Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eki 2018 21:58

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2218 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 218, 219, 220, 221, 222  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2018 12:30 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
arkadaslar alakasiz bisey soracam.. onceden baslik acip soru sorabiliyorduk.. bu engellendi mi.. artik baslik acip soru soramiyormuyuz.. ikincisi hala bu ozellik devam ediyorsa nasil yapiliyor .. ben bulamadim ya...

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2018 18:50 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 13
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Burcu: -
Az once online formu gonderdim. NDRS icin gun de aldim. Basvuruyu yaptiktan sonra indirilen dokumanlardan biri Biometric Enrolment mektubu. 15 is gunu icinde yapilmasi gerekiyormus. Bunun NDRS gununden once yapilmasi gibi bir sart var mi yoksa ikisi tamamen birbirinden bagimsiz mi?

Tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 14:12 
Kullanıcı avatarı
WinterChicken yazdı:
Az once online formu gonderdim. NDRS icin gun de aldim. Basvuruyu yaptiktan sonra indirilen dokumanlardan biri Biometric Enrolment mektubu. 15 is gunu icinde yapilmasi gerekiyormus. Bunun NDRS gununden once yapilmasi gibi bir sart var mi yoksa ikisi tamamen birbirinden bagimsiz mi?

Tesekkurler.

Öncelikle hayırlı olsun,birbirinden bağımsız işlemler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2018 14:17 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 30
Aldığı teşekkür: 280
Vize Türü: British Citizen
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Yalnız
Burcu: Aslan
WinterChicken yazdı:

Tesekkurler.

Öncelikle hayırlı olsun,iki işlemde birbirinden bağımsızdır

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2018 11:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Vize Türü:
Burcu: Koç
arkadaslar .. bugun pasaportumu aldim... gecen hafta sali gunu post officeden basvurmustum.. bugun british pasaport elime ulasti..9 gunde elime geldi.. interviewe cagirmadilar.. hersey cok hizli oldu.. vatandasliga basvurdugumdan pasaportu alana kadar gecen sure 3 ay bile olmadi.. insallah herkesin surecedde bole gelisiir.. nihayet vize maceramizi bitirdik.. hayirli olur insallah..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2018 12:22 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Akrep
Bende kredisi en yüksek oyuncudur. Ne Vesely ne başkası der Kalinic i tek geçerim.
Geçen sene f4 de efsaneler üstü performans gösteren Udoh olmasaydı Kalinic mvp olurdu, Bogdan dan bile daha etkiliydi au https://skorexpress.com/ . Sezona milli takımla final oynayarak başlayıp, 80 e yakın el ve bel maçı oynayıp damgasını vurdu. Takimin 3 sac ayağından 2 si gidince tek kaldı, sağlığına ve formuna kavuşsun gene sahada rüzgarını estirecek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2018 09:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: -
Merhabalar herkese benim bir sorum olucak.

Ben de Ankara anlaşmasıyla gelenlerdenim yani hep self-employed oldum.

Bunun için benim most recent tax year account statement and corresponding HMRC tax return as proof of self-employment isteniyor.

Soru 1: Bu anladığım kadarıyla SA302 değil mi? Bunun dışında bir belge veren oldu mu?
Soru 2: Bu SA302 (ve diğer belgeleri) benim kendim çıktı almam sorun olur mu? HMRC artık SA302 göndermediklerini söylüyor arayınca.

EDIT: Hatta kısaca söyle de sorabilirim: Ankara anlaşması ile vatandaşlık sürecine gelenler hangi belgeleri gönderiyor vergi konusunda, bu belgeler son 5 yılı kapsamalı mı?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2018 14:27 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 19
Vize Türü:
Burcu: Başak
Sevgili arkadaşlar ILR den sonra burada olmayı hayal ederdim hep Hepimiz için hayırlı olsun herşey.
Ben eşim ve iki kızım 27 Kasım 2017 de ILR mizi aldık ve vatandaşlık müracaatı için bir yılındolmasını bekliyoruz .Kızlar 16 ve 17 yaşındalar eşimde 66 yaşında bildiğim kadarıyla onlar sınavlardan muaflar.Biz hepimiz yine birlikte mi müracaat etmeliyiz yoksa onlar sınavlardan muaf oldukları için 1 yıl dolmadanda müracaat edebilirlermi? Tecrübelerinize ve bilgilerinize avukatlardan daha çok güvendiğim için sizlerin cevaplarınız benim için çok değerli şimdiden çok teşekkürederim herkese sevgiler ,mutluluklar dilerim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2018 17:31 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 104
Vize Türü:
Burcu: İkizler
Zarife06 yazdı:
Sevgili arkadaşlar ILR den sonra burada olmayı hayal ederdim hep Hepimiz için hayırlı olsun herşey.
Ben eşim ve iki kızım 27 Kasım 2017 de ILR mizi aldık ve vatandaşlık müracaatı için bir yılındolmasını bekliyoruz .Kızlar 16 ve 17 yaşındalar eşimde 66 yaşında bildiğim kadarıyla onlar sınavlardan muaflar.Biz hepimiz yine birlikte mi müracaat etmeliyiz yoksa onlar sınavlardan muaf oldukları için 1 yıl dolmadanda müracaat edebilirlermi? Tecrübelerinize ve bilgilerinize avukatlardan daha çok güvendiğim için sizlerin cevaplarınız benim için çok değerli şimdiden çok teşekkürederim herkese sevgiler ,mutluluklar dilerim

slm kizlarnizin ve esinizin uk vatandasligi var ise onlarin herhangi bir basvuru yapmalarina gerek arti senin ilr den sonra 1 yil beklemenede gerek yak 1 yil bekleme eskiden idi yani ilr sini 2 yilda alanlar icindi simdi bildigin gibi ilr yi 5 yil dolduktan sonra veriyorlar zaten ilr yi alirken verdigin evralarin aynisi ile vatandaslik basvurusu yapabilirsin kolay gelsin

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2018 07:16 
Kullanıcı avatarı
Arkadaslar selam,

1.5 ay once hem vatandaslik basvurumu hemde pasaport basvurumu ayni anda council uzerinden yaptim.

Dun bana geri verilen dokumanlarda council da basvurumu alan gorevlinin 2 tane reference letter imi almasina ragmen bunu dokuman listesinde alindi olarak isaretlemedigini fark ettim. Insallah dokumanlarin kopyalarini falan alirken fotokopi odasinda falan unutmadigini umut ediyorum. Umuyorumki 2 tane referans letter kesin dokumanlatin icindedir ve Home Office te dokumanlari aldiklarinda icinde 2 tane reference letter ida gorup bir sorun cikmamasi. Daha once buna benzer durumla karsilasan oldumu? Sirf bu sebepten basvurumda sorun cikarmi? Ya da bana telefon edip falan sorunu cozuyorlarmi? Sizce council ile iletisim kurmalimiyim? Bu arada pasaport ucretide hesabimdan 3 hafta once cekildi.

Onun disinda basvurumunun durumunu kontrol edebilecegim bir websitesi falan varmi?

Cok tesekkurler simdiden hepinize...

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2218 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 218, 219, 220, 221, 222  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: