Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eyl 2018 17:02

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 288 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Turkish Employed Vizesi
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 16:39 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 34
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Oğlak
tortok yazdı:
[url=http://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=karshıyakalı]karshıyakalı[/url] Tesekkurler, evet 1-2 hafta icinde gelir insallah!
@adalar siz de basvuruyu hardcopy formla mi doldurarak yaptiniz yoksa online mi? Sureler arasinda fark var mi diye merak ediyorum. Sizin de bu aralar cevabiniz gelir umarim.

Kardesim benim brp bugun geldi..3 ay olmasina 1 hafta falan vardi daha demekki 3 ay civarinda cevapliyolar..ayrica bu 3. Uzatmamdi ve 3 yillik vermisler..insallah onumuzdeki sene ILR ye basvururum artik

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 21:26 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 15
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
[url=http://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=karshıyakalı]karshıyakalı[/url] hayirli olsun, cok sevindim. Darisi ILR'inizin basina... Umarim bizimki de kisa surede sonuclanir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 10:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
karshıyakalı yazdı:
tortok yazdı:
[url=http://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=karshıyakalı]karshıyakalı[/url] Tesekkurler, evet 1-2 hafta icinde gelir insallah!
@adalar siz de basvuruyu hardcopy formla mi doldurarak yaptiniz yoksa online mi? Sureler arasinda fark var mi diye merak ediyorum. Sizin de bu aralar cevabiniz gelir umarim.

Kardesim benim brp bugun geldi..3 ay olmasina 1 hafta falan vardi daha demekki 3 ay civarinda cevapliyolar..ayrica bu 3. Uzatmamdi ve 3 yillik vermisler..insallah onumuzdeki sene ILR ye basvururum artik

hayırlı olsun! önce pasaport sonra brp mi yolluyorlar yoksa ikisi birlikte mi geliyor? (ilk başvurum)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 11:40 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
adalar yazdı:
karshıyakalı yazdı:
tortok yazdı:

hayırlı olsun! önce pasaport sonra brp mi yolluyorlar yoksa ikisi birlikte mi geliyor? (ilk başvurum)

Saolasin..once brp dun gelmisti bugunde pasaport ve diger evraklar geldi..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 11:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Bu konuyu bastan sona okudum. Baslarda 5-6 ay olan cevap suresi 3 aylara inmis gibi gorunuyor.

Ben de 2017 Agustos ayinda Tier2 ICT ile geldim. Agustos basinda ECAA Turkish Worker vizesine gecmeyi planliyorum. Gorustugumuz uzman avukat basvurunun 3 ay civari sonuclandigini belirtti.

Fakat ben isim geregi cok seyahat ediyorum. Yine gorustugumuz avukat ek bir yazi ile basvurudan 1,5 ay sonra en azindan pasaportu geri alabiliriz dedi. Bu mumkun mudur? Deneyen ve sonuc alabilen var mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 11:49 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
seyfisariaslan yazdı:
Bu konuyu bastan sona okudum. Baslarda 5-6 ay olan cevap suresi 3 aylara inmis gibi gorunuyor.

Ben de 2017 Agustos ayinda Tier2 ICT ile geldim. Agustos basinda ECAA Turkish Worker vizesine gecmeyi planliyorum. Gorustugumuz uzman avukat basvurunun 3 ay civari sonuclandigini belirtti.

Fakat ben isim geregi cok seyahat ediyorum. Yine gorustugumuz avukat ek bir yazi ile basvurudan 1,5 ay sonra en azindan pasaportu geri alabiliriz dedi. Bu mumkun mudur? Deneyen ve sonuc alabilen var mi?

Pasaportunu sonuclanmadan geri istersen basvurun iptal olur diye biliyorum..ama avukat dediyse bi bildigi vardir..gonderilen evraklarda bu acikca yaziyo..herhangi bi sebepten dolayi evraklarinizi dgeri isteyebilirsiniz ve bu 10 is gunu surer falan diye bi aciklama var ve orada basvurunuz iptal olur yaziyo..avukatina tekrar danis derim kardesim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 13:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
seyfisariaslan yazdı:

Basvuru yaptiktan sonra, seyahat etme zorunlulugun oldugunu belirtip basvuruyu hizlandirmalarini istemek mumkun.

Ancak, bir diger cevapta yazan konuya dikkat etmek gerekli. "Evraklarimi geri istiyorum" diye basvuru yapilmamali (o zaman vize karari verilmeden evraklar geri iade edilirse isine yaramaz, daha da karisir). Tam tersine, basvurumu zamaninda yaptim, ancak simdi cok acil seyahat etmem gerekiyor deyip, gerekli kanitlarla birlikte, keyfi bir durum olmadigi, cidden zorunluluk oldugu kanitlanirsa (calistigin yerden dilekce, yapman gereken seyahatlerle ilgili kanitlarla vs) 3 ayi beklemeden cevap almak mumkun olabiliyor.

Ben bu sene Mart'ta basvurdum. Mayis'a kadar bekledim ancak is icin seyahat etmem gerekiyordu. Durumu yazili bildirip hizlandirmalarini istedik. Ilk talebimizi sallamadilar. Mayis sonunda bi daha benzer bir talep gonderdik yazili (bu sefer birkac ek belge daha ekleyip) 2-3 gun icerisinde yanit geldi. Gerci yine 2.5 ayda filan almis oldum ama daha erken aksiyona gecsem, daha erken cevap alirdim gibi gorunuyor. Benzer tecrubeyi yasayan birkac arkadasim daha oldu (ilk basvurulari sallanmadi, ikinci de hizlica cevap aldilar, 1.5 ayda alan oldu mesela). Is seyahati, saglik veya aile vs, inandirici kanitlar varsa elinde, denenebilecek bir yol.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2018 14:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
KralArthur yazdı:
seyfisariaslan yazdı:

Basvuru yaptiktan sonra, seyahat etme zorunlulugun oldugunu belirtip basvuruyu hizlandirmalarini istemek mumkun.

Ancak, bir diger cevapta yazan konuya dikkat etmek gerekli. "Evraklarimi geri istiyorum" diye basvuru yapilmamali (o zaman vize karari verilmeden evraklar geri iade edilirse isine yaramaz, daha da karisir). Tam tersine, basvurumu zamaninda yaptim, ancak simdi cok acil seyahat etmem gerekiyor deyip, gerekli kanitlarla birlikte, keyfi bir durum olmadigi, cidden zorunluluk oldugu kanitlanirsa (calistigin yerden dilekce, yapman gereken seyahatlerle ilgili kanitlarla vs) 3 ayi beklemeden cevap almak mumkun olabiliyor.

Ben bu sene Mart'ta basvurdum. Mayis'a kadar bekledim ancak is icin seyahat etmem gerekiyordu. Durumu yazili bildirip hizlandirmalarini istedik. Ilk talebimizi sallamadilar. Mayis sonunda bi daha benzer bir talep gonderdik yazili (bu sefer birkac ek belge daha ekleyip) 2-3 gun icerisinde yanit geldi. Gerci yine 2.5 ayda filan almis oldum ama daha erken aksiyona gecsem, daha erken cevap alirdim gibi gorunuyor. Benzer tecrubeyi yasayan birkac arkadasim daha oldu (ilk basvurulari sallanmadi, ikinci de hizlica cevap aldilar, 1.5 ayda alan oldu mesela). Is seyahati, saglik veya aile vs, inandirici kanitlar varsa elinde, denenebilecek bir yol.

Sanirim avukatin bahsettigi evraklari geri istemek degil de surecin hizlandirilmasini talep etmek. Ben yanlis anlamis olabilirim. 1,5 ay gibi surelerde alan insanlar oldugunu bilmek guzel. Yorum icin tesekkurler.

Ben Agustos basi basvuracagim gibi. Eylul sonu ise Almanya'daki bir etkinlige katilmam gerekiyor. Bu etkinlik bir fuar oldugu icin seyahatin gerekliligini ispatlamak cok da zor olmasa gerek. 2 ay gibi bir surem olacak asagi yukari.

Daha once 5-6 ayda sonuc alanlari gorunce cok korktum acikcasi. O kadar sure seyahat etmezsem bulundugum iste calismamin bi anlami olmuyor :roll: Bakalim umarim bu sekilde bir hizlandirma yapilabilir.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2018 11:10 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: Turkish Worker
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: Kova
Merhaba,

Mevcut Turk Isci vizem 6 Eylul tarihinde sona eriyor.

Yenilemek istiyorum (ingilterede 3 yilim dolmus olacak). Sanirim sistemde degisiklik oldu ve artik sadece online basvuru yapilabiliyor (https://www.gov.uk/government/publicati ... rker-ecaa1).

Bilgisi olan var mi? Yine de pasaportumuzu gondermemiz gerekiyor mu posta ile?

Tavisye edeceginiz bir danismanlik firmasi var mi? Daha once Mazars isimli bir firmadan destek aldim. Memnun kaldim ama oldukca pahalilar.

Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2018 09:35 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 13
Vize Türü:
Merhaba cigdemeray

Vize uzatimi icin gerekli belgeleri ve pasaportu gondermek gerekiyor. Online basvuru esnasinda zaten bunlarin gonderilmesi gerektigini soyluyor sistem.

Gerekli belgeler de genel olarak isyerinden alinan ve orada calistigini teyit eden bir yazi, banka hesabi dokumleri, bordrolar, varsa P45 ve P60 dokumanlari.

Buraya da linkini koyuyorum: https://www.gov.uk/turkish-worker/docum ... st-provide

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 288 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: