Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Haz 2019 15:53

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2013 12:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Oğlak
Merhabalar,
Yaklaşık 4-5 ay önce ingilizcemi geliştirmek için 11 aylık student visitor vizesi aldım. Herşey cok güzel gidiyor.Kursum Şubat gibi bitecek.Vizem de haziran 14 (2014) de sona eriyor.
Kursum bittikten sonra burada mimarlık ofislerinde staj yapıp,açıkcası burada bir deneyim yaşayıp ülkeme oyle donmek istiyorum.İki tane ingiliz mimarlık ofisine başvurdum.Çalışmalarımı begendiler ancak vizen çalışmaya uygun mu değil mi bilmiyoruz dediler.
İşin diğer tarafında benim vizemin üzerinde çalışabilir yada çalışamaz diye bir şey yazmıyor.Aynı vizeye sahip başka arkadaşlarımın vizesinin üzerinde "no work or recourse to public funds" yazıyor.Ama benimkinde bu da yazmıyor.
Eklenti:
Dosya yorumu: Pasaportum
pasaport.jpg
pasaport.jpg [ 442.78 KiB | 1173 kere görüntülendi ]

Bu durum da ne yapmalıyım? Bu vizeyle staj yapabilir miyim? Yoksa yeniden mi vize başvurusunda bulun malıyım? İşleri burada halledebilir miyim yani?
Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2013 13:53 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1362
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Merhaba vizeniz neden 11 aylık onu anlayamadım burada ziyaretçi vizesi yazıyor tam emin olmamakla birlikte sanırım sizinkisi tier 4 vizesi olmalı.. Tier 4 sahipleri ayda 20 saati geçmemek üzere çalışma iznine de sahip diye biliyorum ben... Tabi sizin bahsettiğiniz staj yapma olayı bunun için sanırım ayrı bir vize almanız gerekiyordu. Uygun değil diye biliyorum ben

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2013 17:52 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 119
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Merhaba arch27

Elinizdeki vize,EXTENDED STUDENT VISITOR adi verilen bir ogrenci vizesi turudur.Kisa donemli ziyaretci ogrenci vizesi ( Student Visitor Visa ) ve bu vize turunde normalde calisma izniniz bulunmuyor fakat staj konusunda staj yapacaginiz yerle konusup anlasabilirseniz,sizi calistirabilirler.

Sizin vizenizin uzerinde her ne kadar calisma izni yoktur tarzinda bir ifade olmasada bu vize turune konsolosluk calisma izni vermiyor normalde.Konsolosluk; bazen,bu tur onemli noktalarda ayni tur basvuru sonuclarinda bu tur hatalar yapabiliyor.Daha once,sizin durumunuza benzer olaylarla karsilastik.Arkadasinizin vizesinde yazili olan ifadenin sizin vizenizde de yazmasi gerekiyordu aslinda.

Staj yapacaginiz kurum,bu durumu cok sorun etmezse,bir sureligine staj yapabilirsiniz.Hatta sunu teklif edebilirsiniz;parasiz staj ( unpaid internship) yaparak sadece tecrube kazanmak istediginizi dile getirirseniz,belki bu anlamda size biraz daha kolaylik gosterebilirler.

The Student Visitor category does not allow you to work, extend your visa from within the UK, or switch into another visa category (eg to a Tier 4 (General) Student). For these reasons you should make sure that this is the correct option for your studies before coming to the UK.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: