Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Tem 2018 07:29

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 49 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2018 11:10 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 52
Aldığı teşekkür: 53
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA FP
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
Mertalee yazdı:
imbik yazdı:
Mertalee budur, vurdu ve gol :)

Ben Bursa dayim suan sonra BG de olacagim birkac gun cocuklar icin, devaminda Gebze civarindayim haftaya UK ya donmeden. Yani yapacak cok islerim var ama bu hafta sonu Anadolu yakasinda biryerlere (kadikoy, vs.) yakinsaniz vaktim olur onun icin.

Istanbul un neresindesiniz, anadolu tarafi ters mi sizin icin? Bu arada TA1USA ve diger yeni EEA_FP almis arkadaslarida davet edebiliriz. Hem ben ailecek UK da yasadigimiz sureci paylasirim hem de guzel bir sohbet yapariz diye dusunuyorum.

Bana hafta sonu icin olasi yer, uygun saatler , vs. paylasin burdan lutfen. Ortak bir noktada bulusuruz umarim gitmeden.

Saygilar

Teşekkürler İmbik bu golün devamı gelsin istiyorum.

O zaman haftasonu Kadıköyde mekan belirleyelim :) Kahvaltı da olabilir Moda tarafında güzel kahvaltı eşliğinde sohbet edebiliriz. Saat 10:00 idealdir.

Saygılar,

Vizemi aldım görüşme için hazır ve nazırım efem :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2018 07:05 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 40
Vize Türü: EEA2
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Evet, BG deki bir sinir harbini daha basariyla atlatarak donebildik nihayet. Simdi arkadaslar, benim icin Pazar gunu uygun gorunuyor. Eger sizin icinde tamamsa Mertalee nin dedigi gibi saat 10:00 da Moda da bir kahvalti kulaga hos geliyor.
Istanbul cok iyi bildigim bir yer degil, o sebeple tam bir mekan ismi ve yerini paylasirsaniz super olur.

Bu arada davetimizi de tekrar hatirlatmak isterim diger arkadaslara da (ozellikle de EEA route icerisinde olanlarla). Katilabilirseniz gerek EEA_ 1 ve devaminda EEA_2 ve gerekse UK ile ilgili karsilikli pek cok seyi paylasabilecegimizi dusunuyorum sahsen.
Saygilar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2018 09:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: EEA Family Permit
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: İkizler
imbik yazdı:
Evet, BG deki bir sinir harbini daha basariyla atlatarak donebildik nihayet. Simdi arkadaslar, benim icin Pazar gunu uygun gorunuyor. Eger sizin icinde tamamsa Mertalee nin dedigi gibi saat 10:00 da Moda da bir kahvalti kulaga hos geliyor.
Istanbul cok iyi bildigim bir yer degil, o sebeple tam bir mekan ismi ve yerini paylasirsaniz super olur.

Bu arada davetimizi de tekrar hatirlatmak isterim diger arkadaslara da (ozellikle de EEA route icerisinde olanlarla). Katilabilirseniz gerek EEA_ 1 ve devaminda EEA_2 ve gerekse UK ile ilgili karsilikli pek cok seyi paylasabilecegimizi dusunuyorum sahsen.
Saygilar

Merhaba İmbik,

TA1USA nin imzasının altında yer alan kısımdan iletişime geçebiliriz. İletişim bilgine ihtiyacımız vardır.

Pazar günü uygundur.

Saygılar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2018 07:55 
Kullanıcı avatarı
Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler bende family permit izni ile İngiltere ye gitmek istiyorum fakat aynı problemler 3 ay çalışması ev kira kontratı vs bende verdiğiniz bilgiler dahilinde kendim başvuru yapmak istiyorum eşim ve çocuklarım Bg vatandaşı başvuruyu tek kendi adıma yapıcam izlemem gereken yol birde declaration letterı kendi adıma mı yazacam nasıl olcak yardımcı olursanız sevinirim bilgilerden başka extra belge toplayan varsa yazabilir mi 3 aydır boşu boşuna bekliyoruz

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2018 06:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Burcu: Yay
öncelikle herkese merhaba ve vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler formu biraz inceledim ve durumum hakkında nasıl bir yol izlemem gerektiğini değerli tecrübe ve birikimleriniz doğrultusunda benimle paylaşmanızı temenni etmekteyim.. Eşim bg vatandaşı 8 yıllık evliyiz 1 çocuğumuz var 3 yaşında hem bg hemde turk vatandaşı ben ise sadece türk vatandaşıyım eşim 1 ay sonra ingilterede çalışmaya başlayacak ve orada yaşamak gibi bir kararımız var nasıl bir yol izlemem gerekmekte oraya yerleşmek ve çalışmak için deneyimlerinizi ve bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2018 12:10 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Aldığı teşekkür: 10
Vize Türü: EEA
Misafir yazdı:
Herkese verdiği bilgiler için teşekkürler bende family permit izni ile İngiltere ye gitmek istiyorum fakat aynı problemler 3 ay çalışması ev kira kontratı vs bende verdiğiniz bilgiler dahilinde kendim başvuru yapmak istiyorum eşim ve çocuklarım Bg vatandaşı başvuruyu tek kendi adıma yapıcam izlemem gereken yol birde declaration letterı kendi adıma mı yazacam nasıl olcak yardımcı olursanız sevinirim bilgilerden başka extra belge toplayan varsa yazabilir mi 3 aydır boşu boşuna bekliyoruz

declaration letteri EEA vatandasi yazacak, sonucta sponsor EEA vatandasi ve onun sayesinde non EEA kisi bu vizeye basvurabiliyor.

bu baslikta yazilanlar disinda extra belge hazirlamadim. dikkatlica okuyun yazilanlari

kolay gelsin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2018 01:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
oncelikle merhabalar ben 2015 aralik ingiltereye bg 10 yillik oturumu ile giris yaptm ve giriste 6 aylik stamp vurdular 6 aylik. sonrasinda esim 1 yil kadar calistiktan sonra 5 yillik oturuma basvuru yaptim, parmak izine gittim esim hamileydi bu sure zarfinda ve dogm yapti isyerinden maternity iznine ayrildi. tesadufte odurki esim izine ayrildiktan 1 ay sonra home office esimin calistigi yeri ariyoe ve oradaki isci calismiyor diyor. maternity izninde demesi gerekiyormus. bu yuzdende red geldi. sikintilar da baslamis oldu benim icin. bilgisi olan vardir umarim soracaklarima;
benim basvuru surecimde evraklar home office deyken vizemin suresi gecti ve suanda 6 aydan fazla surem gecik yeni basvru yapmamda bu sorun teskil edermi. fransaya giris cikis yapmak istiyorun fakat vizem gectigi icin geri giriste sorun olur diye yapmiyorum. onerebileceginiz bir yol varsa sevinirim tskler..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2018 06:47 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 40
Vize Türü: EEA2
Bununla ilgili daha once bir paylasim yapmistim sanirim. Bu tamamen esinin suan da UK daki durumuna bagli. Eger diyelim ki esin halihazirda calisiyor ve bunu da kanitlayabiliyorsa elindeki EEA_FP yada 6 aylik stamp gecmis olsa da bu basvuruyu tekrar yapabilirsin, ancak;

Esinin agzindan bir decleration letter yazip tum sureci basindan sonuna nedenleri ve kanitlari ile beraber paylasmayi sakin unutma. Yani esinin ulkeye geldigi gunden calismaya basladigi zamana, maternity sikintisinin detaylarindan senin mevcut durumuna kadar acik acik herseyi yazin (ben olsam ayrica maternity i destekleyen bir yazi alirdim ilgili isyeri yetkilisinden). Daha otesinde ulkede kalip hayatiniza burada devam etme, ekonomiye katki gibi iyi niyetinizi belirtin. Dedigim gibi esin suan ne yapiyor onemli olan odur.

Fransa icin, cok kisa olarak risk almaya degmez. UK dan ciktin giremedin ne olacak? EEA_FM i halledin sonra heryer senin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2018 20:00 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Başak
maternity oldugunu belitten mektubu hem isyerine hemde muhasebecisine yazdirdiydim ve itiraz icin yolladiydim fakat mahkemeye tasinmasi gerekiordu bu durumun avukatlarda 3000 pound isteyince bu hakkimi kullanamadim. suanda esim cocuk kucuk diye calisamio fakat ohunuzdeki hafta baslicak part time olarak. basvuru icin beklemeye gerek varmiydi acaba ise basladiginin ilk haftasi yapabilirim degilmi? bırde bu durumlara bakan legal aid olan avukat bilgisi olan varmı arkadaslar. var dıyorlarda ben bır turlu bulamadım sadece ilticacılar ıcın legal ail goruyorum heryerde.
bu arada bilgi paylasımları için cok tşkr ederm.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2018 17:56 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü:
imbik Merhaba,

Paylaştığın bilgiler için teşekkürler.

Benimde EEA 1'e başvuranlara bir kaç sorum olacak. ama önce durumumuzu özetleyeyim.
Ben TC vatandaşıyım nişanlım hem TC hem BG vatandaşı (iki yede de adı faklı). Biz bu vizeye başvurabilmek için planladığımızdan daha önce nikah yapıcaz. ikimiz de işsiziz üniv. mezunuyuz. Profesyonel seviyede olmasada iyi denilebilecek ilginizce bilgimiz de var.

Sorularım şöyle;

1) iki ülkeden de evlilik cüzdanı almamız gerekli mi?
2) İkimiz de ne yazık ki çalışmıyoruz şu an için sunabileceğimiz bir 3 aylık bordromuz yok. Bu noktada hesabımızda para göstermemiz mi gerekir? bunun ortalama tutarı nedir?
3) Nişanlımın isim denklik belgesi alması şart sanırım.
4) Sunulan belgeler arasında vesikalık fotoğraf olmalı mı?
5) Nikahı yapar yapmaz kimliklerimizi değiştirdikten sonra başvurmayı planlıyoruz. Evliliğin uzun olmaması bu vizenin verilip verilmemesini etkiler mi?
6) Benim için EEA1 e başvurumuzu yaptıktan sonra nişanlım İngiltere'ye gidecek iş bulup çalışacak bende iznim çıkınca ona katılcam. Bu durumu declaration letterda açıklayacağız. Burada iş bulup düzenimizi kuramıyoruz ve burada vakit kaybetmek yerine hiç değilse birimiz bu süreçte İngiltere'de düzeni kurmaya başlar diye umuyoruz. Bu şekilde bir yol izleyecek olmamız iznin çıkmasına engel olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 49 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: