Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 27 Haz 2019 09:11

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 11:13 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
İyi günler,

İngiltere Öğrenci Vizesi Detayları başlığını ve internette bulabildiğim birçok dökümanı okudum fakat sanki bazı sitelerde gerekli olan belgeler bazı sitelerde gösterilmemekte. Ben de yakın bir zamanda vizeye başvuracağım için sizlere bu hususta danışmak istedim. Güncel olarak şu anda bizden istenilenler nedir?

Şu ana kadar gelmiş olduğum durum:
Online başvuruyu ve ödememi PBS Tier 4 General Student olarak yaptım, bir takım belgeleri topladım (transkript, okulla anlaşma vs.) Şu anda randevu alma aşamasındayım. Sanıyorum bir takım şeyler (videolu mülakat gibi) her sene değişmekte. Bu nedenle samimiyetle soruyorum hem benim için hemde başkalarının yararlanması için.

Şu anda genel öğrenci vizesine başvuran bir öğrencinin toplaması gereken belgeler, yapması gereken tercümeler, kısacası izlemesi gereken adımlar nelerdir? Ailemizi sponsor olarak gösterdiğimiz durumlarda ne gibi bir mektup yazmamız, onların maaş bordroları. Açıkçası cidden aklım karışmış durumda. Maalesef profesyonel yardım alamadım bu süre içinde. Şu anda da tek umudum bu mesaj olacaktır. İlginiz için teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 11:23 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 119
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba apollo

Oncelikle foruma hosgeldin.

Tier 4 ogrenci vizesinde 2 form dolduruluyor.Biri online ortamda doldurulan form,digeri ise elle doldurulan kagit form.Basvuruya giderken her iki vize formunun birlikte sunulmasi gerekiyor.

Bu vize kurallari geregi,sizin sahsi banka hesabinizda veya ailenizin banka hesabinda ( SADECE ANNE-BABA HESABI ) en az ve kesintisiz sekilde 28 gun beklemis bir para gostermek gerekiyor.Para miktari,okula odenen veya odenecek olan ve ayrica Ingiltere`de gidilecek olan sehire gore degisiklik gosteriyor.

Eger ozel bir sponsorluk veya burs destegi ile gidecekseniz bu durumda, sartlara bagli olarak bankada ya hic para gostermenize gerek kalmaz veya az bir para gostermeniz yeterli olacaktir.

Vize icin bazi belgelerin kesinlikle tercume edilmesi gerekiyor.

Bu vize turunde ozel olarak dikkat edilmesi gereken bazi noktalar var.

Bu asamadan sonra arzu ederseniz size danismanlik hizmeti verebiliriz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 11:44 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2147
Aldığı teşekkür: 1362
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Şu bilgi belki ihtiyacinizi karsilayabilir

Point Based System - Tier 4 Öğrenci Vizesi
Başvuru Ücreti 355 TL'dir.

Öğrenci Vizesi Başvuru Evrakları

** VAF9 ve Appendix 8 Vize Başvuru Formları,
** UKBA'ye Kayıtlı bir Eğitim Kurumundan alacağınız Vize Mektubu,
** En az 1 yıl geçerliliği ve boş sayfaları olan pasaport,
** Varsa eski pasaportlarınız,
** Pasaportunuzun 1-5, son ve işlem görmüş tüm sayfaların fokotopisi,
** Fotoğraf Özelliklerine uygun olarak çekilmiş Biyometrik Fotoğraf,
** 2 Adet Pasaport boyutunda renkli fotoğraf,
** Maddi Durum Testi için gerekli tutarları gösteren belgeler,
** Seyahat Planlarınızı ve Seyahat-Sağlık Sigortanızı Gösteren Belgeler,
** Birleşik Krallık'taki programa kabul edilmenizi sağlayan başvuru evraklarınız,
** İngilizce bilginizi gösteren belgeler,
** Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi,
** Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi için Gerekli Belgeler Listesi imzalanacak,
** Erkek müracaatçılar Askerlik durumlarını açıklayıcı belge getirmelilerdir.
**18 yaşın altında ve ebeveynleri/velisiyle seyahat etmeyecek öğrenciler ebeveynlerinin/velilerinin imzasını içeren noter tasdikli muvaffakatname sunmalıdırlar.

NOT: Tüm Point Based System Başvuru evrakları İngilizce ve Noter Tasdikli olmalıdır.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 11:47 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
LondiniumEgitim Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Bahsettiğiniz form zannediyorum ki Appendix 8 Student Visa galiba bunu bilmiyordum tekrar teşekkürler. Hizmetinizi düşüneceğim.

Bu arada aşağıdakiler haricinde belirtilmesi gerekenleri ekleyenler olursa sevinirim.

Quote - Alıntı:
Genel Öğrenci Vizesi için hazırlanması gereken belgeler :
VAF3 Başvuru Formu (online olarak doldurulacak)
Appendix 8 Student Visa ek başvuru formu
En az 1 yıl geçerli pasaport .
Varsa eski pasaportlarınız
2 adet beyaz fonlu 45 mm X 35 mm ölçüsünde son 3 ay içinde çekilmiş arkası beyaz fonlu biyometrik vesikalık fotoğraf.
Vize Başvuru Ücreti
Eğitim alacağınız kuruluştan kabul mektubu (CAS document) ;Bu konuda Alternatif Yurtdışı Eğitim’e danışınız.
İngilizce bilginizi gösteren belge ( IELTS, TOEFL, Peorson Test vs. resmi sınav sonucu)
Kuralına uygun banka hesabı (danışmanlarımız yardımıyla hesaplayacağınız miktarda paranın anne-baba veya öğrenciye ait hesapta 28 gün boyunca kalması gerekir)
Pasaportunuzun ilk 4 sayfası ile son sayfasının fotokopileri

Bilmenizi istediğim birşey var burda yazılanların hepsini tamamlamış ve tamamlayabilir durumdayım esasında. Bunların haricinde bazı şeyler ekleyebilir miyiz ne kadar doğru olur? Örneğin:

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Sabıka Kaydı
Aileden Sponsorluk Kağıdı
Öğrenciyseniz Öğrenci Belgesi
Tapu, Ruhsat gibi evraklar
Sponsor çalışıyorsa maaş bordroları.
Mesela banka referans mektubu her banka verir mi? İngilizce olarak verirlermi?
Noterle işimiz var mı?
Tercüme edilecek belgeler hangileri? Nasıl tercümanlık şirketleri tercih edilmeli?

Ve birçok maddeler. Sanki bunlar hep muamma.

Not: Tam bunları yazıp bitirmiştim ki fark ettim, sayın t&a sizede cevabınız teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2013 11:57 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Şu anda bile evraklarla uğraşıyoruz "sağolsun" yerli bir bankamız Türkçe olarak referans mektubunu vermiş. Bazı kaynaklarda okuduğuma göre kabul edilmiyor. Bu konu hakkında bilgisini paylaşan olursa sevinirim.

Her iş başvurusunda İngilizce dil arayan koskoca bankaların İngilizce evrak verememeside garip bir durum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2013 11:07 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 88
Vize Türü: Dual Citizen
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Kova
apollo yazdı:
Şu anda bile evraklarla uğraşıyoruz "sağolsun" yerli bir bankamız Türkçe olarak referans mektubunu vermiş. Bazı kaynaklarda okuduğuma göre kabul edilmiyor. Bu konu hakkında bilgisini paylaşan olursa sevinirim.

Her iş başvurusunda İngilizce dil arayan koskoca bankaların İngilizce evrak verememeside garip bir durum.

Bankadan alacağınız yazı Türkçe de olsa İngilizce de olsa "tek başına" 28 gün şartını yerine getirdiğinizi ispat etmeye yetmeyeceğinden işinizi istediğiniz şekilde görmeyebilir. Ayrıca bankaların "İngilizce" diye yazdıkları yazıyı bir okuyun. Ortaokul İngilizcesiyle yazılmış, gramer hatalarıyla dolu saçma sapan bir yazı veriyorlar ve üstüne 50 - 70 TL para alıyorlar. Türkçesi bedava sonra İngilizce'ye tercüme ettir paranın yarısı cebinde kalsın. Dosyanızı bize hazırlatıyorsanız zaten danışmanlık ücretimize ilave tercüme parası almıyoruz. Türkçe hazırlatıp gelin yeter.

dahası, konsolosluğa ispat etmeniz gereken husus, öğrenim giderleri+yaşamsal giderler şeklinde hesaplanan tutarı, hatta tercihan bu rakamın %10 fazlasını başvuru tarihinizden geriye dönük 28 gün boyunca bankanızda hareketsiz tuttuğunuz gerçeği olacaktır. Banka yazısı ise "şu gün itibariyle falanca müşterimizin şu no'lu hesabındaki bakiyesi şudur" diye bir ifade geçer ki bu konsolosluğun görüp duymak istediği şey değildir.

Bu konuda büro olarak çoğu bankanın müdürü ile şahsen görüşüp ellerine konsolosluğu tatmin edecek nitelikte her bir müşterimiz için özel olarak hazırlanmış Türkçe ve İngilizce şablonlar temin ederek onaylattık ve bu güne dek müşterilerimiz bu yazıları konsolosluğa vererek vizelerini aldılar. Hatta sözüm ona "uzman" acente ve eğitim danışmanlarının yanlış hazırlayıp mağdur ettikleri öğrencileri da aynı yaklaşımla ikinci bir başvuru yaparak kurtardık, vizelerini aldık. Uzmanım diye karşınıza çıkanların eğitimini bir sorgulayın lütfen. Bu iş İngiltere'de 6 ay bir sene dil eğitimi görüp sonra büro açmakla olmaz. Eğitim gerektirir, tecrübe gerektirir. İngiltere göçmenlik hukukunun işlediği sistem içinde çalışmışlık ve takip ister.

Bu makalemin ardından lütfen bize şablon istemek için e-mail atmayın. Birincisi, hiçbir avukat savunma ve kovuşturma dilekçelerini uluorta paylaşmaz. İkincisi bu yazışmalar kişiye özeldir ve her bir başvuru sahibinin koşullarına göre şekillendirilir. Tek ölçü şapka her kafaya uyar mantığıyla olmaz.

Burada çok iddialı konuşuyorum, eğer biz hazırlarsak dosyanızı red almazsınız. Eğer mevcut şartlarınız dahilinde red alma ihtimaliniz varsa zaten biz dosyanızı kabul etmeyiz. Sırf üç beş kuruş kazanacağız diye sizin mağdur olmanız şirket politikamız gereği kabul edemiyeceğimiz bir durum. Ancak durumunuzu düzeltmek ve vize alabilir hale gelmek için neler yapmanız gerektiğini size aktarırız. Herşeye rağmen bizim hazırladığımız dosya ile red alırsanız ve bunda bizim ihmalimizden kaynaklanan bir durum varsa mağduriyetinizi gidermek için elimizden geleni yaparız.

Öğrenci vizesine başvuracaksanız ve mağdur olmak istemiyorsanız gelin dosyanızı profesyonel bir şekilde hazırlayalım, burada bahse konu banka hesabı ve para miktarı meselesi de dahil her konuda sizi yönlendirelim.

http://www.ingilterevizesiizmir.com

http://www.ingilterevizesial.com

(232) 425-4940

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2013 11:16 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 88
Vize Türü: Dual Citizen
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Kova
t&a yazdı:
Şu bilgi belki ihtiyacinizi karsilayabilir

Point Based System - Tier 4 Öğrenci Vizesi
Başvuru Ücreti 355 TL'dir.

Öğrenci Vizesi Başvuru Evrakları

** VAF9 ve Appendix 8 Vize Başvuru Formları,
** UKBA'ye Kayıtlı bir Eğitim Kurumundan alacağınız Vize Mektubu,
** En az 1 yıl geçerliliği ve boş sayfaları olan pasaport,
** Varsa eski pasaportlarınız,
** Pasaportunuzun 1-5, son ve işlem görmüş tüm sayfaların fokotopisi,
** Fotoğraf Özelliklerine uygun olarak çekilmiş Biyometrik Fotoğraf,
** 2 Adet Pasaport boyutunda renkli fotoğraf,
** Maddi Durum Testi için gerekli tutarları gösteren belgeler,
** Seyahat Planlarınızı ve Seyahat-Sağlık Sigortanızı Gösteren Belgeler,
** Birleşik Krallık'taki programa kabul edilmenizi sağlayan başvuru evraklarınız,
** İngilizce bilginizi gösteren belgeler,
** Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi,
** Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi için Gerekli Belgeler Listesi imzalanacak,
** Erkek müracaatçılar Askerlik durumlarını açıklayıcı belge getirmelilerdir.
**18 yaşın altında ve ebeveynleri/velisiyle seyahat etmeyecek öğrenciler ebeveynlerinin/velilerinin imzasını içeren noter tasdikli muvaffakatname sunmalıdırlar.

NOT: Tüm Point Based System Başvuru evrakları İngilizce ve Noter Tasdikli olmalıdır.

Bu liste eksik ve en sonundaki noter tasdiki kısmı doğru değil. Noter tasdik ücreti evrak başına 50 - 70 TL arasında değişir. (1) Her evrakın tercümesine gerek yoktur. Hangi evrak tercüme edilecek diye soruyorsanız, dosyanızı bize getireceksiniz ve uzman olarak bunu özel durumunuza göre tespit edeceğiz. (2) Dosyanızı biz hazırlıyorsak, kaç tane olursa olsun tespit ettiğimiz tüm evrakların tercüme ücreti ve ilave yazışmalar + mektuplar danışmanlık ücretimize dahildir (3) Bizim tercüme ettiğimiz belgelerin ayrıca noterden tasdikine gerek yoktur, çünkü mühür ve imzamız İngiltere Büyükelçiliği ve UKBA nezdinde tescil altında olup tercümanlarımız, gerek İngiltere gerekse ABD konsolosluk ve elçiliklerince tavsiye edilen avukat ve tercümanlar listesinde yer almaktadır.

Vize başvuru dosyalarınızı akreditasyonu şaibeli kurumlara hazırlattığınızda, red aldığınızda mağduriyetinizi gideremezsiniz. Bu sebeple rüştünü ispat etmiş, akreditasyonu yüksek bir danışman ile çalışmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: