Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 19 Haz 2018 06:22

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2150 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 02:36 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Approved English language qualifications
You can prove your knowledge of English by having a recognised English test qualification from an approved test centre.

You need to have a certificate to prove you have the qualification, or be able to view your results online.

You can only use English for Speakers of Other Languages (ESOL) qualifications if they’re on the list. You can’t use other qualifications, eg GCSEs, A levels or National Vocational Qualifications (NVQs).
benim anladigim esol sertifikasi gecerli ama daha iyi bilen birileri varsa yazsa .. ama sanki esol testi b1 geso dan daha zor gibi geldi bana.. youtube da izledim.. esol 2 testini benim girdigim trinity b1 den daha zor geldi.. yaniliyor olaabilirrim.. umarim bir bilen cevap yazar sana

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 02:38 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
arkadaslar 3 hafta oldu benim ncs uzerinden basvurali hala parayi cekmediler.. 11 inde tr ye gidecem 2 haftaligina .. acaba parayi cektikten sonra kac gun sonra biyometrik icin mektup gelir.. birde mektuba kac gun sure veriyorlar biyometrigi gondermemiz icin ... tecrubesi olan arkadaslardan yine bir cevap gelirse cokfaydali oluyr..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 05:33 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Burcu: -
brighton1 yazdı:
You can prove your knowledge of English by having a recognised English test qualification from an approved test centre.

You need to have a certificate to prove you have the qualification, or be able to view your results online.

You can only use English for Speakers of Other Languages (ESOL) qualifications if they’re on the list. You can’t use other qualifications, eg GCSEs, A levels or National Vocational Qualifications (NVQs).
benim anladigim esol sertifikasi gecerli ama daha iyi bilen birileri varsa yazsa .. ama sanki esol testi b1 geso dan daha zor gibi geldi bana.. youtube da izledim.. esol 2 testini benim girdigim trinity b1 den daha zor geldi.. yaniliyor olaabilirrim.. umarim bir bilen cevap yazar sana

Kabul edilen testler linklerini takip edince buraya cikiyor: https://assets.publishing.service.gov.u ... 040518.pdf

Elindeki cert bunlarin icindeyse problem olmaz. Gecerlilik tarihine de dikkat etmek lazim tabii.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 15:47 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 44
Vize Türü:
Burcu: Terazi
bendede esol 2 var suresiz oturumu alirken kullanmistim ama vatandaslik icin gecerli olurmu bilemem bu yazdiginiz listede malesef yok b1 icin 150 pound vercegiz sanirim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 21:10 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
WinterChicken yazdı:
brighton1 yazdı:

Kabul edilen testler linklerini takip edince buraya cikiyor: https://assets.publishing.service.gov.u ... 040518.pdf

Elindeki cert bunlarin icindeyse problem olmaz. Gecerlilik tarihine de dikkat etmek lazim tabii.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2018 21:14 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Winter chicken iste o listeden bisey anlamadim ben. Baktim once bi yerde ESOL kabulumuz demisler listede varsa, listeyi aciyorum ESOL yok. Ben mi goremiyorum napiyorum anlamadim

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2018 05:44 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burada (https://www.immigrationboards.com/briti ... 47405.html) artik ESOL kabul edilmiyor demis:

Quote - Alıntı:
ESOL has not been accepted since November 2015.

You will need to do another test from an HO approved test provider.

Ben Trinity College'dan B1 GESE aldim, onu kullanacagim. 10 dakikalik konusma sadece, almak gayet kolay. Fiyati bence biraz kazik ama: £150!

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2018 06:43 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ncs uzerinden basvuru yapip para cekilmemis olan var mi.. benim 3 hafta bitti.. birde arkadaslar.. para cektikten sonra biyometrik icin kac gun sonra mektup aldiniz.. bu konuslarda yazarsaniz cok faydali olru benim icin..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2018 07:52 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
brighton1 yazdı:
ncs uzerinden basvuru yapip para cekilmemis olan var mi.. benim 3 hafta bitti.. birde arkadaslar.. para cektikten sonra biyometrik icin kac gun sonra mektup aldiniz.. bu konuslarda yazarsaniz cok faydali olru benim icin..

Surada basvuru timelinelari yazilmis: https://www.immigrationboards.com/briti ... -9720.html

En yenilerden biri:

Quote - Alıntı:
Date of application: 4 April 2018
Payment method: Credit card
Date of acknowledgement: 24 April 2018 (received 27 April 2018)
Date of debit of fees: Cheque sent by special deliver and received by UKBA on 30 April 18 (credit card details were rejected, I think because staff couldn't read the digits as my bank never notified me of any attempts of withdrawal) CHEQUE BANKED 9 MAY 2018

Acknowledgment 20 gun surmus. Demek ki uzayabiliyor, endise etme bence. Yakindir seninki de.

Kart bilgilerini almalari filan biraz can sIkIcI. Ben herhalde NCS'den vazgecip Online + NDRS + JCAP yoluna gidecegim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2018 11:01 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Postane'den pasaport basvuru formu aldim ve doldurmaya basladim. 5. Bolumde (Certificate of Registration or Naturalisation) cert var mi varsa numarasi nedir diye soruyor.

Naturalisation ile ayni anda basvuracagim icin basvuruyu yaptigim anda elimde bir numara olmayacak haliyle. Ama No dersem de direkt red edilebilir gibi geliyor cunku "The No box applies if the person has been British since birth" diyor kitapcikta.

Daha once basvuran arkadaslar bu bolumu nasil doldurdu acaba?

Bir de pasaport ucretini NDRS ile belgeleri teslim ederken o anda mi oduyoruz? Kart bilgilerini bir forma yazmak gibi bir durum yoktur umarim.

Tesekkurler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2150 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: