Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 15 Kas 2018 15:15

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3863 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 382, 383, 384, 385, 386, 387  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2018 19:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Yay
villevalo yazdı:
Merhabalar, 6 aylık turist vizesine başvurucam;
Bir yakınımızın aileme borcu var ve ailem de İstanbulda tek yaşadığım için de bunu ek gelir olsun diye direk bana göndertiyorlar her ay. Bu da hesap dökümlerimde görülüyor tabi. Ama tabi bunu belgeleyecek direk bir benim adıma belge düzenli değil. Bu bir sorun yaratır mı ?
Yine ben de daha önceden biriktirdiğim bir miktar TL ve Sterlini yi vize öncesi hesabıma tekrar yatırdım. Bunda bi sıkıntı çıkarırlar mı, bu paranın kaynağı ne derler mi yada Kısacası hesabıma her gelen parayı (maaş dışında) illa ki belgelemem mi gerekir ?
Teşekkürler.

Aslında 4 senedir inşaat alanında bir grup firmasında çalışıyorum. İlk başta ltd id, şirket büyüdükçe anonim şirketi açtı ve ben de 3 ay önce Aş ye nakil olmuştum. ( xxx ltd ve xxx aş gibi düşünün isimleri aynı)
İşe giriş bildirgemde iş başlangıcım 01.06.2018 yazıyor. Son 3 ayki bordrom AŞ den oldugu için kafa karıştırmamak için AŞ şirket belgeleriyle beraber başvurdum bugun. ancak yine de 4A hizmet dökümünü de ekledim ki aslında 4 senedir çalıştığım belli olsun diye. Hizmet dökümünün sonunda da çalıştığım firmalar yazılı, xxx ltd ve xxx aş şeklinde. Dolayısıyla aynı banka hesabını da kullanıyorım. Ancak 3 ayda bu kadar biriktirilmez gibi bir geri dönüş alır mıyım? Daha önce iş değiltirip başvuranlar oldu mu? ( mezun olup, yeni çalışmaktan bahsetmiyorum)

Umuyorum tüm bekleyenlerin maddi ve manevi çabaları boşa girmez ve inşallah beklediğimiz vizeleri sorunsz alırız.

* not:daha önceden öğrencilikten bir ızun dönem erasmus döneminde aldığım schengen, geçen sene aldığım turistik schengen, iki tane rusya, bir romanya vizeleriyşe beraber, kazakistan, kosova, arnavutluk, sırbistan, karadağ, makedonya, bosna, ukrayna vb girişlerm de bulunmakta.
Ayrıca biletlerimiz, 6 günlük london pass( ulaşım ve müzeler bileti), airbnb den 7 gecelik rezervasyonumz ve avans ödememiz de mevcut
Yine de yazılanları okudukça korkmaya başladım.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 10:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Yengeç
Merhaba;

Turist vizesi başvurusunu şahsen yapıtım. Randevu aldım. Fakat evrakları hazırlarken bir meselede takıldım. Randevum 2 gün sonra. Yakın zamanda vize almış arkadaşlardan birisi bana yardımcı olursa sevinirim.

Document Checklist'de belirtilen aşağıdaki belgeleri tercüme etmek gerekiyor mu.?

-Banka ekstresi
-İş yeri belgeleri
-İkametgah belgesi
-Nüfus kayıt örneği
-Tapu
-Evlilik cüzdanı

Başvurunuzu desteklemek için herhangi bir belgede gönderebilirsiniz ancak tüm belgeler İngilizce olmalıdır. diyor.

Bu sadece destekleyici belgeler için mi yoksa tüm belgeler mi İngilizce olacak.

Bu konuda yakın zamanda tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 12:21 
Site Müdavimi
Site Müdavimi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 202
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Koç
roadrunner1934 merhaba,

- Evlilik Cuzdani ( Cok dilli bir belge oldugu icin cevirisine gerek yok. Fotokopisini basvuruya eklerken, evlilik cuzdani oldugunu belirtmeniz yeterli )

- Tapu ( Tapu'nun orjinali basvuruya sunulmaz, fotokopisi yeterli. Cevirisine gerek yok, tapu kime aitse kisaca onu gostermek veya belirtmekte fayda var )

- Nufus Kayit Ornegi ( Bu belgenin zaman varsa cevirisinin yaptirilmasinda fayda var )

- Ikemetgah Belgesi ( Bu belgenin basvuruya sunulmasi bir zorunluluk degil. Eger basvuruya eklenecekse bu belge, uzerine ne oldugunu kisaca Ingilizce yazmak /aciklamak yeterli )

- Banka ekstresi ( Bu belge referans mektubu degilse, yani sadece para giris cikislarini gosteren bir belge ise cevirisine gerek yok. Mektup seklinde ise cevirisinin yapilmasinda fayda var )

- Is yeri belgeleri ( Basvuruyu etkileyecek sekilde ornegin bir izin yazisi, calisma yazisi, vergi levhasi veya referans yazisi ise cevirisinin yaptirilmasi cok iyi olur. Ticaret Sicil gazetesi gibi bir belge ise cevirisine gerek yok,uzerine belgenin ne oldugunu Ingilizce aciklamak yeterli )

Cevirilerde eskiden noter onayi vardi, artik yok. Konsolosluk icin ideal olarak istenen normalde tercuman cevirisi ama ceviri yapacak kadar gercekten Ingilizcenize guveniyorsaniz,kendiniz de yapabilirsiniz. Neden tercuman kasesi veya onayi yok diye turist veya kisa donem ogrenci vizelerinde buyuk bir sorun cikarmazlar - yeterki ceviri dogru ve duzgun sekilde yapilmis olsun.

Yillardir bu konuda hep ayni uyarilari yaptik, yine bir kez daha tekrar etmis olalim. Zaten vize basvurusu icin hepimizin bildigi uzere bir miktar harcama yapiliyor ve hepimizde biliyoruz ki Ingiltere vizeleri diger ulke vizelerine gore dikkat ve titizlik gerektiren bir vize, bu yuzden tercume isini de cok hafife almamak lazim. Zaten zor vize veriyorlar, biz de basvuruya butun belgeleri Turkce sunarak islerini zorlastirmayalim.

Son olarak sunu da belirtelim; bazilari ben hic ceviri yaptirmadim ve sorunda olmadi, vizemi basarili sekilde aldim diyebilir. Evet bu mumkun olabilir ama her ornek herkes icin gecerli olmayabilir. Sonucta herkesin dosyasi ayri ayri degerlendiriliyor. Bu sebeple, vize islerinde genelleme yapmak pek dogru bir yaklasim olmaz.

Vize basvurusunda bol sanslar dilerim.

En son LondiniumEgitim tarafından 10 Eyl 2018 12:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2018 12:46 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Sayın Murat AKKOÇ;

Bu çok açıklayıcı bilgileri verdiğiniz ve vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Başarılar.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2018 12:13 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 3
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Boğa
Selamlar,

TFLContact i kime nasil sikayet edebiliriz? Adamlar bizden satin almadigimiz halde "vallue added service" ucreti istedi. Bu ucreti odemeden basurunuzu isleme alamayiz dediler. daha once cok sayida basvuru yaptim, adim gibi eminim hicbir asamada oyle bir sey secmedim. Zaten ilgili kutu da basvuru gunune kadar takip listemde yoktu, ne zaman ki ucreti aldilar aksamina baktim yeni bir kutu eklenmis "value added service odendi" diye. Sikayette bulundum, once "satin almissiniz ki ucret istemisiz iade edemeyiz" dediler, sonra kendilerine ilgili kutunun sadece randevudan sonra belirdigini emin bir sekilde soyleyince "arastiriyoruz" dediler ve bir turlu haber gelmedi. Sonrasinda defalarca email attim, her defasinda yeni bir takip numarasi veriyorlar ama sonuc cikmiyor. Hatta yaptiginiz Turkiye Ticari kanunlarina aykiri, sizi sikayet edicem, hangi bilgisayardan hangi IPden siparis vermisim yazin da ogreniyim dedim, cevap ayni "arastiriyoruz".

Bence elemanlarinin hatasi ve para iadesi yapmatktansa oyalayip bezdirmeyi umuyorlar. Turkiye'den baska ulkede olmazdi muhtemelen. Bunu nasil Konsolosluga ya da ilgili bir birime sikayet edebilirim, tavsiyesi olan var midir?

Tesekkurler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 06:57 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 26
Vize Türü:
Burcu: Başak
Merhaba, daha önce Green Card başvurusunda bulunmuş olmanın İngiltere visitor visa için bir dezavantajı var mıdır?
Böyle bir durumda "Have you ever been refused a visa for any country other than the UK?" sorusuna "evet" mi demeliyiz?

Teşekkürler

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2018 07:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 1
Vize Türü:
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Mutlu
Burcu: Terazi
yagiz yazdı:
Merhaba, daha önce Green Card başvurusunda bulunmuş olmanın İngiltere visitor visa için bir dezavantajı var mıdır?
Böyle bir durumda "Have you ever been refused a visa for any country other than the UK?" sorusuna "evet" mi demeliyiz?

Teşekkürler

Bende daha önce green card çekilişine katıldım ama bunu belirtmedim. Green card bir çekiliş sonuçta kazanamayınca vize reddi sayılmıyor. Soruya Hayır dedim.
İngiltere turist vizem 2 günde çıkmıştı.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018 14:37 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 3
Aldığı teşekkür: 2
Vize Türü:
Vize Statüsü: Başvuru Hazırlığında
Burcu: -
Merhaba

İşlemleriniz bitmiştir umarım vizenizi almışsınızdır. Ben de geçen hafta aldım vizemi, 6 günde vizem çıktı. Başka arkadaşlara referans olması açısından ben de cevaplayayım:

-Banka ekstresi (bankadan aldığım gibi Türkçe olarak verdim)
-İş yeri belgeleri (Sadece şirket yazısı İngilizceydi, geri kalan tüm belgeleri Türkçe verdim.)
-İkametgah belgesi (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Nüfus kayıt örneği (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Tapu (tapu koymadım, aracımın ruhsatını Türkçe ekledim)
-Evlilik cüzdanı (Tek gittiğim için vermedim, eşinizle gittiğiniz için vermişseniz Türkçe yeterli)

roadrunner1934 yazdı:
Merhaba;

Turist vizesi başvurusunu şahsen yapıtım. Randevu aldım. Fakat evrakları hazırlarken bir meselede takıldım. Randevum 2 gün sonra. Yakın zamanda vize almış arkadaşlardan birisi bana yardımcı olursa sevinirim.

Document Checklist'de belirtilen aşağıdaki belgeleri tercüme etmek gerekiyor mu.?

-Banka ekstresi
-İş yeri belgeleri
-İkametgah belgesi
-Nüfus kayıt örneği
-Tapu
-Evlilik cüzdanı

Başvurunuzu desteklemek için herhangi bir belgede gönderebilirsiniz ancak tüm belgeler İngilizce olmalıdır. diyor.

Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2018 16:29 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 7
Vize Türü:
Burcu: Oğlak
burakc yazdı:
Selamlar,

TFLContact i kime nasil sikayet edebiliriz? Adamlar bizden satin almadigimiz halde "vallue added service" ucreti istedi. Bu ucreti odemeden basurunuzu isleme alamayiz dediler. daha once cok sayida basvuru yaptim, adim gibi eminim hicbir asamada oyle bir sey secmedim. Zaten ilgili kutu da basvuru gunune kadar takip listemde yoktu, ne zaman ki ucreti aldilar aksamina baktim yeni bir kutu eklenmis "value added service odendi" diye. Sikayette bulundum, once "satin almissiniz ki ucret istemisiz iade edemeyiz" dediler, sonra kendilerine ilgili kutunun sadece randevudan sonra belirdigini emin bir sekilde soyleyince "arastiriyoruz" dediler ve bir turlu haber gelmedi. Sonrasinda defalarca email attim, her defasinda yeni bir takip numarasi veriyorlar ama sonuc cikmiyor. Hatta yaptiginiz Turkiye Ticari kanunlarina aykiri, sizi sikayet edicem, hangi bilgisayardan hangi IPden siparis vermisim yazin da ogreniyim dedim, cevap ayni "arastiriyoruz".

Bence elemanlarinin hatasi ve para iadesi yapmatktansa oyalayip bezdirmeyi umuyorlar. Turkiye'den baska ulkede olmazdi muhtemelen. Bunu nasil Konsolosluga ya da ilgili bir birime sikayet edebilirim, tavsiyesi olan var midir?

Tesekkurler

e devletten tuketıcı hakem heyetıne sıkayet edın parayı ıade edeceklerdır. ben idatadan söke söke aldım parayı.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2018 18:01 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
inx yazdı:
Merhaba

İşlemleriniz bitmiştir umarım vizenizi almışsınızdır. Ben de geçen hafta aldım vizemi, 6 günde vizem çıktı. Başka arkadaşlara referans olması açısından ben de cevaplayayım:

-Banka ekstresi (bankadan aldığım gibi Türkçe olarak verdim)
-İş yeri belgeleri (Sadece şirket yazısı İngilizceydi, geri kalan tüm belgeleri Türkçe verdim.)
-İkametgah belgesi (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Nüfus kayıt örneği (e-devletten aldım, Türkçe olarak verdim)
-Tapu (tapu koymadım, aracımın ruhsatını Türkçe ekledim)
-Evlilik cüzdanı (Tek gittiğim için vermedim, eşinizle gittiğiniz için vermişseniz Türkçe yeterli)

roadrunner1934 yazdı:
Merhaba;

-Banka ekstresi
-İş yeri belgeleri
-İkametgah belgesi
-Nüfus kayıt örneği
-Tapu
-Evlilik cüzdanı

Teşekkürler.
Merhaba.
Hayırlı olsun vizeniz.
Ben de 20 Eylül itibariyle vizemi aldım.
İşlem aşamalarını ayriyeten yazmak istiyorum. Forumun faydasını çok gördüm. Bizim de bir katkımız olsun isterim.
Herkese teşekkürler.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3863 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 382, 383, 384, 385, 386, 387  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: