Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Tem 2018 13:34

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017 10:35 
Forumvisa4UK - Multi Süper Üye (+5000 Mesaj)
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4653
Aldığı teşekkür: 3180
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
ama yuhh artık yaaaa hırsızlıkta bir yere kadar yunan tohumlarına bak hele

https://greekdelibox.co.uk/product/louk ... oney-rose/

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017 13:30 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 272
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
t&a "yunan tohumu" falan biraz kötü bir yaklaşım açıkçası. Bence öyle bir tabir kullanmana gerek yok. Ki hırsızlık falan değil yapılan. Unutma ki yıllarca insanlar iç içe yaşadı. Birbirlerinin kültürlerinden yaşantılarından etkilendiler. Bence gayet normal.

Baklavadır, yoğurttur, lokumdur, sarmadır, kebaptır vesaire hepsi koskoca birbiriyle etkileşmiş onlarca, yüzlerce kültürün ürünleri. O yüzden bu tip etiketlere gerek yok.

http://www.aotb.org.uk | http://www.facebook.com/aotb.org.uk | http://www.twitter.com/aotborguk

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017 17:30 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 48
Aldığı teşekkür: 51
Vize Türü:
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Bak bu da benim venizelos havalimaninda cektigim foto...

Eklentiler:
IMG_20170212_155318.jpg
IMG_20170212_155318.jpg [ 3.87 MiB | 945 kere görüntülendi ]

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2017 10:02 
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4653
Aldığı teşekkür: 3180
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
hampshire yazdı:
t&a "yunan tohumu" falan biraz kötü bir yaklaşım açıkçası. Bence öyle bir tabir kullanmana gerek yok. Ki hırsızlık falan değil yapılan. Unutma ki yıllarca insanlar iç içe yaşadı. Birbirlerinin kültürlerinden yaşantılarından etkilendiler. Bence gayet normal.

Baklavadır, yoğurttur, lokumdur, sarmadır, kebaptır vesaire hepsi koskoca birbiriyle etkileşmiş onlarca, yüzlerce kültürün ürünleri. O yüzden bu tip etiketlere gerek yok.

senin düşüncen kardeşim ama katılmıyorum yazdıklarının çoğuna . Adamlar resmen hırsızlık yapıyorlar. Adalarımızdan yemeklerimize sahip çıktıkları yetmezmiş gibi birde hainlerimize sahip çıktılar hainlerimizi bile iade etmiyorlar. Her şey ortada değil mi ? Alışkanlık olmuş artık araklamak... 1 değil 2 değil kaç oldu bu...

"Yunan tohumu" na gelince aslında tarzım değil bu şekilde adlandırmak hoşlanmadığım kişileri ama bunlar gibi hırsızlık yaparak her şeyin üstüne konan , kültürümüzden çalıp bunu paraya dönüştüren, ab üyesi oldukları için ihracat yaparken de tüm ab üyelerinde bunun meyvelerini çok güzel toplayan ve bizim ekonomimize olabilecek katkıyı çalıp kendisine yönlendirenlere karşıda sakin kalabilmek çok zor. Ab ülkeleri yunan etiketli ürünleri çok alıp satıyorlar her yerde ve hepside bize ait olan ürünler... Türkiye den hiç bir şey almıyorlar desek yeridir o derece...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2017 14:20 
Lider
Lider
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 162
Aldığı teşekkür: 272
Vize Türü: ECAA 2
Devlet veya şirket politikalarını insanlardan ayrı tutmak lazım t&a. Neyse. Baklavayı veya diğer bahsettiğin şeyleri sadece Türkler yapacak diye bir şey yok. Atıyorum kebabı sadece Türklerin yapmadığı gibi. Ki adamlar bunları satarken Greek diye satıyor. Yani biz ona Yunan usulü diyelim. Ben bunlar bizim kültürümüzün parçası değildir demiyorum bu arada. Veya bunlar Yunanların yemekleridir, tatlılarıdır vesaire de demiyorum. Yanlış anlaşılmasın.

Sadece bu kadar sinirlenmeye gerek yok. Yani ona bakarsan, İran'da da, Lübnan'da da, Fas'ta da yapılıyor bu baklavalar, kebaplar vesaire. Onlar da baklavalarını satarken, Türk baklavası diye veya kebaplarını satarken Türk kebabı diye satacak halleri yok. Sonuçta kendi usüllerinde yapıyorlar. İşin özü aynı olsa da.

Kültürel etkileşimden bu kadar rahatsız olmaya gerek yok. Kaldı ki hepimiz bizlere yabancı olan bir ülkede göçmenleriz. Adalar meselesine girmeyeceğim. Devletler zamanında toprak kazanmışlar, büyümüşler, küçülmüşler, yok olmuşlar vesaire. Bizimdi, sizindi kavgasına gerek yok.

Son olarak hiç Yunan bir arkadaşın veya Yunan asıllı bir tanıdığın oldu mu bilmiyorum ancak olmadıysa da yarın öbür gün bakarsın en yakın arkadaşın bir Yunan olmuş. O yüzden biraz daha sakin düşünmeni tavsiye ediyorum.

http://www.aotb.org.uk | http://www.facebook.com/aotb.org.uk | http://www.twitter.com/aotborguk

-------------------------

2016-2017 ANKARA ANLAŞMASI ILR BAŞVURULARI VE SONUÇLARI LİSTESİ:
http://bit.ly/2fAB7d3

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Bir başka bahara kaldı. Geçmiş olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2017 00:49 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 20
Vize Türü:
ggkhan yazdı:
El bagajinda goturemezsiniz bu tur seyleri 150 200 grama kadar izin verilir.. ucak altinda sorun olmaz..

el bagajinda oldugunu kim soyledi ? :) 2 kg peynir ucak altindaydi atilma sureci soyle oldu. cikis kapisinda memurlar arama yapmak icin durdurdular. arada goruyordum oyle durdurulup aranan insanlari ama ben hic aranmamistim. bu sever piyango bana vurdu ve beni aradilar. peyniri direk cope attilar hatta atmadan oncede kontrole goturduler bu nedir ne degildir diye :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2017 19:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: -
Hayvanlar için ilave bir bilgi de ben ekleyeyim. İki kedimizi Türkiye'den getirdik. Süreç çok uzun. Seyehat tarihinizden 6 ay önce başlıyor. Kısaca şöyle oluyor.
1-Herşeyden önce kedi yada köpeğinize ISO uyumlu mikroçip taktırıyorsunuz bir veterinerde. Bunun numarasını veteriner hazırladığı pasaporta işliyor.
2-İkinci adım kuduz aşısı yapılıyor. Mikroçip işlemi ile aynı gün veya aynı hafta kuduz aşısı yaptırabilirsiniz.
3-Kuduz aşısının üzerinden tam 1 ay geçmesi gerekiyor, tarihler önemli. 1 aydan önce olmaz. çünkü antikor titresi zaten yüksek çıkar diye ona güvenmiyor British otoriteleri.
4-Bir ay sonra veterinere gidiyorsunuz, kan alıyor. Kan örneğini Ankara Etlik enstitüde laboratuvar incelemesine gönderiyor. Kedi yada köpek başına 500 kusur lira ücreti var.
5-Kan sonucu geliyor, bu belgeyi saklıyorsunuz. Bunun üzerinden 3 ay geçmesini bekliyorsunuz.
6-Üç ay sonra artık uçağa binmenize 1 hafta kala, bulunduğunuz il veya ilçenin veteriner müdürlüğüne gidip sağlık sertifikası çıkarıyorsunuz. oda 200 lira civarında. Bu sertifika 1 hafta geçerli. Eğer uçağa binmezseniz yanıyor. Yenisini çıkarmak gerekiyor. Bu arada köpek götürüyorsanız parazit ilacı da yaptırmanız gerekiyor.
7-Biz kedileri British airways ile getirdik. Gümrük işlemleri için BA istanbul'da sadece Dinamic cargo şirketi ile çalışıyor (UK'de ise giriş gümrüğü işlemlerini James cargo şirketi yürütüyor). Her iki şirkete ve British ariwayse toplam 1385 dolar ödedik (iki kedi için). Buna TR'de ve UK'deki tüm kargo-gümrük işlemleri dahil. THY ile getirmek isteyebilirsiniz, o nasıl olur bilmiyorum. British airways'te sadece BA677 uçuş numarası olan uçağa hayvan kabul ediyorlar. Oda Heathrow'a iniyor.
8- Heathrow'a gelince James Cargo diye bir firmayı telefonla arıyorsunuz. Hava alanına arabayla 10 dakikalık bir yerde Animal center var. Gidip ordan hayvanınızı teslim alıyorsunuz.
Dip not: Kediniz özel bir cins ise (brachiosephalic ırk) çok büyük kafes gerekiyor, bulması çok sıkıntı. O yüzden veterinere cinsini kırma olarak yazdırmanızda fayda var.
Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2017 19:31 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 8
Vize Türü: Residence Card
Ruh Hali: Aşık
Daha dun izinden geldim. Bi arkadas hindi salami istedi (ingiltere de yok sanki) Ben de kol kadar bir salami soylene soylene marketten aldim ve valizle birlikte bagaja verdim. yanina annemin verdigi Ihlamur, ada cayi ve Tarhanayi koymustum. Bir kilo da bahce biberi :) Sanirim bagaji alip cikarken hic bir gorevlinin gozlerinin icine bakmamak ve rahat davranislar sergilemek incelenmemek icin yeterli oluyor. sorunsuz terk ettim havaalanini (olay mekani : Manchester airport)

simdi aklima geldi 6 karton sigarada vardi cantada

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 12:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü: EEA
Burcu: -
newtoforums yazdı:
Hayvanlar için ilave bir bilgi de ben ekleyeyim. İki kedimizi Türkiye'den getirdik. Süreç çok uzun. Seyehat tarihinizden 6 ay önce başlıyor. Kısaca şöyle oluyor.
1-Herşeyden önce kedi yada köpeğinize ISO uyumlu mikroçip taktırıyorsunuz bir veterinerde. Bunun numarasını veteriner hazırladığı pasaporta işliyor.
2-İkinci adım kuduz aşısı yapılıyor. Mikroçip işlemi ile aynı gün veya aynı hafta kuduz aşısı yaptırabilirsiniz.
3-Kuduz aşısının üzerinden tam 1 ay geçmesi gerekiyor, tarihler önemli. 1 aydan önce olmaz. çünkü antikor titresi zaten yüksek çıkar diye ona güvenmiyor British otoriteleri.
4-Bir ay sonra veterinere gidiyorsunuz, kan alıyor. Kan örneğini Ankara Etlik enstitüde laboratuvar incelemesine gönderiyor. Kedi yada köpek başına 500 kusur lira ücreti var.
5-Kan sonucu geliyor, bu belgeyi saklıyorsunuz. Bunun üzerinden 3 ay geçmesini bekliyorsunuz.
6-Üç ay sonra artık uçağa binmenize 1 hafta kala, bulunduğunuz il veya ilçenin veteriner müdürlüğüne gidip sağlık sertifikası çıkarıyorsunuz. oda 200 lira civarında. Bu sertifika 1 hafta geçerli. Eğer uçağa binmezseniz yanıyor. Yenisini çıkarmak gerekiyor. Bu arada köpek götürüyorsanız parazit ilacı da yaptırmanız gerekiyor.
7-Biz kedileri British airways ile getirdik. Gümrük işlemleri için BA istanbul'da sadece Dinamic cargo şirketi ile çalışıyor (UK'de ise giriş gümrüğü işlemlerini James cargo şirketi yürütüyor). Her iki şirkete ve British ariwayse toplam 1385 dolar ödedik (iki kedi için). Buna TR'de ve UK'deki tüm kargo-gümrük işlemleri dahil. THY ile getirmek isteyebilirsiniz, o nasıl olur bilmiyorum. British airways'te sadece BA677 uçuş numarası olan uçağa hayvan kabul ediyorlar. Oda Heathrow'a iniyor.
8- Heathrow'a gelince James Cargo diye bir firmayı telefonla arıyorsunuz. Hava alanına arabayla 10 dakikalık bir yerde Animal center var. Gidip ordan hayvanınızı teslim alıyorsunuz.
Dip not: Kediniz özel bir cins ise (brachiosephalic ırk) çok büyük kafes gerekiyor, bulması çok sıkıntı. O yüzden veterinere cinsini kırma olarak yazdırmanızda fayda var.
Umarım yardımcı olabilmişimdir...

@newtoforums çok teşekkürler detaylı bilgilendirme için.

Fransa üzerinden (Istanbul >Fransa>UK) araba/feribot/tren ile pet getirme tecrübesi olan var mıdır??

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 20:38 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 11
Vize Türü:
et urunleri ve sigara gibi limit haricinde 1 yil ban alirsiniz,kayitlara girer bir sonrakinde mahkemeye cikarilirsin
her havalimani kayitlari birebirdir,
ama manchester,liverpool yada birmingham cok cevirme olmaz,agirlik londra havalimanlari en fazla bagaj kontrol noktasidir

vatandasliginiz yoksa riske girmeyin derim
pasaport aliminiz hayal olabilir

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz