Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Kas 2018 14:29

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2014 10:03 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Akrep
Merhaba arkadaslar,

Ben 19 eylulde vize icin evraklari teslim ettim, araya bayram girdi ve ekim 8 de malum sonucu ( red ) aldim.Red nedenlerine baktim tam bir fiyasko ama adamlar vermis.

Ben finlandiya merkezli bir firmada 2.5 yildir software engineer olarak calismaktayim.Fakat ingilizcemin yetersiz oldugunu ve masterimi yurt disinda yapmak istedigimden ingiltere'de London school of Commarace okulundan kabul aldim.Benden Ielts siniva icin 8 ay ingilizce egitimi almami ve daha sonra programa katilabilecegimi soylediler.Evraklarimi hazirladim ve eksiksiz duzenli bir sekilde hazirladigimi dusunuyorum.Hesabimda 40.000 tl civari para bulunuyordu ve ayrica dayim yedek sponsorum du.Onun hesabida gayet iyiydi.Sirketim yurtdisi firmasi oldugu icin cok rahat alirim sanmistim.Cunku schengen vizesine basvurdum Agustos sonu gibi adamlar 1 yillik vize verdiler 4 gunde.Ama burda tosladik resmen.

red nedenleri anladigim kadariyla :

1 - turkiye'de ingilizce egitim almadin diyor, ama ben english time da egitim aldim ve sertifikami dosyaya koydum.Adamlar ya gormedi ya da gormemezlikten geldi.
2- ingilizce gelecekteki hayatimda ne isime yariyacakmis :) bu kadar sacma bir soru olamaz herhalde.hem okudugum bolum calistigim sektor ( telekomunikasyon - yazilim ) ve calistigim firma ( finlandiya merkezli ) adamlar hepsi bulbul gibi sakiyo bi ben tekliyorum :)
3- calistigim sirket sponsor olduguna dair bir belge sunamiyormus.zaten sponsor bendim ve yedek sponsor dayim di.form da oyle belirttik
4- geri donmek icin ikna edememisim - herhalde en saglam neden bu duruyo. bunu nasil curutmemiz gerekiyor ki sirketten yazi almistik "geri donuste sirketimizde baslayacak " gibi.

red itiraz mektubu :

TO ENTRY CLEARANCE MANAGER
Visa Section
Dear Sir / Madam,

I would like to inform you that I have applied for ESVV visa and I received the refusal (ISTANBUL/............). Refusal reasons are totally wrong. So please read below;
ECO simply says that “you have not provided any evidence to show any previous English Study”. This is incorrect. I had provided certificate from ENGLISH TIME which show/prove that I have Pre-Intermediate level and attended the course at this institution. I have again attached the copy of proof I gave you along with my application. (PROOF-1)
ECO says “there is no evidence of what benefits you will have for your future”. This is also totally wrong. I have written on last page of my visa application that what benefits I will have after completion of this course. I have again attached the copy of proof I gave you along with my application on page-8. (PROOF-2)
ECO says “you made no indication that you need to study english for your employment”. This is also wrong. Because after Academic Eglish Course, I will apply to IELTS exam and I will study MBA. In entire of my application I have not mentioned that I will study English for my employment. I said on my application form at page 8, I will study Academic English for my MBA programme. How ECO come up and says I am going to study English for employment. This is unfair. Please see page-8. (PROOF-2)
ECO says “ My company Comptel are not sponsoring me”. Ofcourse yes, I am sponsoring myself, I have enough savings, and if I need any extra Money my uncle will sponsor me and I had attached his documents. So I have not mentioned on my application form that COMPTEL would sponsor me, No, I said on my application that I am sponsoring myself.
Dear Entry Clearance Manager (ECM), as ypu can see from above words-proofs-refusal letter, Entry Clearance Officer (ECO) thought that my company will sponsor me, and also ECO thought that I need english form y current employment. As you can seef rom proofs those are totally incorrect.

It is also very sad that ECO did not see the my ENGLISH CERITFICATE in my application and did not read application page 8 that shows why I want to study Academic English Course.

So, can you please kindly overturn the decision and issue my visa.[/color]

Okul yetkilileri ile gorustum duzeltme dilekcesi gonderelim dediler sebepleri saglam curuturuz ve donerlerse vizeyi alirsin diye.Sizce tutarmi bu islem yoksa yeniden mi basvursam, diyelimki basvurdum tekrar red alma oranim yuksekmidir :(

Eklentiler:
image2.JPG
image2.JPG [ 485.23 KiB | 1954 kere görüntülendi ]
10733454_10152730375604831_1206855671_n.jpg
10733454_10152730375604831_1206855671_n.jpg [ 100.97 KiB | 1954 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2014 23:59 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Balık
Aynı reddin bir benzerini bende cuma günü aldım. Dönünce başlayacagım iş yeri hazır oldugu halde beni bir mülteci gibi gördüler ve vize reddi verdiler. Bende senin gibi evrakları hazırlamıştım.
Bakalım artık kısmet 2. Ye.. He bu arada bende bundan 6 sene önce dil kursuna gitmiştim istanbulda, adam senin çalışacagın bölümde senin ingilizcen yeter gibi bir yazı yazmış kagıda yani bana sen biliyorsun diyor ne kadar enteresan bir durum. Yazıklar olsun diyorum başkada bişey demiyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 23:44 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
Burcu: -
Öncelikle geçmiş olsun, eğer yeniden başvuru yapacaksan dosyana şirketinden alacağın seni destekleyici bir yazıyla bu durumu çürütebilrisin.Önemli olan nokta ise, ne kadar zamandır o işte çalıştığın,aldığın maaşın,şu an yapmakta olduğun iş ve ingilizce + master eğitiminden sonra işe geri döndüğünde bunun sana kariyer anlamında yapacağı fayda ve döndükten sonra daha üst pozisyonlarda çalışacağını imza yetkilisi olan müdüründen alıp dosyana ekle ve hatta başvuru formuna veya dosyana ekleyeceğin bir önyazıyla da almış olduğun bu yazı için imzayı veren kişiyle de görüşebileceklerini belirt.Büyük ihtimalle arayacaklardır.

Aklına takılan birşey olursa yardımcı olurum tekrar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 12:36 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Stresli
Arkadaslar merhaba ;
Bende bugün red cevabi aldim. Evliyim nikah cikisiyaparak ayrilmistim ve 6bu ay dil kursu icin basvurdum.bankada gereklu paradan fazlasi vardi..
danismanim tamamen mantisiz bir redoldugunu söylediler ve student paneli varmis konsoloslugun, oraya yazacaklarmis.
Koymus oldugum evraklarim yok demişler:
Sirketimdrn saglam bir yazi aldim.normalde isten nikah cikisi yaparak ayrildim ama bir üst pozisyon icin inhilicenin gerekli oldugunu sirket yazdi,pozisyonu da belirttik.donunce bu pozisyonda degerlendirilecektir yazdilar ama losemi tazminatimi da maddi olarak gösterdik. Fakat donunce ki pozisyon yazilmamis demişler.
sponsorum yoktu cunku paranin tamami benim hesabimdaydi,ve bu paranin bir kismi tazmnitaim bir kisminda da altin bozdurmusum gibi altin fisi koyduktan( danismanim onerdi yüklü para kaynagi olarak)
ve buna da tam anlayamadik yazmialar.ve esimi sponsor gostermedigim halde ,evlisiniz finansal sponsor destek belgeleriniz yok demişler ..

Danismanim tamamen olan evraklara yok demişler ve haksizlik bir red diyor ..
Benim merak ettigim tekrar basvuruda kabul orani nasil acaba,bilgisi olan varmi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 13:43 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 248
Aldığı teşekkür: 376
Vize Türü: Vatandaş
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Terazi
Arkadasim oncelikle bazi konulari acikliga kavusturalim senin esin ingilizmi once? Eger oyle ise neden ogrenci vizesine basvuruyorsun? Yok esin Turk ise senin evli olman ho'i neden ilgilendiriyor. Ayrica ogrenci vizesi isin sponsor sart degil kendini destekleyebilirsin. Oncelikle konuyu daha duzenli aciklarmisin tesekkur ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2014 21:25 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Stresli
selamlar;
2. başvurumda vizemi aldım, detayları başvuruda mulakata çağrılanlar başlığında yazdım.
yorumlar için herkese tekrar teşekkürler :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2018 16:49 
Kullanıcı avatarı
mtyetis yazdı:
Merhaba arkadaslar,

Ben 19 eylulde vize icin evraklari teslim ettim, araya bayram girdi ve ekim 8 de malum sonucu ( red ) aldim.Red nedenlerine baktim tam bir fiyasko ama adamlar vermis.

Ben finlandiya merkezli bir firmada 2.5 yildir software engineer olarak calismaktayim.Fakat ingilizcemin yetersiz oldugunu ve masterimi yurt disinda yapmak istedigimden ingiltere'de London school of Commarace okulundan kabul aldim.Benden Ielts siniva icin 8 ay ingilizce egitimi almami ve daha sonra programa katilabilecegimi soylediler.Evraklarimi hazirladim ve eksiksiz duzenli bir sekilde hazirladigimi dusunuyorum.Hesabimda 40.000 tl civari para bulunuyordu ve ayrica dayim yedek sponsorum du.Onun hesabida gayet iyiydi.Sirketim yurtdisi firmasi oldugu icin cok rahat alirim sanmistim.Cunku schengen vizesine basvurdum Agustos sonu gibi adamlar 1 yillik vize verdiler 4 gunde.Ama burda tosladik resmen.

red nedenleri anladigim kadariyla :

1 - turkiye'de ingilizce egitim almadin diyor, ama ben english time da egitim aldim ve sertifikami dosyaya koydum.Adamlar ya gormedi ya da gormemezlikten geldi.
2- ingilizce gelecekteki hayatimda ne isime yariyacakmis :) bu kadar sacma bir soru olamaz herhalde.hem okudugum bolum calistigim sektor ( telekomunikasyon - yazilim ) ve calistigim firma ( finlandiya merkezli ) adamlar hepsi bulbul gibi sakiyo bi ben tekliyorum :)
3- calistigim sirket sponsor olduguna dair bir belge sunamiyormus.zaten sponsor bendim ve yedek sponsor dayim di.form da oyle belirttik
4- geri donmek icin ikna edememisim - herhalde en saglam neden bu duruyo. bunu nasil curutmemiz gerekiyor ki sirketten yazi almistik "geri donuste sirketimizde baslayacak " gibi.

red itiraz mektubu :

TO ENTRY CLEARANCE MANAGER
Visa Section
Dear Sir / Madam,

I would like to inform you that I have applied for ESVV visa and I received the refusal (ISTANBUL/............). Refusal reasons are totally wrong. So please read below;
ECO simply says that “you have not provided any evidence to show any previous English Study”. This is incorrect. I had provided certificate from ENGLISH TIME which show/prove that I have Pre-Intermediate level and attended the course at this institution. I have again attached the copy of proof I gave you along with my application. (PROOF-1)
ECO says “there is no evidence of what benefits you will have for your future”. This is also totally wrong. I have written on last page of my visa application that what benefits I will have after completion of this course. I have again attached the copy of proof I gave you along with my application on page-8. (PROOF-2)
ECO says “you made no indication that you need to study english for your employment”. This is also wrong. Because after Academic Eglish Course, I will apply to IELTS exam and I will study MBA. In entire of my application I have not mentioned that I will study English for my employment. I said on my application form at page 8, I will study Academic English for my MBA programme. How ECO come up and says I am going to study English for employment. This is unfair. Please see page-8. (PROOF-2)
ECO says “ My company Comptel are not sponsoring me”. Ofcourse yes, I am sponsoring myself, I have enough savings, and if I need any extra Money my uncle will sponsor me and I had attached his documents. So I have not mentioned on my application form that COMPTEL would sponsor me, No, I said on my application that I am sponsoring myself.
Dear Entry Clearance Manager (ECM), as ypu can see from above words-proofs-refusal letter, Entry Clearance Officer (ECO) thought that my company will sponsor me, and also ECO thought that I need english form y current employment. As you can seef rom proofs those are totally incorrect.

It is also very sad that ECO did not see the my ENGLISH CERITFICATE in my application and did not read application page 8 that shows why I want to study Academic English Course.

So, can you please kindly overturn the decision and issue my visa.[/color]

Okul yetkilileri ile gorustum duzeltme dilekcesi gonderelim dediler sebepleri saglam curuturuz ve donerlerse vizeyi alirsin diye.Sizce tutarmi bu islem yoksa yeniden mi basvursam, diyelimki basvurdum tekrar red alma oranim yuksekmidir :(

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: