Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 20 Eki 2018 20:05

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2017 07:39 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 5
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Başak
devlet memuruyum-öğretmenim.yaklaşık 1 veya 1 buçuk ay önce ingiltereye vize başvurusunda bulundum(aile ziyareti).Sanırım aile ziyaretlerinde yine turist vizesi başlığıyla başvuru yapılıyor (bir vize başvuru danışmanı aracılığıyla başvurdum)İlk kez olduğu için ve bu konuda çok bilgim olmadığı için profesyonel yardım için danışmana gittim.Ancak danışman dediğimiz kişinin ingilizcesi kötü olduğu için bana davetiye gönderen dayımın bile dayım olduğunu belirtmediği,devlette çalıştığım halde devlette mi çalışıyorsunuz sorusunu no-hayır diye cevapladığı babam ve annem süresiz oturumla orada ikamet ettikleri halde bunun bile belirtilmediği orataya çıktı.Banka hesaplarım çok düzenli değildi ancak bireysel emeklilik fonumu göstermiştim yaklaşık 6 buçuk milyar ki bu da bir mektup ve dilekçeyle belirtilmeliymiş işte bu fonun bir kısmını bu ziyaret için kullanacağım diye bu da yazılmamış.Şimdilik tekrar başvuru yapmayacağım sömestr tatiline kadar bankaya düzenli bir birikim yapıp aralık gibi başvurmayı düşünüyorum sizce banka hesapları dışında başka bir durum olabilir mi olumsuz olarak annem ve babam orda yaşıyor,evli değilim gerçekten gezi amaçlı gidiyorum dayımında orda lokantası var yalnız bunu başvuruda göstermedik

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2017 09:15 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
yok mu yorumlayacak olan bu durumlardan iyi anlarım diyen ?

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2017 13:37 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 47
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: Terazi
sizin basvurunuz bastan sona hatalarla dolu yeniden basvuru yapin ama bu red sebepleri curuterek,ayrica yeni basvuru devlet memurusunuz hedabiniza para yatmasi gerek duzenli olarak ayrica kac gun kalcaksaniz hesabinizda toplu olmamak kaydiyla belli bir miktar para olmasi lazim bunuda gelir ve giderinizle orantili olmas lazim iyi sanslar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2017 14:06 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Biraz daha açar mısınız bu başvuruyu ben değil güya ücretini hemen verdiğimiz danışman yaptı ve ben yaptığı yanlışları kendi çabalarımla kendim araştırıp buldum.Gelir ve giderle orantılı derken mesela ev kredim var benim.Sömestr tatilinde gidersem (öğretmenim daha önce mümkün değil) 2 hafta ancak diğer yaza kısmet olursa yine gitmeyi düşünüyorum çünkü annem ve babam orda ikamet ediyor.

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2017 11:10 
Efsane Yazar
Efsane Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 145
Aldığı teşekkür: 230
Vize Durumu: Var
Vize Türü: Settlement Visa
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Ruh Hali: Heyecanlı
Burcu: Aslan
hanım yazdı:
devlet memuruyum-öğretmenim.yaklaşık 1 veya 1 buçuk ay önce ingiltereye vize başvurusunda bulundum(aile ziyareti).Sanırım aile ziyaretlerinde yine turist vizesi başlığıyla başvuru yapılıyor (bir vize başvuru danışmanı aracılığıyla başvurdum)İlk kez olduğu için ve bu konuda çok bilgim olmadığı için profesyonel yardım için danışmana gittim.Ancak danışman dediğimiz kişinin ingilizcesi kötü olduğu için bana davetiye gönderen dayımın bile dayım olduğunu belirtmediği,devlette çalıştığım halde devlette mi çalışıyorsunuz sorusunu no-hayır diye cevapladığı babam ve annem süresiz oturumla orada ikamet ettikleri halde bunun bile belirtilmediği orataya çıktı.Banka hesaplarım çok düzenli değildi ancak bireysel emeklilik fonumu göstermiştim yaklaşık 6 buçuk milyar ki bu da bir mektup ve dilekçeyle belirtilmeliymiş işte bu fonun bir kısmını bu ziyaret için kullanacağım diye bu da yazılmamış.Şimdilik tekrar başvuru yapmayacağım sömestr tatiline kadar bankaya düzenli bir birikim yapıp aralık gibi başvurmayı düşünüyorum sizce banka hesapları dışında başka bir durum olabilir mi olumsuz olarak annem ve babam orda yaşıyor,evli değilim gerçekten gezi amaçlı gidiyorum dayımında orda lokantası var yalnız bunu başvuruda göstermedik

Yukarida bahsettiginiz durumlar kolay halolacak seyler. Yeni basvurunuzda bahsettiginiz eksikleri duzeltin ve bir mektupta aciklayin durumu. Gelir gider konusunda ise mesela ayda 3000 tl kazaniyorsaniz hesabiniz da toplu 50 bin tl varsa bu supheli bir durum olacaktir. Kaynagi belli olmayan paraya guven duymuyorlar. Bu tarz durumlarda mesela arabanizi satti iseniz buna dair bir belge ve aciklama yapmaniz gerekli basvurunuzda. Devlet memurusunuz aslinda saglam bir basvuru ile rahat vize alirmissiniz ama olan olmus, bir daha ki sefere alirsiniz insallah. Ve mutlaka orada yasayan aile bireylerini forma ekleyin. Isiniz ve eviniz orada kalmayacaginiza dair yeterli gerekceler aslinda. Bir de basvuru formunu kendiniz doldurabilirsiniz sorular hem turkce hem de ingilizce oyle cok komplike seylerde yok. Akliniza takilanlara buradan bakar ya da sorarsaniz zaten yardimci olur bircok kisi. Bir daha ki sefere iyi sanslar dilerim.

Selamlar

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2017 05:24 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 38
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
Burcu: Koç
hanım yazdı:

Mesajinizi yeni gordum, son 3 ayin maas bordrosu ve gorev yeri belgesinin tercumesini evraklarda vermismiydiniz?
Ben de sizin durumunuzdayken basvuru yaptim 4 kere hepsinde verdiler.danismaniniz imkansizi basarmis ve yolunuza tas koymus.
Cevrenizde ingilizce ogretmeni varsa onun yardimci olmasi yeterli geriye kalan evraklari yeminli tecumandan cevirmen
Bence agustos ayi icin birdaha basvuru yapin,ve ekstra bir mektupta onceki reddin nedenlerini aciklayin.
Agustosta alirsaniz 6 aylik en az , subat tactilinde de gidersiniz.
Bu arada turist vizesi degil sizinki family visit olmasi gerek ,yanlis baslikta basvuru da red nedeni.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2017 09:02 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
araştırmacı ve efsane yazar teşekkürler evet ya danışman sayesinde bu red oldu gibi geliyor 3 aylık maaş bordrosu ve görev yeri belgesi vardı evet sanırım okulumuzun banka değiştirmesi ve yeni bankayla çok işlemin olmaması da bi etkendi bakalım forumdayım işin garibi yeni okul değiştirdim yeni banka bu bankayla çok işlemim yok banka gelir ve gider durumuda önemli beklemek benim için daha iyi olacak gibi geliyor

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2017 09:09 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
Son 4 ay içinde 2 kez banka değişti birine eski okulum banka değiştirdi bir de ben okul değiştirdim bu okulda akbank la çalışıyor şimdi başvurmamak bence en mantıklı olanı bilemiyorum

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2017 09:51 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 38
Aldığı teşekkür: 16
Vize Türü:
Burcu: Koç
hanım yazdı:
araştırmacı ve efsane yazar teşekkürler evet ya danışman sayesinde bu red oldu gibi geliyor 3 aylık maaş bordrosu ve görev yeri belgesi vardı evet sanırım okulumuzun banka değiştirmesi ve yeni bankayla çok işlemin olmaması da bi etkendi bakalım forumdayım işin garibi yeni okul değiştirdim yeni banka bu bankayla çok işlemim yok banka gelir ve gider durumuda önemli beklemek benim için daha iyi olacak gibi geliyor

Arastirmaci ve efsane yazar:)
Daha gelmeden ingiliz kara mizahini cozmussunuz hocam:)

Siz daha iyi bilirsiniz ne zaman basvuru yapilmasi gerektigini,gecmis olsun umarim ikincide alirsiniz vizeyi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2017 10:34 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
umarım, teşekkürler...Yorumlarınızı başvuru yapacağım sıra da bekliyorum madem bu konuda bilgi sahibisiniz fikirlerinizi esirgemeyin benden lütfen :) iyi tatiller...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap verebilirsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderebilirsiniz

Aranacak: