Tax veya faturalardan birine esinizi eklettirip yeni fatura isteyebilirsiniz. Boylece banka hesabini hizlica acabilirsiniz.
Merak ettigim, siz hangi sehirdesiniz? Biz Londra'da polis kaydi icin hep OVRO'ya gidiyoruz ve onlarin online registration'i yok. https://www.met.police.uk/advice/advice ... s-visitor/ bu sayfada da belirttikleri gibi kapida admission slip veriyorlar. Siz nasil online olarak alabildiniz polic reg randevusunu?

Tesekkurler,

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2018 13:24 
Kullanıcı avatarı
tortok yazdı:
isadasuk Council Tax veya faturalardan birine esinizi eklettirip yeni fatura isteyebilirsiniz. Boylece banka hesabini hizlica acabilirsiniz.
Merak ettigim, siz hangi sehirdesiniz? Biz Londra'da polis kaydi icin hep OVRO'ya gidiyoruz ve onlarin online registration'i yok. https://www.met.police.uk/advice/advice ... s-visitor/ bu sayfada da belirttikleri gibi kapida admission slip veriyorlar. Siz nasil online olarak alabildiniz polic reg randevusunu?

Tesekkurler,

Ben hanima Three'den hat aldim.17'sinde fatura kesilecek.Fatura kesildikten sonra onun ismine gecirebiliyorum hatti.O'na dair bir mektup aldigimiz an hesabi actiricam.

Biz Sheffield'da yasiyoruz ve bizim Polis Merkezinde onceden kapidan islemi hemen yapiyorlardi fakat 2 Temmuz itibariyle bu sistem degismis ve artik burasida randevulu sisteme gecmis. Ekim ayina anca sira alabildik.Bunun sebebi ise Asya'li ogrencilerin hucum etmesi olsa gerek.Heryer full cekiyordu.

Bakalim bundan sonrasi icin hayirlisi.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2018 16:16 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Tek bir sistem yok her yerdeki sistem kafasina gore :D buranin sistemi sistemsizlik. Ilk geldigimde hatfield police station gittim TRandevu verdiler 53 gun sonra oyle kayit yaptirdim 34 poundcuk . Sonra evi tasidim Folkstone tarafinda otururken euro tunnel karisindaki karakolumsu bisey var kulube gibi orada kayit yaptirdim . Tamam dediler. Simdi London tarafina gectim. Kent bolgesinden London bolgesine gectigimden dolayi randevusuz OVRO ya gittim kayit yaptirdim 10 giselik kucuk bir yer 34 pound para aldilar yine :) Adres degisikligi dedim onceden odemedim dedim yanlislik var dediler onceden de vermen gerekirdi diye ustelediler sagi solu aradilar baktim isin poku cikacak bende verdim 34+34 ( esimle beraber ) cocuk icin zaten kayit yapmiyorlar 68 poundluk optuler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2018 19:16 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Başak
Arkadaslar Merhaba, Turkish Worker vizesi ile 3 yildir Ingiltere'de bulunuyorum. Nisan ayinda evlilik yaptim ve Ekim ayi icinde Turkiye'den esimin Depandant basvurusunu yapmayi planliyoruz.
Bu basvuruyu bireysel yapmayi dusunuyorum herhangi bir danismandan hizmet almiyoruz.

Bu sekilde bireysel olarak basvuru yapan arkadaslar varmi? Online basvuruya gectikten sonra basvuru yapan oldu mu ? Bu basvuru ogrendigim kadariyla https://www.visa4uk.fco.gov.uk websitesi uzerinden yapiliyormus, Visa Sub Type olarak hangi vizeyi secmemiz gerekiyor, bu konuda her turlu yardim ve onerilerinize acigiz.Cok tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 11:44 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 10
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
Herkese merhaba, ankara ant , 3 yilligin icin deyim, 1-2 ata kadar esim ve oglum İçin basvuru yapacam, basvuruda onlar ordan bende burdanmi basvuru yapacagim,
Gebel bilgi verebilirseniz sevinirim
Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 15:47 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
WESTHAM seninle ayni durumdaydim . Esim ve kizim ingiltere DISINDAN basvuru yaptilar. Ozellikle buyuk yazdim bazi arkadaslar iceriden basvuru yaoliyor diye yaziyorda . Neyse onlari memlekete gonderdim. Basvuru evraklarini hazirladik. Randevularini aldik ve evraklari yolladik. Iletisim bilgileri kismina KENDI iletisim bilgilerimi yazdim. Eksik evrak yada gorusme sirasinda benimlede iletisime gecebileceklerini belirttigim bir ust yazi ile gonderim . Yani sen hic bir sekilde basvuru yapmiyorsun sadece BASVURU YAPACAK olan kisiler icin destekleyici evraklari hazirliyorsun esin ve oglun basvurularini yapip bekleme surecine giriyorlar. Umarim en kisa zamanda hayirlisi ile sonuclanir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 17:23 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Başak
ecaadependant , basvuruyu hangi site uzerinden yapiyorsun rica etsem biraz aydinlatabilir misin?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 17:58 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Kitesurfer https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome buradan yaptık . Destekleyici evraklar ile belirlenen gün ve saatte vize başvuru merkezinde olduk 3 ay içinde sonuçlandı eşime ve kızıma 1 aylik vize verdiler geldiklerinde belirttiğimiz postane de brp leri hazırdı aldık ve diğer işlemleri tamamladık

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 276 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: