Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 04 Ara 2020 10:24

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10762 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075, 1076, 1077  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2020 13:39 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 4
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Selam aposto,

Bilgi icin tesekkur ederim, beni +60 oysteri kullanirken yakaladilar ve baya ciddi bir mektup geldi eve. Bunun sonucunda sucumu kabul edip para cezasi isteyerek odedim(£380) ve kurtuldum. Eger kabul etmeseydim mahkemeye kadar gidecegi yaziyordu mektupta. Acaba bu sizin buldugunuz sey boyle birsey de gecerlimidir yoksa sadece basic oyster cezalarinda (misal otobuse oyster basmadan binmek) gibi seylerde mi gecerlidir?

Tam olarak nerde buldunuz veya gordunuz kaynagini atabilir misiniz rica etsem bende bir inceleyim.
Tesekkur ederim.

aposto yazdı:
Selam ustad,
Biraz aradim taradim, oyster cezalarini odediyseniz eger bildirmenize gerek olmadigini ogrendim. Sebebi de soyle belirtilmis... bu yediginiz ceza Rehabilitation of Offernders act 1974'ta gecmedigi icin bildirmenize gerek yokmus.
Ben hiz limitini asip egitim ile siyirdiydim, ceza yemediydim yani, onu bildirmeyi dusunmuyordum ama aklima getirdin bir kontrol edeyim ben de.

Kolay gelsin.

berkcanozcan yazdı:
Herkese merhabalar arkadaşlar,
Kendim için ILR'a başvurmak için zaman geldi çattı dolayısıyla biraz heyecanlıyım :)
Formu da kendim doldurduğum için extra bir heyecanım var. Fakat aklıma takılan bir kaç kısım var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, özellikle de böyle bir şeyde tecrübesi olan veya duyan.
Soruya gelince benim geçtiğimiz kasım ayında yediğim bir oyster cezam mevcut, maalesef ki :( Başvuru formunda da görselde görüldüğü gibi "convictions and other penalties" diye bir bölüm var. Benim cezam buradakilerden birine giriyor mu, ne yapmam gerekir, sizce belirtmeli miyim yoksa bir suçum yok seçeneğini işaretleyip mi devam etmeliyim? Ne önerirsiniz? Fikirlerinizi, düşüncelerinizi, tecrübelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2020 00:51 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 9
Aldığı teşekkür: 5
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
+60 oyster nedir yahu :) bari gorevli gelince basmadim deseydin yada yok deseydin daha az ceza yerdin..

ILR ; 28 Agustos 2020 // Bio ; 17 Eylul 2020 // Onay ; 27 Kasim 2020

Karincayi bile incitmem, deme! Bile den incinir karinca.. Söz söylemek irfan ister, Anlamak insan..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2020 09:25 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
oyle olmuyor malesef farkli bi turde yakalandim :/
gordugum kadariyla sizde ILR basvurusu yapmissiniz. Bende formu 1-2 gun icinde tamamlicam da formun en sonunda gordugum bir sey kafama takildi. 3 parttan olusan metinli bi kisim var.
`PART 1: Consent for the Home Office to verify application information`
`PART 2: Consent for the Home Office to verify third party information`
`PART 3: Consent for the Home Office to verify information from third party sponsor`
boyle bir sey gordunuz mu siz bunlari imzalamamiz zorunlu galiba tam olarak ne olduklarini anlayamadim biliyorsaniz soylebilirmisiniz lutfen.
Tesekkurler :)
ggkhan yazdı:
+60 oyster nedir yahu :) bari gorevli gelince basmadim deseydin yada yok deseydin daha az ceza yerdin..

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2020 10:02 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
berkcanozcan yazdı:
`PART 3: Consent for the Home Office to verify information from third party sponsor`
boyle bir sey gordunuz mu siz bunlari imzalamamiz zorunlu galiba tam olarak ne olduklarini anlayamadim biliyorsaniz soylebilirmisiniz lutfen.

Dil sinavini gectiniz mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2020 16:07 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Evet hem dil sinavini hem de life in the uk'yi gectim.

grosvenorave yazdı:
berkcanozcan yazdı:

Dil sinavini gectiniz mi?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2020 17:12 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yay
Merhaba,

ILR'ye en erken ne zaman basvurabilirim diye dusunuyorum ve yakmis oldugum ilk yil aklima geliyor zira 6 aydan fazla ulke disinda kaldim ilk yilda, fakat en azindan birkac ayi saydirabilirmiyim diye dusunuyorum.Zira,ilk yilimda geldim 3 ay kaldim sonra bir 8 ay yurdisinda kaldim ve vizemin bitmesine 2-3 ay kala geldim biraz kaldim ve tekrar dondum. Sonra gene bir yilliga Turkiyede basvurup bu sefer tekrar dondum ve 3.4 yildir buradayim, Acaba son 2-3 ayi saydirabilirmiyim en azindan o yanmis olan ilk yildan?Baslama tarihini ilk yilin basi degil de son 2-3 ay oncesini gosterebilirmiyim yani?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2020 12:54 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 32
Vize Türü:
Selam hocam,
Keske kaynagimi da hatirlasam ama.. bir yerlerden aklimda kalan bir yil icerisinde 6 aydan fazla UK disinda kaldiysaniz o yilinizin yandigi, ILR suresi icerisinde sayilmadigi.. bu bilgiye gore o 2-3 ayi saydiramazsiniz gibi gorunuyor. Kaynagimi bulabilirsem de linkini paylasacagim.

Saygilar,

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2020 21:04 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Vize Türü:
Burcu: Kova
Son 2 senedir bir ingiliz IT sirketinde calisiyorum ankara anlasmam oldugu halde, ben onlara fatura kesiyorum onlarda bu faturanin karsiliginda bana odememi yapiyorlar, baska insanlarada £150 £200 bazen £500 £800 gibi rakamlarla pclerini yada isyerlerindeki elektroniklerini tamir ettim diye fatura kesiyorum. bu ay ILR basvurusunda bulunacam, o sirkette 3rd party calistigim icin basim agrirmi? cok rica ediyorum bilginiz varsa paylasin, simdiden tesekkurler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2020 23:03 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 27
Aldığı teşekkür: 32
Vize Türü:
Hocam,
Riski azaltmak istersen en buyuk musterine kestigin toplam fatura tutarinin musteri portfoyundeki agirligini azaltman gerekiyor. Ama senin ornegindeki nice ornek (cevremden bildigim kadariyla) sorunsuz sekilde uzatma ve ILR basvurularini atlattilar.
Benim ilk uzatma basvurumda danismanim bana tavsiyesi en buyuk musterinin payi 60%i asmasin idi. Ben 70% civari ile basvurdum 3 yillik aldim. Ikinci uzatmama da yakinda basvuracagim. Benim durumumda son 4 yilda 3 buyuk, 8-10 da kucuk musterim oldu. Buyuklerin paylari 20-25% civari (toplamda 65-75% arasi sanirim). Bu sekliyle ben danismanima durumu anlattigimda riskimin cok dusuk oldugunu soylemisti. Tabii dikkat etmek gereken baska detaylar da var muhakkak (reklamiydi, egitimiydi, masrafiydi, vergisiydi, vs.).
Cok anlamli bir cevap olamadi ama bu ay basvuracaksaniz cok buyuk degisiklik yapabilir misiniz emin degilim. Kendi kisisel gorusum eger bahsettiginiz oran 95% 5% falan gibi degilse, diger musterilere kestiginiz fatura adedi yuksekse riskinizin yuksek olmadigi yonunde. Bunun yaninda yeni musteriler aradiginizi gosteren faaliyetlerinizi kanitlarsaniz (reklam, networking event, vs.) ya da portfoyunuzu genisletmeye yonelik egitim vs aldiginizi gosterirseniz sorun daha da kuculecektir diye dusunuyorum.
Kolayliklar

Twitter: https://twitter.com/ingiltereforumu

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2020 17:32 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
ben ankara anlaşmasına başvurmuştum bugün pasaport gelmiş ama ne onay var nede red. Normalde red verdikleri zaman yanında sebebini belirttikleri kağıt yollamıyolarmıydı? Pasaport gittiği gibi geri gelmiş. Varmı bu durumu yaşayanlar yada sebebini bilenler? İtiraz vs. ne yapmak lazım acaba

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10762 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075, 1076, 1077  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: YandexBot ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: