Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 26 Eyl 2017 00:17

Tüm zamanlar UTC

.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sonraki
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017 10:14 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 0
Aldığı teşekkür: 9
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Boğa
6 ay 2. haftanın sonunda posta geldi arkadaşlar 10 gün içerisinde oturum kartı gelecek :D 05/01 tarihli kagitta belirtiyor sonunda uzun uzun bekleyişin sonuna geldik çok zor beklemek ama herşey şimdi başlıyor :)) sorusu olan olursa yardımcı olmak isterim.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 08:49 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Kova
Arkadaslar Merhaba,

Benim bir sorum olucakti.Esim EU vatandasi fakat ben degilim. Esim dolayisiyla 6 aylik family permit vizesini aldigimi varsayiyorum, 6 ay dolmadan Residence Permit'e basvururken EU vatandasi esin ya calisiyor veya is arar statude olmasi gerekiyor ve is arar statusundede maksimum 3 ay kalinabiliyor diye biliyorum. 13 aylik bebegimiz var, esimin ona bakmasi gerekicek, RP'e basvururken esim'in hesabinda beni sponsor edicek para olursa (yillik kazanc siniri sanirim 18,600 GBP idi) RP almak noktasinda sizce sorun cikartirlarmi? Umarim bu tarz bir soru daha once sorulmamistir.Yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkurler.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 10:21 
Sözcü
Sözcü
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 8
Aldığı teşekkür: 36
Vize Durumu: Var
Vize Türü:
Burcu: İkizler
hsk yazdı:
Arkadaslar Merhaba,

Benim bir sorum olucakti.Esim EU vatandasi fakat ben degilim. Esim dolayisiyla 6 aylik family permit vizesini aldigimi varsayiyorum, 6 ay dolmadan Residence Permit'e basvururken EU vatandasi esin ya calisiyor veya is arar statude olmasi gerekiyor ve is arar statusundede maksimum 3 ay kalinabiliyor diye biliyorum. 13 aylik bebegimiz var, esimin ona bakmasi gerekicek, RP'e basvururken esim'in hesabinda beni sponsor edicek para olursa (yillik kazanc siniri sanirim 18,600 GBP idi) RP almak noktasinda sizce sorun cikartirlarmi? Umarim bu tarz bir soru daha once sorulmamistir.Yardimci olabilecek arkadaslara simdiden tesekkurler.

Arkadas Sen eger vatandasi olan esinden almis isen senin 18600 pound gibi bir problems yok Sen onu unut sana degil

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 18:58 
Yeni Üye
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Kova
Sayin Sozcu,

Cevabiniz icin tesekkurler fakat benim sorum aslinda RP basvuru asamasinda eu vatandasi esimin calismuyor statusunda uc aydan fazla bir surede bulunmasi durumunda basvuru sonucumu etkilermi? Eger negatif yonde etkiler ise bankada para gostermek bir care olabilirmi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2017 17:27 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
hsk ben haziran ayında eşim yani avrupa vatandaşı iş arıyor RC başvurusu yaptık eşim 10. ayda işe girdi yani 4 ay sonrasına ve şuanda problem olmadan oturum kartı aldım, yani başvurun bitmeden eşin(avrupa vatandaşı) işe girer ve evraklarla bunu home office gönderirsen ki ben yaptım başvuruna ekleniyor. ben problemsiz aldım ve 3 ay diye birşey de duymadım. en kötü iş arayan olarak başvur bunu kagitlarla belgele bir umutla eşinde iş bulur ise bunu hemen başvuru(6 ay) bitmeden gönder ve dosyana eklesinler. ben oturum kartımı eşim iş buldu yada zaten alıcakmıydım orasını bilemiyorum fakat etkisi olur. denendi onaylandı (y)

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2017 14:24 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 18
Vize Türü:
Burcu: -
Merhaba, EEA2 ile ilgili forumda ve internette bulabildigim herseyi okuyorum ama 4 kisi oldugumuzdan islem siralamasi ve diger bazi konular ile ilgili destege ihtiyacimiz var;

1- Ilk once telefon ile NI ya basvurmak gerekiyor herhalde, kimler basvuracak ailedeki herkes mi?
2- Banka hesabi acmak, ev tutmak, cocuklar icin okul bulmak gibi seyleri yapabilmek icin, onceden elimizde bulunmasi gereken evrak v.s. var mi? Yoksa sadece pasaport gibi kimlik belgeleri yeterli mi?
3- Bu registration certificate (EEA nationals) ve residence card'a (non-EEA nationals) ayni anda basvurabiliyor muyuz?
4- Esim (AB vatandasi) min. kac ay calistiktan sonra basvuru yapmak mantiklidir?

Tecrubesini paylasan arkadaslara simdiden tesekkurler

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2017 15:13 
Paylaşımcı
Paylaşımcı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 23
Aldığı teşekkür: 34
Vize Türü:
Burcu: Akrep
imbik yazdı:
Merhaba, EEA2 ile ilgili forumda ve internette bulabildigim herseyi okuyorum ama 4 kisi oldugumuzdan islem siralamasi ve diger bazi konular ile ilgili destege ihtiyacimiz var;

1- Ilk once telefon ile NI ya basvurmak gerekiyor herhalde, kimler basvuracak ailedeki herkes mi?
2- Banka hesabi acmak, ev tutmak, cocuklar icin okul bulmak gibi seyleri yapabilmek icin, onceden elimizde bulunmasi gereken evrak v.s. var mi? Yoksa sadece pasaport gibi kimlik belgeleri yeterli mi?
3- Bu registration certificate (EEA nationals) ve residence card'a (non-EEA nationals) ayni anda basvurabiliyor muyuz?
4- Esim (AB vatandasi) min. kac ay calistiktan sonra basvuru yapmak mantiklidir?

Tecrubesini paylasan arkadaslara simdiden tesekkurler

1-NI calisacak kisiler icin basvurulmalidir, cocuklara gerek yok. Evet tel ile sureci baslatabilirsiniz
2- Banka adresi icin proof of address gerekecektir. NI kagidi iyi bir ornektir. Ilk yapilmasi hem calisabilmek icin hemde adres teyidi icin onemlidir. Ev tutma islemi acentalar uzerinden oluyor, sahibinden kiralik yok diyebiliriz. Acenta araci kurum butun isinizi onlarla cozuyorsunuz fakat hic is sahibi olmadan ve UK de yasamadan bir ev tutmak konusunda size on yargili davranacaklardir paraniz olsa dahi, garantor varsa yardimci olabilir.
3- Evet ayni formu hem rc alacak non eu icin hemde ab vatandasi icin doldurup ayni basvuruda gonderebilirsiniz 65 gbpX2=130 gbp olacak ucreti. Ab vatandasi UK de kayit altina alinmis oluyor ve oturumu oluyor ama bugunun UK sinde zorunlu bir durum degil
4- Esin (ab vatandasi) is arayan-calisan-kendi isini kurmus-egitim goren sifatinda olabilir. Senin dosyan eksiz oldugu zaman gonder acele etmen home office vizen bitmeden ulassin kafi dosyanin en guclu ve iyi oldugu zaman gonder.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2017 15:57 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 12
Aldığı teşekkür: 18
Vize Türü:
Burcu: -
Cilekes, aciklamalarin icin tesekkur ederim.

Aslinda yaptigim arastirmalara paralel bir celiskiyi de ifade etmis oldun. Yani;

-bazilari NI almadan ise basvurulmaz yada banka hesabi acilmaz diyor,
-bazilari adres olmadan NI alinmaz diyor,
-bazilari is olmadan ev tutulmaz diyor,
-bazilari isiniz olmadan (yani kaliciligi gostermeden) okul kaydi sorun olabilir diyor,
-bazilari da sanki bunlar baska ulkede yasaniyor gibi, herseyi halledersin diyor, :lol:

Neyse, hampshire'nin soyledigi su ehliyet olayi bana baska birsey hatirlatti. İş dolayisiyla oraya buraya gittik demistim daha once. Yabanci olarak yasadigimiz diger ulkelerden alinmis ev kontrati, banka kartlari , ehliyetler, vs. duruyor hala. Yani ''biz normal insanlardan olusan bir aileyiz'' demek icin bir ise yayar mi acaba, yoksa istersen Mars'a git sonucta gocmensin mi?

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2017 16:07 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 22
Aldığı teşekkür: 115
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
İstersen Mars'a git sonuçta göçmensin :D Özetle bu. Bu arada senin de EU ehliyetin varsa UK FULL ehliyete çevirebilirsin. İnan bana işini çok kolaylaştırır. Hem ID(Kimlik) olarak geçer hem de Adres Kanıtı olarak. Yoksa zaten kesin Provisional'a başvur.

Yukarıda yazdıkların da ne yazık ki çelişkili ve ne yazık ki hepsi olan ve burada insanların başına gelen şeyler. Tüm bu maddelerin bir şekilde birbirini doğrulaması gerekiyor :) Bürokrasi dediğim şey buydu. Ama çözülemeyecek şeyler değil. Zamanla hallolur.

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Nisan 2019'da başvuru yapacağım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2017 18:32 
Araştırmacı
Araştırmacı
Kullanıcı avatarı

Vize Türü:
arkadaşlar oturum kartımızı aldık rahata geçelim derken bu brexit olayı var ögrendiğim kadarıyla avrupa vatandaşlarıda rc gibi birşeye başvurabiliyor şimdi aranızda eşi yada kocası yapan varmıdır birde bir bilgisi olan ona göre birde öyle başvuru yapalım sonra yine uğraşmayalım ?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 353 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Geçiş yap: