Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 09 Ara 2018 20:25

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 79 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 08:00 
Kullanıcı avatarı
ege yazdı:
SirAlexius self employed oldugunu HMRC ye odedigin vergiden beli olur ve senin UTR numaran vardir arti vize turun ne isizsin diyelim burda yasal kaldigindan dolayi askerlik ertelemende sorun yapmazlar ama emin olmak istiyorsa londura cagri merkezini arayabilirsin 7/24 hizmet veriyorlar numarayi londura tc konsolos sayfasinda bulabilirsin hic sorun olmaz

cok saol cevapladigin icin, ben yasal olarak evlilik oturum kartim var yani problem deil, deliveroo, ubereats gibi kuryecilik yapiyorum yani zaten 11.500 yillik kazanmayana kadar vergi odemiyorsunde, ben suana kadar vergi vermedim hesaplamadim gelirimide. o yuzde issiz olarak gozukuyorum. bu hem benim askerlik icin problem olurmu yani bu konsolosluk benden ne istiyor tecil edebilmem icin ? birde benim gibi calisan self emlpoyed lar biyere kayit yaptirmam gereklimi ? belkide onu bilmiyorum

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 08:02 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 9
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Boğa
ege yazdı:
SirAlexius self employed oldugunu HMRC ye odedigin vergiden beli olur ve senin UTR numaran vardir arti vize turun ne isizsin diyelim burda yasal kaldigindan dolayi askerlik ertelemende sorun yapmazlar ama emin olmak istiyorsa londura cagri merkezini arayabilirsin 7/24 hizmet veriyorlar numarayi londura tc konsolos sayfasinda bulabilirsin hic sorun olmaz

cok saol cevapladigin icin, ben yasal olarak evlilik oturum kartim var yani problem deil, deliveroo, ubereats gibi kuryecilik yapiyorum yani zaten 11.500 yillik kazanmayana kadar vergi odemiyorsunde, ben suana kadar vergi vermedim hesaplamadim gelirimide. o yuzde issiz olarak gozukuyorum. bu hem benim askerlik icin problem olurmu yani bu konsolosluk benden ne istiyor tecil edebilmem icin ? birde benim gibi calisan self emlpoyed lar biyere kayit yaptirmam gereklimi ? belkide onu bilmiyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 12:13 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 280
Vize Durumu: Var
Vize Türü: British Citizen
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yalnız
Burcu: Aslan
İngiltere'de yasal bir oturma ve çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren, bir meslek veya sanat mensubu sıfatıyla çalışanlar ya da fiilen çalışmayıp işsizlik yardımı ile geçimini temin edenler, askerlik erteleme işlemlerini yaptırabilirler. İngiltere’de doğmuş olan veya 18 yaşından önce yerleşmek amacıyla İngiltere’ye gelerek İngiliz vatandaşlığını da kazanan'lar askerlik ertelemeleri için “Çift Uyruklu Yükümlülerin Askerlik Ertelemeleri” seçeneğini kullanması lazım

Askerlik Erteleme Başvurusu için Gerekli Belgeler:

Dilekçe (dilekçe örneği konsolosluk sayfasında var)
Yurtdışından ikinci veya sonraki ertelemelerini posta ile yaptıracak olanlar için taahhütname (Taahhütname örneği konsolosluk sayfasında var)
Pasaport (Mevcut olan tüm yerli ve yabancı pasaportlar)
Nüfus cüzdanı
İlk kez erteleme yaptıracak olanlar için 2 adet fotoğraf (Son üç ay içinde çekilmiş olmalıdır)
Çalışma belgesi (Açıklama konsolosluk sayfasında var)
İşsizlik veya sosyal yardım alıyorsanız bu durumlarınızı gösteren belge
Şayet vize veya ikamet kartı üzerinde belirtilmemişse İngiltere’deki oturma ve çalışma izninin veriliş nedenini gösteren belge (Avrupa Birliğine üye ülkeleri vatandaşları için gerekmemektedir).
Yabancı bir ülkenin vatandaşlığına da sahip olanların geçerli yabancı ülke pasaportu ve vatandaşlığı kazanma tarihini içerir belgesinin aslını da ibraz etmeleri gerekmektedir.

http://www.turkishconsulate.org.uk/tr/askerlik.asp?PageID=1

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2018 15:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: -
Arkadaşlar merhaba,

Eşim İngiliz vatandaşı ve İngiltere'de oturma ve çalışma iznine sahibim, fakat henüz çalışmaya başlamadım. Sadece burada ikamet ettiğim ve oturma/çalışma iznine sahip olduğum gerekçesiyle tecil işlemi yapabilir miyim? Herhangi bir işsizlik yardımı da almıyorum. Bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2018 20:07 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 86
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
elios calismak zorunda degilsin tecilk etirebilirsin kesin net bilgi almak istiyorsan llondura cagri merkezini ariyabilirsin 7/24 hismet veriyorlar askerlik islemi secenegini tuslicakin seceneklerden veya email at londura tc konsolosuna 1 hafta icinde sana cevap verirler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2018 11:19 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: EU Citizen
Burcu: Terazi
Ben Bulgaristan vatandasligimla askerlik ertelemek istiyorum, isim denklik belgesi ya da bulgaristan vatandasligini ne zaman aldigimin da kaniti gerekiyor mu acaba istenilen diger belgelerin yani sira?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2018 19:11 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 86
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
celikkanat bulgaristan vatandasligin varsa 1000 euro ver askerligini bitir ertelemeyle ugrasma

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2018 09:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü: EU Citizen
Burcu: Terazi
ege yazdı:
celikkanat bulgaristan vatandasligin varsa 1000 euro ver askerligini bitir ertelemeyle ugrasma

daha yeni tasindim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2018 12:16 
Kullanıcı avatarı
dovizli askerlik icin simdiye kadar alinan vizeleri gosteren belge istediler. Home office ten istedim 4 ay oldu daha gelmedi. Konsolosluk cagri merkezi cevap vermiyor. Daha once bu belge istenen var mi aranizda? Bunun bir alternatifi var mi acaba? Ankara antlasmasi ile oturum aldigim icin her uzatma basvurusunda eski karti alip yenisini gonderiyolar o yuzden son 4 yilin vizeleri yok

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2018 14:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Burcu: -
Dovizli askerlik ucretini nereye yatiriyoruz?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 79 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: