Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 18 Mar 2019 20:11

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2013 12:38 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
Merhabalar,

Tier 4 vizeyle bir universitede okuyorken egitim takvimi suresince haftasonlari Turkiye'ye gelebilir miyim? Bunun karsisinda bir engel var mi, bilgisi olan var mi acaba?

Bazi okullarin basvuru formlarinda "dersler devam ederken hometown'a donmek ya da UK disina cikmak UK Border Agency'ye gore yasaktir" gibi ibareler var. Bu dogru mu?

Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2013 12:50 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1361
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
krylkn yazdı:
Merhabalar,

Tier 4 vizeyle bir universitede okuyorken egitim takvimi suresince haftasonlari Turkiye'ye gelebilir miyim? Bunun karsisinda bir engel var mi, bilgisi olan var mi acaba?

Bazi okullarin basvuru formlarinda "dersler devam ederken hometown'a donmek ya da UK disina cikmak UK Border Agency'ye gore yasaktir" gibi ibareler var. Bu dogru mu?

Tesekkurler

@LondoniumEgitim mesajinizi gordugunde tam ve dogru bilgiyi yazacaktir eminim. Bu yuzden basligi kontrol etmeyi unutmayiniz.

Benim tahminime gore bir sorun olmas ama bu sıkca tekrarlanirsa dikkat cekebilir ve sorgulanabilirsiniz.
Mantikli bir sekilde aciklamaniz gerekir cunku baska seylerden bazen suphelenip yaptirim uygulayabiliyorlar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2013 13:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Anladim, aslinda soruyu sorma nedenim, durumumu(zu) ozetlersem soyle:

Ben gelecek ay icerisinde Ingiltere'ye is sebebiyle yerlesiyorum ve Ocak ayinin sonunda da esimle evleniyoruz; onun da ilk asamada bir Master/MBA programiyla Ingiltere'ye gelmesi icin ugrasiyoruz. Ancak Ocak programlari Ocak ayinin basinda basladigi icin aklimizda soyle bir senaryo var:

- Ocak sonuna kadar Turkiye'de kalmasi, Ingiltere'de 2 hafta kadar derslere girememesi, dugunden sonra Ocak sonunda buraya gelip Master/MBA programina baslamasi (2-3 hafta geride olacagi icin "devam etmesi" daha dogru bir tanim olur)

Burada iki soru var aslinda:
1. Devamsizlik: Programlara 2 hafta kadar evlilik gibi bir mazeretle gec baslama kabul edilebilir mi?
2. 1 senelik egitim boyunca yalnizca birkac haftasonu 2 gunlugune Turkiye'ye gidip gelme herhangi bir problem yaratir mi?

Bu konulari netlestirebilirsek ona gore bir adim/alternatif plan yapacagiz; okullarla iletisime gecmeye calisiyoruz ama pek bir cevap alamiyoruz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2013 16:14 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 119
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba krylkn

Oncelikle foruma hos geldiniz.

Birinci sorunuzdan baslayacak olursak ; Universitelerin,akademik programlar icin `latest arrival date` yani son veya gec katilim tarihi olarak belirttigi donemler vardir.Bu donemler, ozellikle uluslararasi ogrenciler icin dusunulmus ve olusturulmustur.Normal ders programi basladiktan sonra okulun belirlecegi son katilim tarihine kadar programa baslama zorunlulugu bulunmaktadir.Vize basvurusu acisindan da okulun son katilim tarihi dikkate alinir genelde.Son katilim tarihi bittikten sonra ise,universiteler,kolay kolay ogrenciyi kabul etmezler.Bu sureden sonra mazeret gosterseniz bile buyuk olasikla kabul etmeyeceklerdir.Bu sebeple,MBA icin gidilecek universiteyle iletisime gecip kesin olarak OCAK donemi icin okulun son katilim tarihini ogrenmek gerekiyor.Bu bilgiye eristikten sonra,ona gore planlarinizi gozden gecirebilirsiniz.

Ikinci sorunuza gelecek olursak ; egitiminizi yani derslerinizi ve sinavlarinizi aksatmadiginiz surece vize suresi icinde Turkiye`ye gelip gidebilirsiniz fakat bunun cok siklikla yapilmasi havalimanindaki gorevlilerin dikkatini cekerse buna iliskin birtakim sorular sorabilirler.Bu durumda,gecerli bir sebep gostermek suretiyle durumunuzu izah etmeniz yeterli olacaktir.

Okullarin sizin seyahatinize engel koymasi gibi bir uygulama soz konusu olamaz.Zorunlu olarak derslere devam etmeniz gereken gunlerde ve sinav donemlerinde okula gitmeyecek olursaniz tabiki bu durumda vize kurallari geregi universite, sizi Home Office`e rapor etmesi gerekecektir.Bu durumla karsi karsiya kalacak olursaniz,tabiki giris-cikislarda sorunlar yasanabilir.Rapor sonrasi,universite sizi okula almama hakkina da sahiptir ayrica.

Birkac hafta sonu icin yapilacak giris-cikislar cok onemli degil fakat bu surekli yapilacak olursa ( Ornegin; 3-4 ay boyunca her hafta girip-cikmak gibi ) o zaman tabi girislerde bu seyahatlerin neden sik yapildigini izah etmeniz gerekebilir.Buna bir sekilde bahane bulabilirsiniz.Mesela,tedavi ve kontrol amacli Turkiye`ye seyahat yaptiginizi belge ile ispat edebilirseniz,belgeye bakmak suretiyle bu seyahatlerin neden sik yapildigini anlamis olurlar ve cok sorun cikarmazlar.

Okul basvrusu ve vize danismanligi konusunda arzu ederseniz size yardimci olabiliriz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2013 12:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Merhaba Murat Bey,

Bilgilendirmeniz icin cok tesekkur ederim - biraz arastirma yapip oyle adim atalim diyoruz, okullarla iletisime gecip ve detaylica kriterleri ogrenip agreement'lari okuyup. Bir ihtimal esimin direkt Tier 2 Dependant olarak gelip sonraki donemde basvurma ihtimali de var. Danismanlik gibi bir ihtiyacimiz olunca bu surecte sizinle ozel olarak iletisime gececegiz.

Tekrar tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 08 Eki 2013 09:29 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 119
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba tekrar,

Siz kararinizi verin,yardima ihtiyaciniz olursa haberlesiriz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: