Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eyl 2018 17:02

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 404 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 14:59 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 14
Vize Durumu: Var
Vize Türü: EEA Family Permit-UK Entry Clearance
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
guzugu merhaba,

Sanirim eea uyesi es aile uyelerinden birine sponsorsa derken bu kisinin ogrenci ya da kendi gecimini kendi isinden saglayan kisi olup ayni zamanda da birine sponsor olmasindan bahsediyor.tabii cok da emin degilimz esim calisiyor ve benim sppnsorum ama oyle olsa bile biz basvurduk.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 18:54 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 40
Vize Türü: EEA2
guzugu,

abit30_41@hotmail.com adresine kullandiginiz bir UK telefon no paylasirsan konuyu detayli olarak ele alabiliriz, esinin telefonu da olabilir.

Saygilar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2018 07:46 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 50
Aldığı teşekkür: 51
Vize Türü:
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Başak
guzugu yazdı:
Merhaba arkadaşlar,
Geçen yılın son 6 ayı itibariyle vizeyi uzun süre bekleyen bir grup oluşturduk. Yaklaşık 1 ay öncesinde İngiltere'ye geldim. Vizeyi bu kadar uzun bir süre beklediğim için eea2'ye mayıs-haziran ayı gibi başvurmayı planlıyorum. Çünkü vize bitiş tarihim ağustos ayında. Bununla ilgili evraklarımı hazırlıyorum. Tenancy agreement, council tax eşimle ikimizin adına, hatta ortak açtığımız bir banka hesabımızda var. NINo'ya başvurdum, en geç Mayıs ayının başında gelmesi gerekir. Bir kaç iş görüşmesi yaptım ama sigorta numaram henüz çıkmadığı için çok sıcak bakılmadı. Benim adıma banka hesabı açtık. Sormak istediğim şu; Sizce faturalardan biri benim adıma olmasa olumsuz olur mu? Çünkü su faturası 6 ayda bir geliyor ve ben geldiğimde ilk fatura geldi. Elektrik faturası eşimin üstüne, internet faturasında sadece abonman numarası var, isim yok. Bu yüzden herhangi bir faturayı üzerime geçirmesem problem olur mu sizce? Bir de gov.uk'de okuduğum kadarıyla eea vatandaşı aile fertlerinden birine sponsorsa beraber oturuma başvuramıyorlar. Bende tek başvurduğumda pasaportumu home office'e göndermek durumunda kalıyorum. Vize süresini beklerken 5 ay pasaportumun konsoloslukta kaldığı için aynı durumu tekrar yaşamak istemiyorum ama başka bir yolu da yok galiba? Küçük bir kasabadayız ve hemşireyim. Burada hemşirelik yapmam biraz zaman alacağı için (ielts'i geçmem ve yeniden sertifika almam gerekiyor) nanny, care room gibi işler bakıyorum ama oturuma başvurana kadar bulamazsam diye sormak istedim. Çok uzun oldu yazdıklarım, kusuruma bakmayın sorabileceğim tek sizler varsınız. Teşekkür ederim şimdiden herkese..

Ben vizeye basvurdugumda evi baskalariyla paylasiyorduk haliyle adimiza bir fatura yoktu.
Bankadan gelen hesap dokumleri concil tax belgesi eve gelen nino ve diger yasal belgelerin ustune ebaydan amazondan alisveris sonucu gelen urunlerin adimi adresimi goateren zarflariyla birlikte adres kaniti olarak gonderip yazdigim icindekiler ksimina da olayi detaylica anlatmistim. 5ay 25 gun sonra pasaportum ve vizem gelmisti.
Size tavsiye en kisa surede basvurmaniz surec sonuna kadar beklememeniz. Zira bu iki uc aylik fazla bekleme vaatandasliga giden surecte yolunuzu uzatacaktir. O yuzden evraklari tamam eder etmez basvurum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2018 12:24 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 5
Burcu: Aslan
Herkese merhaba,
Elektrik firmasını aradık ve ikimiz adına fatura düzenleyebileceklerini söylediler. Şuanda da başvurmuş olduğum NINo'nun gelmesini bekliyorum. Eşimle beraber başvurabilir miyiz eea2'ye hala bilmiyorum araştırmaya devam ediyorum.
@imbik size de mail attım. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2018 20:26 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 52
Aldığı teşekkür: 54
Vize Türü: EEA Residence Card
Ruh Hali: Cesaretli
Home Office brexit mesajı;
As Brexit negotiations continue, this is the latest information on the status of EU citizens in the UK and how you are affected.

You may have seen this week that the UK and the EU have now reached an agreement on what happens during the period immediately after Brexit, known as the implementation period. This is important as it will give citizens and businesses on both sides time to adjust before a new relationship with the EU is agreed.

So, what has been agreed so far and how will you be affected?

EU citizens currently in the UK

The agreement on citizens’ rights reached in December has now been formalised into a draft Treaty text, meaning it is in the right form to be written into law.

The agreement means that if you are an EU citizen living in the UK before the UK leaves the EU on 29 March 2019 you will be able to continue to live and work in the UK. Your rights to healthcare, work arrangements and access to benefits will continue. Also, your existing close family members will be able to join you in future in the same way that they can now. You can read more here: Status of EU citizens in the UK: what you need to know.

From this week, EU citizens in the UK have been seeing digital adverts encouraging you to ‘stay informed’. The activity is part of an ongoing effort by the Government to build awareness about the agreement to protect EU citizens’ rights ahead of the roll-out of the settlement scheme. As a member of this mailing list, you will continue to receive the latest information on how you are affected and what action you will need to take in future.

Settlement scheme

If you are an EU citizen or family member already living in the UK, a user-friendly scheme to enable you to secure your settled status here will open later this year. But there is no rush – you will have up until 30 June 2021 to make your application.

We will provide more information on the scheme and how to apply in the coming months. You do not need to do anything further at this point.

Implementation period

The agreement we reached with the EU this week extends the citizens’ rights protections above to include EU citizens and their family members arriving in the UK during the implementation period (from 30 March 2019 to 31 December 2020). This ensures that those planning to come to the UK after March next year know what the arrangements will be. During this time, new arrivals will need to register through a new Home Office registration scheme after three months in the UK.

More information is available at UK leaving the EU: what you need to know.

EEA2 QP + FP Başvuru :09/07/2018 LONDON
Bio letter received on : 14/07/2018 (Letter Date: 11/07/2018)
Biometrics Enrolled on : 16/07/2018
COA With Work :23/07/2018
Resident Card Received on :11/09/2018
Documents Returned on : 07/09/2018
Sonuç : Olumlu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2018 08:28 
Kullanıcı avatarı
Herkese Merhaba.

Dün , uzatma için online application ı girelim dedik.Buradan okuduğumuz ve Home Office ten öğrendiğimiz kadarıyla dopru olan EEA QP +EEA FM . olarak başvurmak gözüküyordu. Dün Eşimin formunu girdik. Girerken de bu application a aile uyesi ekleyebilirsiniz yazıyordu. Fakat form bittikten sonra 65 paund çekildi ve sayfa kapandı. Beni eklemek için her hangi bir şey çıkmadı. Daha sonra sayfadan geri geldiğimiz de şöyle bir şey yazıyor olduğunu gördüm

"Who cannot apply online
Some applicants cannot currently use the online form.
Apply using the family or extended family paper form if you are: a family member of a qualifying EEA national (your sponsor) and you are not applying at the same time as them"

Şimdi ben ayrıca paper form olarak mı yazıp göndericem anlamadım. Online başvuru olmuyor mu? Başına böle bir şey gelen var mı?

Teşekkürler...

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2018 08:11 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Herkese merhaba,
EEA-2'ye başvuranlardan sonuçlanan var mı? Kartın geliş süreci ne kadar sürede oldu? Ben ve eşim EEA QP+FP olarak 21 Nisan'da başvurduk, 24 Nisan'da Home Office'e ulaştı. Ardından 1 hafta içerisinde biometric letter elime ulaştı ve biometric verdim. Biometricten de 1 hafta sonra COA letter elime ulaştı. Süreç beklediğimden hızlı ilerlerdi sonrasının da böyle olacağını düşündüm :) Vize sürecinde de 5 ay beklediğim için arayıp sormak istemiyorum, çünkü aydınlatıcı bir cevap alamıyorum. Pasaportlarımız içeride olduğu ve ailemi özlediğim için biraz sabırsızlandım sadece bu yüzden de sizlere sormak istedim. Kartı gelen var mı ya da süreç beklediğinden hızlı ilerleyen?
Teşekkür ederim şimdiden, güzel bir hafta olsun hepimiz için :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2018 08:42 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
guzugu yazdı:
Herkese merhaba,
EEA-2'ye başvuranlardan sonuçlanan var mı? Kartın geliş süreci ne kadar sürede oldu? Ben ve eşim EEA QP+FP olarak 21 Nisan'da başvurduk, 24 Nisan'da Home Office'e ulaştı. Ardından 1 hafta içerisinde biometric letter elime ulaştı ve biometric verdim. Biometricten de 1 hafta sonra COA letter elime ulaştı. Süreç beklediğimden hızlı ilerlerdi sonrasının da böyle olacağını düşündüm :) Vize sürecinde de 5 ay beklediğim için arayıp sormak istemiyorum, çünkü aydınlatıcı bir cevap alamıyorum. Pasaportlarımız içeride olduğu ve ailemi özlediğim için biraz sabırsızlandım sadece bu yüzden de sizlere sormak istedim. Kartı gelen var mı ya da süreç beklediğinden hızlı ilerleyen?
Teşekkür ederim şimdiden, güzel bir hafta olsun hepimiz için :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2018 08:43 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
3 ay 1 haftada sonuçlanıyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2018 07:35 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Herkese Merhaba,
Buraya yazmak totem mi oluşturdu bilmiyorum ama dün akşam eve geldiğimde gönderdiğimiz tüm orijinal dökümanlar ve eşimin Eea Qp kartı geldi. Benimde 10 iş günü içerisinde geleceği imza karşılığı teslim edileceği yazan Home Office'den bir evrak geldi. Hem şaşırdık hem çok mutlu olduk. Şimdi şunu sorabilirim ☺️
Bayramda eşimle beraber gidip, dönüşte ben tek döneceğim bununla ilgili bir problem yaşar mıyım? İlk çıkışımız beraber benim girişim yalnız olacak. Teşekkür ederim şimdiden :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 404 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: