Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 25 Mar 2019 14:35

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2013 13:19 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 88
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Dual Citizen
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Kova
Yerleşim Vizesi ya da genel bilinen adıyla aile birleşimi

Nikahınız kıyıldı ve artık İngiltere'de yaşayan, daimi ikamet sahibi ya da vatandaş eşinizin yanına temelli yerleşmek amacıyla gitmek istiyorsunuz. ya da nişanlısınız ve İngiltere'de yaşan nişanlınız ile orada nikah kıyıp temelli yerleşmek amacıyla gitmek istiyorsunuz. Veyahutta bir İngiliz vatandaşı ile en az 3 yıl süreyle birlikte yaşadığınızı (defacto marriage) belgeleyebileceğiniz bir ilişkiniz var ve İngiltere'ye o kişinin yanına yerleşmek amacıyla gitmek istiyorsunuz. Bu şartları taşıyorsanız yerleşim vizesine başvurabilirsiniz. Yerleşim vizesine başvurma hakkınızın olup olmadığını tam olarak tespit edemiyorsanız lütfen şu siteyi inceleyip bize başvurun:

1. Adım: Şu anki şartlar dahilinde İngiltere'deki eşin/nişanlının yıllık gelirinin brüt 18,600 GBP olması gerekiyor. Bu icabın yerine gelip gelmediğini tespit edebilmek ve gerekli hesaplamaları yapabilmek için yine yukarıda verdiğim web sitesini inceleyerek alternatif yollara bakabilirsiniz.

2. Adım: İngilizce yeterlilik sertifikasının alınması. Yetkili kurumlar nezdinde sınava girerek bu sertifikayı almanız gerekiyor. Bu hususta yetkili dil okulu ve kurumların adres ve iletişim bilgileri web sitemizde temin edilmektedir:

3. Adım: İngiltere'deki eşiniz/nişanlınız ile aranızda danışıklı-dönüşüklü değil gerçek bir ilişkinin varlığının ispatı. Tanıştığınız günden bu yana sosyal ortamlarda çekilmiş fotoğraflar, internet, telefon, e-mail, SMS vs. yoluyla aranızda geçen görüşmelerin kayıtları, ilişkinize şahitlik yapabilecek 2 İngiliz vatandaşından (akraba da olabilir) alınan yeminli beyanlar (affidavit), birlikte çıkılan seyahatlere ilişkin fatura ve makbuzlar, İngilterede yaşayan eşin/nişanlının Türkiye'ye giriş çıkış mühürlerinin kopyaları, İngilterede yaşayan eş/nişanlı tarafından Konsolosluğa hitaben yazılacak olan bir mektup. Bu mektup, başladığı ilk günden bu yana ilişkinizin detaylarını (nerede nasıl tanıştınız, ilişkiniz nasıl gelişti, birlikte neler yaptınız, evlenme kararını nasıl aldınız vs.) anlatacak ve Türkiye'deki partner ile olan ilişkinizin gerçek ve kalıcı bir ilişki olduğunu ikrar etmesinin yanı sıra niçin en kısa zamanda vize verilmesi gerektiğini de haklı çıkaracak). Vize danışmanlık hizmetimizin bir parçası olarak, bu mektubu ilk önce İngiltere'deki eşe/nişanlıya Türkçe ya da İngilizce olarak yazdırıyoruz ve ardından gerek gramer gerekse içerik açısından tashih ve tercümesini yaparak vize görevlilerini tatmin edecek şekle sokuyoruz:

4. Adım: İngiltere'den ve Türkiye'den gerekli olan evrakların toparlanması. Bu hususta gerekli olan genel evrak listeleri yukarıdaki web sitelerimizde mevcuttur. Ancak dosyanız dahilindeki iddia ve savlarımızı destekleyici ve durumunuzu daha olumlu ve anlaşılabilir hale getirecek nitelikte ek evraklar da gerekebilir ki bunları da bizimle çalışmaya karar verdiğinizde tespit ediyoruz.

Bu 4 adımdan sonraki iş ise başvuru dosyanızın mantıklı bir şekilde düzenlenerek vize başvuru formlarınız doldurulacak, randevunuz alınacak ve başvurunuz tamamlanacaktır. Normal şartlarda, başvuru gününü müteakip 12 hafta içerisinde başvurunuz sonuçlandırılarak pasaportunuz UPS kargo ile adresinize teslim edilir.

Yukarıda bahsettiğim aşamalar en basite indirgenmiş haliyle aktarılmış bulunuyor. İşin detayına girildiğinde ve sizin özel durumunuza göre rota çizmek gerektiğinde, eğer bu konuda tecrübeniz yoksa hata yapma, zaman ve paranızı boşa harcama riskiniz çok yüksek. Bu sebeple bizim gibi bu işi yüzlerce, binlerce kez yapmış ve bir çok insanın sıkıntıya girmeden vizesini almasını sağlamış olan bilinçli ve tecrübeli bir danışman firma ile çalışmanız son derece önemlidir.

Eğer konsolosluk icaplarını tam olarak yerine getiremiyorsanız ve durumunuzu net olarak belgeleyemiyorsanız, ya tutarsa mantığıyla yapılan başvurular çoğu zaman olumsuz sonuçlanır. Biz bu neticeyi önceden görebilecek bilgi birikimine sahibiz. Gelin durumunuzu görüşelim ve yol haritanızı çizelim:

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2013 14:14 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü: family visitor
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Stresli
Burcu: Başak
Birşey sormak istiyorum ben eşimle 2 senedir tanışıyorum ama henüz 1 aydır evliyiz bu durumda aile yerleşim vizesi alma şansım nerdeyse hiç yok gibi birşeymi ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2013 14:18 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1361
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
cenkyyy yazdı:
Birşey sormak istiyorum ben eşimle 2 senedir tanışıyorum ama henüz 1 aydır evliyiz bu durumda aile yerleşim vizesi alma şansım nerdeyse hiç yok gibi birşeymi ?

Kim dedi bunu olur mu hic boyle bir sey.. Herkes kadar sizinde sansiniz var

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2013 20:41 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü:
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
cenkyyy yazdı:

2 senedir birlikte oldugunu kanitlayici belgeler sunman gerekecek fotoraflar facebook gorusmeleri her ay dan 2 sayfa alsan yeterli oluyor en az 20 tanede birlikte foto fotolar nekadar eski tarihte ve aile ve arkadaslarla birlikte olursa daha iyi olur telefon dokumleri de onemli birlikte otelde kaldiysaniz faturalar ucak biletleri filan yoksa onemli degil birde esinin bir kac akrabasi yada ailesinden mektup almalisin

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: