Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eki 2018 21:10

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 275 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2018 10:29 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Balık
isadasuk yazdı:
Herkese tekrar merhaba,dün bende Ytl’nin verdiği internet sitesinde ki mail veya telefon ile arama seçeneklerinden telefon ile arama olanını kullandım. Vize başvuruzun Temmuz ayı sonunda sonuçlandığını ve yakın zamanda bir bilgi alacağımızı söyledi yetkili kişi. Umarım Cuma’ya kadar bilgilendirme mail’i gelir ve İzmir TLS Contact şubesine gidip,bir an önce evraklarımızı-pasaportumuzu teslim alabilir. Ytl tam 1 hafta bekledi ve 1 hafta beklemek daha sıkıcı olacak.

Sanırım eşimin pasaportunda ki vize bitimine ya 1 hafta kala elimize ulaşacak yada Ytl’nin ki gibi vize süresi geçmiş şekilde elimize ulaşacak ALLAHIN İZNİYLE OLUMLU SONUÇ gelmesi halinde.

İnşallah olumlu sonuç gelsinde,gerisini pek önemsemiyorum. Çünkü o kadar emek verdim,hayatımı bunun için düzene sokup,ayarladım. Sonuç olarak inşallah olumlu bir sonuç alırım.

Herkese selamlar,iyi günler dilerim.

Iyi yapmissiniz aramakla, cunku belli ki bir sekilde ya unutulmus ya da atlanmis bilgi gonderimi. Biz simdi tekrar bir bekleyise girdik mesela duzetmeyi yapmalari icin. Bu da ayri bir sey ama artik olumlu sonuc geldigi icin cok da onemsemiyoruz bu beklemeyi. Umarim sizin de olumlu sonuclanir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2018 11:27 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 24
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Ytl yazdı:
isadasuk yazdı:
Herkese tekrar merhaba,dün bende Ytl’nin verdiği internet sitesinde ki mail veya telefon ile arama seçeneklerinden telefon ile arama olanını kullandım. Vize başvuruzun Temmuz ayı sonunda sonuçlandığını ve yakın zamanda bir bilgi alacağımızı söyledi yetkili kişi. Umarım Cuma’ya kadar bilgilendirme mail’i gelir ve İzmir TLS Contact şubesine gidip,bir an önce evraklarımızı-pasaportumuzu teslim alabilir. Ytl tam 1 hafta bekledi ve 1 hafta beklemek daha sıkıcı olacak.

Sanırım eşimin pasaportunda ki vize bitimine ya 1 hafta kala elimize ulaşacak yada Ytl’nin ki gibi vize süresi geçmiş şekilde elimize ulaşacak ALLAHIN İZNİYLE OLUMLU SONUÇ gelmesi halinde.

İnşallah olumlu sonuç gelsinde,gerisini pek önemsemiyorum. Çünkü o kadar emek verdim,hayatımı bunun için düzene sokup,ayarladım. Sonuç olarak inşallah olumlu bir sonuç alırım.

Iyi yapmissiniz aramakla, cunku belli ki bir sekilde ya unutulmus ya da atlanmis bilgi gonderimi. Biz simdi tekrar bir bekleyise girdik mesela duzetmeyi yapmalari icin. Bu da ayri bir sey ama artik olumlu sonuc geldigi icin cok da onemsemiyoruz bu beklemeyi. Umarim sizin de olumlu sonuclanir.

Çarşamba günü verdiğin sitedeki numarayı aramamın ardından bi ses seda çıkmadı şimdiye kadar.

Bu yüzden bende Pazartesi günü İstanbul Başkonlosluğu’nun vize ile ilgili departmanına bağlanmak amaçlı telefondan arıyacağım.

Sonucun Home Office tarafından verildiğini fakat konsolosluğun 3 haftadır pasaportu geri göndermediğini söyleyeceğim.

Bakalım inşallah hayırlısı ile bir cevap alabilirim. Çünkü gerçekten bizim için zaman konusu sıkıntılı günlere girmeye başladı.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2018 21:59 
Kullanıcı avatarı
newUser2018 yazdı:
Merhaba,

Bu soru daha önce de sorulmuştu ama ben başka kaynaklardan farklı cevaplar aldım :-(
Eş-Çocuk getirme (dependent) başvuruları UK içerisinden yapılabiliyor mu? Yani turist vizesi ile buraya geldiklerinde, UK'den onlar için başvuru yapabilir miyim?

Teşekkürler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2018 13:24 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Balık
isadasuk yazdı:
Ytl yazdı:
isadasuk yazdı:

merhaba cevap alabildiniz mi basvurunuza, merak ettim ? umarim olumcu sonucu almissinizdir

Çarşamba günü verdiğin sitedeki numarayı aramamın ardından bi ses seda çıkmadı şimdiye kadar.

Bu yüzden bende Pazartesi günü İstanbul Başkonlosluğu’nun vize ile ilgili departmanına bağlanmak amaçlı telefondan arıyacağım.

Sonucun Home Office tarafından verildiğini fakat konsolosluğun 3 haftadır pasaportu geri göndermediğini söyleyeceğim.

Bakalım inşallah hayırlısı ile bir cevap alabilirim. Çünkü gerçekten bizim için zaman konusu sıkıntılı günlere girmeye başladı.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2018 08:07 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
Burcu: Koç
Son durumlariniz nedir arkadaslar ? Vizesini alabilen varmi ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2018 18:49 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar herkese tekrardan selamlar.

23 Nisan 2018 tarihinde İzmir TLS Contact şubesinden eşim Ankara Anlaşması eş birleşimi için vizeye başvuru yaptı.

Ağustos 1-7 tarihlerine kadar bekledik.Ardından Türkiye’deyken abimin Vodafone İngiliz hattını burada kullanabilmesinden ötürü ücretli servisi kullanıp Home Office’i telefonla abim aradı. Abim,eşimin vize başvuru referans numarası söyledikten sonra yetkili kişi bize “Temmuz’un son haftasında decision/kararın verildiğini”,yakın tarihde de belgelerimizi alabileceğini söyleyip,ekstra sorulara cevap vermeden mecburen konuşmayı sonlandırdı.

Son olarak da bu sefer İngiliz olan yengeme 30 Ağustos tarihinde Home Office’in yetkili numarasını arattırdık. Ne tesadüftür ki yengem İngiliz olduğu için bu sefer detaylı bir bilgi alabildi. Eşimin başvurusu sanırım dünyada bir ilk olacak şekilde 29 Ağustos’da sistemde tekrar GÜNCELLENMİŞ olarak görünmüş. Ve yengem belgelerin bize ne zaman ulaşabileceğini dair bi soru sorduğunda,bu sefer abime verlmeyen cevap yengeme verilmiş ve en fazla “önümüzde ki hafta” (yani bugün itibariyle) ellerine ulaşır demişler.

Bugün günlerden Pazartesi ve ben şu an Türkiye’deyim. Halen bir haber yok. Home Office decision/kararı veriyor fakat Türkiye’de ki İngiliz konsolosluğu bize sonucu iletmiyor.

Çok ilginç şeyler oluyor bizim adımıza. Bu ayın 23’ünde tam tamına 5. ayı dolduracağız.

İngiliz Konsolosluğuna hiçbir şekilde ulaşamıyorum! Decision/karar verilen belgelermiz eğer bu hafta Cuma gününe kadar gelmezse,eşimide yanıma alıp bu Cuma günü TLS Contact İzmir şubesine gidip,konsolosluk ile iletişim kurmaya çalışacağım.

Bana çok büyük bi haksızlık yapıldığını düşünmekteyim. Hiç kimse bu kadar bekletilmemeli diye düşünüyorum. Zamanımıza,duygularımıza,eş özlemimize ve en önemliside insanlığa sığmayan,haksızlık dolu bir şey bu.

Bütün bu kadar bekleyişin sonunda ümid ediyorum ki inşallah eşim oturum hakkına sahip olma hakkını kazanır.

Durumda bir değişiklik olursa,burayı güncelleme amaçlı yazacağım.

Herkese saygılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2018 09:22 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
isadasuk elimde daha onceden yazisdigim email adresleri var istersen oradan kontak kurmaya calis.

SheffieldDocsRequested.RestofWorld@fco.gsi.gov.uk
VISAINFO.SHEFO@fco.gov.uk

Umarin guzel bir sonuc alirsiniz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2018 20:14 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar herkese selamlar.

23 Nisan 2018’de eşim için başvurduğumuz vize başvurusu bugün sonuçlandı. 06.09.2018 tarihi ile verilmiştir. 1 aylık oturum vizes verilmiş ve 3 sayfada bilgilendirme kağıdı verilmiş.

Bu süreçte home office’in vize bilgi hattını toplam 3 kere aradık. Son arama 2 gün önceydi.

Çok büyük çileler çektik ama sonunda sonuçlandı.

Şimdi genel bi soru soracağım. Biz İngiltere’ye vardığımızda BRP kartımızı ne zaman teslim alabileceğiz?

Herkese selamlar,bütün bekleyenlere şimdiden sabır diliyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 15:47 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
isadasuk hayirli ugurlu olsun. Esine verdikleri kagitta BRP leri hangi post office den alacagi yazmaktadir. Zaten BRP kartin hazir bekliyordur orada . En kisa zamanda NINO , banka , Council tax olaylarini halledersin umarim. Esinde ise girdiginde psikolojik olarak rahatlarsin umarim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 16:59 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

ecaadependant yazdı:
isadasuk hayirli ugurlu olsun. Esine verdikleri kagitta BRP leri hangi post office den alacagi yazmaktadir. Zaten BRP kartin hazir bekliyordur orada . En kisa zamanda NINO , banka , Council tax olaylarini halledersin umarim. Esinde ise girdiginde psikolojik olarak rahatlarsin umarim.

Çok teşekkür ederim. Zaten ilk iş oturum kartını almaktı benim için ve BRP’nin ne zaman çıkacağını hiç bilmiyordum. Eğer öyleyse gerçekten çok güzel olur bu. Hemen arsından da eşimi polise kaydettireceğim. Sonra da kendi bankamda bir adet basic account açtırırım. Nino zaten malumu herkesin,baya bi süre alır sanırım. Açıkcası avukatımla da görüşmem gerekicek sanırım. Çünkü eşiminde bana katılmasıyla hangi belgeleri toplamam gerekicek,vergi olayımı bundan böyle nasıl hallediceö hep bu gibi soruların cevabını öğrenmem gerekicek.

Eşime gelirsek herşeyden önce İngilizce öğrenmesi gerekecek. Kendisine 6 ay süre ayırabilecek şekilde maddiyatımı ayarladım. İşte kursa gitsin,az biraz öğrensin,en olmadı bizim Türklerin yanında bir yere sokarız diye düşünüyorum. Ama dediğin gibi en önemli olay eşimin işe girmesi. O işe girdiği zaman müthiş bir rahatlama yaşıyacağım kesin bir gerçek. Hayırlısı bakalım,inşallah güzel günler bizi bekler. Rabbim bize gideceğimiz yolları kolaylaştırır inşallah.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 275 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: