Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Kas 2018 15:12

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3863 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 383, 384, 385, 386, 387  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2018 18:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yengeç
inx yazdı:
Merhaba

İşlemleriniz bitmiştir umarım vizenizi almışsınızdır. Ben de geçen hafta aldım vizemi, 6 günde vizem çıktı. Başka arkadaşlara referans olması açısından ben de cevaplayayım:

-Banka ekstresi (bankadan aldığım gibi Türkçe olarak verdim)
-İş yeri belgeleri (Sadece şirket yazısı İngilizceydi, geri kalan tüm belgeleri Türkçe verdim.)
-İkametgah belgesi (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Nüfus kayıt örneği (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Tapu (tapu koymadım, aracımın ruhsatını Türkçe ekledim)
-Evlilik cüzdanı (Tek gittiğim için vermedim, eşinizle gittiğiniz için vermişseniz Türkçe yeterli)

roadrunner1934 yazdı:
Merhaba;

Turist vizesi başvurusunu şahsen yapıtım. Randevu aldım. Fakat evrakları hazırlarken bir meselede takıldım. Randevum 2 gün sonra. Yakın zamanda vize almış arkadaşlardan birisi bana yardımcı olursa sevinirim.

Document Checklist'de belirtilen aşağıdaki belgeleri tercüme etmek gerekiyor mu.?

-Banka ekstresi
-İş yeri belgeleri
-İkametgah belgesi
-Nüfus kayıt örneği
-Tapu
-Evlilik cüzdanı

Başvurunuzu desteklemek için herhangi bir belgede gönderebilirsiniz ancak tüm belgeler İngilizce olmalıdır. diyor.

Bu sadece destekleyici belgeler için mi yoksa tüm belgeler mi İngilizce olacak.

Bu konuda yakın zamanda tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.
Merhaba.
Hayırlı olsun vizeniz.
Ben de 20 Eylül itibariyle vizemi aldım.
İşlem aşamalarını ayriyeten yazmak istiyorum. Forumun faydasını çok gördüm. Bizim de bir katkımız olsun isterim.
Herkese teşekkürler.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2018 22:45 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yay
Arkadaşlar hepinize selam.Uzun zamandır kayıt olmadan sitedeki paylaşımları takip ettim sonra kaydoldum fakat yoğunluktan bir türlü yazmaya fırsatım olmadı.Geçen sene mayıs ya da hazıran ayıydı bende ingiltere vizesinden red aldım.o zamandan bu zamana baya şeyler yaptım.Şuan bir italya vizem var pasaportumda kasım ayında ise fransaya gideceğim on günlük henüz başvurusu yapılmadı ama planlaması devam ediyor.Bunun dışında kanadayı ziyaret etmek istiyorum ki henüz kesin değil.İngiltere vizesinde kanada vizesi avantaj diyorlar ama bilemiyorum bununla ilgili fikriniz nedir?Bu arada yeni işe girdimiki günlük çalışanım ingiltere vizesine şubat gibi başvurmayı düşünüyorum fakat önceki iş sekterüm ile şimdiki iş sekterüm çok farklı.Ayrıca iki seneye yakın bir boşluk var sigortamda ailevi sağlık sorunları yaşadık annemin,babamın ve benim.Bu arada ingilizcede hiç bilmiyorum sadece kelime kelime kendimi ifade etmeye çalışıyorum.Şimdi esas konuya gelelim ve benim sorularıma.

1- Öncelikle pasaportumda schengen vizeleri ve kanada vizesi olması ingiltere vizesindeki sonucu etkiler mi olumlu anlamda?
2- Vize başvurusunda ingilizce bilmiyor oluşum sıkıntı olur mu?
3- 6 aylık vize veriyor fakat bu sadece bizim giriş,çıkışımızı mı kapsayan vize olur yoksa her zaman çoklu giriş mi olur?
4- 33 yaşında ve bekar olmam vizeyi olumsuz etkiler mi?Hali hazırda bir defa red aldım zaten.
5- Bu arada vize için mülakata giriyor muyuz?İngilizcem yok ise bu mülakattan nasıl geçicem ya da ingilizce bilmiyor oluşum yine eksi olur mu?
6- 5 ay sigortalı olduktan sonra başvurmayı planlıyorum 6 ayı bekleyip başvurmam daha mı doğru olur?
7- Bu vize sürecinde iş yerini arıyorlarmış heralde masrafları kim karşılayacak gibi bir soru ile iş yerindekilerde ingilizce bilmiyorsa nasıl olacak ayrıca masraflarımı ben karşılayacağım.
8- Pasaport memurunun bizi geri gönderme yetkisi varmış galiba birde o soru sorarsa ben anlamazsam ne olacak?
9- Son olarak vizeye kendimiz mi başvurmalı yoksa seyahat acentasıyla mı başvurmalı?
(italya vizesine kendim başvurdum,annemin dosyasını ve kendi dosyamı hazırladım.vizemizi iki günde çıktı.Fransa vizesi içinde kendime güveniyorum ama ingiltere konusunda tereddütlüyüm)

Bu arada ingilizceyi öğrenmeye çalışıyorum kendi gayretimle.umarım sorularım sizi bunaltmamıştır.ilk vize başvurum çok hatalı ve acele bir şekilde saçma sapan insanlar yüzünden yapıldı.Sebep ise orada kalıp geri dönmemem ve referans olan ailemin maddı yetersizliği gösterildi.

Yorumlardan anladığım kadarıyla çoğu zaman kafalarına göre red veriyorlar.daha doğrusu bu insanlar red vermek için açık arıyorlar.sanki vize vermek değil red vermek tek işleri :) nacizane görüşüm bu.
Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2018 14:44 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 5
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: -
[url=http://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=KayserSöze]KayserSöze[/url] Merhaba,

Bildigim kadariyla cevap vermeye calisayim;

1- Birebir bir avantaji yok, ancak Ingiltere vizesinden red aldiktan sonra shengen vizesi basvurusu (ikinci schengen ve canada vizeleri icin de ayni sekilde) yapip kabul almaniz, ve ozellikle vizeyi dogru sekilde kullanip ulkeye geri donus yapmis olmaniz, basvurunuz icin kendi ulkenize donus yapacaginiza dair olumlu etkenler olacaktir.

2- Ingilizce bilmiyor olmaniz herhangi bir sorun yaratmaz. Sadece basvuru merkezine evrak teslimi yapiyor olacaksiniz.

3-Her zaman coklu giris vizesi basiliyor. 6 ayı geçmemek koşuluyla istediğiniz kadar İngiltere’ye giriş çıkış yapabiliyorsunuz.

4-Yas ve medeni halinizden cok daha once red almis olmaniz etkileyecektir. “Sebep ise orada kalıp geri dönmemem ve referans olan ailemin maddı yetersizliği gösterildi” dediginiz icin soyluyorum, kendi ulkenize donus yapacaginizi kanitlayacak belgeleriniz elbette emekli, bakmakla yukumlu oldugu ailesi olan, uzun suredir ayni yerde duzenli calisan birine gore farkli degerlendirilecektir ama bunu masraflarinizi karsilayacaginizi kanitlayan belgelerle desteklediginizde ikisi de herhangi bir avantaj / dezavantaj degildir.

Dediginiz gibi kimsenin kafasina gore red verdigini ya da red vermek icin acik aradigini dusunmuyorum. Is yeri, sigorta ve banka hesap dokum evraklarinizi detayli ve eksiksiz hazirlayin. Daha once red aldiginiz icin herseyi fazlaca kanitlama cabasiyla vize memurunu evraklara bogmayin.

“Nasil olsa bunun boyle oldugunu anlarlar” dedigimiz, cok basit ve mantikli aciklamasi olan ancak acikca belirtilmemis yerlerde ve “Sunu da ekleyeyim onu da gorsunler” deyip kafa karistirdigimiz yerlerde problem cikiyor genellikle. Suresi belli, ucak biletleri alinmis, kalinacak yeri belli, orada harcanacak paranin cebinizde oldugu turistik bir seyahat yapacaksiniz. “Abartmayin bu kadar” anlaminda soylemiyorum yanlis anlamayin, bunlari kanitladiginizda onceden red dahi almis olsaniz vize vermemeleri icin herhangi bir sebep yok.

5- Bundan tam emin degilim, bilen arkadaslar duzeltebilir, ama bildigim kadariyla İngiltere icin konsolosluk vize mülakatı yok. Gerekli gordukleri halde telefon ya da emaille ulasip ek evrak isteyebiliyorlar. Ama varsa bile mutlaka tercuman imkani sunacaklardir.

6- Onemli olan duzenli, kaynagi belli para girisiniz olan bir hesabiniz olmasi, bu hesapta en az seyahatiniz suresince konaklama, ulasim ve yasam masraflarinizi karsilayacak miktarin bulunmasi, seyahat suresinden sonra ulkenize, duzenli isinize geri doneceginizi destekleyen belgeleriniz olmasidir. Eger seyahati mumkun olan en kisa surede yapmak istiyorsaniz, fazladan 1 ayin size herhangi ek bir faydasi olmayacaktir.

7- Bu konuda da emin degilim ama ariyorlarsa dahi konusma turkce olacaktir.

8- Bu her vize, her ulke girisi icin gecerlidir. Yaninizda mutlaka kalacaginiz yerin adres bilgileri ve donus ucak biletinizi bulundurun. Kendinizi ingilizce ifade etmekte zorlaniyorsaniz yaniniza neden geldiginiz, ne kadar ve nerede kalacaginiz, ne zaman, hangi tarihte ulkenize geri donus yapacaginiz ile ilgili ingilizce bir yazi hazirlayabilirsiniz. Oradan okuyabilir ya da direkt memura gosterebilirsiniz.

9- Daha once schengen’e kendiniz basvurdugunuz icin soyluyorum, ingiltere vize basvuru formu da destekleyici belgeler de benzer olacaktir. Ama daha once red aldiginiz icin formda ne zaman ve ne gerekceyle reddedildiginizi sorduklari bir bolum olacagini tahmin ediyorum. Ayrica basvuru evraklariyla birlikte bir on yazi yazmaniz faydali olacaktir. Bunu illa danismanla yapmaniz gerekiyor diye birsey yok. Ancak Ingilizce hic bilmiyorum dediginiz icin soyluyorum, en azindan dile hakim biriyle bu formu doldurur ve aciklamalari yaparsaniz daha faydali olacaktir.

Kolayliklar dilerim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2018 15:16 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: Yay
tlevent yazdı:
[url=http://www.ingiltereforumu.com/memberlist.php?mode=viewprofile&un=KayserSöze]KayserSöze[/url] Merhaba,

Bildigim kadariyla cevap vermeye calisayim;

1- Birebir bir avantaji yok, ancak Ingiltere vizesinden red aldiktan sonra shengen vizesi basvurusu (ikinci schengen ve canada vizeleri icin de ayni sekilde) yapip kabul almaniz, ve ozellikle vizeyi dogru sekilde kullanip ulkeye geri donus yapmis olmaniz, basvurunuz icin kendi ulkenize donus yapacaginiza dair olumlu etkenler olacaktir.

2- Ingilizce bilmiyor olmaniz herhangi bir sorun yaratmaz. Sadece basvuru merkezine evrak teslimi yapiyor olacaksiniz.

3-Her zaman coklu giris vizesi basiliyor. 6 ayı geçmemek koşuluyla istediğiniz kadar İngiltere’ye giriş çıkış yapabiliyorsunuz.

4-Yas ve medeni halinizden cok daha once red almis olmaniz etkileyecektir. “Sebep ise orada kalıp geri dönmemem ve referans olan ailemin maddı yetersizliği gösterildi” dediginiz icin soyluyorum, kendi ulkenize donus yapacaginizi kanitlayacak belgeleriniz elbette emekli, bakmakla yukumlu oldugu ailesi olan, uzun suredir ayni yerde duzenli calisan birine gore farkli degerlendirilecektir ama bunu masraflarinizi karsilayacaginizi kanitlayan belgelerle desteklediginizde ikisi de herhangi bir avantaj / dezavantaj degildir.

Dediginiz gibi kimsenin kafasina gore red verdigini ya da red vermek icin acik aradigini dusunmuyorum. Is yeri, sigorta ve banka hesap dokum evraklarinizi detayli ve eksiksiz hazirlayin. Daha once red aldiginiz icin herseyi fazlaca kanitlama cabasiyla vize memurunu evraklara bogmayin.

“Nasil olsa bunun boyle oldugunu anlarlar” dedigimiz, cok basit ve mantikli aciklamasi olan ancak acikca belirtilmemis yerlerde ve “Sunu da ekleyeyim onu da gorsunler” deyip kafa karistirdigimiz yerlerde problem cikiyor genellikle. Suresi belli, ucak biletleri alinmis, kalinacak yeri belli, orada harcanacak paranin cebinizde oldugu turistik bir seyahat yapacaksiniz. “Abartmayin bu kadar” anlaminda soylemiyorum yanlis anlamayin, bunlari kanitladiginizda onceden red dahi almis olsaniz vize vermemeleri icin herhangi bir sebep yok.

5- Bundan tam emin degilim, bilen arkadaslar duzeltebilir, ama bildigim kadariyla İngiltere icin konsolosluk vize mülakatı yok. Gerekli gordukleri halde telefon ya da emaille ulasip ek evrak isteyebiliyorlar. Ama varsa bile mutlaka tercuman imkani sunacaklardir.

6- Onemli olan duzenli, kaynagi belli para girisiniz olan bir hesabiniz olmasi, bu hesapta en az seyahatiniz suresince konaklama, ulasim ve yasam masraflarinizi karsilayacak miktarin bulunmasi, seyahat suresinden sonra ulkenize, duzenli isinize geri doneceginizi destekleyen belgeleriniz olmasidir. Eger seyahati mumkun olan en kisa surede yapmak istiyorsaniz, fazladan 1 ayin size herhangi ek bir faydasi olmayacaktir.

7- Bu konuda da emin degilim ama ariyorlarsa dahi konusma turkce olacaktir.

8- Bu her vize, her ulke girisi icin gecerlidir. Yaninizda mutlaka kalacaginiz yerin adres bilgileri ve donus ucak biletinizi bulundurun. Kendinizi ingilizce ifade etmekte zorlaniyorsaniz yaniniza neden geldiginiz, ne kadar ve nerede kalacaginiz, ne zaman, hangi tarihte ulkenize geri donus yapacaginiz ile ilgili ingilizce bir yazi hazirlayabilirsiniz. Oradan okuyabilir ya da direkt memura gosterebilirsiniz.

9- Daha once schengen’e kendiniz basvurdugunuz icin soyluyorum, ingiltere vize basvuru formu da destekleyici belgeler de benzer olacaktir. Ama daha once red aldiginiz icin formda ne zaman ve ne gerekceyle reddedildiginizi sorduklari bir bolum olacagini tahmin ediyorum. Ayrica basvuru evraklariyla birlikte bir on yazi yazmaniz faydali olacaktir. Bunu illa danismanla yapmaniz gerekiyor diye birsey yok. Ancak Ingilizce hic bilmiyorum dediginiz icin soyluyorum, en azindan dile hakim biriyle bu formu doldurur ve aciklamalari yaparsaniz daha faydali olacaktir.

Kolayliklar dilerim.

Levent bey teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Umarım şu süreci sağ salim olumlu bir şekilde atlatabilirim.Bu arada ilk giriş çıkış yaptıktan sonra bir daha giriş çıkış yapmamız sorun olmaz mı?Demin forumda böyle bir detaya denk geldim vize alan kişi zaten turist olarak ülkeye girdi çıktı şimdi tekrar neden geliyor deyip pasaport memuru tarafından sorun çıkartılır mı?
Birde kısa süreli çalışıyor olmanız önemli değil demişsiniz yani 6 ayı beklemeyecksek 5 ayıda beklemeyelim 3 ay sonunda başvurmak problem çıkartır mı ,bu seferde ordan red yemeyelim? : :?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2018 10:56 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Vize Türü:
Merhaba ,aynı anda seyahat edecek olan anne ve babam için iki ayrı üyelik mi açmalıyız?Yoksa babamın üyeliği üzerinden ve aynı GWF numarası üzerinden başvuru yapma imkanımız var mı?Yardımcı oluabilirseniz çok sevinirim.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2018 10:59 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 97
Aldığı teşekkür: 37
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
fulyaa9 merhaba,

ayrı üyelik açmanıza gerek yok. Bir kişi için açılan üyelikle beraber seyahat edecek tüm kişilerin başvuruları girilebiliyor. Ama her bir kişi için sistem ayrı bir GWF numarası verecek size.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2018 12:14 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
oystertb yazdı:
fulyaa9 merhaba,

ayrı üyelik açmanıza gerek yok. Bir kişi için açılan üyelikle beraber seyahat edecek tüm kişilerin başvuruları girilebiliyor. Ama her bir kişi için sistem ayrı bir GWF numarası verecek size.

Peki bu hangi aşamada yapılıyor?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2018 12:57 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
fulyaa9 şuan çok net hatırlayamıyorum ancak TLSContact sitesinde hesap oluşturun. Ekranda size bir uyarı vermesi gerekiyor. Beraber seyahat edecek aile üyeleri için bir grup tanımlamanızı isteyecek.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2018 13:41 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
oystertb yazdı:
fulyaa9 şuan çok net hatırlayamıyorum ancak TLSContact sitesinde hesap oluşturun. Ekranda size bir uyarı vermesi gerekiyor. Beraber seyahat edecek aile üyeleri için bir grup tanımlamanızı isteyecek.

Daha öncesinde de visa4uk sitesinde babamın üyeliği üzerinden Apply for Someone else kısmından mı doldurmamız gerekiyor annem için?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2018 14:00 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
fulyaa9 hatırladığım kadarıyla anlatayım. Bir hata varsa arkadaşlar da düzeltsin lütfen.

Şu linkten https://www.gov.uk/standard-visitor-visa/apply her bir kişi için online form doldurup, GWF numaralarını alıyorsunuz.

Daha sonra https://uk.tlscontact.com/tr/ada/splash.php buradan hesap oluşturup, başvuru için gün seçiyorsunuz. Bu aşamada aile bireyleri için bir grup oluşturmanız gerekecek.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3863 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 383, 384, 385, 386, 387  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: