Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 23 Tem 2018 03:52

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1127 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 109, 110, 111, 112, 113
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 14:37 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 104
Aldığı teşekkür: 515
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
cemcanpolat yazdı:
Cyildirim yazdı:
Yorum yapan yok. Bugun vizeyi aldik. Business uzerinden basvuran arkadaslar sorunuz olursa yardimci olurum. Malum adminler flrm aldigi icin bu tarafa bakmiyorlar artik

Merhaba , oncelikle tebrik ederim vizenizi, ben esim icin basvuru yapicam evraklar ile ilgili sormak istedigim birsey var Turkiyede evlendigimiz icin Evlilik cuzdanimiz Turkiyeye ait International yaziyor uzerinde ama yinede sormak istedim acaba gecerlimidir yoksa cevirisini yaptirmamiz gereklimi

Merhaba, evlilik cuzdanini tercume ettirmeden yaptim basvurumu ve sorun yasamadim. Belirttiginiz gibi international ifadesi oldugu icin kabul goruyor. Basvurunuz hayirli olsun.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 14:47 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 71
Aldığı teşekkür: 28
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Sonuçlanmasını Bekliyor
Burcu: Yengeç
Evlilik cuzdanindaki son sayfalarin fotokopisini de cektirin.
Cunku o sayfalar tercume isini goruyor.

Bol sans

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 15:08 
Kullanıcı avatarı
t&a yazdı:
Size bordro veriyorlar mı ? Veriyorlarsa sıkıntı olmaz...

Merhaba , benim sorum biraz farkli olucak yardimci olabilecek yada benzer durumda birileri var ise yardimci olmanizi rica edicem...
esim icin bu ay icerisinde FLR-M basvurusu yapicaz ilk kez 2013 yilinda ECAA Turkish Worker Visa ile partnerim UK`e geldi 2016 yilinda ben ILR alarak o katagoriden ciktim 1 yil sonrada vatandaslik aldim esimin vizesi eylul ayinda bitiyor yeni cikan kuralla aslinda 5 yildan fazladir benim dependant`im oldugu icin oturum alma hakki var ama ben o katagoride 2 yildan fazladir olmadigim icin sorun olabilir diye basvuruyu yapamiyoruz. ve su durumda FLR-M yapmamiz gerekli diye dusunuyorum bilgisi olan varsa paylasabilirmi

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 20:07 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 53
Aldığı teşekkür: 20
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Ruh Hali: Heyecanlı
Merhaba,
ne kadar butce ayirmak gerekiyor buna basvurmadan.benim onumde daha 1 bucuk sene var ama tavsiyelerinizi almak istedim,ayrica kenara para atmak icin. Birde NHS icin yine odeme yapmamiz gerekecek mi? Ilk vizeme basvururken odemistim yanlis hatirlamiyorsam 1000 pound kadar, ama simdi calisiyorum ve vergi oduyorum,muhtemelen basvurumu yaparken de hala calisiyor olacagim, bu konu kafami karistirdi. :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2018 23:19 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
eternale yazdı:
Merhaba,
ne kadar butce ayirmak gerekiyor buna basvurmadan.benim onumde daha 1 bucuk sene var ama tavsiyelerinizi almak istedim,ayrica kenara para atmak icin. Birde NHS icin yine odeme yapmamiz gerekecek mi? Ilk vizeme basvururken odemistim yanlis hatirlamiyorsam 1000 pound kadar, ama simdi calisiyorum ve vergi oduyorum,muhtemelen basvurumu yaparken de hala calisiyor olacagim, bu konu kafami karistirdi. :)

Merhaba, suan FLR(m) vize ucreti £1033. Siz basvuracaginiz zaman seneye nisan ayinda muhtemelen zam sonrasi £1100 civari olacaktir. Buna ilave olarak evet Immigrations Health Surcharge (NHS parasi) vermeniz gerekecek. Halen yillik £200 (£500 iki buck sene icin) bu ucret ancak gecen nisan ayinda bunu iki katina cikaracaklarini duyurdular. (Henuz kesin olarak arttirilmadi) Calisma durumunuza bakilmaksizin bu ucreti odemeniz gerekiyor. Ayrica ingilizce dil sertifikaniz A1 ise bu basvurunuzda A2 veya uzeri almaniz gerekecek. Trinity College A2 sinavinin ucreti £150. Butun bunlara ilave olarak hizli basvuru yapmak isterseniz £600 civari onun ucretini de ayarlamaniz gerekecek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2018 11:05 
Kullanıcı avatarı
yigitc yazdı:
cemcanpolat yazdı:
Cyildirim yazdı:
Yorum yapan yok. Bugun vizeyi aldik. Business uzerinden basvuran arkadaslar sorunuz olursa yardimci olurum. Malum adminler flrm aldigi icin bu tarafa bakmiyorlar artik

Merhaba , oncelikle tebrik ederim vizenizi, ben esim icin basvuru yapicam evraklar ile ilgili sormak istedigim birsey var Turkiyede evlendigimiz icin Evlilik cuzdanimiz Turkiyeye ait International yaziyor uzerinde ama yinede sormak istedim acaba gecerlimidir yoksa cevirisini yaptirmamiz gereklimi

Merhaba, evlilik cuzdanini tercume ettirmeden yaptim basvurumu ve sorun yasamadim. Belirttiginiz gibi international ifadesi oldugu icin kabul goruyor. Basvurunuz hayirli olsun.

Yiğit bey ilginiz icin tesekkur ederim.. bu surecte sorularimla sizi yorarsam kusura bakmayin. sponsor olarak yazdiginiz mektuplar oldumu benimde yazmam gereklimi acaba

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2018 22:12 
Kaptan
Kaptan
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Misafir yazdı:
yigitc yazdı:
cemcanpolat yazdı:
Cyildirim yazdı:

Yiğit bey ilginiz icin tesekkur ederim.. bu surecte sorularimla sizi yorarsam kusura bakmayin. sponsor olarak yazdiginiz mektuplar oldumu benimde yazmam gereklimi acaba

Merhaba, sponsor esimdi ve herhangi bir mektup yazmadi. FLR(m) icin evraklari cok sade tutmaya calistik. Onemli olan burada tabiki maddi gelir durumu yalniz bu basvurunun ikinci hassas noktasi beraber yasadiginizin kaniti olan mektuplar. Farkli kurumlardan esinizin ve sizin adiniza veya ortak adiniza ayni adrese gelmis mektuplari basvuruda vermeniz gerekecek.

Soru sormanizda hicbir sorun yok, onceki sayfalara bakarsaniz eminim bircok sorunuzun cevabini bulabilirsiniz. Ben 2017 mayis gibi yapmistim basvurumu ve o tarihlerde paylasmistim verdigim evraklari.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1127 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 109, 110, 111, 112, 113

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: