Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 13 Kas 2018 03:05

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1731 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 174  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 May 2018 17:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: -
Londonboy yazdı:
Svyd yazdı:
arkadaşlareşim 3 yıllık ankara vizesine başvuru yaptı sonuç yok. ben tr de memurum çocuklarım ve kendm için yaz tatilini geçirmek için turist vizesine başvurdum. eşimin vize sonucunun açıklanmamış olması bana turist vizesinin çıkmasına engel mi ?

Zannetmiyorum zira ikisi farkli tur vizeler ve farkli kisiler bakiyor. Turist vizesi kosullarini sagliyorsaniz vermeleri lazim.

teşekkür ederim. zaten bu alacağım 3. turist visa olacakinaşşah.sadece eşimin sonucunun belli olmaması kafalarına takılır mı diye korkuyorum. yoksa turist visaiçin tüm belgelerim fazlaası ile hazır

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 May 2018 21:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 1
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Yay
Selamlar,
23 Şubat'ta 3 yıllık başvuru için dosyaları yollamış, 8 Mart da biometric vermiştik. Bugün pasaportlar eve geldi. 3 yıllık vermişler. Darısı tüm bekleyenlerin başına :)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 31 May 2018 08:47 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Koç
Merhaba
3 yilliktan red alan birisi sifirdan baska bir is kolu icin ankara anlasmasi yapabilir mi?
Yani sifirdan tekrar 1 yillik icin basvuru yaoabilir mi?
Tesekkurker

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 05 Haz 2018 15:52 
Kullanıcı avatarı
Selamlar 23 subatta uzatma icin basvurmustuk hala ses yok. Bildigim 23 subat basvurulari gelmis basina boyle bisey gelen var mi acaba? Gercekten cok can sıkıcı

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2018 14:12 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 4
Vize Türü:
Burcu: Boğa
Selamlar

Bir arkadaşımın dediğini yapıp Türkiye'ye gelip - giderken pasaportuma giriş/çıkış mührü bastırmadım. Bu sayede UK dışında ne kadar süre kaldığın anlaşılmaz demişti :-). Şimdi 3 yıllık başvurusu yapacağım pasaportumda bu mühürlerin olmaması sorun olur mu sizce?

Neden bastırmadın v.s diye sorarlar mı?

Teşekkürler.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 09:10 
Hareketli
Hareketli
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 11
Aldığı teşekkür: 6
Vize Türü: Ankara Antlaşması
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Selamlar,

Mart başvurularına cevap alan var mı acaba ?

Tesekkuler

Biometric Enrolment : 21 Mart 2018
3 Yıllık Onay : 14 Haziran 2018 (3 yıl)

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 10:49 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 9
Vize Türü:
newUser2018 yazdı:
Selamlar

Bir arkadaşımın dediğini yapıp Türkiye'ye gelip - giderken pasaportuma giriş/çıkış mührü bastırmadım. Bu sayede UK dışında ne kadar süre kaldığın anlaşılmaz demişti :-). Şimdi 3 yıllık başvurusu yapacağım pasaportumda bu mühürlerin olmaması sorun olur mu sizce?

Teşekkürler.

Giris Cikis muhurlerini bastirip bastirmamak o kadar onemli degil sonucta gumrukler havayollari ile ortak calistiklarindan dolayi ne kadar surede yurtdisinda kaldiginiz ortaya cikar. Diyelimki siz yurtdisinda kalma surenizi gecirdiniz ve muhur bastirmadiniz formda da yalan beyan da bulundunuz o zaman bu tespit edilirse o zaman basiniz derde girer.

Sonucta yapilan sey mantikli ve dogru bisey degil. Umarim sorun cikmaz.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 11:04 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Burcu: -
newUser2018 yazdı:
Selamlar

Teşekkürler.

Pasaport damgasının hiç bir önemi yok. Uçak biletini aldığınız anda başta ABD olmak üzere neredeyse tüm ülkelerin bundan haberi oluyor. Pasaport no'sunu girdiği anda tüm transfer ve uçuş kayıtlarınız, karayolları dahil gözüküyor. İtalya'da pasaport memuru Hollanda otobüs yolculuğumu bile görmüş, damgan eksik demişti. Basit bir pasaport memurunun bile ekranında bu bilgi varsa, düşünün bir de Home Office memurlarının görebileceklerini. Bu araştırma Indefinite ve Vatandaşlık başvurularında çok titiz inceleniyor. Bir de 2 pasaport kullananlar mevcut ki, bu daha büyük bir tehlike.

Ayrıca officer'lar sizin UK'de bulunmadığınızı kanıtlamak zorunda değil, siz UK'de bulunduğunuzu kanıtlamak zorundasınız.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 16:44 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
quote Teşekkür ederim.
95 gün civarında UK dışında geçirdiğim süre var. 3 yıllık uzatmada sorun olmaz sanırım en azından 1 yıllık verirler ben de buna razıyım. Asıl merak ettiğim damga olmaması nedeniyle bir sorun çıkar mı? Yani Officer'lar buna takılırlar mı?

virgul yazdı:
newUser2018 yazdı:
Selamlar

Teşekkürler.

Pasaport damgasının hiç bir önemi yok. Uçak biletini aldığınız anda başta ABD olmak üzere neredeyse tüm ülkelerin bundan haberi oluyor. Pasaport no'sunu girdiği anda tüm transfer ve uçuş kayıtlarınız, karayolları dahil gözüküyor. İtalya'da pasaport memuru Hollanda otobüs yolculuğumu bile görmüş, damgan eksik demişti. Basit bir pasaport memurunun bile ekranında bu bilgi varsa, düşünün bir de Home Office memurlarının görebileceklerini. Bu araştırma Indefinite ve Vatandaşlık başvurularında çok titiz inceleniyor. Bir de 2 pasaport kullananlar mevcut ki, bu daha büyük bir tehlike.

Ayrıca officer'lar sizin UK'de bulunmadığınızı kanıtlamak zorunda değil, siz UK'de bulunduğunuzu kanıtlamak zorundasınız.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 16:49 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
ecaadependant Teşekkür ederim.

Benim yalan beyanda bulunmak gibi davranışım olmayacak. Zaten süreyi de geçirmedim. 180 günlük sürenin 95 gününü UK dışında geçirmişim. Ben mühür bastırmadığım için pasaporta, bu konunun 3 yıllık başvuruda sorun teşkil edip etmeyeceğini merak ediyorum.

ecaadependant yazdı:
newUser2018 yazdı:
Selamlar

Teşekkürler.

Giris Cikis muhurlerini bastirip bastirmamak o kadar onemli degil sonucta gumrukler havayollari ile ortak calistiklarindan dolayi ne kadar surede yurtdisinda kaldiginiz ortaya cikar. Diyelimki siz yurtdisinda kalma surenizi gecirdiniz ve muhur bastirmadiniz formda da yalan beyan da bulundunuz o zaman bu tespit edilirse o zaman basiniz derde girer.

Sonucta yapilan sey mantikli ve dogru bisey degil. Umarim sorun cikmaz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1731 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 174  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 26 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: