İngiltere Vizesi Destek Forumu • İngiltere'de Yaşayan Türklerin Buluşma Noktası

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Ağu 2018 02:58

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: İngilterede Ev kiralama
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 22:56 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 50
Aldığı teşekkür: 51
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
Evet İngilterede isleyis biraz garip.kiralar asiro ucuk oldugundan evi oda oda paylasmak zorunda kalinabiliyor. Oda kiralama isi biraz sans isi. İnternetten ya da kosedeki bakkalin camindaki ilana cevap verip hemen hemen hicbir belge gostermeden sadece depozit ve 1-1.5 aylik kira verip oda kiralayabilirsiniz ama tuvalet mutfak ortak olur. Ya da paylasmayacaksiniz kimseyle evi ve misal evi emlakcidan ya da internetten buldun. Once bizdeki gibi evi gormeye gidiyorsun. Emlakciyla ayak ustu konusuyorsunuz sartlar uygunsa hemen ev tutma on ucreti yani ilk depozitoyu ve emlakci ucretini bayiliyorsunuz(geri odemesiz bunlar vazgecerseniz para yanar) yok ben bi dusuneyim derseniz 5dk ardinizdan gelene evi veriyorlar aflari yok. Depozitoyu verdik bitti mi ne alaka daha yeni basliyoruz. Sonra credit scorunuz kontrol ediliyor lakin korkulacak gibi derinlemesine degil. Gelir gider birikimler oyle kabataslak.. sonra referanslariniz kontrol ediliyor, sirketinizden sizi soruyorlar birde eski evsahibinizden ,hepsi olumluysa anlasma asil depozit ve kira yatiriliyor. Baska kiraci varsa cikmasi bekleniyor.
.vs vs vs

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2018 13:46 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 10
Aldığı teşekkür: 2
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
SirAlexius yazdı:
Merhaba arkadaşlar biliyorum çok soru soruyor konu açıyorum bilmiyorum dogru yeremı açtım konumuza donelim;

Vizemi aldım fakat gitmeden ingilterede ev kiralamak isitiyorum fakat anladıgım kadarıyla ev kiralamak zor , ve acentalar çalışan vs vs talep ediyorlar fakat suan böyle olanakları acentalara sunmak cok zor, sanmıyorumki her giden çiftin ingilterede tanıdıgı var yada yardım eden biri yani oraya gidince ev nasıl kiralanıyor , çünkü bizim eş dostumuz kendileri 3 aydır ingilteredeler fakat kendileri bile kiralıyamadılar ve bu sebepten dolayı ingiltereye gidemiyoruz , şu ev nasıl kiralanır biri açıklasın artık bunaldım.

(Newcastle upon tyne)

Teşekkürler şimdiden...

17 Emlakcidan red yiyip 18`inciden ev tutan birisi olarak fikrimi paylasayim.

Banka gecmisim, hesabim vs yoktu,sirketi acali 6 ay olmus ve hicbir hareket gosterememistim.

Son emlakci(Burokratik olarak herseyi uygulayan kurumsal bir sirket), Turkiye`deki banka hesabimin dokumunu istedi ve 6 aylik pesin kira ile evi tutmami kabul etti.Bu sartlarda evi tuttum.Su an surekli 6 aylik pesin kira veriyorum.

2. tavsiyem Gumtree`den sahibinden evler bulmak.Bazi ev sahipleri kendileri reference check yapiyorlar ancak bazilari sizi gorup, ikna olurlarsa reference check olmadan da evi verebiliyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2018 19:59 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
ya bu ev sahipleri de ne kadar terbiyesiz insanlar ya. adam üniversite okumuş ev tutamıyor. yani birazcık insan olun be kardeşim. en sonunda insanlar kafayı tırlatıp gidip çadır alıp boş bi araziye kurup yatacak. karavan filan mı alsak diyecem ama herşey para be kardeşim. ne dünya düzeniymiş bu anlamıyorum ben. hep kira verenler sömürülüyor parası gidiyor. mal sahiplerini zengin ediyoruz. ne kadar da önemliymiş bu dünya da mal sahibi olmak.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: