Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 28 Kas 2020 10:13

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2020 15:16 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 20
Aldığı teşekkür: 23
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
ruinded Eşimi söylemiştim ben aslında Eea üyesi ülke (UK) vatandaşı diye. Ben eş vizesiyle geldim Ankara Anlaşması ile değil :) Yazı da şöyle ekte;

Evet öyle kolaylık olduğunu duymuştum başvuru formunda da soruyorlar önceden schengen için parmak izi verdiniz mi diye ama onu nasıl bildireceğiz karşı tarafa acaba? Benim de 5 yıl içinde alınmış 1 ispanya 1 Rusya 1 de ingiltere turist vizelerim var. Gerçi yerime başvuracak kimse de yok yine ben gideceğim de :D

Eklentiler:
B9AC6D3C-CD23-465D-B2C7-31C0BCCF1C1A.png
B9AC6D3C-CD23-465D-B2C7-31C0BCCF1C1A.png [ 422.81 KiB | 1315 kere görüntülendi ]
Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2020 09:20 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Terazi
Selamlar
Fransadan vize başvurusu yapacaktım su an transit vize vermiyorlarmis. Almanya vize verecek. Sorum şu: Almanya shengen vizesi ile Belçika Dunkirk ya da France calais olmadı Hollanda'dan giris yapabilir miyiz?Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2020 11:32 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 3
Vize Türü: Ankara Anlasmasi
Ruh Hali: Neşeli
Burcu: Yay
Lndnr20 yazdı:
Selamlar
Fransadan vize başvurusu yapacaktım su an transit vize vermiyorlarmis. Almanya vize verecek. Sorum şu: Almanya shengen vizesi ile Belçika Dunkirk ya da France calais olmadı Hollanda'dan giris yapabilir miyiz?Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Transit vize alacağınıza aynı belgelerle normal C tipi olan turistik vizeye başvurun. Bana mantıklı olan bu geldi. Çünkü aynı evraklar ve 10-20 Pound fark var.

Ha,ama siz illa transit alacaksanız eğer işte sorunuza cevabım o zaman ; hiç bir şey olmaz. Umursamazlar bile. Adı üstünde transit vize. Basıp,geçip gideceksiniz ülkelerden.

3 yıllık başvuru tarihi ; 13 Şubat 2017,
3 yıllık başvuru bio ; geliş 3 Mart / Gönderme 9 Mart 2017,
3 yıllık oturum onayı ; 17 Temmuz 2017

+3 yıllık uzatma başvuru tarihi ; 25 Şubat 2020
+3 yıllık oturum onayı ; 7 Mayıs 2020

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2020 11:41 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ben cuma gününe randevu aldım Almanya vizesi için. Başvuru formuna şey yazdım gireceğim ilk schengen ülkesi Fransa ama Almanya’da birkaç gün gezip yola öyle devam etmeyi düşünüyoruz falan, kendi ülkelerine para girişi olacağı için olumlu olur diye düşünüyorum, siz de öyle yapabilirsiniz. Ve evet ben de transit değil normal turist vizesi olarak başvurdum.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2020 14:04 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 37
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Burcu: -
ekimdevrimi yazdı:
Ben cuma gününe randevu aldım Almanya vizesi için. Başvuru formuna şey yazdım gireceğim ilk schengen ülkesi Fransa ama Almanya’da birkaç gün gezip yola öyle devam etmeyi düşünüyoruz falan, kendi ülkelerine para girişi olacağı için olumlu olur diye düşünüyorum, siz de öyle yapabilirsiniz. Ve evet ben de transit değil normal turist vizesi olarak başvurdum.

Bence Fransa'yi hic karistirmayin. Direk Almanya'ya gidip, ordan Italya turu filan diye yazin. Aksi taktirde git Fransadan al deme ihtimalleri yuksek. Biz oyle yaptik gecen hafta, 4 gun sonra aldik. Fransadan basvurmak istedik ama malesef Fransa kabul etmiyordu. Bol sanslar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2020 14:18 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

sircez yazdı:
ekimdevrimi yazdı:

Bence Fransa'yi hic karistirmayin. Direk Almanya'ya gidip, ordan Italya turu filan diye yazin. Aksi taktirde git Fransadan al deme ihtimalleri yuksek. Biz oyle yaptik gecen hafta, 4 gun sonra aldik. Fransadan basvurmak istedik ama malesef Fransa kabul etmiyordu. Bol sanslar.

Merhaba, arabayla gideceğimiz için öyle demek zorundayım :( ilk Schengen alanına ya Fransa ya da Hollanda’dan gireceğiz. Fransa vizesine de baktım hatta hesap da açtım formu da doldurdum geçen gün ama Almanya’dan randevu almış bulunduğum için onu karıştırmak istemedim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2020 18:57 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ekimdevrimi yazdı:
sircez yazdı:
ekimdevrimi yazdı:

Merhaba, arabayla gideceğimiz için öyle demek zorundayım :( ilk Schengen alanına ya Fransa ya da Hollanda’dan gireceğiz. Fransa vizesine de baktım hatta hesap da açtım formu da doldurdum geçen gün ama Almanya’dan randevu almış bulunduğum için onu karıştırmak istemedim.

Hayir, oyle demek zorunda degilsin. Onlari alakadar etmiyor nasil gideceginiz. Normalde ilk giris yapacaginiz ulkeden almanizi soylerler hep, ama shengen vizesi aynidir. Benim bildigim kadariyla fark etmez. Sonucta ucakla gitmeye karar vermiseken, birden arabayla gitmek istemis olabilirsiniz mesela ;) Bizde arabayla gidecegiz, vizeyi almanyadan aldik. Hic bir sorun olmaz.

Ayrica, eger esiniz veya siz ingiliz vatandasi iseniz ve onunla yolculuk yapiyorsaniz, vizeye bile gerek yok! Ama bazi ulkeler bu kurali tam bilmedi icin sorun olmasin diye aliyoruz, yoksa gerek yok.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2020 16:16 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

sircez Evet, dedikleriniz çok mantıklı. Aynen biliyorum vizeye gerek yok yalnız bende bulunsun başka ülkeleri de gezeriz sonra demiştik. Teşekkür ederim, sizlere de güzel yolculuklar dilerim.

Ben de güncelleme paylaşmaya geldim. Şu an Türkiye’deyim, arabayla geldik geçen hafta.

10 Temmuz’da Almanya vizesi randevusuna gittik, belgelerimin hepsi tamdı yalnız proof of address olarak eşime ikimizin adının yazdığı bi fatura bulur musun demiştim çıkmadan önce, çünkü ben hazırlanıyordum, o da council tax’ı almış 3 ay öncesinin. Hiç bakmadan belgelerin arasına koydum çıktık. Arabayla Edinburg’a gittik 3 saat. Görevli bayan direkt proof of address’e baktı ve kabul etmedi çünkü son bir ayın faturası olmalıymış.. Sırf bundan dolayı eksik dediler, tekrar randevu alıp belgeyi getirin dediler. Biz de aynı yolu tekrar gidip gelmek, vakit kaybetmek ve her şeyi tekrar yapmak istemediğimiz için yola çıktık 13 Temmuz akşamı İskoçya’dan. Eşimle seyahat ettiğim için vize almama gerek olmadığını söyleyen yazının ekran görüntüsünü aldım yanıma ne olur olmaz diye. Ama hiçbir sorunla karşılaşmadık neyse ki.

Çok güzel bir yolculuk oldu, bir sürü şey gördük, öğrendik ve çok eğlendik. Ülkeleri gezmedik pek ama (sadece 1 gece Sırbistan’da kaldık) dönüşte gezmeyi planlıyoruz. Gitmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2020 08:52 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ekimdevrimi guncellemen icin cok tesekkurler. Pek cok arkadasimiza bu bilgiler yardimci olacaktir. Iyi tatiller.

Buarada Freedom of Movement in EU belgesini print yapmak istiyenler buradan yapabilirler:

Farkli dillerde print yapilabilir:
https://eur-lex.europa.eu/eli/dir/2004/38/oj/eng

Ingilizce PDF:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 38&from=EN

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2020 12:21 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

sircez Çok teşekkür ederim, yeni gördüm son yazdığınızı kusura bakmayın. Dediğiniz gibi vizeye hiç gerek yokmuş, geçtiğimiz 9 ülke de bakmadı vize var mı diye. Şimdi dönerken de shenghen almadan döneceğim.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 30 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: