Bize Buradan Ulaşabilirsiniz : admin@ingiltereforumu.com

Facebook İletişim : www.facebook.com/ingiltereforumu

Zaman: 22 Eyl 2017 13:22

Tüm zamanlar UTC

.

Forum kuralları

Forum kurallarını görüntülemek için lütfen buraya tıklayın

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 10:50 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Durumu: Henüz Yok
Vize Türü:
Vize Statüsü: -
Ruh Hali: Belirtilmedi
Burcu: Boğa
Merhaba arkadaşlar.13/01 tarihinde 10 aylık dil kursu için Londraya gidiyorum.Tecrübeli arkadaşların yardımlarına ihtiyacım var.
1)7 gün içerisinde polise gitmem gerekiyormuş.Bildiğim kadarıyla geçici oturum izni gibi bir şey veriliyormuş.Başka kesinlikle yapmam gereken resmi bir işlem varmıdır?
2)İlk 1-2 ay neyse hostelde kalmayı düşünüyorum.Zone2 taraflarında ucuz ve güzel hosteller mevcut fakat uzun süre burada kalmam sıkıntı olur mu? Zira oda tutmaktan kat kat ucuza gelmekte.Hostelworldden bakıyorumda günlüğü 25-40 lira arasına tatlı şirin hosteller var.Hem tanıdık yok bir şey yok gelen giden olur muhabbet olur ingilizcemi geliştirmesi açısından daha sosyal olacağını düşünmekteyim.
3)iphone kullanıyorum telefonumun kilitlenmesi gibi bir durum olur mu?Gittiğim gibi hemen simkart alabilirmiyim zira turkcell günlük 15 lira çakıyor.
4)400-500 pound bisiklete verene kadar 50 cc bir motor mu alsam diyorum.10 pounda deposu dolar beni 1 hafta heryere götürür.sigortası muayenesi vs. astarı yüzünden pahalıya gelir mi? 2-3ay sonra ingiliz ehliyeti almayı düşünüyorum 10 ay süre kendi ehliyetimi kullanamayacağımı okumuştum.
İlgilenip cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 12:45 
Uzman Yazar
Uzman Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 17
Aldığı teşekkür: 111
Vize Durumu: Var
Vize Türü: ECAA 2
Vize Statüsü: Vizesini Aldı
Burcu: Koç
1) Polis kaydı öğrenci vizesinde gerekli mi bilmiyorum. Ancak gerekliyse, bu oturum izni değil. Bu sadece "Certificate of Registration" denilen bir belge. Üzerinde bir fotoğrafın, adres ve pasaport bilgilerin bulunur. Yeni bir adrese geçtikçe veya yeni bir pasaport aldığın zaman buradaki bilgiler güncellenir.

2) Hostel fikrini güzel buldum. Dediğin gibi sosyalleşeceksen tavsiye ederim. Tabii odalar hep paylaşımlı olduğundan, değerli eşya ve önemli evraklara güzel sahip çıkmak gerekir.

3) Telefon kilitlenmesi gibi bir durum yok. O Türkiye'nin işgüzarlığı. Herhangi bir marketten hat alabilirsin. 1 sterline. Bir de GiffGaff denilen bir hat var. Onların kendi mağazaları yok ancak internetten adresine sim kart isteyebiliyorsun. Ücretsiz geliyor. Çok uygun paketleri var. Bu hat ile Türkiye'yi aramak istersen misal, ev telefonlarını aramanın dakikası 3p (0,03 GBP) cep telefonları 11p (0.11 GBP).

4) Bisiklet veya motorsiklet almanı tavsiye etmem. Londra'nın tam merkezinde, park derdiyle kilitlemesiyle uğraşırsın. Haftalık öğrenci underground kullanımı 20 sterlin gibi bir şeydi sanırım. Onun dışında Santander Cycles kullanabilirsin. Şehirin her yerinde günlük 2 sterline sınırsız kullanabileceğin bisikletler var. İstediğin yerden alıp istediğin yere bırakabiliyorsun. Burada dikkat edilmesi gereken nokta 30 dakika süreye dikkat etmek. İlk 30 dakikayı aşarsan, bir dahaki 30 dakika için tekrar 2 sterlin alıyor. Aşmazsan, 30ar dakikayı geçmeyecek şekilde, dilediğin kadar gün içinde bisiklet değiştirebilirsin.

Not: Türk Ehliyeti 12 ay boyunca geçerli.

5) Benden ayrıca bir not: yaşın 16-25 arasındaysa kesinlikle 16-25 Rail Card almanı tavsiye ederim. Tüm tren ücretlerinde %33 indirim sağlar. Gezmeye meraklıysan ve buraya geldiğinde gezmeyi planlıyorsan kesinlikle bu tren kartını al. Bu indirimi eğer Oyster card kullanacak olursan, o karta da uygulayabiliyorsun. Günlük 4.60 gibi bir rakamdan sonra ücret düşmüyor. Normalde 7 sterlin civarı bu ücret. Rail Card nedeniyle indirim oluyor. Misal en kısa mesafe normalde 1.50 ise, Rail Card indirimi uygulanmış Oyster'da 1 sterlin oluyor. Sınırsız Underground veya Otobüs ile seyahat edebilirsin.

Neyse zaten burada zamanla öğrenirsin tüm bunları.

Ankara Anlaşması İlk Başvuru:
İstanbul - 7 Nisan 2015 | Sonuç: 27 Nisan 2015
Ankara Anlaşması 3 Yıllık Uzatma:
London - 11 Nisan 2016 | Sonuç: 13 Mayıs 2016
Ankara Anlaşması ILR:
Nisan 2019'da başvuru yapacağım.

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 16:08 
Acemi
Acemi
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 0
Vize Türü:
Burcu: Boğa
Çok teşekkür ederim ilginiz için.Güzel bilgiler aldım

Başa Dön

Okunmamış mesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2017 23:59 
Yazar
Yazar
Kullanıcı avatarı

Ettiği teşekkür: 36
Aldığı teşekkür: 67
Vize Türü:
Burcu: -
mustafay92 kardeşim hampshire in dedigi gibi motora ona buna para verilmez.

Londra metrosu örümcek aği gibi, sanki her sokakta metro var gibi hissediyosun, hattı çok fazla, İstanbul'daki metro hatlarını, duraklarını gözünde canlandır onu 10'la çarp, o kdr yayılmış. İstanbul'daki gibi yerin dibine kadar da inmiyorsun, bir avm yürüyen merdiveni kadar iniyorsun ortalama. Zaten geze geze herseyi çözersin, biz de gitmeden senin gibiydik bisiklet motor araba vs düşünüyoduk, o yuzden gerek yok motora.

Hele zone 2 desin bulundugun yerde 2 line a cok rahat denk gelirsin.

Bolşans.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz