Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Haz 2018 03:25

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: İngilterede Ev kiralama
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2016 17:07 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 38
Aldığı teşekkür: 170
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
gokayozer rica ederim kolay gelsin. nasilsa calisma hakkin var, internette is bulma sitelerinde de arayabilirsin. westfielda bakmayi unutma.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2018 19:14 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Citizen
Burcu: Kova
Biraz eski bir konu ama ayni sorun bende de olacak. Su an trdeyim ancak oraya tekrar yerlesecegim zaman ne payslip ne de kefil olacak. Banka hesabimdaki birikimi gostermem ise yarar mi sizce? yada bildiginiz baska bir yontem var mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2018 20:57 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 60
Vize Türü: UK vatandasi
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Aslan
[quote="SirAlexius"]Merhaba arkadaşlar biliyorum çok soru soruyor konu açıyorum bilmiyorum dogru yeremı açtım konumuza donelim;

Vizemi aldım fakat gitmeden ingilterede ev kiralamak isitiyorum fakat anladıgım kadarıyla ev kiralamak zor , ve acentalar çalışan vs vs talep ediyorlar fakat suan böyle olanakları acentalara sunmak cok zor, sanmıyorumki her giden çiftin ingilterede tanıdıgı var yada yardım eden biri yani oraya gidince ev nasıl kiralanıyor , çünkü bizim eş dostumuz kendileri 3 aydır ingilteredeler fakat kendileri bile kiralıyamadılar ve bu sebepten dolayı ingiltereye gidemiyoruz , şu ev nasıl kiralanır biri açıklasın artık bunaldım.

(Newcastle upon tyne)

Teşekkürler şimdiden...[/
ingilterede Gumtree diye site var ordan kiralik ev bakabilirsin ve eminimki bulursunda en fazla 2 aylik depozuti alsinlar GUMTREE DIYE SITE VAR ORDAN BULABILIRSIN KIRALIK EV KONTURATINI HERSEYINI YAPARSIN DAYALI DOSELI EVLER

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2018 08:30 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Benim kefilimde vardı 6 aylık peşinde verdim vermediler 1.5 ayın sonunda arkadaşım adına tuttuk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2018 21:49 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba,

2015 te eea vizesiyle buraya geldim geldigim gibi esimin ikamet ettigi 4 odali houseda yasamaya basladik evi diger housemate ler ile paylasmaktaydik lakin son iki yildir ev sahibi evin uzerine kat cikacam kalacakmisiniz gidecek misiniz karar verin dedi haliyle kimse mevcuttan kalabalik evde kalmak istemedigini belirtti ilk yil ev sahibi vermekten vazgectim evi, bu yil ise kesin verecegim dedi. Simdi bize ise ev bulmak dustu. Ben bi hastane restoraninda supervisor olarak calisiyorum. Esim de kres ogretmeni.O yaklasik 10 senedir uk de ikamet ediyor haliyle credit checkten alacagi sonuc iyi olacaktir lakin benim uzerime kredi karti ya da fatura yok sadece help to buy var ayrica ikimizin de bi miktar nakdi mevcut.Bizi de sikinti aldi bundan dolayi buldugumuz apartmani credit check yuzunden alamazsak yeniden ev paylasimina gitmek zorunda kalabiliriz. Ne kadar sikintili bir durumdur bu ya.Ne yapmaliyiz sizce?

Tesekkurler...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Nis 2018 00:31 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 103
Vize Türü:
Burcu: İkizler
soa yazdı:
Merhaba,

2015 te eea vizesiyle buraya geldim geldigim gibi esimin ikamet ettigi 4 odali houseda yasamaya basladik evi diger housemate ler ile paylasmaktaydik lakin son iki yildir ev sahibi evin uzerine kat cikacam kalacakmisiniz gidecek misiniz karar verin dedi haliyle kimse mevcuttan kalabalik evde kalmak istemedigini belirtti ilk yil ev sahibi vermekten vazgectim evi, bu yil ise kesin verecegim dedi. Simdi bize ise ev bulmak dustu. Ben bi hastane restoraninda supervisor olarak calisiyorum. Esim de kres ogretmeni.O yaklasik 10 senedir uk de ikamet ediyor haliyle credit checkten alacagi sonuc iyi olacaktir lakin benim uzerime kredi karti ya da fatura yok sadece help to buy var ayrica ikimizin de bi miktar nakdi mevcut.Bizi de sikinti aldi bundan dolayi buldugumuz apartmani credit check yuzunden alamazsak yeniden ev paylasimina gitmek zorunda kalabiliriz. Ne kadar sikintili bir durumdur bu ya.Ne yapmaliyiz sizce?

Tesekkurler...

2 tane full time calisan lar icin ev kiralmak sorun degil bu ulkede creit check derken credit scoore mu demek istedin eski kaldiginiz ev sahibinde referance aliraniz kaldigini sure icinde borcunuzun olmadigini kiranizi zamaninda odedigini yazan bir mektup cok rahat isdediginiz evi kiraliya bilirsiniz hatda ve hatta yasiniz 30 larin altina ise birikiminiz varsa ev morguec bile alabilirsiniz sadece ev yarimi alanlar vede min wage oaln yillik 12.000 pound alti geliri olan inanlarini ev kiralamsi imkansiza yakin diger turlu sorun olmaz

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 09:15 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Terazi
ingiltere de sahibinden ev kiralayanların olduğu bi site yok mu arkadaşlar? sahibinden.com gibi bi siteleri yok mu? oda kiralamak yerine 1+1 boş bir daireyi sahibinden kiralama için hangi sitelere bakmamız gerekir bilgi verebilecek var mı? sahibinden kiralayıp kontratı yapmamız yeterli olmuyor mu?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 09:25 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 100
Aldığı teşekkür: 512
Vize Türü:
guestforuk yazdı:
ingiltere de sahibinden ev kiralayanların olduğu bi site yok mu arkadaşlar? sahibinden.com gibi bi siteleri yok mu? oda kiralamak yerine 1+1 boş bir daireyi sahibinden kiralama için hangi sitelere bakmamız gerekir bilgi verebilecek var mı? sahibinden kiralayıp kontratı yapmamız yeterli olmuyor mu?

O sistem burada pek tercih edilmiyor. Yine de easyproperty.com ya da purplebricks.co.uk gibi evsahiplerinin evi gosterdigi, ev sahibiyle dogrudan gorusebildigin “online estate agent” lari kullanabilirsin. Ev sahiplerinin yasal zorunluluklari oldugu icin ve kiraciyi zorla evden cikarmak (odeyememesi durumunda) zor oldugu icin genelde herkes emlakci ile immigration / credit check islerini halletmeyi tercih ediyor garanti olmasi adina.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 09:42 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Terazi
ya herkes diyor oda kiralayacan. oda kiralamak da ne ya. bilmediğim ülkede bilmediğim adamlarla nasıl kalayım ben. başlarım kredi notunuza da bilmem neyinize de. aylık verecez işte vermiyorsam evden çıkartırsın olur biter. bu ne ya...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2018 11:11 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 100
Aldığı teşekkür: 512
Vize Türü:
guestforuk yazdı:
ya herkes diyor oda kiralayacan. oda kiralamak da ne ya. bilmediğim ülkede bilmediğim adamlarla nasıl kalayım ben. başlarım kredi notunuza da bilmem neyinize de. aylık verecez işte vermiyorsam evden çıkartırsın olur biter. bu ne ya...

Turkiye’deki sisteme gore anlamak biraz zor, ancak ben size oda kiralayin demedim. Ev sahibine ulasmanin yolunu tarif ettim. Kacak/yasal olmayan yollar da var ancak bu sekilde tavsiyeleri burada bulmaniz mumkun degil. Herzaman duymak istedigimiz cevap cikmiyor karsimiza maalesef. Ben size durumu tecrube etmis birisi olarak cevap yazdim. Allah hakkinizda hayirli olani nasip edecektir Insa’Allah.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 23 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: