Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 Eki 2018 14:55

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2218 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 222  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 09:39 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Koç
Mehmet Bey, tesekkurler oncelikle cevabiniz icin. Ben Ingiltere'de hali hazirda 4 yildir yasiyordum, Tr'de evlendim, esime de es vizesi aldim ( benim vizemin bitis suresine kadar kendisine de vize verildi. Akabinde birlikte ILR Basvurumuzu yaptik ve ikimizinki de onaylandi. Yani esim 6 ayda ILR aldi. Sorum su, Ingiliz vatandasligina ben ILR'dan 1 yil sonra hak kazanirken, esim ne zaman hak kazanir emin degiliz.. Kimi bilirkisiler 3 kimi arkadaslar 5 yada 10 yil diyor. Esim toplam da 4 yildir burda ben 9 yildir buradayim ve vatandasligimi/pasaportumu da gectigimiz haftalarda aldim.

Mehmetmehmet1991 yazdı:
Akademix yazdı:
Kiymetli Arkadaslar, Ingiliz vatandasligini & pasaportumu 4 ay sonunda gectigimiz subat ayi icerisinde almis bulunuyorum. Benimle birlikte ilr alan esim, toplamda su an tam 4 yildir ingilterede, kendisine ne zaman vatandaslik basvurusunda bulunabilirim ? Hikayemiz de su sekilde : Ankara antlasmasinin benim icin son kisminda ( mart2014'de evlendik ve Ingiltere'ye geldi) birlikte ilr basvurumuzu yaptik ve suresiz oturumumuzi aralik 2014'de aldik. Tesekkur ederiz, saygi ve sevgilerimizle.

Ben anlamadim onunla birlikte nasil ilr( indefinite leave to remain) e basvurdun?? Eger siz 2014 evlenip spouse vizeye basvurduysaniz. Esinize 2.5 senelik vize verilmistir. O 2.5 senenin sonunda tekrardan yani vizeye basvuracaksiniz ve size bir 2.5 sene daha vize verecekler. Bu vizenin bitmesine bir ay kala indefinite vizesine basvurucak. Onuda aldiktan sonra direk vatandasliga basvurmaya hak kazanacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2018 12:21 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 4
Vize Türü:
vatandaslik basvurusunda bulunmadan once deneyimlerinizi almak istiyorum.. bir onnline basvurur yapan arkadaslar.. pasaportu ve resident karti gonderiyorsunuz bu sure zarfinda pasaport ve kartsiz mi kaliyorsunuz ? acil bir durum oldugunda mesela allah muhafaza tr ye gitmek zorunda kalsaniz durum ne oluyor bilginiz varsa cok sevinirirm.. ikinciside belediye uzerinden basvuruda evraklarinizi belediyeden onayliyorlar asli gibidir damgasi vurulup fotokopilere orjinalleri geri aldigimiz dogrumu.. iki turlude basvuran arkadaslar deneyimlerinden bahsederse valla cok yardimci olacak .. son sorum da basvurduktan sonra tr ye bayram tatilelree yaz tatilene gitme durumuzda sorun sikinti vs var mi.. illa bu sure zarfinda ingilterede ikamet etmemeiz mi gerekiyor.. cok tesekkurler simdiden

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2018 20:54 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 2
Vize Türü:
Ruh Hali: Yoğun
Burcu: -
Akademix yazdı:
Mehmet Bey, tesekkurler oncelikle cevabiniz icin. Ben Ingiltere'de hali hazirda 4 yildir yasiyordum, Tr'de evlendim, esime de es vizesi aldim ( benim vizemin bitis suresine kadar kendisine de vize verildi. Akabinde birlikte ILR Basvurumuzu yaptik ve ikimizinki de onaylandi. Yani esim 6 ayda ILR aldi. Sorum su, Ingiliz vatandasligina ben ILR'dan 1 yil sonra hak kazanirken, esim ne zaman hak kazanir emin degiliz.. Kimi bilirkisiler 3 kimi arkadaslar 5 yada 10 yil diyor. Esim toplam da 4 yildir burda ben 9 yildir buradayim ve vatandasligimi/pasaportumu da gectigimiz haftalarda aldim.

Mehmetmehmet1991 yazdı:
Akademix yazdı:
Kiymetli Arkadaslar, Ingiliz vatandasligini & pasaportumu 4 ay sonunda gectigimiz subat ayi icerisinde almis bulunuyorum. Benimle birlikte ilr alan esim, toplamda su an tam 4 yildir ingilterede, kendisine ne zaman vatandaslik basvurusunda bulunabilirim ? Hikayemiz de su sekilde : Ankara antlasmasinin benim icin son kisminda ( mart2014'de evlendik ve Ingiltere'ye geldi) birlikte ilr basvurumuzu yaptik ve suresiz oturumumuzi aralik 2014'de aldik. Tesekkur ederiz, saygi ve sevgilerimizle.

Ben anlamadim onunla birlikte nasil ilr( indefinite leave to remain) e basvurdun?? Eger siz 2014 evlenip spouse vizeye basvurduysaniz. Esinize 2.5 senelik vize verilmistir. O 2.5 senenin sonunda tekrardan yani vizeye basvuracaksiniz ve size bir 2.5 sene daha vize verecekler. Bu vizenin bitmesine bir ay kala indefinite vizesine basvurucak. Onuda aldiktan sonra direk vatandasliga basvurmaya hak kazanacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saga sola cok sormak fayda etmez cunku herkes farkli konusur, iyice kafa karistirir,, hersey internette var, size internet sayfasinin linkini atiyorum, yine de emin olamiyorsaniz cok daha kolay bir yontem var. Mahallenizdeki Citizen Advice Bureau'dan durumunuzu anlatarak bir randevu alin, oradaki yetkili danisman sorulariniza konu komsudan daha dogru cevaplar verir.

Kolay gelsin.

https://www.gov.uk/becoming-a-british-citizen

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2018 19:47 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
arkadaslar profosyonel referansi naisl buldunuz.. benim muhasebeci yada ogretmen hemsire kimse yok tanidigim ya.. benim esinde cevresinde kimse yok.. fikri olan var mi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2018 01:18 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 19
Aldığı teşekkür: 104
Vize Türü:
Burcu: İkizler
brighton1 yazdı:
arkadaslar profosyonel referansi naisl buldunuz.. benim muhasebeci yada ogretmen hemsire kimse yok tanidigim ya.. benim esinde cevresinde kimse yok.. fikri olan var mi

tanigini isyeri sahibide olablir yada disci ncs gp gibi olabilir yani ben alisveris yaptigim marketin menagerii gostermisti

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2018 05:46 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
bir baska sorum daha var.. onnline basvuru yaparsak pasaportu ve resident kartida gonderip bu sure zarfinda yurt disina cikamiyormuyuz.. yani neticelebne kadar bazisinda 2 ay bazisinda 6 ay suren bu asamada pasaportsuzmu kaliyoruz.. birde basvurduktan sonra turkiye izne yada baska yere vs gitmek sorun oluyormu.. bilgisi olan varsa deneyimlerini paylasirsa cok faydali olacak

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2018 16:51 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü: Ankara Antlasmasi oturum basvurusu Kasim 2017
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Merhaba Arkadaslar,

Gecen ay Ankara antlasmasi uzerinden ILR mi aldim. Toplamda 5 senedir Ingiltere deyim.

Ayni zamanda Britanya vatandasi ile Temmuz 2017 itibari ile evliyim. Government in sitesinde asagidaki yazi ile karsilastim. Benim bu yazidan anladigim 12 ay ILR ile beklemeden esim Britanya vatandasi oldugu icin benimde Britanya vatandasligina basvuru yapabilecegim.

Sizlerinde gorusunu almak icin bu yaziyi paylasiyorum.

2. If your spouse is a British citizen

If you’re married to, or the civil partner of, a British citizen, you can apply for citizenship if:

you’re 18 or over
you’re of sound mind, you’re able to think and make decisions for yourself
you’re of good character, for example you don’t have a serious or recent criminal record
you’ve met the knowledge of English and life in the UK requirements
you’ve been granted indefinite leave to stay in the UK (this means there’s no specific date that you have to leave) or permanent residence if you’re an EEA national (and you have a permanent residence card or document that shows you have permanent residence)
you meet the residency requirement
you were in the UK exactly 3 years before the day the Home Office receives your application

Unless your spouse or civil partner works abroad either for the UK government or for an organisation closely linked to government, you must usually also have:

lived in the UK for at least the 3 years before your application is received
spent no more than 270 days outside the UK in those 3 years
spent no more than 90 days outside the UK in the last 12 months
not broken any immigration laws while in the UK

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2018 18:21 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 108
Aldığı teşekkür: 531
Vize Türü:
ozgur89 yazilan sekilde simdiye kadar ILR sonrasi hemen basvuranlara vatandaslik verildi ancak bu orneklerin tamami zaten burada es vizesiyle bulunuyordu. Benim dusuncem; kisilerin ILR aldiktan sonra 1 sene icerisinde UK ile baglarinin kopup kopmadigini gormek istedikleri icin bu kural var ve yine ayni sebepten zaten Ingiliz vatandasi ile evli olanlarin (bir cogunun) baglari somut oldugu icin onlari muaf tutuyorlar. Bu kuralin sizi de kapsadigini dusunuyorum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2018 18:42 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Slm arkadaslar Gecen hafta p.tesi gun ncs ile vatandaslik basvurusunda bulundum ama hala hesaptan para cekmemisler ve herhangi mail almadim parmak izi icinde kagit gelmedi parayi hesaptan cekmeleri kac gun suruyo bilgisi olan var mi tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2018 05:47 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 18
Vize Türü: Permanent Residence
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
[quote="pedicini"]Ingiliz vatandaslik basvurum :

Eligibility criteria: 5 years EEA + 1 year PR
Language criteria met: Trinity College B1 + Life in the UK
Nationality: Turkey
Method of application: NCS (National Checking Service) - Croydon
Date of application: 27/12/2017
Payment method: Visa Debit
Date of receipt by HO/UKVI: 02/01/2018
Date of acknowledgement: 08/01/2018 (e-mail) - 10/01/2018 mail arrived - dated 05.01.2018
Date money gone off account: 05/01/2018
Date of letter requesting biometrics:10/01/2018 - dated 05.01.2018
Biometrics done: 13/01/2018
Date of approval: 26/03/2018 approved letter arrived - dated 12.03.2018
Date of ceremony: 25/04/2018
Date applied for passports: 27/12/2017(Money taken out 10/01/2018)
Date of passport received: Waiting

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2218 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 222  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: