Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 21 May 2019 05:02

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3937 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 390, 391, 392, 393, 394  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Nis 2019 17:35 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
Merhaba. Ben Mayıs başında haziran bayram tatili için başvurmak istiyorum. yakın tarihte bir schengen giriş çıkışımda olacak.
1 yıldır bir şirkette çalışıyorum. kazancım asgari gözüküyor. iki ay önce aracımı sattım belgelerle kanıtlayabiliyorum.
ancak online başvuru formunda kazancımı 2020 tl yaptım ve aylık harcamamı 240 pound yaptım. seyahatte harcayacağım miktarı ne yazmalıyım. buradaki dengeyi nasıl kurucam.
kazancına göre nasıl harcıcan gibi bir durumla karşılaşır mıyım.
tavsiyeleri olan arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2019 19:57 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 19
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Cesaretli
Burcu: Akrep
perper Eğer hesabınızda bi 10 bin tl ve üzeri var ise ve eğer 1 haftalık tatil ise günlük £90 veya £120 olarak (otel ve uçak hariç) hesaplarsanız bi £630 ya da £840 yazabilirsiniz. İngiltereye gitme amacınızı sordukları kutucuğa da gezi ve alışveriş yazarsınız tabi detaylandırarak. Bu şekilde harcayacağınız meblağ çok gelir ise onlara, alışveriş için birikim olduğunu düşünürler. Ben böyle yapmıştım çünkü.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Nis 2019 21:14 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Balık
perper

Öncelikle Schengen giriş çıkışı İngiltere vize kararını pek etkilemez. Yıllar içinde çok kez diğer ülkelere giriş çıkış yapmış olmak, yani hareketli bir seyahat geçmişi etkili olur.

Araç satışı için, noter satış sözleşmesinde aracı satın alan kişinin sizin banka hesabınıza parayı göndermiş olması gerekiyor. Elden yatırma varsa problem olabilir.

Çalıştığınız şirket her ay banka hesabına ne kadar maaş yatırıyorsa o tutarı ispatlamanız gerekiyor. Bankaya 2010 yatarken 2020 yazmayın, red sebebi sayılıyor. Giderinizi de banka hesabınızda görebilirlerse iyi olur. Ayrıca işverenden yazı almalısınız. Hem çalıştığınıza hem de tatil için onlara bilgi verdiğinize dair. Gelir gider dengesini inandırıcı bulmazlarsa red veriyorlar, o yüzden form ile banka hareketleri ve işveren beyanı tam olarak örtüşmeli.

İngiltere vizesi schengen’e benzemez. İtalya ve Almanya gibi belgeleri didik didik eden ülkelerden 1 yıllık vize alınan evraklarla İngiltere’den red alan çok kişi duydum. Başvurudan emin değilseniz eksik belge veya yanlış beyan ile sıkıntı olabilir. O yüzden emin olmadan başvurmayın derim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2019 07:21 
Kullanıcı avatarı
station1 station1
araba parası bankadan hesabıma geçti. ve hesabımı vadeliye çevirdim. mart başında hesaba param geçti.

maaş bordrosunda asgari ama hesaba yatan düz 2100. arada küçük bi fark var. bu sıkıntı yaratır mı.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2019 07:25 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
station1 station1
araba parası bankadan hesabıma geçti. ve hesabımı vadeliye çevirdim. mart başında hesaba param geçti.

maaş bordrosunda asgari ama hesaba yatan düz 2100. arada küçük bi fark var. bu sıkıntı yaratır mı.

@ekimdevrimi hesabımda 50bin tl vadelide var. vadesiz maaş hesabımda da 3bin 4bin arası bişey olacak. teşekkür ederim mutlaka online forma eklicem dediklerinizi. peki verebileceğiniz bi tavsiye var mı. çünkü yakın zamanda araç satmış olmam ve asgari gözükmem negatif etki olacağını düşünüyorum. çok kararsız kaldım. bi danışmanlıktanda yardım alsam mı diye.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2019 07:27 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ekimdevrimi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Nis 2019 16:28 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Balık
perper

araç satışı yapmış olmanız pek olumlu değil çünkü kendi ülkenizle olan bağınızı ufak bile olsa azaltmış gibi algılıyorlar. aracını satar satmaz vizeye başvuran bir asgari ücretli sanki göç etmeye çalışıyor diyebilirler. ev, iş, araç gibi şeyler sizi ülkenize bağlar ve bunlar için geri dönersiniz diye bir düşünceleri var. maaşınız ve araç satışından gelen paralardan aylık giderinizi düşünce aylık harcanabilir geliriniz bulunuyor. eğer burda tutarsızlık varsa ve maaşınız beyan ettiğinizden farklı yatıyorsa bu gibi durumlarda red bahanesi yaparlar. ayrıca asgari ücret alan biri olarak 10 günlük tatilde 6 aylık maaşımı harcayacağım derseniz RED ihtimali kuvvetlenir. Zaten yakın zamanda schengen tatili de yapacaksanız bu adam asgari ücretle nasıl bu kadar tatil yapıyor diyebilirler. Bu durumda tatil sürenizi kısaltmayı düşünebilirsiniz. Bana red vermeleri olası gibi geldi ama bu işlerin uzmanı değilim açıkçası. Bunlar benim çevremden gözlemlediklerim ama herkesin durumu farklı tabii ki. İngiltere red oranı schengene göre çok yüksektir, o yüzden dikkatsiz ve eksik başvuru yapmayın. hem vize ücreti gider hem de negatif durumunuzu düzeltmek sonradan zor olur. Kolay gelsin.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 14 Nis 2019 03:28 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

perper

@station1 arkadaşın dediklerine araç konusunda dediklerine katılıyorum. Araç satışının vizeye denk gelmesi olumsuz karşılanabilir belgelerle ispat etmiş bile olsanız ülkeden taşınacağınız için para topladığınızı düşünülebilirler. Maaşın yattığı hesap ile aracın satış bedelinin geldiği hesap aynı mı? Eğer değilse aracın satıldığı hesabı göstermeyin sadece maaşın yattığı hesabı gösterin ve station1 arkadaşın da dediği gibi, online forma, iş yeri mektubuna, kendi yazacağınız mektuba maaş bordrosunda yazan ve hesaba yatan tutarı girin. Hepsinin aynı olması çok önemli. Türkiyede üzerinize tapu vs varsa onları gösterebilirsiniz geri döneceğinize inanabilecekleri herhangi bir belge.

Tekrar söylüyorum, ingilterede harcayacağım miktarı size söylediğim gibi yazdım 4-5 aylık maaşıma denk geliyordu bu tutar ama alışveriş için gideceğim yazdım açıklamaya özellikle. Ve maaşım asgariden gösteriliyordu. Heryere (o zamanlar) maaşımı 1600 tl yazdım.

Schengen vizesinin katkısı olacağını düşünüyorum çünkü ben de öyle yapmıştım. 6 ay öncesinde schengen alıp 2 ülkeyi gezdim ayrıyeten de ingiltere vizesine başvurmadan hemen önce de rusya vizesi alıp rusyaya gittim. Bunların ingiltere vizesi almamda etkili olduğunu düşünüyorum. Tamamen kendi deneyimlerim bunlar.

Danışmana bence gerek yok çok kasmayın sadece evrakların hepsinin doğru olduğundan emin olun ve dikkatli davranın yeterli.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2019 05:51 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ekimdevrimi station1
maaş ve kişisel hesabım farklı. Göstereceğim 3500tl olursa ancak benim 2-3günlük bir tatil için yeterli olur. o zaman uçak rezervasyonumu ve otel rezervasyonumu 3 günlük bi tatile göre planlamalıyım. Fakat bu seferde bu parayı az görüpte red verebilirler. çok kararsız kaldım.
2020 ile 2100 arasında 80 liralık bi fark var. bunu nasıl açıklamalıyım. bu kadar detaylı sorguluyorlar mı?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2019 07:04 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

perper Yatacak maaşla birlikte çoğalacaktır siz de extradan 2 bin falan koyarsınız elden. Açıklamaya da arkadaşıma borç vermiştim onu aldım veya ders verdim vs yazarsınız.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3937 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 390, 391, 392, 393, 394  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: