Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumuZaman: 18 Haz 2019 15:20

Tüm zamanlar UTC


.


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 19:36 
Çevrimdışı
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 20 Şub 2013 21:42
Mesajlar: 56
Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 88
Şehir: Izmir
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Dual Citizen
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Kova
İngiliz Eş ile Evlilik İyi Günde ve Kötü Günde ama UKBA Bizi Ayırıncaya Dek mi?


9 Temmuz 2012 tarihi itibariyle Evlilik Vizesi, Nişanlı Vizesi ve Yerleşim Vizesi İçin Geçerli Yeni Kurallar Açıklandı:

Evlilik yoluyla İngiltere'ye göçmen olarak gelecek kişi sayısını kontrol edilebilir düzeyde tutmak amacıyla İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi - UKBA, 9 Temmuz 2012 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş olan ve İngiltere yerleşim vizesi kuralları üzerinde köklü değişiklikler yapmıştır. Bu yeni vize kuralları ve şartları sebebiyle her yıl yaklaşık olarak 18.500 kişinin İngiltere'deki eşlerine kavuşma imkanı ortadan kaldırılmış oluyor.

İNGİLTERE AİLE BİRLEŞİMİ, İNGİLTERE YERLEŞİM VE İNGİLTERE NİŞANLI VİZESİ İÇİN GETİRİLEN BU YENİ KURALLARDAN KİMLER ETKİLENECEK?

Bu yeni kurallar özellikle, İngiltere vatandaşı ya da daimi ikamet sahibi bir kişi ile evlilik, nişanlılık ya da birlikte yaşama, partner ilişkisi içinde olan ve İngiltere'ye yerleşmek amacıyla gelecek olan Türk vatandaşları gibi Avrupa üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarını etkileyecek.
İngiliz vatandaşı ya da daimi ikamet sahiplerinin Türk eşleri, birlikte yaşadıkları kişiler, nişanlıları, yıllar süren gerçek bir ilişki içerisinde olsalar dahi bu yeni kurallara uymuyorlarsa İngiltere'deki eşlerinin ve partnerlerinin yanına yerleşme planlarını unutmak zorunda kalabilirler.

İNGİLTERE YERLEŞİM VİZESİ İÇİN GEÇERLİ YENİ ŞARTLAR VE KURALLAR

Finansal Şartlar:

İngiltereye yerleşmeyi ya da eşinin yanına giderek daimi ikamet sahibi olmak isteyen bir kişinin devlet yardımına muhtaç olmaksızın geçimini sağlayabileceğinden emin olmak amacıyla İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi - UKBA yetkililerince oldukça karmaşık bir prosedür uygulanmaktadır.
İngiltere'de yaşayan eşin, Türkiye'de yaşayan eşini, nişanlısını ya da partnerini İngiltere'ye yanına getirmek amacıyla yerleşim vizesine (settlement visa) başvurmadan önce geriye dönük 12 ay içerisindeki gelirinin minimum 18.600 GBP olduğunu ispat etme zorunluluğu vardır. Bu da, aylık gelirinin minimum 1.550 GBP olması gerektiği anlamına gelmektedir. Eğer Türk eşin yanında bir de vize alması gereken çocuğu varsa bu rakam yıllık 22.400 GBP'ye çıkmakta ve ilave her bir çocuk için de yıllık 2.400 GBP artmaktadır. Dahası, İngiltere Sınır Muhafaza Dairesi - UKBA, Türk eşin mevcut ya da ilerideki gelir potansiyelini de artık dikkate almamaktadır. Yani sözün özü, İngiltere'deki eşinizin geliri icap eden bu rakamın altında ise artık yanına yerleşmek için vize almanız mümkün değil.

Aile birleşimi olarak da adlandırılan İngiltere yerleşim vizesi için geçim sınırı ile ilgili bu finansal şartı yerine getirmenin farklı yolları mümkündür:

1. İngiliz vatandaşı ya da daimi ikametgah sahibi kişinin, (sponsor eş) başvurudan önceki son altı ay boyunca aynı işyerinde yukarıda bahsedilen minimum gelir rakamından daha fazla gelir kazanmış olması gerekir.

2. Eğer sponsor eş şu anki işinde altı aydan daha kısa süreden beri çalışıyorsa fakat son 12 aydan beri elde ettiği kazancı yukarıdaki minimum rakamların üzerindeyse kuralın şartı yerine gelmiş olacaktır.

3. Sponsor eşin aylık kazancının 1550 GBP'den az olması durumunda, eksik olan miktar 30 ile çarpılıp üstüne 16.000 GBP eklenmesi suretiyle bulunan rakam kadar bir paranın bankada derhal erişilebilir bir hesapta son 6 ay süreyle yatık bulunduğu gösterilmek suretiyle de finansal şart yerine getirilebilir. Örneğin aylık geliri son 12 ayda 1.000 GBP olan bir eşin son altı aydan beri bankasında yatık olarak göstermesi gereken meblağ şöyle hesaplanır:
1550 - 1000 = 550 GBP aylık eksik tutar,
16.000 + (550 x 30) = 32.500 GBP bankada olması gereken meblağ. Bu meblağ, İngiliz ya da Türk eşin hesabında olabilir.

Aynı hesapla, eğer sponsor eşin son 12 ayda hiç geliri yoksa, ancak eşlerden birinin bankada 16.000 + (1550 x 30) = 62.500 GBP parası son altı aydan beri mevcut bulunuyorsa finansal şart yerine gelmiş demektir.

4. Eğer sponsor eş son bir yıldan beri kendi işini yapıyorsa, işletmesinden elde ettiği kazancı dikkate alınacaktır. Eğer bu ticarethanesini ya da işini bir yıldan uzun süreden beri işletmekte ise, son iki yılın ortalaması dikkate alınacaktır. Kendi işini yapmakta olan sponsor eşler, eksik kalan kazanç tutarı karşılamak amacıyla bankadaki tasarruf meblağlarını kullanamazlar.

4. Aile bireyleri ya da eşlerden birinin ebeveynlerinin gelir ya da maddi yardım taahhütleri, toplu para bağış taahhütleri bu hesaplamaya dahil edilemez. Söz konusu gelirin İngiliz sponsor eşe ait olması, toplu paranın da eşlerden birinin hesabında bulunması gerekir.

Engelli yardımı ya da bakıcı yardımı almakta olan sponsor eşler bu finansal şartlara tabi olmasalar da İngiltere'ye yanına gelecek olan Türk eşinin devlet yardımına muhtaç olmadan geçinebileceğini göstermekle mükelleftirler.

Bu konuda daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayın:

http://www.yerlesimvizesi.com

Yerleşim Vizesi Finansal Şartlar ya da vize danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanmak için büromuza başvurun:

+90 (232) 425-4940

http://www.ingilterevizesi.us


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 20:48 
Çevrimdışı
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 10 Eyl 2012 23:38
Mesajlar: 4783
Konum: İngiltere
Ettiği teşekkür: 2146
Aldığı teşekkür: 1362
Şehir: Londra
Vize Durumu: Var
Vize Türü: İngiliz Vatandaşı
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Oğlak
Temmuz 2012 öncesi başvurusu ile ingiltereye nişanlı olarak gelip flr-m başvurusunda bulunan Baris nickli arkadaşımızın boşanmasına ve ülkesine geri dönmesine sebep oldu UKBA . Hem o kadar para alıyorlar hem de işlerini doğru düzgün bile yapamıyorlar eski kurallara göre karar vermeleri gerekirken yeni kuralları uygulayarak flr-m vizesini değerlendirip hatalı karar veriyorlar. üstüne sana itiraz hakkı bile vermiyorlar ayıptır...

_________________
FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/ingiltereforumu/
FACEBOOK GRUP : https://www.facebook.com/groups/ingiltereforumu/


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 20:53 
Çevrimdışı
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 25 Haz 2013 13:46
Mesajlar: 193
Ettiği teşekkür: 79
Aldığı teşekkür: 94
Şehir: east london
Vize Durumu: Var
Vize Türü: spouse visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Cinsiyet: K ♀
Ruh Hali: Yorgun
Burcu: Yengeç
1404 dolar aliniyorsa hizmet ona gore yapilmali,,


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 21:04 
Çevrimdışı
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 28 Nis 2013 10:56
Mesajlar: 935
Ettiği teşekkür: 317
Aldığı teşekkür: 623
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Amac ayri tut maddi manevi cokert parcala vaz gecir
Allahim dusmanimin basina vermesin su olumlu dunyada neyin eziyeti bu
Anlamadim gitti anlamicam da ama yikilan insanlar aileler var
Ya hakkaten herkes gecti bu yoldan cook zor ya
Bu kadar zor olmalimi dunya kime kalmis ki
Non euro olmak ayipmi sucmu anlamadimki
Neyden kimi koruyolar bulgariatan romanyadan koruyamadiklarini
Bizden mi koruyolar kafam almio
80 yasinda neneye vize vermemisler kadin trde turk
Gitti gidecek yazik boyle bi yonleri olduklarini bilmiodum cok yazik
Sozun bittigi yer olumlu dunya ama ahirette
Yerleri hazir

_________________
KIM'E NE YASATTIYSANIZ BIR GUN AYNISINI YASAMANIZ DILEGIYLE!


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 00:09 
Çevrimdışı
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Haz 2013 21:02
Mesajlar: 44
Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 10
Şehir: Londra
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: K ♀
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Asgari ucretin £6 pound bisey oldugu bir ulkedeyiz. Fulltime calisip £18,600 gelir miktarini karsiliyamiyan bir aile ne yapicak? Ailesine, coluguna cocuguna kavusamiyacakmi getiremiyecekmi. Kendi yasadigim sikintilari gorerek aileleri parcalamakdan baska bisey yapmiyor. Allah herkezi sevdigine kavusdursun, cocuklarina. Bu kuralli biran once aza indirirler umarim.


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
 Mesaj Başlığı:
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 03:02 
Çevrimdışı
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 20 Şub 2013 21:42
Mesajlar: 56
Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 88
Şehir: Izmir
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Dual Citizen
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Kova
Hatırlarsanız 2 yıl kadar öncesine dek yerleşim vizelerinde her iki eş için minimum yaş sınırı 21 idi ve çok sayıda 21 yaş altı evli kişi yaşları doluncaya dek beklemek zorunda kalmıştı. Kuralın insan haklarına aykırılığı ortaya konuldu ve kaldırdılar.

Şahsi kanaatim, bu 18,600 GBP minimum gelir icabı da yılbaşından hemen sonra aynı akibete uğrayacak. şöyle ki:

1- Kural insan haklarına ters düştüğü ve ayırımcılık kabilinden kabul edildiği için uzun bir süre önce mahkemeye verildi ve şu an yüksek mahkeme nihai karara varmak üzere 3 ay süre istedi. En iyi ihtimalle bu icabı toptan kaldıracaklar ve eski uygulamaya geri dönülecek ya da rakam üzerinde indirim uygulanacak yani 18,600 GBP değil de daha düşük bir rakam belirlenecek.

2- Bu finansal icap rakamı belirlenirken sunulan gerekçe yeni gelen göçmenlerin İngiltere devlet sosyal kaynaklarına yük olmasının engellenmesi şeklinde açıklanmış. Benzer bir kural yine Anglikan hukukuna göre hareket eden ABD'de geçerli ancak baz alınan rakam kendi istatistik enstitüsünün belirlediği "poverty guideliness" yani "fakirlik sınırı" çerçevesinde belirlenen bir rakam. Yani biraz daha açmak gerekirse http://aspe.hhs.gov/poverty/13poverty.cfm sitesinde de belirtildiği üzere ABD'de bu rakam 2 kişilik bir aile için 15,510 USD olarak belirlenmiş ki bu da 18,600 GBP ile karşılaştırıldığında İngiltere yani UKBA'nın şart koştuğu rakamın ABD'deki rakamın neredeyse 2 katı olduğu ortadadır.

Eğer ana gerekçe sadece yeni gelen göçmenlerin devlete yük olmasını engellemek ise, davayı açan avukatların işi bence çok kolay olacak çünkü söz konusu kuralın gereksizliği kendiliğinden ortaya çıkıyor:

- Bu kural öncesinde ve halen yerleşim vizeleri üzerinde "no recourse to public funds" yazar. Yani, yerleşim vizesi sahibinin, devlet yardımına başvuru hakkı yoktur. Vermedikleri bir hakkı acaba başvurur mu diye önlemek için tedbir almak zaten gereksiz bir uygulama. Aynen hamileliği önlemek için iki kat prezervatif takmak gibi bir şey. :-)

- Devletten özürlü maaşı ya da özürlü bakıcısı maaşı alan kişiler bu finansal icaptan muaftır şeklinde bir kural var ki mantıken ele alındığında zaten devlete muhtaç yaşayan bir İngilizin eşini böyle bir icaba tabi tutmuyor yani o da gelsin devletten yardım alsın dermis gibi bir ayırımcılık durumuna yol açıyor. UKBA gerçekten de sosyal kaynakların suistimalinden endişe ediyor ise o zaman bu istisnai durumun da kaldırılması gerekir.

3- Madem sakınılan husus yeni gelen göçmenin devlete yük olabileceği ihtimali, o zaman geçmişte olduğu gibi maddi durumu iyi olan ebeveyn ya da kardeşlerin mali sponsorluk taahhütleri neden dikkate alınmıyor. Hukuken bu husus yeminli beyan kuralları çerçevesinde teminat altına alınabilir halbuki. Hatta bu tip dışarıdan maddi desteği tamamen saf dışı bırakmak amacıyla mevcut tasarruf miktarı paranın en az 6 ay süreyle bankada yatık bulunma şartını arıyor. Yani evlenen gençlerin akarabalarından biri banka hesaplarına düğün hediyesi olarak 62,500 GBP koysa bile, Türk eşin vize başvurabilmesi için en az 6 ay beklemesi gerekiyor ki bu da kanun yapıcının pratikte art niyetli davrandığının bir başka kanıtı.

Netice olarak, yerleşim vizelerinde aranan 18,600 GBP gelir kuralı kendi içinde bir çok noktada çelişiyor ve aylık geliri brut 1,550 GBP altında olan bir İngiliz vatandaşın Türk eşine kavuşmasını engelliyor ki bunun en sade anlatımı, "para yoksa aşk da yok" demek olduğundan "İNSAN HAKLARI'NA AYKIRI"lığı ortada. Dolayısıyla aynen geçmişteki 21 yaş kuralı gibi kısa bir sure içerisinde kaldırılacağına inanıyorum şahsen.

Ancak, kaldırılsa bile UKBA'nın geçmişteki uygulamasına dönerek başvuru sahibinden devlete yük olmayacağını ispatlaması için bir takım destekleyici bilgi ve belgeleri sunmasını bekleyecektir ki bu durumda da bir vize danışmanına ihtiyacınız olacak. Yerleşim vizesi, bir göçmenin İngiltere'de çalışma ve ikamet imkanlarını yaratacağından ve ileride vatandaşlığa giden süreci başlatacağından ötürü UKBA tarafından en çok büyüteç altına alınan bir vize türüdür. Dolayısıyla kendi başına hazırlamaya kalkmanız mahkemede avukatsız dava açmak gibi bir durum olur.

Bu konuda yardıma ihtiyaç duyduğunuzda profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz:

http://www.ingilterevizesial.com

+90 (232) 425-4940


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 03:25 
Çevrimdışı
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 20 Şub 2013 21:42
Mesajlar: 56
Ettiği teşekkür: 16
Aldığı teşekkür: 88
Şehir: Izmir
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Dual Citizen
Vize Statüsü: -
Cinsiyet: E ♂
Ruh Hali: Bilgin
Burcu: Kova
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... ome-update

Bu linkte yazılı olanlardan anlaşıldığı üzere, 26 Temmuz 2013 sonrasında yerleşim vize başvurusu yapan ve İngiltere'deki eşin brut yıllık geliri 18,600 GBP altında olan kişilerin dosyaları bu kuralla ilgili yüksek mahkeme kararı oylamadan çıkıncaya dek beklemeye alınacak.

Bir başka deyişle, İngiltere'deki eşinizin geliri 18,600 GBP altında olmasına ragmen başvuru yaptıysanız, iyi haber: red almayacaksınız, kötü haber: vizenizin sonuçlanması 12 haftadan uzun sürecek.

Şahsi kanaatim o ki bu oylama yılbaşına kadar neticelenir. Ancak şu da var ki, bu 18,600 GBP yıllık gelir kuralı yürürlüğe girdiğinden bu yana sırf eşi bu kadar kazanmıyor diye red alıp mağdur olan bir çok kişi için iade-i itibar niteliğinde bir uygulamaya gidilmeli ya da en azından yeni başvuru yaptıklarında vize harcından muaf tutulmaları gerekir. Karar çıktıktan sonra firma olarak İngiltere'deki avukatlarımız kanalıyla bu cihette bir talepte bulunacağız.

Bu süreç neticesinde yerleşim vize başvurunuzun profesyonelce hazırlanması konusunda İzmir'de hizmetinizdeyiz:

http://www.ingilterevizesial.com

+90 (232) 425-4940


Başa Dön
 Profil  
Alıntı ile cevapla  
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 7 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye